Şimdi Ara

Nissan NOTE (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim bayimden aldığım bilgilere göre Note'da çok sıra varmış.Nissan 'ın çok araç satmak gibi bir takıntısı yok zaten.Az araç getiriyor.Öyle olsa dizel getirirdi ve note Türkiye'de en çok satan araçlardan biri olurdu heralde.Note sevdanızdan vaçgeçmeyin sakın. Aldığınızda iyiki almışım diyeceksiniz.
    Bir örnek vereyim; Kaşkai'nin dizeli gelecekmiş.İşyerinde arkadaş dizelini almak için bayiye 1000 YTL kapora verdi.Aracın teslim tarihi ise 2008 Eylül ayı.2009 model olacak. Daha 1 yıl var yani.
  • verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için teşekkür ederim sabah bayi ile görüştüm araçların gümrükleme işleminin bittiğini son kontrolden geçip sevkiyata geçileceğini bildirdi herhalde 1 hafta daha büyük bir sabırla bekleyeceğim umarım sabrımın sonu selamet olur ve birde nissan note um olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: emir48

arkadaşlar yaklaşık olarak yazdıklarınızı 20 gündür harfiyen okudum ve güzel yorumlarınıza bakarak nissan note almaya karar verdim ama 20 gündür bayii aracı teslim edemedi bu nasıl bir iş anlayamadım ya nissan çok satıyor yada bu işi hafife alıyor bu gidişle note sevdamdan vazgeçeğim

öncelikle hayırlı olsun. kolay kolay sevdadan vazgeçmeyin. beklediğinize fazlasıyla değicek. benim duyduğum genel olarak 1,6 tekna da sıra varmış ama diğerlerinde bir problem yokmuş. ayrıca
    hangi bayiden aldınız aracınızı? genelde teslimat problemleri nissanla ilgili değil bayiyle ilgili bir durumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 15 Ağustos 2007; 23:38:36 >

• Ukubat selam,

Gecen hafta Corolla 2006 yi 30000 bakima verdim. 171 YTL verdim KDV si icinde. Note cok gorunuyor bu durumda...

quote:

Orjinalden alıntı: ukubat

Merhaba cell-im
    214 ytl diğer markalara göre nasıl? İlk bakım için bana fazla gibi geldi de.Bu arada benim bayii bakım için 10 bin demişti.Nerde yaptırdın bakımını.
    Uzun yol tecrüben vardı note ile zannedersem.Bende yarın sabah İstanbul-Giresun arası yolculuğa çıkacağım.1000 km civarı bir yol neler tavsiye edersin?
  • Nissan'ın servisleri herkesin belirttiği gibi biraz fazla ama çokda uçuk değil. Coralla daha pahalı ve üst bir araba olmasına rağmen Note'dan ucuz .İlginç..
  • arkadaşlar note ların 2008 modellerinde iç renkler değişmiş sütlükahve nin iç döşemesi ve konsol krem rengi idi şimdi koyu renk olduğu söyleniyor bir bilginiz varmı bu konuda
  • Nissan Note 2008 Gümüş:)Klübe yeni katıldım.Bir soru.İlk bakımına ne zaman götürmeliyim?...Servis kitapçığında 15000 yazıyor ama 1000 bakımından bahsedenler var forumda..Gereklimi?TEşekkür ederimşimdiden.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fufifufi

Nissan Note 2008 Gümüş:)Klübe yeni katıldım.Bir soru.İlk bakımına ne zaman götürmeliyim?...Servis kitapçığında 15000 yazıyor ama 1000 bakımından bahsedenler var forumda..Gereklimi?TEşekkür ederimşimdiden.

1000 kmde ücretsiz bir 25 nokta kontrolü yapılıyor. 30 dk fln sürüyor. asıl bakımımız 15.000km de. hayırlı uğurlu olsun. aracınızı umarım herzaman sağlıklı mutlu sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanırsınız aracın tam tipi ne? tekna/visia? 1,4/1,6?
  • Tekna 1.6 Düz vites..Otomatiği sevmiyorum...31 e aldım bu arada.İç döşemesi siyah.Dış rengi gümüş...Bu arada anladığım kadarıyla çok note satılmaya başlanmış.Ben alacağım sırada fabrikada bu donanımda sadece bir siyah ve bir gümüş kaldığını söyledilerde.Bende gümüşü aldım.Şimdilik çok memnunum.Gerçi daha 100 km oldu ama:P
  • quote:

Tekna 1.6 Düz vites..Otomatiği sevmiyorum...31 e aldım bu arada.İç döşemesi siyah.Dış rengi gümüş...Bu arada anladığım kadarıyla çok note satılmaya başlanmış.Ben alacağım sırada fabrikada bu donanımda sadece bir siyah ve bir gümüş kaldığını söyledilerde.Bende gümüşü aldım.Şimdilik çok memnunum.Gerçi daha 100 km oldu ama:P

çok enteresan demek 2008 yeniliklerinde aracın iç renkleri değişmiş. en yakın zamanda bayide incelemek istiyorum. benimki gümüş renk içiyse resimlerimde de görüldüğü üzere sütlü kahve.
  • Benide şaşırttı:)Bende içini sütlü kahve bekliyordum:)Malum yangından mal kaçırır gibi alabildiğimiz için Ankaraya gelene kadar göremedim arabayı.Birde sizdeki gösterge paneli beyazmıydı?Öyle hatırlıyorum sanki..Bende oda siyah:)Bu arada bir tane de citroen Berlingo 2004 1.9 dizel arabam var:)O arabada çok sorunsuz ama malum Fransız arabalarının çoğunda bulunan ve adamı deli eden ufak tefek donanım sıkıntıları vardı.(sinyal kolunun atarken kendini tutamayıp aşağıya düşmesi ve aracın diğer tarafa sinyal vermesi,motorun elektronik ateşleme ünitesinin üzerindeki plastiğin ses yapması vb.)Nissanda ise şimdiye kadar nereye el atsam kusursuz çıktı:)Nazar değmesin.Benzin konusunda dizelden geçtiğim için tecrubesizlik ilk seferde 100 oktan almışım...Patladı tabii(cebimde!!!!)...Şimdi 97 oktan shell den alıyorum.Rolanti devrinde oynamalar oluyor gibi geldi ama yeni araba kuruntusuda olabilir bir sorun yaşamadım henüz:)Umarım diğer arabam gibi buda problemsiz çıkar.Bu arada Kütahyaya gideceğim..Orada servisi yokmuş.Kötü oldu...Eskişehirde baktıracağız artık 1000 kontrolünde...Bu arada şimdiye kadar burada bulunmadım ama arabayı almamda bu forumun çok büyük etkisi oldu.Emeği geçen herkese teşekkür:)Özellikle de cell-im ve twingonote:)

• perşembe günü sonunda aracımı teslim aldım daha önce dediğim gibi iç döşemeler değişmiş siyah olmuş ama benim şah fikrim aeacın içi daha asil ve dolu görünüyor gerçekten renk uyumu güzel olmuş vi sizlerin bahsettiği gibi note gerçekten alınca pişmanlık duyulmayacak bir araç şimdilik 140 km yol yaptım ama sürüşü kaçışı kullanımı herşeyi çok güzel iyiki aracı beklemişim
  • quote:

Orjinalden alıntı: emir48

perşembe günü sonunda aracımı teslim aldım daha önce dediğim gibi iç döşemeler değişmiş siyah olmuş ama benim şah fikrim aeacın içi daha asil ve dolu görünüyor gerçekten renk uyumu güzel olmuş vi sizlerin bahsettiği gibi note gerçekten alınca pişmanlık duyulmayacak bir araç şimdilik 140 km yol yaptım ama sürüşü kaçışı kullanımı herşeyi çok güzel iyiki aracı beklemişim

memnun olmanız çok doğal çünkü gerçekten arabalarımız çok güzel. bence sınıfının en başarılı aracı. zaten aldığı ödüllerden de belli oluyor. sağlıklı mutlu keyifli sürüşler

• quote:

Benide şaşırttı:)Bende içini sütlü kahve bekliyordum:)Malum yangından mal kaçırır gibi alabildiğimiz için Ankaraya gelene kadar göremedim arabayı.Birde sizdeki gösterge paneli beyazmıydı?Öyle hatırlıyorum sanki..Bende oda siyah:)Bu arada bir tane de citroen Berlingo 2004 1.9 dizel arabam var:)O arabada çok sorunsuz ama malum Fransız arabalarının çoğunda bulunan ve adamı deli eden ufak tefek donanım sıkıntıları vardı.(sinyal kolunun atarken kendini tutamayıp aşağıya düşmesi ve aracın diğer tarafa sinyal vermesi,motorun elektronik ateşleme ünitesinin üzerindeki plastiğin ses yapması vb.)Nissanda ise şimdiye kadar nereye el atsam kusursuz çıktı:)Nazar değmesin.Benzin konusunda dizelden geçtiğim için tecrubesizlik ilk seferde 100 oktan almışım...Patladı tabii(cebimde!!!!)...Şimdi 97 oktan shell den alıyorum.Rolanti devrinde oynamalar oluyor gibi geldi ama yeni araba kuruntusuda olabilir bir sorun yaşamadım henüz:)Umarım diğer arabam gibi buda problemsiz çıkar.Bu arada Kütahyaya gideceğim..Orada servisi yokmuş.Kötü oldu...Eskişehirde baktıracağız artık 1000 kontrolünde...Bu arada şimdiye kadar burada bulunmadım ama arabayı almamda bu forumun çok büyük etkisi oldu.Emeği geçen herkese teşekkür:)Özellikle de cell-im ve twingonote:)

sorunsuz olacağına emin olabilirsiniz. herşeyden önce otomobil müh. alanında eğitim alıyorum. son sınıftayım. japon üretim felsefesi 4/4lük. hata çıkma oranı 0 a yakın. bizim göstergeler beyaz değil siyah zeminli ama göstergelerin dış zemini gümüş rengi. iyi yolculuklar dilerim. yakın zamanda resimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim. ankarada hangi bayiden aldınız? belki servislerde fln rastlaşır tanışırız

• bu aracı kullanan arkadaşlar sizce aracın 2. eli nasıl? servis ağı ne durumda parça fiyatları nasıl?
  • 2000 model primera 1 . 6 comfort sahibiyim
    aracımı 2001 de aldım
    şu anda 29000 km de
    ve arac bana büyük gelmesi ve yaşından dolayı değiştirmeye karar verdim.
    önce honda civic sonra land rover freelander, tuscon ve sonra qashqai ye baktım.
    derken note u gördüm.
    geniş bir araba arıyordum anlıycanız.
    bu araba da karar kıldım.
    kuşkularım vardı
    burayı okuyunca bunları giderim.
    salı günü alıcam inşallah 1.6 tekna otomatiği
    anlamadığım bir kaç nokta var donanım hakkında

1). 2007 ile 2008 arasında fark var mı
    2). Mp3 çalar olmamasını nasıl değerleniyorsunuz
    3). Micralarda olan parkmesafe kontol bunda niye yok
    4).araç iç konsolda ortada duran göz kullanışlımıdır
    5). yol bilgisayarı nerde bu arabada göstergedemi

• ayrıca servisten tanıdık ustalar bana şunu dedi
    note un kaportası biraz sağlam değilmiş
    primeranın kaputu çok ağır kabul ediyorum da
    note un ki çok mu kötü yoksa
    bunuda anlatırsanız
    salı günü almış olcam arabayı
  • @fufifufi, @emir48 araçlarınızı iyi günlerde kazasız belasız kullanın. dört tekerleği hep yol üstünde olsun gerçekten çok iyi bir seçim yapmışsınız.

@cell-im kardeş bir ara görüşelim. Ankara`ya döndün zannedersem. en azından Olmo`da bir buluşma organize edelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: cannavaro_28

ayrıca servisten tanıdık ustalar bana şunu dedi
    note un kaportası biraz sağlam değilmiş
    primeranın kaputu çok ağır kabul ediyorum da
    note un ki çok mu kötü yoksa
    bunuda anlatırsanız
    salı günü almış olcam arabayı

öncelikle hayırlı olsun. güvenlik konusunda bir sıkıntınız olmasın. pasif güvenlikte zaten airbagleri, abs si brake assist sistemleri mevcut. bunlar yeterli güvenliği sağlıyor. ayrıca note euro-ncap güvenlik testlerinden 4 yıldız almıştır. düşük notları yaya güvenliği konusunda almıştır. bununda en büyük sebeplerinden birtanesi çoğu araçta aslında plastik olan parçalar note da sac. yani yaya güvenliğinden vazgeçilerek araç güvenliği artırılmış da denilebilir. teyzemde civic var bizim sac onun arabasından kalın, dayımda suzuki var ondanda kalın. özetle güvenlik konusunda içiniz rahat olsun. 2007 - 2008 modeller arasında sadece iç renk kombinasyonlarında değişiklikler olmuş. donanımda bir fark yok. bugün bayide inceledim. 6lı cd changer olduğu için MP3 e gerek duymuyorum. park mesafe kontrol yani sensorları ben aldıktan sonra 200 liraya taktırdım. fakat benden sonra 1,4 visiasını alan teyzeme bayi bunu hediye etti. yani sensorları satış anında güzel bir pazarlıkla bedava temin edebilirsiniz. yoksa da 60YTL e bile park sensorları piyasada mevcuttur. yol bilgisayarı kadranda. özellikleri: 1-menzil 2-100kmdeki tüketim 3- toplam çalışma saati 4-dış sıcaklık göstergesi 5-100kmdeki ortalama hız ve tripA-B olmak üzere 2 km sayacı ve toplam yapılan kmyi gösterme mevcut. aşağıdaki resimde yeri belli oluyor. iyi günler

Nissan NOTE

• quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

@fufifufi, @emir48 araçlarınızı iyi günlerde kazasız belasız kullanın. dört tekerleği hep yol üstünde olsun gerçekten çok iyi bir seçim yapmışsınız.

@cell-im kardeş bir ara görüşelim. Ankara`ya döndün zannedersem. en azından Olmo`da bir buluşma organize edelim

döndüm abi bende çok görüşmek isterim. 17 eylüle kadar zorunlu yaz stajımı yapıyorum. biraz yoğunum o tarihten sonra seve seve görüşürüz. iyi forumlar

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.