Şimdi Ara

Nissan NOTE (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
800.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de 1.6 tekna var. aldığımdan beri 95 oktan kullanıyorum. İnşallah bir hata yapmıyorumdur..
  • ve anlıyorum ki sizlerden öğreneceğim daha çok şey var,

şimdi çıkan sonuç nedir, ben ilk SHELL 95 kullandım araç çok rahattı, daha sonra PO 95 kullandım ve aracın gitmediğini farkettim, sonra SHELL 97 kullandım, oda araç performansını düşürdü gibi geldi galiba 95 kullanmak daha iyi, araçtan hiç ses çıkmıyor, yolda giderken bağzen diyorumki ''acaba motor durdumu'' okadar sessizleşiyor.

saygılarımla
  • Notecular nerelerdesiniz
    araçlar ne durumda?
    100,000 kişi olmuşuz dünyada
  • BOYUNDAN BÜYÜK İŞLERE İMZA ATAN NİSSAN NOTE, KÜÇÜK DIŞ YAPISIYLA ŞEHİR İÇİ KULLANIMINA UYGUN, GENİŞ VE KULLANIŞLI İÇ MEKANIYLA DA KALABALIK AİLELERİN DAHİ TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAYABİLEN BİR MODEL OLDU. 2006 MART AYINDA AVRUPA İLE AYNI ANDA TR DE DE SATIŞA SUNULAN NİSSANIN AİLE OTOMOBİLİ NOTE, TÜM AVRUPADA 12 AYDA 100.000 ADETLİK SATIŞ RAKAMINA ULAŞTI. NOTE BU SATIŞ RAKAMIYLA B-MPV SEGMENTİNDE 9,6% LIK PAZAR PAYI ELDE ETTİ. NOTE MÜŞTERİLERİ ARASINDA YAPILAN ANALİZ SONUCUNDA 100.000 ADETLİK SATIŞ RAKAMININ YARISININ İLK KEZ BİR NİSSAN OTOMOBİL SATIN ALAN KİŞİLERLE YAPILDIĞI SAPTANDI.

OTOHABER DERGİSİNDEN ALINTIDIR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 2 Mayıs 2007; 23:39:27 >
  • herkese selam;

http://www.ailem.com/templates/news/detail/detail10.asp?id=15419 linkinde Nissan Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu ve Pazarlama Müdürü İbrahim Anaç ile yapılmış güzel bir söyleşi var. Bu söyleşiden bayanların biz erkekler üzerindeki olumlu (!) etkilerini görmüş olacaksınız.Okumanızı tavsiye ederim

saygılarımla...

• Pazarlama Müdürü bende Note kullanıyorum diyor.Araçta bluetooth ve akıllı anahtar sistemi var diyor.Böyle bir donanım yokki Note da.
  • "Nissan'ın yatırım araştırması sürüyor
    Japon Otomobil devi Nissan Otomotiv A.Ş.'nin yatırım için araştırdığı ülkeler arasında Türkiye'nin de adı geçiyor. Qashqai ile atağa kalkmaya hazırlanan Nissan X Trail ile de pazar payını genişletmeyi ümit ediyor.

Nissan Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Nobuhiro Yoshida fabrika açılacak ülke konusunda araştırmaların devam ettiğini, bayi, insan kaynakları ve kalite konularında ise Türkiye'ye yatırımlarının devam ettiğini kaydetti. Türkiye ve İzmir'de pazarın büyüyeceğine işaret eden Yoshida, "Bu sene piyasa yüzde 20—25 küçüldü, Yeni model Qashqai markamıza çok iyi talep geliyor." dedi. Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu ise Qashqai'nin büyük talep görmesinin nedenini şöyle açıkladı: "Çünkü Qasqhai ne binek ne de dört çarpı dört. İkisinin güzel bir karışımı, yüksek oturma pozisyonu, yerden yüksek, arazi araç görünümlü binek otomobil. Bu yüzden herhangi bir segmente sokulamadığından dolayı müşterisi çok ilgilendi bu araçla." şeklinde konuştu. Yavaş yavaş pazar payını artırmaya başladıklarını, bu sene yeni modellerle atağın süreceğini kaydeden Sancaktaroğlu, X— Trail'in henüz Türkiye'de ne zaman lanse edileceğini bilmediğini ancak Avrupa'da büyük talep gördüğünü belirtti. İzmir bayilerinden Erdinç Artkıy'da yaptığı açıklamada müşteri odaklı ve kaliteye önem veren anlayışlarıyla Nissan'ın İzmir'de hakettiği pazar payına kavuşacağını duyurdu." (Alıntıdır: 01.05.2007 tarihli Zaman Gazetesi)

Başta ülkemiz ve tüm nissancılar için bence çok güzel bir gelişme. Böylece reklam ve pazarlamadaki sorunlarda çok kısa zamanda çözülür.

Saygılarımla...

• quote:

Orjinalden alıntı: ukubat

Pazarlama Müdürü bende Note kullanıyorum diyor.Araçta bluetooth ve akıllı anahtar sistemi var diyor.Böyle bir donanım yokki Note da.

tekna donanımlarında akıllı anahtar sistemi var diye biliyorum ben ama. acaba yok mu? kafam karıştı vallahi. belkide kendisi bu donanımları ekletmiştir.
  • benimki tekna o donanımlar yok. fakat avrupada teknanın bir üst donanımı var. daha öncekş sayfalarda belirtmiştim. onda bluetooth,far-yağmur sensoru, deri direksiyon,deri-kumaş karışık koltuklar, akıllı anahtar var.belki öyle bir araçtır ya da akıllı anahtarı bilemem ama nluetoothu sonradan taktırmıştır
  • selam arkadaşlar... ben nissan note 1.4 almak istiyorum ama 1.6 sını mı alsam diye düşünmekteyim...

sizce tekna 1.4 alsam sorun olur mu?

kullanan arkadaş var ise yardımcı olabilirmi...
  • herkese iyi aksamlar

dun 1.6 tekna otomatik aldim.

teslimde gozumden kacan ancak bugun dikkatimi ceken bir nokta hakkinda bilgiye ihtiyacim var.

gosterge tablosunda motor isisini gosteren ibre bulunmuyor.

aracin hararet yapip yapmadigini nasil anlayacagim ???

tesekkurler
    taner
  • quote:

Orjinalden alıntı: cougar_290

herkese iyi aksamlar

teslimde gozumden kacan ancak bugun dikkatimi ceken bir nokta hakkinda bilgiye ihtiyacim var.

tesekkurler
    taner

öncelikle hayırlı uğurlu olsun. micra da ve note de hararet göstergesi yok. fakat el kitabını okuyunca daha iyi görürsünüz kadranda bir uyarı ışığı var. eğer tehlikeli bir sıcaklık olursa o ışık yanıp sesle uyarı veriyormuş. ekim 2006dan beri kullanıyorum hiç tanık olmadım çok şükür

• quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

quote:

Orjinalden alıntı: cougar_290

herkese iyi aksamlar

tesekkurler
    taner

öncelikle hayırlı uğurlu olsun. micra da ve note de hararet göstergesi yok. fakat el kitabını okuyunca daha iyi görürsünüz kadranda bir uyarı ışığı var. eğer tehlikeli bir sıcaklık olursa o ışık yanıp sesle uyarı veriyormuş. ekim 2006dan beri kullanıyorum hiç tanık olmadım çok şükür

bu uyarı ışığıda yeni moda oldu galiba. Honda City`lerde de hararet göstergesi yok. aynı sizin arabalardaki gibi ışıklı uyarı sistemi var. herkese hararetsiz günler dilerim

saygılarımla...

• Merhaba
    Cell-im arkadaşım aracın 2007 model.Benimki 2006 .Bende ekim ayında almıştım.Fiyatı uygun olduğu için 2006 yı tercih etmiştim. Bu iki model arasında görüntü, donanım veya teknik açıdan herhangi bir fark var mı?Ya da değişime uğramış bizim farkedemiyeceğimiz bir parça varmı? Biliyormusun.
  • Yok aslinda yeni moda değil. Mesela benim eski 97 model Twingo da da hararet ışığı vardı sadece. Bir kez, 2. el den aldigim hafta yandi o ışık. Kalorifer radyatörü çatlamış ve ordan devirdaim suyunu kaçırıp eksiltince de hararet yapmıştı.

quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

bu uyarı ışığıda yeni moda oldu galiba. Honda City`lerde de hararet göstergesi yok. aynı sizin arabalardaki gibi ışıklı uyarı sistemi var. herkese hararetsiz günler dilerim

saygılarımla...
  • Evet, mesela ben de 2006 1.6 Tekna yı Ekim 2006 da alirken, arka amortisörlerle ilgili bir değişikliğin olacağı bilgisi söylenti olarak gelmişti kulağıma 2007 modellerde. Ama doğrulanmamıştı satıcı tarafından (haliyle)...

quote:

Merhaba
    Cell-im arkadaşım aracın 2007 model.Benimki 2006 .Bende ekim ayında almıştım.Fiyatı uygun olduğu için 2006 yı tercih etmiştim. Bu iki model arasında görüntü, donanım veya teknik açıdan herhangi bir fark var mı?Ya da değişime uğramış bizim farkedemiyeceğimiz bir parça varmı? Biliyormusun.
  • quote:

Merhaba

görüntü olarak bir fark yok. donanım da aynı. süspansiyon işine deyinmek gerekirse; 10 temmuz 2006 sayılı autoshowda diyorki:

"NİSSANIN MİNİVANI NOTE,TEST SÜRÜŞLERİNDE TEHLİKELİ OLABİLECEK ÖZELLİKLERİ NEDENİYLE ELEŞRTİRİ KONUSU OLUYORDU. BU YÜZDEN FİRMA OTOMOBİLİN SÜSPANSİYONLARINI MODİFİYE ETTİ. BÖYLELİKLE ARACIN SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ İYİLEŞMESİNE RAĞMEN LİSANSÖR DERGİMİZ AUTO BİLD İN YAPTIĞI TESTLERDE ESP NİN HER MODELDE STANDART OLMASI GEREKTİĞİNE DEYİNİLDİ. YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE AVRUPADA YENİ NOTE MODELLERİNİN HEPSİNDE BU YENİ SÜSPANSİYONLAR SUNULACAK, ÖNCEDEN SATILMIŞ OLAN VERSİYONLARAYSA AYNI SÜSPANSİYON SERVİSLERDE UYGULANACAK. DEĞİŞİKLİKLER ARASINDA, ARKA SÜSPANSİYONLARDA DAHA UZUN VE DAHA BAŞARILI DARBE EMİCİ LASTİKLER KULLANILIYOR.BUNUN DIŞINDA ARKA LASTİKLER İÇİN VERİLEN HAVA BASINCI DA 0,8BAR OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ. YAPILAN SÜRÜŞ İZLENİMLERİNDE NOTE, ANİ ENGEL AŞMA MANEVRALARINI DAHA BAŞARILI GEÇİYOR VE ARKA LASTİKLERDEN DAHA AZ DARBE ETKİSİ GELİYOR. BU SAYEDE BİR ZAMAN GÜÇLÜ BİR KOPMA YARATAN ARKA KISIM, ARTIK KONTROL EDİLEBİLİR BİR KAYMAYA DÖNÜŞMÜŞ. HIZLI GİRİLEN VİRAJLARDA YAPILAN GAZ KOMUTU DEĞİŞKLİKLERİNDEYSE NOTE , ESKİDEN OLDUĞU GİBİ ARKASINI BIRAKIYOR."

bu haberi okurken daha aklımda note almak yoktu daha sonra arabamı alınca note ilgili arşivlerimi kontrol ederken tekrara buldum. bu haber o tarihte "güncel" başlığı altında verilmiş. yani temmuz ayında bir değişim söz konusu. aracınızın uygunluk belgesinde(araç fatruasıyla beraber size verilmiş olması lazım) hem aracınızın tüm özelliklerini hemde hangi tarihte fabrikadan çıkıp onaylandığını görebilirsiniz. eğer temmuzdan sonra üretilmişse muhtemelen yeni süspansiyonlarla donatılmıştır. fakat bu tarihten itibaren hiçbir yerde bu konuyla ilgili resim,makale vb bişeylere ratlamadım.

• Bu arka süspansiyon ile ilgili konuyu az önce maille Nissan Gülan Plaza servise sordum. Bakalim ne cevap gelecek.
  • Twingonote bilgiler için teşekkürler.
    Sormak istediğim bir şey daha var.Yol bilgisayarındaki mevcut yakıtla kat edilecek mesafe uyarısı bende ileriye saymaya başladı.Önceden depoyu fullerdim 550-600 km gösterir 50-60 a gelincede uyarırdı.
    Geçen depoyu fulledim yakıtla gidilecek mesafe 230 ta kaldı ve ileriye saymaya başladı şu anda 450 gösteriyor.Benzin azalıyor fakat gideceğim mesafe uzuyor.Bu sorunu başka yaşayan var mı?
  • arkadaşlar....

note 1.4 tekna alacağım sorun olur..

cevaplarsanız sevinirim...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.