Nissan NOTE
4549 Cevap474755 Görüntüleme44 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     31 [33] 35 36 37 38 39 40      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

197 Mesaj
28 Nisan 2010; 14:57:59 

quote:

Orijinalden alıntı: dbzfan

ozellikle nissan note icin degil ama gecen gun ben de arastirirken soyle bir site buldum. sonra farkettim ki dukkanlari da evime yakinmis bizzat gidip gordum. Akla gelebilecek her turlu aksesuar ve tuning malzemesi satiyorlar. www eliftuning com (umarim firma adi vermem sorun olmuyordur forumda) buradan kor noktasi aynasi aldim iki tane minik. yakin zamanda da silecek almayi dusunuyorum.

chiptuning dusunenler icin de burada aracin yaziliminda oynama yapmadan tuning yapip aracin beygir gucu ve tork unu arttiran bir aparat satiyorlar. alip takmasi cok kolaymis. 5 dk da kendinizin bile takabilecegi bir parca. buyuklugu kibrit kutusu ile sigara paketi arasi. fiyati 550-600 TL arasi.
Ornek olarak 85 beygir 200 tork araci (note 1.5 dci) 95 beygir 240 tork a yukseltiyormus.

Arkadaşlar benim çok yakın bi arkadaşım bu chiptunning işleriyle uğraşıyor. yalnız böle parça takmak değiştirmek filan yok. Yaptıkları iş sanırım italya bağlantılı. Değerleri ve parayı oraya havale ettikten sonra onlarda yazılımı gönderiyolar. İlk başta orj. yazılımda yedekleniyor tabiki. %35 güç artışı bu değere emnim. Sanırım %20 de yakıt tasarrufu sağlıyordu. (20 de olabilir 25 de) Benim amca oğlunun arabasına yaptılar gerçektende araç daha güçlü oldu ama daha az yakmaya başladı. Yakıt değerini: aracı ilk teslim ederken depo fulleniyor. Araç teslim edildikten sonra tekrar fullenip 50-60 km yol yapılıp tekrar doldurularak yapıyorlar. Adamlar TIR lara kamyonlarada bu sistemi uygulayabiliyorlar. Binek araçlara 500 TL gibi bi ücret karşılığı yapıyolardı sanırım. Beyinde bi farklılık yapıyolar ama servis durumu çakmıyor . Amca oğlunun arabasında özellikle denedik.

Bu yazıyı okuyabiliyorsan öğretmenine teşekür et.
Türkçe okuyabiliyorsan,şehitere ve gazilere..

172 Mesaj
28 Nisan 2010; 17:35:50 

juniyear merhaba,
rica etsem chiptuning yapan bu yerin iletişim bilgilerini yazar mısın...
en azından istanbul'da mı..
yanıtlarsan sevinirim...

tşk...

JUKE DCİ TEKNA 2012

İnsanlari yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"
Napoleon Bonaparte - Fransız İmparatoru

7 Mesaj
2 Mayıs 2010; 16:58:11 

merhaba arkadaşlar ben de çaylak üyelerden ve yeni bir note kullanıcısıyım. 2008 1.5 visia bi araç aldım, koltuğuna oturur oturmaz hiç başka arabaya bakmaya gerek yok fiyat makulse bu arabayı alcam dedim öylede oldu benim öğrenmek istediğim kontağı çevirmeden yanan PS yazısı ne anlama geliyor bir de acaba 60000 bakımı bana kaça malolur? şimdiden teşekkürler.

56 Mesaj
3 Mayıs 2010; 14:09:34 

quote:

Orijinalden alıntı: sehzademfc

merhaba arkadaşlar ben de çaylak üyelerden ve yeni bir note kullanıcısıyım. 2008 1.5 visia bi araç aldım, koltuğuna oturur oturmaz hiç başka arabaya bakmaya gerek yok fiyat makulse bu arabayı alcam dedim öylede oldu benim öğrenmek istediğim kontağı çevirmeden yanan PS yazısı ne anlama geliyor bir de acaba 60000 bakımı bana kaça malolur? şimdiden teşekkürler.

PS : Elektrik Destekli Direksiyon (EPAS) uyarı isigi (kirmizi)

Kontak ON konumuna getirildiginde bu isik yanar sonra soner. Eger motor calistiktan sonra da yanmaya devam ediyorsa o zaman direksiyonda elektrik destegi olmaz. Mekanik direksiyon olarak kullanima devam edilir. Direksiyonu cevirmek normal kullanima gore daha cok guc gerektirir. Tavsiye edilmez.

Zaman zaman dis etkenler nedeniyle de surus sirasinda bu isik yanabilir. O zaman guvenli bir sekilde kenar cekip kontagi kapatin. 20 sn sonra tekrar calistirin. Eger PS uyari isigi yanmaya devam ediyorsa surus aninda en kisa zamanda yetkili servise muracat ediniz.

2009 Nissan Note 1.5 dCI Tekna (Fume)

8 Mesaj
3 Mayıs 2010; 22:35:50 

merhaba akadaşlar,
2006 Note 1.4 tekna aracı 20,000 tl ye alsam fiyatı uygun mudur.
araba temiz,90,000 km de kazası değişeni yok...
şimdiden teşekkürler.....

barış insanların birbirlerine gerçek adlarını söyleyebildikleri bir zamandır...

7 Mesaj
4 Mayıs 2010; 17:02:49 

sayın dbzfun teşekkür ederim. ben de günlerdir bu nedir diye kafama takıyorum diğer marka araç kullanan arkadaşların hiçbirisinde böyle bi uyarı yoktu içim rahatladı.

243 Mesaj
9 Mayıs 2010; 7:01:47 

quote:

Orijinalden alıntı: zerdest

merhaba akadaşlar,
2006 Note 1.4 tekna aracı 20,000 tl ye alsam fiyatı uygun mudur.
araba temiz,90,000 km de kazası değişeni yok...
şimdiden teşekkürler.....

Piyasada kaçtan gidiyor bilemiyorum ama temizliği konusunda sıkıntı yoksa uygun gibi görünüyor. Hayırlısı olsun. Saygılar

2008 Note Dci Tekna
FC PORTO

7 Mesaj
9 Mayıs 2010; 12:39:49 

dizel kullanan arkadaşlar 60000 bakımı kaça malolur demiştim. bi cevap gelmedi. bir de özellikle merak ettiğim şey bu servis fiyatlarında bi opsiyon var mı fix bi fiyat mı uygulanıyor?

1545 Mesaj
9 Mayıs 2010; 20:47:40 

Arkadaşlar merhaba. 2009 model note dci visia kullanıcısıyım.20 bin km deki aracımın beğenmediğim bridgestone b391 lasiklerini değiştirmek istiyorum.Aracıma 175/65/15 eabt yerine 185/65/15 ebat Continental premium contact2 lastik takmayı düşünüyorum.Bu değişiklik nedeniyle aracımda km yazılımı gibi herhangi bir değişikliğe ihtiyaç varmı? 175 yerine 185 ebat takmanın getirdiği avantaj ve dezavantajlar nelerdir.Teşekkür ederim

834 Mesaj
10 Mayıs 2010; 9:21:18 

Kerkese Merhaba,
Aracının bakımını yetkili servis dışında özel servislere götüren varmı.Memnunmusunuz

saygılarımla

834 Mesaj
10 Mayıs 2010; 9:32:39 

60 bin bakımını soran arkadaş için en son bakıma götürdüğümde tabloda 500 Tl civarında yazıyordu(benzinliler için). Dizel de ondan biraz fazladır heralde.

saygılarımla

197 Mesaj
10 Mayıs 2010; 14:10:54 

quote:

Orijinalden alıntı: celiker13

juniyear merhaba,
rica etsem chiptuning yapan bu yerin iletişim bilgilerini yazar mısın...
en azından istanbul'da mı..
yanıtlarsan sevinirim...

tşk...

Merhaba hocam. Denizlide. İletişim bilgilerini özelden atayım sana.

Bu yazıyı okuyabiliyorsan öğretmenine teşekür et.
Türkçe okuyabiliyorsan,şehitere ve gazilere..

7 Mesaj
12 Mayıs 2010; 0:35:09 

175 lastik ebatı yerine 185 kullanımında km ile ilgili bi değişikliğe gerek yok zira 185 mm olan lastik bölgesi lastiğin yere temas eden kısmı yani lastiğin dönen çapında bi değişiklik yok ayrıca daha hoş bi görüntü elde edeceksin daha kuvvetli biduruşu olacak arabanın fakat yakıt tüketimin biraz artacaktır. continental yumuşak bi lastiktir dolayısıyla sessizdir fakat çabuk yıpranır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Mayıs 2010; 20:42:29 

http://cgi.ebay.com/Spe...n_0&hash=item3cab8d3948

Arkadaşlar bu takılır mı note takılcak yer varmı?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Mayıs 2010; 12:08:04 

Arkadaşlar birşey rica etsem yaparmısınız?Radyonun genişliğini ve uzunluğunu söylermisiniz?

90 Mesaj
15 Mayıs 2010; 14:20:29 

mart ayında note tekna 1,5 dci aracımı sattım ve nissan qq aldım bile.... foruma şöyle bir bakayım dedim ve bir mesaj yazma ihtiyacı hissettim, 1 senelik kullanım deneyimim ile konuşma hakkım vardır sanırım, çünkü insanlar zar zor para kazanıp bir araba alıyorlar ve bu tür forumlar bana da olduğu gibi fikir veriyor,
------araba tam bir aile arabası olup kısa mesafe uzun mesafe son derece konforlu ve hesaplıdır
------işçilik kalitesi ise merak etmeyin ortanın üzeridir
------ayrıca fren mesafesi de standartlar içindedir ve herhangibir güvenlik sorunu yaşamadım
------zevkle kullandığım ve hoşlandığım bir araba idi
------gelelim dizel motora (nissan benzinli motorlar sonderece sağlamdır eniştem 400,000 km yapıp nissan arabasını sorunsuz satmış idi) bir renault motoru dizel motorumuz performansı konusunda note araç üzerinde 85 bg 200 tork yeterli güç ve sürüş konforu sağlasa da ilk hızlanmada bazılarını hayal kırıklığına uğratabilir ancak standart bir sürücü için son derece yeterlidir rampalarda ve hızlandıktan sonraki ara hızlanmalarda isteklidir
------vites değişikliklerini ben 2000-2500 devirler arası gerçekleştiririm ve böyle 20,000 km yaptım ve herhangi bir sorun yaşamadım servislere de danıştığımda bu konuda bir sorun yaşanmadığını söylediler; tabi arkadaşımızın başına gelen büyük bir talihsizlik belki de bir üretim hatasıdır bilemiyorum
------ayni motor eşimin kullandığı nissan micra aracımızda da mevcut olup bu aracı da daha çok ben kullandım 4 senedir bizde micrada çıkan ilk dizel araçlardan biri, bu araçtaki bu motorun performansı aracın daha hafif olmasından dolayı bir efsanedir ve o araçla birçok üst düzey araçla kalkışta, gidişte yarışmışımdır :) 70,000 km devirdiğimiz bu motorda da ayni sürüş stili ile çok şükür bir sorun yaşamadım, İnşallah daha da yaşamam
------şimdi de nissan qq arabamda ayni motorun zevkini yaşıyorum, kardeşime de note dizel aldırdım şimdi o da çok memnun ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim, nissan sunny aracımla da 200,000 km devirip sonra satmış idim
------velhasılı nissan araç konusunda bence çok fazla şüphe yaşamayın ancak tabiki zevkler ve görüşler bibirinden farklı olacak yoksa herkez ayni arabayı kullanıyor olurdu, sanırım hangi marka alırsak alalım insan yapısı olan araçlarda da şanssızlıklar yaşanabiliyor, ben genel hatları ile yaklaşıyorum; herkeze zevkli ve kazasız belasız sürüşler

75 Mesaj
19 Mayıs 2010; 10:32:21 

Selam arkadaslar
Nissan note dci visia 1.5 50.000 bınde dizel 2008 model kazasız ılaveten celık jant takılmıs tekerlerle beraber 2 aylık 1.500 mılyarda ona masraf yapılmıs fıyat 25 bın bu aracın pıyasasını felan bılmedıgımız ıcın yardımcı olursanız sevınırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagatay_akbas -- 19 Mayıs 2010; 10:33:57 >

38 Mesaj
24 Mayıs 2010; 15:39:07 

Makyajlı 2010 note de, yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi var mı? Yoksa eskisinin aynısı mı?
Ayrıca makyajlı kasalarla ilgili paylaşılan bir bilgi ve tecrübeye pek rastlayamadım formda. Bu konuda paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz...

75 Mesaj
25 Mayıs 2010; 16:43:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Tarıkcann

Makyajlı 2010 note de, yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi var mı? Yoksa eskisinin aynısı mı?
Ayrıca makyajlı kasalarla ilgili paylaşılan bir bilgi ve tecrübeye pek rastlayamadım formda. Bu konuda paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz...

Arkadas yardıncı olmak ısterdım ama bende bılmıyorum bı mesaj yazdım note ıle ılgılı ama ılgılenen yok topc olmus heralde neyse :D
Yarın alıcam heralde arabayı bundan sonra bende bı note sahıbıyım ılk arabam bu arada:D

90 Mesaj
25 Mayıs 2010; 19:45:43 

sayın çağatay bey ben de forumları çok fazla takip edemiyorum ama zaman zaman deneyimlerimi paylaşmam gerektiğini düşünüyorum bunu da esirgemem
mesajınızı şimdi gördüm; size bir fikir olsun ben 2009 model mart çıkışlı 20.000 km deki tertemiz hatasız siyah note dci tekna arabamı 2010 mart ayında yani 1 yaşında iken 28.000 tl ye sattım ona göre arabanın değerini siz değerlendirin......... bir de sizinki visia iyi düşünün derim çelik janta kanmayın

242 Mesaj
26 Mayıs 2010; 1:25:38 

@kolleteral

Sıfırı 37000 tl civarı olan bir aracı 20000 km sonra 28.000 e satmak çok acı , çok fazla kaybettiren bir araç.

46 Mesaj
28 Mayıs 2010; 22:00:55 

Anlık yakıt tüketimi var.
Makyajlı kasada ses izolasyonu daha iyiymiş, yakıt tüketimi biraz daha düşükmüş.

quote:

Orijinalden alıntı: Tarıkcann

7 Mesaj
29 Mayıs 2010; 2:49:53 

2008 visia aracımı çok seviyorum, 2 ay oldu alalı hala doyamadım, emin olun araçtan inesim gelmiyor. fakat kötü yolda ön takımdan bir ses gelmeye başladı hız önemli değil yolda az bi pürüz varsa o sesi duyuyorum ilginçtir frene çok az da bassam o ses kesiliyor, hani araba öne doğru esniyor veya yavaşladığın için o ses gelmiyordur diyenler olacaktır ama çok dikkat ettim ve her sürüşü her pozisyonu denedim öyle değil, yokuş aşağı 20 ilede gitsem 80 ilede frene basınca kesiliyor çok hafif dahi bassam kesiliyor böyle bi tecrübe yaşayan var mı? sorun ne olabilir.

288 Mesaj
3 Haziran 2010; 0:37:56 

selamlar Note seven arkadaşlar

1.6 otomatik aracima lpg taktirmak istiyorum.Bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan msj bekliorum .

1 Mesaj
9 Haziran 2010; 1:10:52 

Arkadaşlar Merhaba,
Aranıza yeni katılan çaylaklardanım. Bu hafta 2007 note 1.4 visia aldım. Araç 80.000 km de, darbe, boya, kaza yok. Ufak tefek tampon çizikleri var. 18.500e aldım. Ne zamandır nissan aklımdaydı, alsammı almasam mı derken, bugün iyike almışım dedim. Araç gerçekten iyiymiş, ben dar olduğunu düşünüyordum ama yanılmışım.

834 Mesaj
9 Haziran 2010; 11:04:43 

1.6 düz Nissan Note'una 60.000 bakımına sokan var mı acaba. Ne kadar tuttu ve neler değiştirildi bilgi verirseniz memnun olurum.

saygılarımla

267 Mesaj
11 Haziran 2010; 10:37:23 

note otomatik alıcısıyım ilgilenen pm den iletişime geçebiliriz.

834 Mesaj
21 Haziran 2010; 12:50:11 

Merak eden arkadaşlar için yazıyorum,
2006 1.6 düz benzinli aracımı haftasonu 60 bin bakımına soktum. Normalde 600 Tl civarında tutuyor fakat yaz kampanyası olduğu için 450 TL'ye yapıldı bakımı.En ağır bakımı.
Değişenler;
Yağ
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Hidrolik
Bujiler (platin buji tanesi 30 Tl civarında)
Kelebek boğaz temizliği
ufak tefek parçalar dahil

saygılarımla

48 Mesaj
22 Haziran 2010; 21:27:25 

Biz de 2000 model oldukça temiz Toyota Corolla'mızı satıp 2007 model 1.6 Tekna aldık.
O kasa Corolla'ları kullananlar iyi bilir(çift far olanlar) o kasanın rahatı bırakın başka markaların 2010 modellerini, Corolla'nın bile 2010 modelinde yoktur.
Ondan Note acaba onu aratacak mı derken, gerçekten onu aratmayan, ondan teknik açıdan da oldukça üstün bir arabaymış, şuan gönül rahatlığıyla biniyoruz.
Zaten almadan buradaki değerli yorumlarınızın tümünü okumuştum, ondan az çok ne ile karşılaşacağımızı da biliyordum ama yine de insan koltuğa oturmadan anlamıyor:)

LG R710- Intel Core 2 Duo T6400 2.00 Ghz- 4 Gb Ram- 480 GB Harddisk- 17.1" Cyrstal Clear Ekran- 512 Mb Ati HD3650 Ekran Kartı

7 Mesaj
30 Haziran 2010; 23:23:10 

ben de 2008 dizel visia aracımı karadeniz ereğli de servise soktum 380 TL ödedim 2 temmuza kadar yedek parça ve ustalıkta %20 indirim varmış. bana oldukça hesaplı geldi açıkcası baya şaşırdım
indirimi kaçırmayın derim ben...
iyi akşamlar

7 Mesaj
30 Haziran 2010; 23:25:36 

ha bu arada 60000 bakımıydı benimki

426 Mesaj
2 Temmuz 2010; 11:48:03 

Selamlar uzun bir aradan sonra.

Note arabayi ilk alanlardan biriyim. Etrafımdan belki 30 kişiye de aldırmışımdır. 2006 Nisan'da çıkan arabayı, 2006 Ekim'de almıştım. 1.6 Tekna düz, benzinli.

Ancak kendim çok kullanma fırsatım olmuyor, daha çok eşim kullanıyor. Bu yüzden araba bu yaşta olmasına rağmen, daha yeni 30 000 km devirdi ve bu hafta bakıma soktum. Her zamanki gibi aracı da satın aldığım yer olan ve memnun olduğum Altunizade Gülan. Yaz kampanyası öncesinde, 2 ay kadar önce, 6 taksit kampanyası vardı, o zaman 360 tl fiyat almıştım. Hatta, eğer bütçe sıkışık ise, acil değişiklikler yapılarak 170 tl lik light bir bakım da önermişlerdi.
Bu sefer %20 vb indirimler (kampanya yarın 3 temmuz son!!) ile fiyat aldım. Normali 420, indirimli 350 ye geliyor dediler. Biraz, önce bindirim, sonra indirim gibi olmuş. Taksit ise 2 ye düşmüş, bu çok kötü.

Neyse aracı servise verdim. Sonuçta değişenler;
Yağ 10/40
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Fren hidroligi
Gaz kelebek bogazi ve hava akis sensoru temizligi
3M Motor yıkama (50 tl)
ufak tefek parçalar, boya rotuslari, on park sensor iptal tusu degisimi, dahil
382 TL tuttu.

Her ne kadar taksit kampanyasi 2 taksit olsa da, odeme icin gelen gorevlinin pos cihazinda, YKB world premium kartima Joker vadaa sorgulamasi diye bir islem yaptirınca, kartıma özel, +5 taksit çıktı. Parayı vadaa uygula diyerek çektik ve 3+5 topam 8 taksitte ödeme yapmış oldum ;)
Gayet de iyi oldu. Bu arada motor yikama tavsiye ederim keza araç sıfırken bile bu kadar temiz olmamıştı motor inanamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 2 Temmuz 2010; 13:19:32 >

Nissan Note Tekna 1.6 M/T 2006
Ford Focus III Trend X, M/T, 2012
Canon S110

426 Mesaj
2 Temmuz 2010; 13:25:42 

Nissan Note Tekna 1.6 M/T 2006
Ford Focus III Trend X, M/T, 2012
Canon S110

3 Mesaj
8 Temmuz 2010; 9:58:10 

Merhaba Kısa zaman zarfında nissan note ye çok sıcak bakmaya başladım çook uzun zamandır nissan binicisyim almera aracım vardı yeni saaattım şimdi dizel 50000 km geçmemiş nissan note 1.5 tekna modelini arrıyorum.burada satan yada bilen varsa benimle iletişime geçmesini rica ediyorum.ben istanbuldayım selami_tepe@hotmail.com adresim

56 Mesaj
24 Temmuz 2010; 19:48:54 

Merhaba,

Bu hafta aracimi 30 bin bakimina goturmem gerekiyor. Acaba bu 30 bin bakiminda hangi sarf malzemelerini kendim alip servise goturursem tasarruf edebilirim. Mesela 10W40 yag in 4,5 lt sine OPET de 45 tl derlerken servis 135 tl diyor. En basta onu alip goturmeyi dusunuyorum. Baska onerileriniz var mi? Ve nereden alabilirim?

Diger bir hususta aracim ilk kez (20 bin - 30 bin arasi) yag eksiltme yapti. 10 gun kadar once uzun yola cikmadan evvel servise giderek yagi kontrol etmelerini, cunku bir suredir uyari aldigimi soyledim. Baktilar ve neredeyse hic yag kalmadigini soylediler. ucret almadan 2 lt kadar yag ilave ettiler. Uzun yolda isimi gorecek kadar. 30 bin bakimina geldigimde de bu durumu hatirlatmami istediler. Cunku bu durumu takibe alacaklarmis. bakimdan ve yag tamamlamadan sonra 4-5 bin km sonra tekrar gelip baktirmami istediler.

21 Mesaj
15 Ağustos 2010; 1:31:49 

arkadaşlar forumu özellikle de bu başlık altında yazılanları çok okudun inceledim.
zaten note alma düşüncem vardı artık bu düşünce daha da şiddetlendi :)
maddi imkansızlıklar nedeniyle ikinci el alıyorum. 2. el 2007 model 1.4 visia ya 21000 TL çok mu sizce?
1.4 bana yeter mi acaba? köye falan da gideceğimi hesaba katarsak 88 beygir yeterli güç veriyor mu?
bir de torpido kısımlarından ses geldiği söylenmişti halen böyle bir şikayeti olan var mı?

834 Mesaj
15 Ağustos 2010; 22:39:33 

Ben Notu'u iik alanlardanım .4senedir kullanıyorum.Öncelikle size 1.4 yerine 1.6 ve Tekna donanımlı almanızı öneririm.ki 1.6 bile 110 beygir ve 153 nm tork olmasına rağmen bazen zorlanabiliyor.
4 yıl boyunca karşılaştığım + ve - leri size aktarayım
+'lar
*Araç nerdeyse içi D segment araç kadar ferah.İçine binenlerin ilk tepkisi "ne kadar genişmiş bu araba " sözleri oluyor
*Uzun yolculuklarda kullanması zevkli.Özellikle çocuklu iseniz çok kullanışlı
*Tüm B ve C segmenti araçlardan bence çok "KULLANIŞLI".
*Yakıtı 1.6 motorlar içinde ekonomik olanlardan
*Yerden yüksek yapısı sayesinde engebeli yollarda altı diğer araçlar gibi yere vurmaz.
*Tipi tartışılır ama bence 4 yıl olmasına rağmen çekici
*Otomatik klima ve müzik sistemi iyi
*Araçta birçok irili ufaklı saklama göz-leri var.
*Nissan servisleri genelde çok sakin derdinizi yetkiliğye istediğiniz kadar anlatabiliyorsunuz.(diğerlerinide bildiğim için)
*

-'ler
*Motor kayışından ilk çalıtırmada özellikle nemli ve soğuk havalarda ciyak ciyak ses gelmekte
*Sert pastik kullanıldığı için tıkırtı sesleri gelmekte ama rahatsız edici değil
*Benzin deposu 45 litre keşke 50-55 olsaydı
*Tekerlekler hafif meyilde kalkarken bazen patinaja düşüyor

saygılarımla

288 Mesaj
18 Ağustos 2010; 17:11:41 

selamlar
bu yazimi okumanizi diliyorum biraz uzun olacak gibi:)
bende 1,6 tekna otomatik var

araçimiz gayet güzel ama - lerine gelince

başima gelenlerden başliyalim - ler ::(

o dediğniz civak civak sesi bendede vardi şimdi unutum parça ismini ama 40-45 tl gibi bi ücretle o kayişi değiştiriyolar ama garantiye girmiyor nedensee..:( yağmurlu havalarda islanirsa içerden o ses kesilmiyordu. kuru sa bile dünya:) önceki yazilarimdada var di o sorun ve aşağidaki sorunlar

1. sorun problem
aracim 40 bine geldi. 3 kez fren balatasi 2 kez de fren diski değiştirildi bunu otomatik ve kullanima bağladilar.
ilk fren balatasini 7 binde garantiden değiştirdiler çok ses çikartiyordu rahatsizlik verdi sifir bi araçda olmaz die düşünmüştüm onlarda aspes falan dediler o yüzden ses var sonuçda garantiye sokturdum ve değişti
22 bin km ye geldiğimde araç balatasi diski eritmişti nasil olur dedim olabilir dediler işde otomatik şehir içi dur kalk kullanım falan dediler bişey diemedim 450 tl bayildim.gel gelelim 38 binde araç yine ayni şeyi yapti

frenler tutmamaya başladi yani 15 bin km geçmeden tekrar götürdüm servis yine 450 tl gibi fiyat çekti bende itiraz ettim bağir çağir .Aklıma nissan gülümseme servisi geldi.Hatti aradim itirazimi gereyiğinin yapilmasini istedim.Biraz da resmi dinle araba nin böyle olmamasi gerektiğini vurguladım ordaki bayan görevli bile şaşirdi 3 . kez balata ve 2 kez disk değişiminin normal olmadiğini söyledi.

servis 2 3 saat içinde nissan türkiyeyle görüşüp diskin taşlamayida kurtarmayacağini nissan türkiye nin disk i karşilayacağini, balatayida sizin karşilamaniz durumunda dediler. pekela dedim 110 tl balataya verdim diskleri taktirdim şuanda 2 bin km yol aldım bakalım sene sonunu görebilecekmiyim bu disklerle sanmam ama..

çünkü bende deil bu araçda sorun var die düşünoyrum ilk arabami 1998 de aldım ve bu kaçinci derseniz bilemiyorum ama hiç birinde 80 100 bine gelmeden disk değiştirmedim 15 bin de bir diskimi değiştirlir soruyorum arkadaşlar sizelere normal bi sürücüyüm araca değer verir ona göre sürerim ..

2. sorun problem

araçin direksiyon mafsali 2 kez değişti ayni şeyi tekrar yapior 3 kezdaha değiştirecekler galiba geçende disk değişiminde ona firsat olamadi ama usataya söylediimde birazdaha gitsin öyle gel dedi işde garantisi senesi dolmadan gideceğim.PEKİ şu aklıma geldi

3 .kez AYNİ PARÇA değişirse v tüketic Haklari gereği BANA yeni veya muadil ARAÇ verirlermi ?DAVA ETMEYİ bile düşünüyorum çünkü 2 kez garantiden faturalari bende değişen parçanin var elimde 3 . kezde olacak gibi olursa ne yapayım ?

bilgili arkadaşlarin bana dönmesini isterim

iyi ve dikkatli kazasiz sürüşler

243 Mesaj
18 Ağustos 2010; 22:22:51 

Cidden garip olmuş. Ben de freni çok kullanırım,motor frenini pek beceremem. Geçen 30000 bakımında sordum fren balataları değişmeyecek mi? Frenler gayet iyi durumda,değişeli kaç km oldu dediler. Dedim değişmedi daha. Şaşırdılar,değişmiş gibi, güzel kullanmışsınız dediler. Ben mi dedim. Gerçi genelde uzun yol kullanıcısıyım. Umarım sizinki son olur.

2008 Note Dci Tekna
FC PORTO

834 Mesaj
18 Ağustos 2010; 23:04:43 

Sizinki gerçekten önemli sorunlarmış. Ama her marka araçta az bir ihtimalde olsa bunlar oluyor. Biraz da şans işi bu işler.Ben geçen 60 bin bakımına soktum filtre ve yağlar dışında farklı olarak ilk defa bujiler değişti. Balata,disk... gibi şeylerin bu kadar erken değişmemesi lazım.

saygılarımla

21 Mesaj
22 Ağustos 2010; 22:30:30 

arkadaşlar aracımı aldım bile :) ilk aracım olduğundanmıdır nedir çok hoşuma gitti.
aracım 20000 km de şu an, dediğiniz problemlerin hiçbiri yok inşallah da olmaz. açıkçası şu son yazılan yorumları okusaydım belki de almaktan vazgeçerdim ama almadan önce okuma fırsatı bulamadım.
teşekkürler ilginiz için..
bu arada 1.6 teknaya bütçem yetmedi, şimdilik 1.4 visia ile başladım ama bu bile beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.
bakalım zamanla nasıl bir performans gösterecek..

1545 Mesaj
23 Ağustos 2010; 23:19:32 

http://www1.adac.de/Auto_Motorrad/pannenstatistik_maengelforum/pannenstatistik_2008/tab.asp?ComponentID=250016&SourcePageID=2501142008 aralıkta aldığım note dci visia aracmla yaşadığım problem shellden aldığım yakıt sonrası garantiden selenoid valfi değişti.Onun dışında problem yaşamadım.Adac arıza istatistiklerinde note 6. sırada çok iyi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07 note -- 25 Ağustos 2010; 1:03:31 >

1545 Mesaj
23 Ağustos 2010; 23:27:17 

Arkadaşlar note de 195/60/15 ebat lastik kullanan varmı?

21 Mesaj
24 Ağustos 2010; 19:52:11 

yok sanırım bendeki note un lastikleri 165/r15/65.
bu arada shellden aldığın yakıtta niye problem çıktı ki, ürktüm şimdi. siz kaç oktan benzin alıyorsunuz note unuz için? hangisi daha verimli olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ricatti80 -- 24 Ağustos 2010; 19:56:12 >

1545 Mesaj
25 Ağustos 2010; 1:16:04 

Aracın normal ebatı 175/65/15.Sizin aracında böyle olması lazım.Aracım note dizel.Sheel in gtl dizeli iyi ama eurodizelini kesinlikle tavsiye etmem.2 kere başıma iş açtı.Belkide tesadüf bilmiyorum.En çok memnun kaldığım total , po ve lukoil in eurodizelleri oldu.Benzin için önerim po nun 97 oktanlısı olabilir.Bizim araçların 15 jant orijinal ebatları 175/65/15 ve 185/65/15 . 195/60/15 çevresel olarak bu iki ebat arasında kalıyor.

21 Mesaj
25 Ağustos 2010; 12:07:22 

belki de 175/65/15 tir tam hatırlamıyorum açıkçası. iş nedeniyle bir süre araçtan uzak kaldım, pek ilgilenemedim de.
ben de po dan alıyorum ama kaç oktan ona dikkat etmedim. bundan sonra ederim ama. bir de 15 inch jant yerine 17 inch jant taksak problem olur mu çamurluğa değmesi, dönmesi vs açısından. bu şekilde deneyen oldu mu hiç?

1545 Mesaj
25 Ağustos 2010; 14:48:02 

Çevresel olarak 205/45/17 jant uygundur.Ama bu kadar büyük bir jant ve taban genişliğine bence gerek yok.Jantı büyütmek istiyorsanız orijinal ebat 185/55/16 yada 195/50/16 daha uygundur.Jantı büyüttükçe yanak daralacağı için konfor azalacaktır.Bence 195/60/15 yada zor bulunan orijinal ebat 185/55/16 daha uygun.195 taban 185 e göre toplamda 1 cm yapıyor.Sürteceğini zannetmiyorum

21 Mesaj
25 Ağustos 2010; 20:32:05 

lassa nın sitesine baktım gerçekten de 185/55/16 lastik yok :) bir de siz aracınızda hangi marka lastik kullanıyorsunuz? önceki yorumlarda bazı arkadaşlar lastikler içeri çok ses alıyor diye şikayette bulunmuştu, acaba 1.4 visia note için en uygun ve en memnun kaldığınız lastik hangisi?
ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler..

4908 Mesaj
25 Ağustos 2010; 20:39:13 

Ben bizim araçların 195/65/15 diye biliyorum, yoksa yanılıyormuyum (2007 1.4 tekna)

2013 Chevrolet Cruze Sedan 1.4 LTZ Siyah.

1545 Mesaj
25 Ağustos 2010; 21:55:51 

Nissan note lerin orijinal ebatları.175/65/15 -185/65/15 -185/55/16 .Fabrika çıkışlı visia larda 175/65/15 Tekna larda 185/65/15 geliyor.Benim aracımda bridgestone nin orijinal ekipman lastiği olan b391 modeli var.Bayilerde falan satılmıyor.Çok berbat bir lastik.175/65/15 ve 185/55/16 zor bulunan ebatlar.Bizim araçlara uygun ebat lastik bulma konusunda en uygun marka continental.Aracım 23 bin km de lastiklerden memnun değilim, bir tanesinde de tel kırma problemi var.Sonbahar gibi 185/65/15 nokian h modelini almayı düşünüyorum.195/60/15 ebat kullananlar yorumlarını yazarlarsa bizde aydınlanmış oluruz.
Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07 note -- 25 Ağustos 2010; 21:58:05 >

21 Mesaj
27 Ağustos 2010; 20:43:42 

evet aslında farklı lastik türlerini deneyip memnun kalan veya kalmayan arkadaşlar da yorumlarını yazıp bizleri aydınlatırlarsa çok sevinirim.
teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ricatti80 -- 28 Ağustos 2010; 16:12:58 >

186 Mesaj
28 Ağustos 2010; 23:39:57 

Merhaba arkadaşlar bende bir hafta önce 2011 model Nissan note 1.5 dci visia aldım.Bir kaç sorum var.Almadan önce nissanın internet sitesinde visia ile tekna arasındaki farklara bakmıştım visia da direksiyondan kumanda yoktu ancak benimkinde var.Birde tekrar kontrol etme imkanım olmadı sanırım yol bilgisayarıda var sanki tam kurcalamadım vaktim olmadı.2011 model olduğu için visia ya yeni özellikler mi eklendi internet sitelerinde güncelemeyi mi unuttular ?Benim bilmediğim başka özellikleride var mı ?

1 depo mazotla sehir içi ve şehir dışı ne kadar menzili var bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.Birde nissan bayi opeti önerdi bana siz nerden mazot alıyorsunuz fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Ayrıca 1000km olunca kontrolle gel dendi ne gibi bir kontrol yapılır?

Cevaplarınızı bekliyorum...

SHIFT_to one
2011 NİSSAN NOTE 1.5 DCİ VİSİA

243 Mesaj
29 Ağustos 2010; 1:34:13 

Hayırlı olsun,güle güle kullanın. Efendim ben bir depo ile karışık kullanımda 700-750 km yapıyordum. Hangi şehirde kullanıyorsunuz bilemiyorum ama çok sıkışık bir trafiği olmayan bir şehirdeyseniz bu değere 5000 km sonrası rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ha artık 2400 rakımda kullanmanın etkisi mi, yakıt kalitesi mi bilemiyorum menzilim 600 km civarına düştü. Ben hala Shell de ısrar ediyorum,zaten Van'da da seçenek az.
1000 kmde sanırım vidaları sıkılayıp 24 nokta mıydı neydi o kontrolü yapılıyor. Ücretsiz bir bakım olsa gerek. Ben yaptırmamıştım.

2008 Note Dci Tekna
FC PORTO

56 Mesaj
29 Ağustos 2010; 2:27:53 

hayirli ugurlu olsun emesdos gule gule kullanin,

ben bir depo ile sehir icinde 700 km civari sehirler arasi 800-850 civari yapiyorum.
benzini opet ten euro dizel aliyorum. bana servisten bunu ya da PO nun kini onermislerdi. su ana iki kere de mecburiyetten shell den aldim. kullanimda fark gormedim. ama aliskanligim opet in euro dizel i. gayet memnunum. oneririm.

1000 km de genel bir duruma bakmak icin cagiriyorlar sanirim. ben gidip gitmedigimi hatirlamiyorum 1000 de. ama her on binde bir zaten zorunlu bakiminiz olacak. 10-30-50 binlerdeki ler hafif bakim; 20-40-60 bindekiler de agir bakim olarak aniliyor. hafifler genelde 300-350 tl agirlar ise 500-600 tl civari masraf cikartiyor.

bu arada divino icin sunu onerebilirim. eger yakit tuketimi artiyorsa yag azalmasi olup olmadigina bir baktirin. Benim 20 bin - 30 bin arasinda boyle bir deneyimim oldu. yag eksilti araba ve yakit tuketiminin arttigini "hissettim". umarim 30 bin bakiminden sonra (gecen ay yaptirmistim) tekrar yag eksiltmesi yapmaz.

1545 Mesaj
29 Ağustos 2010; 5:34:09 

Kazasız belasız hayırlı günlerde kullanın

Yakıt olayına gelince servisin yakıttan anlayacağını zannetmiyorum.Zira tecrübelerime göre yağdan bile anlamıyorlar doğru dürüst.Nissan genel merkezle iletişime geçip kendi aldığım yağı eklettim serviste en son.
Serviste aracımın ön düzen ayarlarının
yapılmasını istedim 20 bin bakımında, gerek olmadığını , herhangi bir bozukluk olmadığını söylediler.Tabi sürekli aracı kullandığım için düzgün olmadığını biliyodum.Daha sonra iyi bir rot balansçıya gittim balans ayarlarını yaptırmak için.Görevli usta rot ayarlarının bayağı bi bozulmuş olduğunu söyledi.Neyse işlemler bitti oradan çıktım arabanın gidişi değişti.Hakikaten usta işinin ehli imiş. Serviste rot balans işinden pek anlamadıklarını belirtti.Servisleri karalamak gibi bir niyetim yok.Özellikle nissan servislerinin diğer markaların servislerine göre kalitesi üst düzeyde.Yalnız bu çalışan elemanların hepsi için geçerli değil.Herşeyde makineyle olmuyor.Bazı şeylerde beceride önemli faktör

Yakıt tavsiyesi olarak hepsini denediğimi belirteyim.Şu anda bana göre en iyiler shell gtl dizel , total , petrol ofisi ve lukoil .Shell normal eurodizel ve opet en son tercihimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07 note -- 29 Ağustos 2010; 5:35:56 >

21 Mesaj
29 Ağustos 2010; 8:47:38 

quote:

Orijinalden alıntı: emesdos

Merhaba arkadaşlar bende bir hafta önce 2011 model Nissan note 1.5 dci visia aldım.Bir kaç sorum var.Almadan önce nissanın internet sitesinde visia ile tekna arasındaki farklara bakmıştım visia da direksiyondan kumanda yoktu ancak benimkinde var.Birde tekrar kontrol etme imkanım olmadı sanırım yol bilgisayarıda var sanki tam kurcalamadım vaktim olmadı.2011 model olduğu için visia ya yeni özellikler mi eklendi internet sitelerinde güncelemeyi mi unuttular ?Benim bilmediğim başka özellikleride var mı ?

1 depo mazotla sehir içi ve şehir dışı ne kadar menzili var bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.Birde nissan bayi opeti önerdi bana siz nerden mazot alıyorsunuz fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Ayrıca 1000km olunca kontrolle gel dendi ne gibi bir kontrol yapılır?

Cevaplarınızı bekliyorum...

evet yeni visia larda direksiyondan kumanda sistemi mevcut ancak 3 tane falan düğme olması lazım direksiyonda öyle hatırlıyorum. yani çok gelişmiş bir kumanda sistemi yoktu.
bu arada aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın.
güzel bir tercih yapmışsınız..

186 Mesaj
29 Ağustos 2010; 15:42:04 

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar saolun iyi dilekleriniz için.

Aklıma takıldı bizim arabalarda triger kayışı zincirli mi ? Yani değişme gibi bir sorun var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emesdos -- 30 Ağustos 2010; 15:13:00 >

SHIFT_to one
2011 NİSSAN NOTE 1.5 DCİ VİSİA

21 Mesaj
31 Ağustos 2010; 17:53:47 

benim bildiğim note larda triger kayşı yok ama çok da iyi bilmiyorum açıkçası. sadece öyle duymuştum. bir de dikkat ederseniz radyatör de yok :)