Şimdi Ara

Nissan NOTE (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: vanetik

Selam arkadaşlar 2 hafta önce bakmıştım noteye şimdi netten bakıyorum fiyetlerde yukarıye doğru oynama var Nissan ın Türkiye distribitörlüğü nasıl çalışıyor acaba bir ağ varmı kendi içlerinde denetleme ve kontrol mekanizması gibi bu araç bolluğunda en çok satışı olan firmalar banka destekli düşük faizli hatta sıfır faizli organizasyonlar yaparken banka desteğide pek olmayan Nissan neden zam yapıyor anlamış değilim önce bir sat şu aracını bir tanıt kendini son ra piyasa belirle kim 30 küsür para verir ne arabalar va o fiyata 42 denipte 35.400 e alınan bilmem anlatabildimmi galiba note sevdamdan vazgeçicem

tabiki karar sizin ama internet fiyatlarına pek aldanmayın. en temiz rakamı bayiden alırsınız

• arkadaşlar bizim note filosunun resimlerini paylaşmak istiyorum fakat image ikonuna tıkladığımda birşey çıkmıyor resim ekleyemiyorum sizde de böyle bir sorun varmı?
  • Önceki arabamın lastik ölçüleri 185/60 R14'tü ve 31-32 civarlarında basınçla şişiriyordum. Tüm Note'larda bildiğim kadarıyla 185/65 R15 lastikler kullanılıyor. Peki siz lastik hava basıncını hangi değerlerde tercih ediyorsunuz? .
  • quote:

Orjinalden alıntı: badembıyık

Önceki arabamın lastik ölçüleri 185/60 R14'tü ve 31-32 civarlarında basınçla şişiriyordum. Tüm Note'larda bildiğim kadarıyla 185/65 R15 lastikler kullanılıyor. Peki siz lastik hava basıncını hangi değerlerde tercih ediyorsunuz? .

kış lastiklarine 32 basıyorlardı, yazlıklara 30 basıyorlar serviste.
    kışlıklarım michelin alpin 185/65/15
    yazlıklar continental eco contact3 185/65/15
  • işte bizim notelarımız:

gümüş benimki
    siyah teyzeminki

siyah visia 1,4
    gümüş tekna 1,6

Nissan NOTE

Nissan NOTE

Nissan NOTE

Nissan NOTE

Nissan NOTE

Nissan NOTE

Nissan NOTE

Nissan NOTE

• @cell-im kardeş ne yaptın böyle 15 dakikada zor açtım resimleri vallahi arabaların maaşallahı var. Allah nazardan saklasın.

fakat teyzenizin aracının motorunun üstünde koruyucu kapak yok mu? sizinkinde gördüğüm kadarıyla var. keşke onada koysalarmış. gerçi çokta önemli değil. sadece görüntüye yarıyor.
  • Cell-im bey aracınızın resimlerine bakarken paspaslar dikkatimi çekti. Yaz aylarında mevcut kumaş paspaslar koku yaptığı için ben de değiştirmeyi düşünüyordum. Yanılmıyorsam sizin kullandığınız paspasları Carrefour'da görmüştüm ve markası da bouble gibi birşeydi. Kullandığınız bu kauçuk paspaslar Note'a uyuyormu yoksa potluk yapıyormu? Araç içerisinde ağır kauçuk kokusuna sebep oluyormu? Memnunsanız bende almayı düşünüyorum.
  • quote:

Cell-im bey aracınızın resimlerine bakarken paspaslar dikkatimi çekti. Yaz aylarında mevcut kumaş paspaslar koku yaptığı için ben de değiştirmeyi düşünüyordum. Yanılmıyorsam sizin kullandığınız paspasları Carrefour'da görmüştüm ve markası da bouble gibi birşeydi. Kullandığınız bu kauçuk paspaslar Note'a uyuyormu yoksa potluk yapıyormu? Araç içerisinde ağır kauçuk kokusuna sebep oluyormu? Memnunsanız bende almayı düşünüyorum.

evet bouble modeli. üzerinde note yazmıyor ama nissanın bütün modelleri var. tam oturuyor çünki ben mezura ile ölçü alıp gittim. mesela note ye uygun yazan başka paspas modelleri arka için ufak kalıyordu. paspaslar koku yapmıyor ve gayet hafif. ben praktiker ankaradan 38YTL e aldım. tavsiye ederim. şu an istnbuldayım. salı ankaraya dönücem. döner dönbmez paspaların duruşunun resmini çekip size gösteririm. içiniz rahat eder.

bu arada benim araba 1,6 motor bu kadran az geliyor. çok rahat ank-ist yolu biraz arabayı zorlamak için bastığımda 200ü gördüm. ayrıca burada arabam ankaradaki kadar havalı değil. çünkü şu an oturdğum sitede tam 8 tane note tekna var
    içinizde hisarevlerinde oturan varmı notecular

• quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

quote:

Cell-im bey aracınızın resimlerine bakarken paspaslar dikkatimi çekti. Yaz aylarında mevcut kumaş paspaslar koku yaptığı için ben de değiştirmeyi düşünüyordum. Yanılmıyorsam sizin kullandığınız paspasları Carrefour'da görmüştüm ve markası da bouble gibi birşeydi. Kullandığınız bu kauçuk paspaslar Note'a uyuyormu yoksa potluk yapıyormu? Araç içerisinde ağır kauçuk kokusuna sebep oluyormu? Memnunsanız bende almayı düşünüyorum.

evet bouble modeli. üzerinde note yazmıyor ama nissanın bütün modelleri var. tam oturuyor çünki ben mezura ile ölçü alıp gittim. mesela note ye uygun yazan başka paspas modelleri arka için ufak kalıyordu. paspaslar koku yapmıyor ve gayet hafif. ben praktiker ankaradan 38YTL e aldım. tavsiye ederim. şu an istnbuldayım. salı ankaraya dönücem. döner dönbmez paspaların duruşunun resmini çekip size gösteririm. içiniz rahat eder.

bu arada benim araba 1,6 motor bu kadran az geliyor. çok rahat ank-ist yolu biraz arabayı zorlamak için bastığımda 200ü gördüm. ayrıca burada arabam ankaradaki kadar havalı değil. çünkü şu an oturdğum sitede tam 8 tane note tekna var

gez bakalım gez oralarda. biz Ankara`nın aptal bürokrasisi ve havası içinde ezilelim sen boğaza nazır bişeyler iç. ooh ne güzel vallahi. bende İstanbul`a gidecek olsam banada kadran yetmez. iki tur attırırım vallahi . cell-im kardeş bu arada teyzenin arabasını da OLMO`ya mı götürüyorsunuz. siyah bir NOTÈ da geliyormuş sürekli. aklıma siz geldiniz. Metin beyin de selamı var. cumartesi oradaydım.

bu arada senin araba BB plakalı mı? yada şöyle sorayım cumartesi günü ö. sonra Öveçler 2. caddedeki Aspava pidecisi önündemiydin? orada gümüş gri bir Nissan NOTE vardı da.

• quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

quote:

gez bakalım gez oralarda. biz Ankara`nın aptal bürokrasisi ve havası içinde ezilelim sen boğaza nazır bişeyler iç. ooh ne güzel vallahi. bende İstanbul`a gidecek olsam banada kadran yetmez. iki tur attırırım vallahi . cell-im kardeş bu arada teyzenin arabasını da OLMO`ya mı götürüyorsunuz. siyah bir NOTÈ da geliyormuş sürekli. aklıma siz geldiniz. Metin beyin de selamı var. cumartesi oradaydım.

bu arada senin araba BB plakalı mı? yada şöyle sorayım cumartesi günü ö. sonra Öveçler 2. caddedeki Aspava pidecisi önündemiydin? orada gümüş gri bir Nissan NOTE vardı da.

bendende metin abiye selamlar. benim note 06BD....... teyzeminki 06BG...... . olmoda beni titiz çocuk diye tanırlar. işlerine birazcık karışıyorumda bugün geldim ankaraya arabayı b.......k götrüyor. dün ankaraya gelirken kızılcahamamı geçince bir kaza vardı sormayın gece 12 fln gibi tam 1 saat yol kilitlendi orda bekledik. sebep herzamanki gibi uyuyan şöförler!!!!!!!!!!!!!!

• Bildiğim kadarıyla Nissan Note ilk bakımı 15.000 km'de yapılıyor. Ancak otomatik vites araçlarda 7500 km bakımından bahsediliyor. Bir bilginiz var mı? Bu Nisan Note ot. vites içinde geçerli mi?
  • Herkese Merhaba,
    Bir ay once 1,4 visia aldim.Bu model Nissan Note en alt modeli..26.600YTL aldim araci. Alirken tek tedirgin oldugum konu motorunun 1.4 olmasindan sıkıntı cekip cekmeyecegimdi.Ancak test surusunde bu cekinmem sona erdi.Araci 1 aydir kullaniyorum ve cok cok memnunum. 1,4 oldugu halde klima acikken ve arac 5 kisi iken rampalardan tahminlerimden cok cok daha iyi cekisi var. Tabi 1,6 danbeklenen performansi veremez.Ancak tahmin edildigi gibi de kamyon havasi vermiyor :) Ayrica aracin ses izolasyonu da gayet basarili.. Konforuna da soyleyecek lafim yok. arka koltuk ile ilgili bazi yorumlar okudum ve katilmiyorumcok fazla.Cunku arka koltugu en on safhaya kadar cektiginizde yeteri kadar diz mesafesi kalmakta. (standart turk insani boyu icin..1,75) :) Ayrica diger bir sik ozellik ise arka koltugun bagaj icerisinden de one yada arkaya haraket ettirilebilmesi. Bu ozellik bagaja herhangi bir sey koymak istediginizde on tarafa gidip gelme sıkıntısını ortadan kaldiriyor.
    Kısaca bu arac ile ilgili sunu soyleyebilirim. Fiyatina gore oldukca iyi bir araba.. Herkesi memnun edemeyecektir mutlaka.Cunku herkesin bir arabadan beklentisi farkli oluyor.. Ozellikle aile icin oldukca iyi ve uygun fiyatli bir arac.. Verdiginiz parayi karsilayan bir arac. İkinci el icin fazla bir sey soyleyemeyecegim.Cunku oyle yada boyle artik her arac deger kaybediyor. Bunun ki varsin biaz daha fazla olsun :) ama ben arabamdan cok memnunum..
    Herkese selamlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: todorwas

Herkese Merhaba,
    Bir ay once 1,4 visia aldim.Bu model Nissan Note en alt modeli..26.600YTL aldim araci. Alirken tek tedirgin oldugum konu motorunun 1.4 olmasindan sıkıntı cekip cekmeyecegimdi.Ancak test surusunde bu cekinmem sona erdi.Araci 1 aydir kullaniyorum ve cok cok memnunum. 1,4 oldugu halde klima acikken ve arac 5 kisi iken rampalardan tahminlerimden cok cok daha iyi cekisi var. Tabi 1,6 danbeklenen performansi veremez.Ancak tahmin edildigi gibi de kamyon havasi vermiyor :) Ayrica aracin ses izolasyonu da gayet basarili.. Konforuna da soyleyecek lafim yok. arka koltuk ile ilgili bazi yorumlar okudum ve katilmiyorumcok fazla.Cunku arka koltugu en on safhaya kadar cektiginizde yeteri kadar diz mesafesi kalmakta. (standart turk insani boyu icin..1,75) :) Ayrica diger bir sik ozellik ise arka koltugun bagaj icerisinden de one yada arkaya haraket ettirilebilmesi. Bu ozellik bagaja herhangi bir sey koymak istediginizde on tarafa gidip gelme sıkıntısını ortadan kaldiriyor.
    Kısaca bu arac ile ilgili sunu soyleyebilirim. Fiyatina gore oldukca iyi bir araba.. Herkesi memnun edemeyecektir mutlaka.Cunku herkesin bir arabadan beklentisi farkli oluyor.. Ozellikle aile icin oldukca iyi ve uygun fiyatli bir arac.. Verdiginiz parayi karsilayan bir arac. İkinci el icin fazla bir sey soyleyemeyecegim.Cunku oyle yada boyle artik her arac deger kaybediyor. Bunun ki varsin biaz daha fazla olsun :) ama ben arabamdan cok memnunum..
    Herkese selamlar.

hayırlı olsun. dediklerinize katılıyorum. teyzeminkide 1,4 visia. benimki 1,6 tekna. iksindende çok memnunuz.

• quote:

Orjinalden alıntı: todorwas

Herkese Merhaba,
    Herkese selamlar.

hayırlı uğurlu olsun. iyi günlerde kullanın. Allah kaza bela vermesin

• merhaba arkadaşlar. bugün çeşitli araçların çarpışma testlerini inceliyordum. Nissan Note`un testini buldum ve sizinle paylaşayım dedim. fakat amerikan ulusal karayolları trafik emniyeti idaresi (national highway traffic safety administration-nhtsa)`nin test sayfasında maalesef yok.

Nissan Note:http://www.theaa.com/allaboutcars/ncap/ncap_car_results.jsp?make=Nissan&modelYear=Note:2006&publicationDate=2006-07-01

Diğer Nissanlar:http://www.newstreet.it/auto/crashtest_idm_NISSAN.html

• bugun bakimimi yaptirdim. iste dokumu:

15,000 bakimi: 56,00YTL
    yag filtiresi: 13,40 YTL
    Hava Filtiresi: 41,05YTL
    motor yagi maxima 10W40: 67,20YTL
    Cam suyu konsantre: 3,00YTL
    Karter Tapa Pulu: 1,06YTL

toplam: 181,71YTL
    KDV: 32,71YTL
    Genel Toplam: 214,42YTL
  • Ankara Hipodrumunda 1 Temmuz 2007 Saat 12:00`de oto fuarı vardır. etkinlik olarak ikili kalkışlar, drift gösterileri, karting, modlu araçlar, konserler ve bir sürü standlar olacaktır. ilgilenenler için:

Tel:(312) 397 55 57 -397 49 99

Kısmetse bende orda olacağım
  • Merhaba cell-im
    214 ytl diğer markalara göre nasıl? İlk bakım için bana fazla gibi geldi de.Bu arada benim bayii bakım için 10 bin demişti.Nerde yaptırdın bakımını.
    Uzun yol tecrüben vardı note ile zannedersem.Bende yarın sabah İstanbul-Giresun arası yolculuğa çıkacağım.1000 km civarı bir yol neler tavsiye edersin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ukubat

Merhaba cell-im
    214 ytl diğer markalara göre nasıl? İlk bakım için bana fazla gibi geldi de.Bu arada benim bayii bakım için 10 bin demişti.Nerde yaptırdın bakımını.
    Uzun yol tecrüben vardı note ile zannedersem.Bende yarın sabah İstanbul-Giresun arası yolculuğa çıkacağım.1000 km civarı bir yol neler tavsiye edersin?

bizde opel,volvo, ve honda da var. bunların bakımlarına göre konuşursak ve bakımnda serviste yapıldığını göz önüne alırsak çok da tuzlu bir rakam değil. Ankara Aydınlıkevlerdeki MECSAN 4S plazada yaptırdım. uzun yolda araç çok rahat hiç bir koşulda sizi zor durumda bırakmaz. bende yarın ayvalığa gidiyorum note ile. 170 i fln geçince benzini içmeye başlıyor. ama 120-140 arası çok ekonomik gidiyor. özetle araba her koşulda 4/4lük. bence çıkacağınız en rahat ve huzurlu uzun yol yolculuğunuz olacak. hele ailece gidiyorsanız birde çoluk çocuk varsa daha bir şenlikli olur. zaten arabanın arkası otobüs gibi masalar fln
    iyi yolculuklar. yolunuz açık olsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

Ankara Hipodrumunda 1 Temmuz 2007 Saat 12:00`de oto fuarı vardır. etkinlik olarak ikili kalkışlar, drift gösterileri, karting, modlu araçlar, konserler ve bir sürü standlar olacaktır. ilgilenenler için:

Tel:(312) 397 55 57 -397 49 99

Kısmetse bende orda olacağım

teşekkürler. ama ben yine yokum abi bir karşılaşamadık bir yerde. dün de olmodaydım. metin abimin selamları var

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.