Şimdi Ara

Nissan NOTE (103. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, 2nizde güle güle kullanın güzelbir tercih yapmışsınız. 1,5 teknanın liste fiyatı şuan 37.000 civarı sanrım. bayi fiyatları nekadar öğrenebilirmiyim acaba?
    şimdiden teşekkürler.
  • TŞKLER 1.5 TEKNA 35.000 TL YE ALDIM BEN SAYGILAR
  • Benden başka yağ eksiltme problemi yaşayan arkadaş var mı? Var ise bununla ilgili herhangi bir işlem yaptırdı mı acaba. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: traktus

TŞKLER 1.5 TEKNA 35.000 TL YE ALDIM BEN SAYGILAR

güzel günlarde kullanın kazasız belasız.
    bende her an bir nissan bayine gidip alabilirim. son aldığım fiyat 35 bin. ama bu sıra kampanya olacak diye bir fısıltı dolaşıyor. özellikle note için (buda ayrı bir konu kasamı değişecektir nedir?) beklesemmi alsammı karar veremedim.
    bu konu ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum.
    teşekkürler.
  • 2012 yılında 2013 model çıkacak yeni note bilginize saygılar
  • benimde aynı yağ eksiltme problemim vardı 1500-2000 km'de oil low uyarısı veriyordu servis yağ ekleyip salladı bir süre sonra yağ eksilttiğini kabullendi motor değişimi için 2 ay oyaladı sonrasında nissana şikayette bulununca başka servise yönlendirdi ve orda sıfır motor değişti şimdi problemim yok aman dikkat et gittigin serviste iş bitiyor.
  • Arkadaşlar kış lastiği olarak hangi markaları seçtiniz ve memnun musunuz? Fiyatları ve nerede taktırdığınızı da yazarsanız sevinirim.
  • Sn Dalkiranm, benim yağ eksiltme olayı sizinkinden farklı yağ değiştikten sonra ortalama 7500-8000 civarlarında oluyor.Kullanma kılavuzunda "5000 km.Den sonra 1000 km.De 0,5 lt yağ eksiltebilir diye bir ibare var.Bu hesaba göre 1 lt yağ eklediğimi düşünür iseniz benim yaşadığım normal gibi duruyor. Benim korkum garanti bittikten sonra bu değerlerin değişmesi.Bu yüzden diğer dizelci arkadaşlarda benzer problem yaşadı ise artık yapcak bişey yok diyeceğiz.Bu yüzden dizelci arkadaşlara sorumu yineliyorum benim durumuma benzer sorun yaşayan oldu mu acaba?
  • Benim dci note de 20 bin bakımından sonra 24 binde 0.75 litre yağ eksiltti.10 bin bakımında 15-40 turbodizel yağ konulmuştu.20 bin bakımda nissan genel merkezden 5-6 ay içinde 5-40 yağa geçileceği bilgisini aldım.Daha sonra castrol edge 5-40 turbo dizel yağı kendim aldım ve serviste yağ değişimi yapıldı.Araçta yağ eksiltmesine neden olabilecek yağ kaçağı bulunamadı.Yağın eksik koyulduğuna kanaat getirildi.Birde yazın antalya nın 50 derece sıcağı olunca yağda buharlaşma oluyor.Benim tavsiyem çok sıcak bir coğrafyada değilseniz en ideal mobil1 esp 5-30 yağı deneyin.Serviste 45 liralık yağa 100 tl alıyorlar.Benim önerim yağınızı servise giderken kendiniz temin ediniz.Daha kaliteli yağı daha ucuza almış olursunuz.Birde nissan servislerinde yağ belirsizliği var.Renault da aynı k9k motor için 5-40 yağ tavsiye ediliyor.Nissan da 5-30 tavsiye ediliyor.Tabi bu sadece sıcaklık aralığı.Alacağınız yağın mobil, shell , castrol vb. 5-30 veya 5-40 tam sentetik api cf b3 b4 normunu taşıması gerekir.Eksiltme fazla ise 5-50 yada 10 -40 ta konulabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizashi -- 6 Kasım 2010; 21:59:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: divino

Arkadaşlar kış lastiği olarak hangi markaları seçtiniz ve memnun musunuz? Fiyatları ve nerede taktırdığınızı da yazarsanız sevinirim.

Kış lastiği kullanmıyorum ama testlere göre yazayım
    Kış lastiği testlerinde Good year ug7, continental ts 810, dunlop sp winter sport 3d ilk üçü paylaşıyorlar
    Ortalama ürünlerden hankook ve fulda iyi diye hatırlıyorum

linkdeki siteden 2010 daki testlerede göz atabilirsiniz

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2010-Auto-Bild-Winter-Tyre-Test.htm

• Sayın 07 Note, öncelikle cevap için teşekkür ederim.Ben Datça'da yaşıyorum anladığım kadarı ile siz Antalya'da.Sıcak memleketteyiz yani:)))Servis yağ getirdiğimizde sorun yapmıyor sanırım.Birde öye deneyelim bakalım.Bu arada forumda dizel araç kullanıp bu sorunu yaşayan 3 kişi var sanırım.Tekrar teşekkürler.
  • Rica ederim syn Falcon
    Deneyimlerimizi paylaşmanın doğru ürünü bulmada yardımcı olacağını düşünüyorum.Castrol edge turbo diesel 5-40 yağdan memnun kalmadım.Sonraki bakımda Mobil super 3000 x1 5-40 yada Shell helix diesel ultra 5-40 kullanmayı düşünüyorum.Bu iki yağ arasındada araştırmam devam edecek.Shell renault onayıda almış.Antalya da nissan servisi castrol ile anlaşmalı, ama daha fazla kar bıraktığı için ucuz modelini kullanıyorlar.Denizli servisi mobil 5-40 kullanıyormuş.Yağınızı kendiniz almanız sorun olmaz.Sıcaklara dayanıklı bir yağ bulacağımızı umuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizashi -- 7 Kasım 2010; 18:13:33 >
  • yeni note larda lastik ölçüleri değişmiş standart hale gelmiş.

Lastik Ebadı
    -------------------------- 175/65 R15 hafif bi ölçüde değişmiş.

1.6 larda önceden 185 li gelirdi acaba neden değiştirdiler ?
  • Aracım visia olduğu için 175-65-15 .Söylediğiniz gibi yeni tekna versiyonuda 175 -65 15 olmuş.Bu arada bende lastiklerimi diğer orijinal ebat 185-65-15 Nokian i3 ile değiştiriyorum.520 tl 5 taksit tanesi 130 a geldi.Bence tekna modelininde ebatının değişmesi Co2 emisyonlarını düşürmek için.Taban genişliği daha ince olduğu için daha az sürtünme ve daha az yakıt sarfiyatı olacaktır.Bazı ülkelerde Co2 emisyonlarına çok önem veriliyor.Yeni dci motorların Dizel partikül filtreli geleceğini duymuştum.
    Tabi bunun avantajı sadece çevreyi kirletenlerin azalması
  • ben 1 hafta önce bridgeston aldım 185-65-15 tanesi 125TL'ye geldi en uygun bridgeston'da diğer markalarla lastik basına 20-30 TL fark var. şimdilik memnunun bir problem yok
  • 185-65-15 goodyear ug7 taktırdım memnunum en iyi lastiklerden biri şu an mevcut olan yakıt tüketiminide pek arttırmıyor
  • Fiyat ne kadardı ve nerede taktırdınız?
  • Ben geçtiğimiz ay Dunlop SP 300 185-65-R15 88H modelini tanesi 110 TL'den aldım.
  • tanesi 150 tl ye geldi toplam 600 ödedim samsun da taktırdım
  • Nokian Türkiye distribütörü Sağlam Oto-Kavacık'ta yeri. Sahibi, liseden arkadaşım Ali Sağlam. Kal'den Erkal diye selamımı götürürseniz yardımcı da olacaktır.
    http://www.saglamotomotiv.com/iletisim.html
    quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2010_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx?ComponentId=29770&SourcePageId=31821

En iyi kuru performansı nokian h nin Bende ekim sonu bu modeli alıcam
    Kormetal bayilerinde satılıyormuş

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.