Şimdi Ara

Nissan NOTE (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bizim araçlarda teyip üstünde bulunan gözde bir giriş var bu girişe ne bağlıyabiliriz, nasıl bağlarız?

kullanan varsa bilgi verirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

arkadaşlar,

bizim araçlarda teyip üstünde bulunan gözde bir giriş var bu girişe ne bağlıyabiliriz, nasıl bağlarız?

Bahsettiğiniz aux girişi.Bir ara telefondan müzik çalıyodum.Mp 3 çalarınızıda bağlayabilirsiniz.Yalnız küçük bir aparat olan ara kablosunu temin etmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizashi -- 16 Ocak 2011; 18:02:31 >
  • quote:

arkadaşım ben son 3-4 yıldır shell den alıyorum, düzenli olarak bir istasyondan aldığım için ve yakıtı satan bayinin iyi iş yaptığını bildiğim için bu istasyondan alıyorum,
    mesele firma değil bence opet, bp, shell ve petrol ofisi marka imajı olan firmalar önemli olan bu firmaların bayilerinin duruşu, iyi iş yapan ve güzel konumda olan bayiler temiz ürün satıyorlar benim opet den yakıt aldığım bayide var,

sana tavsiyem bayiyi araştır ve en iyi yorumları aldığın yerden yakıt al, firmanın pek önemi yok bence bayi önemli...

quote:

Orijinalden alıntı: Saratuana

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır bu araç ile ilgili yorumlarınızı takip ediyorum. Nissan Note zaten beğeniyordum sizinde olumlu yorumlarınız bu arabayı almak zorunda bıraktı beni:). Nissan Note 1.5 tekna dizel. 2 haftadır kullanıyorum arabama aşık oldum. İnşallah beni üzmez:). Size sormak istediğim yakıtı nereden almalıyım ben opetten aldım 2 kez siz ne önerirsiniz.
    Allah herkese arabasını kazasız belasız kullanmak nasip etsin İNŞALLAH.

Kesinlikle güvenilir istasyon konusunda haklısınız.Yakıt aynı yakıt zaten hepsi tüpraştan alıyor.Farkları ise içerisindeki katık paketi.Su, alkoller, eterler, karbon disülfür, karbon tetraklorür, kloroform hidrokarbonlar vb köpük ve korozyon engelleyiciler

• Arkadaşlar bugün yağmurlu havada ön silecekler en yavaş ayarda dolaşıyordum, arabayı bir yere park etmek için geri vitese takınca arkadaki silecek çalışmaya başladı :) Arabayı alalı daha bir hafta olmadı ama kullandıkça daha da çok seviyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihen

Arkadaşlar bugün yağmurlu havada ön silecekler en yavaş ayarda dolaşıyordum, arabayı bir yere park etmek için geri vitese takınca arkadaki silecek çalışmaya başladı :) Arabayı alalı daha bir hafta olmadı ama kullandıkça daha da çok seviyorum

evet bende ilk fark ettiğimde vay beeee demiştim,

aracımız özellik olarak bir çok donanıma sahip, benzer modellerine göre çok artıları var.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 17 Ocak 2011; 14:11:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

quote:

arkadaşım ben son 3-4 yıldır shell den alıyorum, düzenli olarak bir istasyondan aldığım için ve yakıtı satan bayinin iyi iş yaptığını bildiğim için bu istasyondan alıyorum,
    mesele firma değil bence opet, bp, shell ve petrol ofisi marka imajı olan firmalar önemli olan bu firmaların bayilerinin duruşu, iyi iş yapan ve güzel konumda olan bayiler temiz ürün satıyorlar benim opet den yakıt aldığım bayide var,

sana tavsiyem bayiyi araştır ve en iyi yorumları aldığın yerden yakıt al, firmanın pek önemi yok bence bayi önemli...

quote:

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır bu araç ile ilgili yorumlarınızı takip ediyorum. Nissan Note zaten beğeniyordum sizinde olumlu yorumlarınız bu arabayı almak zorunda bıraktı beni:). Nissan Note 1.5 tekna dizel. 2 haftadır kullanıyorum arabama aşık oldum. İnşallah beni üzmez:). Size sormak istediğim yakıtı nereden almalıyım ben opetten aldım 2 kez siz ne önerirsiniz.

Kesinlikle güvenilir istasyon konusunda haklısınız.Yakıt aynı yakıt zaten hepsi tüpraştan alıyor.Farkları ise içerisindeki katık paketi.Su, alkoller, eterler, karbon disülfür, karbon tetraklorür, kloroform hidrokarbonlar vb köpük ve korozyon engelleyiciler

valla hocam sen deneyim üstü birde detay bilgilerinle bizleri bilgi bombardımanına tuttun. Eline sağlık.

ben TOTAL istasyonlarından uzak duruyorum, 2,5 sene şirket aracı kullandım, BP'den yakıt aldım, bayiler arasında dünya kadar fark oluyordu inanın, şu an çalıştığım firma PO'dan taşıtmatik anlaşması olduğundan 5-6 ay kadar PO'yu da deneme şansım oldu, burdada izlenimlerim aynıydı.

Total'den uzak durma sebebim çok köhne ve bakımsız istasyonları var ve markalar içinde (BP, Shell, Opet, PO) en ucuz yakıtı bunlar satıyor, mesela shell'den hep 2-3 kuruş ucuz satıyor, bende şüpheleniyorum.

Totalle ilgili bir tespitimde bizim burada Polis araçlarının total'den hep yakıt aldığını gördüm, sanıyorum anlaşmalılar, bu da olumlu bir durum bence,

totalle ilgili ciddi bilgilere sahipseniz ikna olabilirsem tottale geçebilirim, alırım bir de anlaşmalı kredi kartından %5 daha ucuza alırım yakıtımı :))

• quote:

quote:

Arkadaşlar bugün yağmurlu havada ön silecekler en yavaş ayarda dolaşıyordum, arabayı bir yere park etmek için geri vitese takınca arkadaki silecek çalışmaya başladı :) Arabayı alalı daha bir hafta olmadı ama kullandıkça daha da çok seviyorum

evet bende ilk fark ettiğimde vay beeee demiştim,

aracımız özellik olarak bir çok donanıma sahip, benzer modellerine göre çok artıları var.....

Bu benim ikinci arabam olduğu için ve önceki de 2000 model megane olduğu için bu arabanın özelliklerini öğrendikçe çok etkileniyorum. Megane dan sonra kendimi çağ atlamış gibi hissettim doğrusu Ama megane dışında focus civic astra gibi arabalara da bindim ama açıkçası onlardan daha üstün bir araba gibi geldi bana. Şu ana kadar kullandığım kadarıyla eksik olarak ESP yi görüyorum. Bazı arkadaşlar fren konusunda zayıf demişler ama henüz test etme imkanım olmadı.

• quote:

2004 model opel corsam vardı ve ilk aldığımda sizin yazdığınız bu özelliği barındırdığını görünce bende o zaman wayy be !! demiştim....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

valla hocam sen deneyim üstü birde detay bilgilerinle bizleri bilgi bombardımanına tuttun. Eline sağlık.

ben TOTAL istasyonlarından uzak duruyorum, 2,5 sene şirket aracı kullandım, BP'den yakıt aldım, bayiler arasında dünya kadar fark oluyordu inanın, şu an çalıştığım firma PO'dan taşıtmatik anlaşması olduğundan 5-6 ay kadar PO'yu da deneme şansım oldu, burdada izlenimlerim aynıydı.

Total'den uzak durma sebebim çok köhne ve bakımsız istasyonları var ve markalar içinde (BP, Shell, Opet, PO) en ucuz yakıtı bunlar satıyor, mesela shell'den hep 2-3 kuruş ucuz satıyor, bende şüpheleniyorum.

Totalle ilgili bir tespitimde bizim burada Polis araçlarının total'den hep yakıt aldığını gördüm, sanıyorum anlaşmalılar, bu da olumlu bir durum bence,

totalle ilgili ciddi bilgilere sahipseniz ikna olabilirsem tottale geçebilirim, alırım bir de anlaşmalı kredi kartından %5 daha ucuza alırım yakıtımı :))

Volkan bey açıkçası bende bu aracı alınca tavsiye üzerine opetten almaya başladım.Motor sabahleyin geç ısınıyor ve traktör gibi çalışıyodu.Sonra bütün akaryakıt markalarından kısa ve uzun vadede denedim.En son Totalin yakıtıyla tanıştım ve gerçekten memnun kaldım.Aynı memnuniyet Lukoil içinde geçerli.Po nun eski euro dizeli sessiz,performansı normal idi.Yeni tanıttıkları yakıt bana biraz farklı gibi geldi.Performansta artış var ancak motor çok gürültülü çalışıyor, menzil iyi.Bp de motor yüksek deviri rahat çevirebiliyor ancak gürültülü ve menzil kısa.Shellin Gtl dizeli motoru çok rahatlatıyor, araç yüksek hızlara rahat çıkıyor gerçekten güzel yakıt ancak fiyatı yüksek.Total den alırsanız doco lardan almaya özen gösterin.Güvenilir istasyondan Lukoili şiddetle tavsiye edrim.Ben şu anda depoyu yarı yarıya Lukoil ve Totalden dolduruyorum.Benim 1. önerim ekonomi iyiyse Shell Gtl , 2. önerim lukoil-total karışımı

• Merhaba arkadaşlar, dizel sıfır nissan note alacak olanlar bayiye 90 beygir olan euro 5 uyumlu note almak istediklerini özellikle belirtsin. Ellerinde kalan euro 4 uyumlu 86 beygir note'ları 90 beygir olarak satmaya çalışan bayiler olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravanelli26 -- 18 Ocak 2011; 11:44:32 >
  • quote:

quote:

arkadaşlar,

Bahsettiğiniz aux girişi.Bir ara telefondan müzik çalıyodum.Mp 3 çalarınızıda bağlayabilirsiniz.Yalnız küçük bir aparat olan ara kablosunu temin etmek lazım

Ben kullanmak istiyorum;

bu küçük aparatı nereden bulabilirim, yada ismi nedir?

mp3'de bir aux çıkışına gerek varmı? MP3'de kulaklık girişine mi takılıyor...

yardımların için teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar,

Ben kullanmak istiyorum;

bu küçük aparatı nereden bulabilirim, yada ismi nedir?

mp3'de bir aux çıkışına gerek varmı? MP3'de kulaklık girişine mi takılıyor...

yardımların için teşekkürler.

Telefon aksesuarı satan büyük iş yerlerinden ve elektronikçilerden yada internetten temin edilebilir. fm transmitter yerine Mp3 çalarınızı bağlayarak kaliteli müzik dinleyebilirsiniz. Mp3 çalarda kulaklık girişine takılıyor.Keyifli sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizashi -- 18 Ocak 2011; 21:42:04 >

• Arkadaşlar 2007 model 1.6 Otomatik Note sahibiyim. araç 60.000 de şu an. aracımda iphone/ipod kullanmak için itrip diye bir cihaz kullanıyorum (FM Transmitter). 2007 modelde aux bağlantısı olmadığından mecburum buna. Navigasyonlu bir radyo düşünüyorum aux bağlantılı. ne önerirsiniz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Volkan bey açıkçası bende bu aracı alınca tavsiye üzerine opetten almaya başladım.Motor sabahleyin geç ısınıyor ve traktör gibi çalışıyodu.Sonra bütün akaryakıt markalarından kısa ve uzun vadede denedim.En son Totalin yakıtıyla tanıştım ve gerçekten memnun kaldım.Aynı memnuniyet Lukoil içinde geçerli.Po nun eski euro dizeli sessiz,performansı normal idi.Yeni tanıttıkları yakıt bana biraz farklı gibi geldi.Performansta artış var ancak motor çok gürültülü çalışıyor, menzil iyi.Bp de motor yüksek deviri rahat çevirebiliyor ancak gürültülü ve menzil kısa.Shellin Gtl dizeli motoru çok rahatlatıyor, araç yüksek hızlara rahat çıkıyor gerçekten güzel yakıt ancak fiyatı yüksek.Total den alırsanız doco lardan almaya özen gösterin.Güvenilir istasyondan Lukoili şiddetle tavsiye edrim.Ben şu anda depoyu yarı yarıya Lukoil ve Totalden dolduruyorum.Benim 1. önerim ekonomi iyiyse Shell Gtl , 2. önerim lukoil-total karışımı

hocam totali mutlaka deniyeceğim, 2,3 sefer alıp sana yorumlarımı anlatırım,

ben en çok motor sesinden şikayetçiyim, keşke buna bir çözüm olsa :))

• Peugeot kullansaydınız sesden o kadar şikayetçi olmazdınız :) Çalıştırınca direkt kasketi takıp tarlaya gidesi geliyor adamın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravanelli26

Merhaba arkadaşlar, dizel sıfır nissan note alacak olanlar bayiye 90 beygir olan euro 5 uyumlu note almak istediklerini özellikle belirtsin. Ellerinde kalan euro 4 uyumlu 86 beygir note'ları 90 beygir olarak satmaya çalışan bayiler olabilir.

Ravanelli26; bende mayısta aldığım dizel tekna var. bildiğim kadarıyla araç 86 beygir. 2011 modellerin motorlarımı değişti. aralarında yakıt tüketimi, performans ve emisyon açısından ne farklar var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: noteman

quote:

Merhaba arkadaşlar, dizel sıfır nissan note alacak olanlar bayiye 90 beygir olan euro 5 uyumlu note almak istediklerini özellikle belirtsin. Ellerinde kalan euro 4 uyumlu 86 beygir note'ları 90 beygir olarak satmaya çalışan bayiler olabilir.

Ravanelli26; bende mayısta aldığım dizel tekna var. bildiğim kadarıyla araç 86 beygir. 2011 modellerin motorlarımı değişti. aralarında yakıt tüketimi, performans ve emisyon açısından ne farklar var?

Ben de euro4 dizel 86 hb almak zorunda kalanlardanım. Bayiye Nissan'ın sitesindeki bilgileri görerek gittim. Satış görevlisine 90 hb. değil mi dedim bu araç evet dedi. Sipariş işlemlerini başlattım. Ancak ruhsatta 63 kw yazıyordu. Yani 86 hb olandan almışım. Durumu satış gör. bayana söyledim tabi inkar etti. Kendisini Allah'a havale ettim. Genel müdürüyle de görüştüm. Gerçekten bu duruma üzüldüğünü ve telafi için bakımlarda indirim yapacağını ve satmam durumumda o günkü piyasa koşullarının üzerinde satın alacağını söyledi. Ben de fazla büyütmek istemedim. Elbetteki her şeyde bir hayır var diye düşündüm. Senin soruna gelince. Evet yakıt açısından ve tork aralığı bakımından farklar var. Farkla şunlar:

1. 86hb / 90 hb
    2. euro4 dizel / euro5 dizel
    3. şehir içi 5 lt. / şehir içi 5 lt.
    4. şehir dışı 4 lt. / şehir dışı 3,7 lt.
    5. 200/1900 d/d / 200/1750 d/d
    6. 119 carbon emisyon / 109 carbon emisyon (emin olmamakla birlikte)

slmlar. saygılar. Elbetteki burda bilerek bir ihmal yapıldıysa Allah gerekeni yapacaktır o satıştaki bayan için. Neylerse mevlam güzel eyler. Araç gerçekten çok iyi bana göre. Tam bir aile arabası. Yarım depo eurodizelle 600 km. yaptım şehir içi. Kazasız sürüşler diliyorum.

• quote:

quote:

Merhaba noteman, ekim ayından itibaren nissan note ta kullanılan renault dizel motorları artık euro 5 uyumlu olması nedeniyle bundan kaynaklanan 4 beygirlik artış var. Ayrıca emisyon değerleri daha iyi ve yakıt tüketimi açısından fabrika verilerini karşılaştırdığımızda şehirdışında 0,1 iazalma var, şehirdışı yakıt tüketimi 3,8 değil 3,7 görünüyor. Benimle aynı anda alan 2 arkadaşıma 90 beygir yerine 86 beygir euro 4 uyumlu note satılmış. Ellerinde kalan stokları bitirmeye çalışıyorlar, çünkü belli süre sonra euro 4 motorlu araçları satamayacaklar. Ama satarken bunu belirtmeleri gerekirdi, çünkü alan arkadaşlarım aracın şu anda nissanın sitesinde yazdığı gibi 90 beygir olduğunu zannediyorlardı. Euro 4 ve euro 5 ayrımı için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_35091271/tm.htm

• quote:

quote:

quote:

Merhaba noteman, ekim ayından itibaren nissan note ta kullanılan renault dizel motorları artık euro 5 uyumlu olması nedeniyle bundan kaynaklanan 4 beygirlik artış var. Ayrıca emisyon değerleri daha iyi ve yakıt tüketimi açısından fabrika verilerini karşılaştırdığımızda şehirdışında 0,1 iazalma var, şehirdışı yakıt tüketimi 3,8 değil 3,7 görünüyor. Benimle aynı anda alan 2 arkadaşıma 90 beygir yerine 86 beygir euro 4 uyumlu note satılmış. Ellerinde kalan stokları bitirmeye çalışıyorlar, çünkü belli süre sonra euro 4 motorlu araçları satamayacaklar. Ama satarken bunu belirtmeleri gerekirdi, çünkü alan arkadaşlarım aracın şu anda nissanın sitesinde yazdığı gibi 90 beygir olduğunu zannediyorlardı. Euro 4 ve euro 5 ayrımı için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_35091271/tm.htm

Neyse ben aldığımda 86 beygir vardı, bir dahaki aracı 90 bg. alırım. zaten aldığımada pişman değilim, tek korkum 2. elde sıkıntı çekermiyim malum çok kilometre yapıyorumda 3-4 yıl sonunda 150.000 km nissan aracı elden çıkarmak bir ford focus, megane satmaya benzemiyor.

• Bana kalsa ben euro 4 tercih ederdim.Euro 5 dpf filtreli.Kullandığınız yağ dpf li araçlara uygun olması, kullandığınız yakıtında kalitesi dahada önem arz ediyor.Euro 5 emisyon nedeni ile güçten biraz aldığı için aynı motorları revize edip güç ve tork eğrilerini değiştiriyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.