Şimdi Ara

Nissan NOTE (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
800.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar ben yakıt tüketimi konusunda yol bilgisayarına güvenmiyorum.En güzel yöntem depoyu doldur kullan sonra tekrar doldur.Uzun yolda aracım 100 km.de 4.8-5 aralığında yakıyor.(Bazı durumlarda bu değerlerin üstünüde gördüm)Kullanım 90 km. sabit sürati çok az yakalıyorum.Ortalama sürat 100-110 oluyor.Klima genelde açık.Şehir içinde ise 6-6.5 arası oluyor.Gerçi oda değişiyor ama bende ki değerler böyle çıktı
  • Falcon5555 dostum evet söylediklerinize katılıyorum en doğru sistem depoyu doldurup kullanarak tekrar doldurup son verilen parayı yapılan km ye bölmek bilgisayar yanılabiliyor çünkü şehir içinde yolbilgisayarı bended 6.2 - 6.3 bazende 6.5 veriyor ben bunada inanmıyorum. iyi günler dostum.
  • kış lastiği tavsiyesi isteyen arkadaşlara Goodyear ultra grip 7 yi şiddetle tavsiye ederim. Tanesi 110 liraya Ankara'da tedarik edilebilir.
  • Bu ay içinde Note alan arkadaşlar ne kadara aldığınız bilgisini paylaşabilir misiniz?
    Özellikle 1.5 dci Tekna fiyatı nedir acaba?
  • nihilist76 dostum kaç modeli soruyorsunuz sıfırı soruyorsanız bir iki sayfa önce bir arkadaş fiyat almış 34.000 tl fiyat verdiler diyordu ikici eli soruyorsanız kaç model olduğunu bildirirseniz cavaplarım. iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipekmehmet -- 31 Aralık 2010; 5:33:37 >
  • sevgili noteci arkadaşlar hepinizin yeni yılın kutlar sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ,mutlu.başarılı sevgi ve barış dolu bir yıl diliyorum.

• Bu mesajı ben hergün güncellemeye çalışacağım, yeni bilgileri eklemeye çalışacağım, sayfayı canlandıralım, araçlar ve şehrinizde bulunan arkadaşlar kimler herkes görmüş olur, katılımlarınızı bekliyoruz,

***************** Model yılı **** Motor *** Model *** Renk *** Şehir *******************************

1 - Volkan_efe 2009 DCİ Tekna Siyah İstanbul

2- apranax66 2009 DCI Tekna Siyah Ankara

3- Divino 2008 1.5 DCI Tekna Füme Van

4- Mehmet İpek 2008 DCI Tekna Gümüş Gri Ankara

5- Realgs 2007 1,4 Tekna Gümüş gri İstanbul

6- Falcon 2008 DCI Tekna Gümüş gri

7- ertuğ2045 2008 Tekna 1,6 Otomatik

8- servet77 2011 DCI Tekna füme İstanbul

9- bilgisatan 2011 DCI Visia Siyah İstanbul

10- 07 note 2009 DCI Visia Antalya

11- Ravanelli26 2011 DCI Visia Gümüş İstanbul

12- emesdos 2011 DCİ Visia Beyaz Şanlıurfa.

• Koca forumda 2010 yılının son ayında aktif 12 kişi var....

Katılımları bekliyoruz.

quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Bu mesajı ben hergün güncellemeye çalışacağım, yeni bilgileri eklemeye çalışacağım, sayfayı canlandıralım, araçlar ve şehrinizde bulunan arkadaşlar kimler herkes görmüş olur, katılımlarınızı bekliyoruz,

***************** Model yılı **** Motor *** Model *** Renk *** Şehir *******************************

1 - Volkan_efe 2009 DCİ Tekna Siyah İstanbul

2- apranax66 2009 DCI Tekna Siyah Ankara

3- Divino 2008 1.5 DCI Tekna Füme Van

4- Mehmet İpek 2008 DCI Tekna Gümüş Gri Ankara

5- Realgs 2007 1,4 Tekna Gümüş gri İstanbul

6- Falcon 2008 DCI Tekna Gümüş gri

7- ertuğ2045 2008 Tekna 1,6 Otomatik

8- servet77 2011 DCI Tekna füme İstanbul

9- bilgisatan 2011 DCI Visia Siyah İstanbul

10- 07 note 2009 DCI Visia Antalya

11- Ravanelli26 2011 DCI Visia Gümüş İstanbul

12- emesdos 2011 DCİ Visia Beyaz Şanlıurfa.

• quote:

Orijinalden alıntı: ipekmehmet

sevgili noteci arkadaşlar hepinizin yeni yılın kutlar sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ,mutlu.başarılı sevgi ve barış dolu bir yıl diliyorum.

Teşekkürler,

herkese mutlu sağlıklı bir 2011 dilerim.
  • Tüm Note kullanıcı arkadaşların yeni yılını kutlarım kazasız belasız nice mutlu yıllara
  • arkadaslar yeni yılınız kutlu olsun
  • quote:

volkan efe dostum selamlar yakıt durumu evet bilgisayarın verdiği 6.3 filan bendede ama depoyu fulledim yakında tekrar fulleyip bakacam bakalım ne yakıyor yol bilgisayarı doğrumu değilmi bakacam değerleri yazarım o zaman. işlerim dolayısı ile servise gidemedim henüz ama gidecem çünkü merak ediyorum açıkçası fakat birkaç yerde okudum yakıt olarak Shell V-Power Diesel +GTL kullananların motorlarında sallanmanın kesildiği daha sessiz çalıştığı yazıyor depo boşaldıktan sonra deneyecem açıkçası o zamanda buraya yazarım dostum bakalım ne olacak .

ben aracı aldığımdan beri v power dizel kullanıyorum, GTL olanını hiç denemedim ama denemeyide düşünmem, zaten shell'de euro dizel diğer markalara göre pahalı, GTL olanı herhalde 3,50 üzerindedir. benzin almaktan farkı kalmaz dizelin o zaman...

yeni kasalarında eğer bu problemi çözdülerse aynı motor aynı kasa ile bu çözülebilir bir bir durumsa bence nasıl çözüldüğünü öğrenip bizimkine de uygulayabiliriz... yeni kasada yeni motor varsa yapacak bir şey yok...

• Arkadaşlar bu arabayı gördüğümden beri içimde bi uhde var sonunda alıcam galiba. Hergün ilanlara bakıyorum. Bende 2005 meriva var. Arabam çok temiz ama görüntü olarak Note daha hoş. Bendeki lpg'li 50000 km.de. Ama son zamanlarda note araçlara lpg uymadığı ve sorun çıkartığı (2000 tl'den fazla) yazıları okudum bi kaç yerde. İçimde şimdi acabalar mevcut. Yüksek rakamlarla dizel almak istemiyorum. Benzinli alıp lpg taktırmak istiyorum. Yada lpg'li alıcam. Ama bu konu hakkında kararsız kaldım. Uzun süre lpg ile kullanan arkadaşlar sorun çıkartıp çıkarmadığı hakkında bilgi verirse sevinitim. Teşekkürler. (Ayrıca takas yolunada gidebilirim ilgilenen olursa )
  • neconer dostum notede tüpün sorun yarattığını burdaki dostlardan hiç duymadım bu birazda taktırdığın yere bağlı sanırım tüp konusunda açıkçası pek bilgim yok benzinli kullandığım araçlarda da bugüne kadar hiç tüp taktırmadım noteyi düşndüğümde ise asla benzinlisini düşünmedim örneğin düşük km li 2008 model bir note tekna 1.6 alayım deseniz 25-26-27 gibi fiyatlar istiyorlar iyi bir tüpte 2000 tl civarında sanırım yani 25 e alsanız 2000 de tüp toplam 27.000 e mal olacak ondan sonra bağajın küçüldüğünemi yanarsın ikide bir ayar yaptırmaya gidip duracaksın onamı yanarsın her ne kadar sıralı sistemin motora zararı yok deselerde bence var neticede kuru sistem benim fikrim 1000 tl fazla verip güzel bir note 1.5 dci tekna alırsanız daha iyi olur kanısındayım bu benim fikrim bilmem yanılıyormuyum sevgili noteci arkadaşlarım sizlerde arkadaşımıza fikir verirseniz iyi olur bence. Birde noteye binen arkadaşların merivayla takas düşüneceğini zannetmiyorum bu araba merivadan hem büyük hem daha rahat hemde donanım olarak çok daha fazla özelliğe sahip Hoşça kalın dostum inşallah sizde bir note alıp aramıza katılırsınız.

• quote:

neconer dostum notede tüpün sorun yarattığını burdaki dostlardan hiç duymadım bu birazda taktırdığın yere bağlı sanırım tüp konusunda açıkçası pek bilgim yok benzinli kullandığım araçlarda da bugüne kadar hiç tüp taktırmadım noteyi düşndüğümde ise asla benzinlisini düşünmedim örneğin düşük km li 2008 model bir note tekna 1.6 alayım deseniz 25-26-27 gibi fiyatlar istiyorlar iyi bir tüpte 2000 tl civarında sanırım yani 25 e alsanız 2000 de tüp toplam 27.000 e mal olacak ondan sonra bağajın küçüldüğünemi yanarsın ikide bir ayar yaptırmaya gidip duracaksın onamı yanarsın her ne kadar sıralı sistemin motora zararı yok deselerde bence var neticede kuru sistem benim fikrim 1000 tl fazla verip güzel bir note 1.5 dci tekna alırsanız daha iyi olur kanısındayım bu benim fikrim bilmem yanılıyormuyum sevgili noteci arkadaşlarım sizlerde arkadaşımıza fikir verirseniz iyi olur bence. Birde noteye binen arkadaşların merivayla takas düşüneceğini zannetmiyorum bu araba merivadan hem büyük hem daha rahat hemde donanım olarak çok daha fazla özelliğe sahip Hoşça kalın dostum inşallah sizde bir note alıp aramıza katılırsınız.

Dostum çok teşekkür ederim ederim. İnternet çıktıktan sonra, neyse tutucam kendimi bişey yazmıycam...

• quote:

neconer dostum notede tüpün sorun yarattığını burdaki dostlardan hiç duymadım bu birazda taktırdığın yere bağlı sanırım tüp konusunda açıkçası pek bilgim yok benzinli kullandığım araçlarda da bugüne kadar hiç tüp taktırmadım noteyi düşndüğümde ise asla benzinlisini düşünmedim örneğin düşük km li 2008 model bir note tekna 1.6 alayım deseniz 25-26-27 gibi fiyatlar istiyorlar iyi bir tüpte 2000 tl civarında sanırım yani 25 e alsanız 2000 de tüp toplam 27.000 e mal olacak ondan sonra bağajın küçüldüğünemi yanarsın ikide bir ayar yaptırmaya gidip duracaksın onamı yanarsın her ne kadar sıralı sistemin motora zararı yok deselerde bence var neticede kuru sistem benim fikrim 1000 tl fazla verip güzel bir note 1.5 dci tekna alırsanız daha iyi olur kanısındayım bu benim fikrim bilmem yanılıyormuyum sevgili noteci arkadaşlarım sizlerde arkadaşımıza fikir verirseniz iyi olur bence. Birde noteye binen arkadaşların merivayla takas düşüneceğini zannetmiyorum bu araba merivadan hem büyük hem daha rahat hemde donanım olarak çok daha fazla özelliğe sahip Hoşça kalın dostum inşallah sizde bir note alıp aramıza katılırsınız.

Arkadaşım 22-23 e var internette bilemiyorum temizmi. İstanbulda 22.500 yazmış görüştüm 21000 e bırakırım dedi. 1.6 tekna 47000 de km. Zaten note için 29000 ödemem. Gider focus golf felan alırım. Zevk meselesi tabiki...

• neconer dost tabiki tercih meselesi dediğiniz fiyatlara varsa olabilir tabiki inşallah aradığınız arabayı bulursunuz hoşça kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neconer

quote:

Arkadaşım 22-23 e var internette bilemiyorum temizmi. İstanbulda 22.500 yazmış görüştüm 21000 e bırakırım dedi. 1.6 tekna 47000 de km. Zaten note için 29000 ödemem. Gider focus golf felan alırım. Zevk meselesi tabiki...

bence zaten 2. el alıyorsunuz 2,000 kadar fazla verip dizel alın, uğraşmayın lpg ile...

ben kullandım 2 sene bir daha almam...

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-nissan-note-acil-otomatik-45-bin-bakimi-yapildi-bluetoohlu-navigasyonlu-37547270/detay

İlan no: #37547270

arkadaşlar başka bi araç için pazarliğimi yaptim kismetse bu aracimi acil satmak istiyorum

varsa tanidğiniz araç ariyanlar yönlendirirseniz sevinirim

baktiğimda forum da dizel lpg olayi muabbet dönüyor

ewet benzin zamlandi fiyatlar yükseldi şehir içi 9 10 litre trafiklerde yakan bi araç, belki başka araçlar daha fazla yakiyordur.otomatik vites rahat ama yarım litre fazla yakiyor manuellere göre

Hafif bi trafikde 7-8 litre arasi yakiyor uzun yoldada 5.2 ortalama 90 km hizda görmek mümkün.

alan arkadaş LPG olayina girebilir ben de zamanında araştirmiştim, her sorduğum usta , arkadaş ---atiker dişinda lovato zavoli brc markalari düşünürsen bu tip araçlarda bi sorun yaşanmıyaciğini söylemişlerdi atikeri karburatörlü araçlarda daha ii olduğunu söylemişlerdi.yetkili saticilariyla görüşüp fiyatlar almiştim , herkes tabi kendi malını övüyordu .
    işimle ilgili bi değişiklik düşündüğüm için başka sınıfda araç bakıyorum bu gunde pazarliğimi yaptim partner tepee yle bu hafta sonuna kadar geri dönüş yapmam lazım o yüzden acil dir fiyati da ona göre düşdüm arkadaşlar

LPG olayi sorun yaşiyan varsa yazsın ben görmedim bu gune kadar
    hem otomatik hemde lpg keyfi düşünenler için olabilecek bi araç

• herkese selamlar. listeye beni de ekleyebilirsiniz

bende 2007 1.6 visia var. bu araca lpg kit taktırmak istiyorum. aydınlıkevler mecsan plazadaki bir usta bu araca lpg kit yaptırırsan; lpg'nin yüksek yanma sıcaklığından dolayı sübap kapaklarını yakarsın. 2000 liralık masraf çıakr yazmış. bunu dh forumda okudum.

bu olay doğru mu. 1600 motor note'a aracına lpg kit yaptırıp da; ksıa ve uzun vadede sorun yaşayan var mı?

bu araca hangi marka lpg kiti taktırmalıyım?
    benzine göre tasarruf oranı nedir?
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.