Şimdi Ara

Nissan NOTE (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
799.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AYDINLIK MECSAN PLAZADAN YARIN TESLİM
    TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

EVET BU GÜN ALDIM
    AYDINLIK MECSAN PLAZADAN YARIN TESLİM
    TEŞEKKÜRLER

anladığım kadarıyla aracı satın aldınız hayırlı uğurlu olsun memnun kalacağınıza eminim. aracı teslim aldığınızda club nissana da üye olmanızı tavsiye ederim yararlı paylaşımlar oluyor.
  • Merhabalar,
    Hiç aracını bakıma götüren varmı? Bakım fiyatları hakkında bilgisi olan paylaşabilirmi acaba.
    Araçlarımızın bakım aralığı servisten servise değişiyormu.Ben bazı Nissan servislerinin 6 ay 10 000 km de bir bakıma çağırdıklarını duydum normali 1 yıl 10 000 değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ukubat

Merhabalar,
    Hiç aracını bakıma götüren varmı? Bakım fiyatları hakkında bilgisi olan paylaşabilirmi acaba.
    Araçlarımızın bakım aralığı servisten servise değişiyormu.Ben bazı Nissan servislerinin 6 ay 10 000 km de bir bakıma çağırdıklarını duydum normali 1 yıl 10 000 değil mi?

henüz yaptırmadım şu an aracım yaklaşık 6000km 5 aylık yanlız araçlarımızın bakımları 1 sene yada 15.000km(an nissan ın söylediği ve bakım kitabında yazan.)
    fakat anlayamadığım birşey var bakım kitabında sürekli bir 30.000km mevzusu geçiyor ve aracın yol bilgisayarında bakıma kadar kalan km sayısı da bende 30.000kmden geri sarmaya başladı. ben de 30.000 de zannediyordum fakat servis 15.000 ya da 1 yıl dedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

quote:

Merhabalar,

henüz yaptırmadım şu an aracım yaklaşık 6000km 5 aylık yanlız araçlarımızın bakımları 1 sene yada 15.000km(an nissan ın söylediği ve bakım kitabında yazan.)
    fakat anlayamadığım birşey var bakım kitabında sürekli bir 30.000km mevzusu geçiyor ve aracın yol bilgisayarında bakıma kadar kalan km sayısı da bende 30.000kmden geri sarmaya başladı. ben de 30.000 de zannediyordum fakat servis 15.000 ya da 1 yıl dedi

bence 30.000 yurtdışı şartları için olan periyodik kontroldür. bizimkilerde orjinal kitapçığı direkt Türkçe`ye çevirmiş kontrol bile etmemişlerdir adım gibi eminim. ülkemiz yol ve hava şartları için 30.000 çok uzun bir km.
  • Tekrar merhaba,
    Dün Yüzbaşıoğlunu aradım bakımın 1 yıl 10000km de bir olduğunu söylediler.
    Sebeplerinden biri " hiç bir motor yağının 10 bin kmden fazla dayanamıyacağı" dediler.
    Fiyatlar konusunda bilgisi olan varmı peki.
  • motor yagi gostergesi var tekna modellerinde 15000 km den geri saymaya
    basladi bende.

quote:

Tekrar merhaba,
    Dün Yüzbaşıoğlunu aradım bakımın 1 yıl 10000km de bir olduğunu söylediler.
    Sebeplerinden biri " hiç bir motor yağının 10 bin kmden fazla dayanamıyacağı" dediler.
    Fiyatlar konusunda bilgisi olan varmı peki.
  • Motor yağı göstergesi nasıl bakılıyor.Benim dikkatimi çekmedi.Bendede tekna var.
  • Arabayi calistirdiginiz zaman, orta gostergedeki digital yol bilgisayarı ekranına hızlıca bakarsan, kısa bir sureligine, "Oil 13754 km" vb gibi bir sayaç çıkıyor :)

quote:

Motor yağı göstergesi nasıl bakılıyor.Benim dikkatimi çekmedi.Bendede tekna var.
  • Hiç dikkat etmemiştim.Teşekkürler Twingonote
  • nissan note sahipleri ve yeni alanlar. Nasıl memnunmusunuz? fiyatı ve muadilleri ile karşılaştırdığınızda nasıl bir araç. Plastik kalitesinin kötülüğünden bahsediliyor. Meriva'ya göre çok mu dandik, yol gürültüsü konfor, yakıt tüketimi vs .nasıl? Mehmet06 aldığınız note 1.6 mı 1.4 mü kaça aldınız indirim yaptılar mı?
    Bagajı küçük olmasa düşüneceğim bir araç. Ama Focus Sedan'dan sonra note alsak acaba hayal kırıklığı yaratır mı ? Daha önce carrefour 'da sergide ve fuarda bakmıştım ama pek alıcı gözle incelemedim. Bir Nissan bayii ne gitmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 7 Şubat 2007; 13:26:42 >
  • Memnunum, en az 6 kisiye de alması için önayak oldum, etkiledim :)

Asagidaki Nissan blog sayfamdaki karsilastirma tablomu inceleyebilirsin.

Meriva tanımam, eskidi artık onlar derim. Plastik kalitesi vb gayet iyi bence. Bagaj kucuk degil. Bu hsonu ikea ya giderken ozellikle bunu aldim yanıma mesela büyük bagajlı diye :) Koltukları kolayca kaydır ve bagaj %52 büyüsün.
    Ekim 10 unda bindim araca ilk, 25900 e aldım 1.6 tekna duz 2006. Ustune de alarma ve ön+arka park sensörü aldım. Bir ara fotolarını koyacağım buraya parkların.

quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

nissan note sahipleri ve yeni alanlar. Nasıl memnunmusunuz? fiyatı ve muadilleri ile karşılaştırdığınızda nasıl bir araç. Plastik kalitesinin kötülüğünden bahsediliyor. Meriva'ya göre çok mu dandik, yol gürültüsü konfor, yakıt tüketimi vs .nasıl? Mehmet06 aldığınız note 1.6 mı 1.4 mü kaça aldınız indirim yaptılar mı?
    Bagajı küçük olmasa düşüneceğim bir araç. Ama Focus Sedan'dan sonra note alsak acaba hayal kırıklığı yaratır mı ? Daha önce carrefour 'da sergide ve fuarda bakmıştım ama pek alıcı gözle incelemedim. Bir Nissan bayii ne gitmek lazım.

• karşılaştırma tablonu tabii kendine göre hazırlamışsın doğal olarak. jazz hariç diğerleri zaten note sınıfında değil ve bana göre çok küçükler. Note'un testlerde ve karşılaştırmalarda meriva, modüs, jazz ve idea'dan daha iyi olduğu açık. Benim düşündüren şey Focus, Corolla, Civic sınıfına göre 5-6bin YTL daha az verilip ne kadar memnun olacağımdır. Arada sınıf ve fiyat farkı var karşılaştırılmaz ama tercih edilir mi? soru bu.
    Belki de bunu en iyi cevaplayacak olanlar, önceki arabası bahsettiğim klasmanda olup Note satın alanlar olabilir.
  • Tabi piyasada alınası olan araçları tesbit ettim ve benim için önemli olan kıstaslarda, gene kendime göre önem seviyesine göre notlar vererek değerlendirme yaptım. Note 1. olmadı ama en alınası araç oldu, ben de onu aldım. Aslında Note değil de Jazz alacaktım. Ama son anda Note yaptığı indirimle gönülleri fethetti. Benzer Jazz'a 30000 verecekken bunu 25900 e aldım, süper iş!

Diğer değerlendirme için her türlü soruya açığım. Keza 2003 ten bu yana şirket arabası olarak, 2003 ve 2006 model 1.6 Terra ve Sol Corolla kullanıyorum.

quote:

karşılaştırma tablonu tabii kendine göre hazırlamışsın doğal olarak. jazz hariç diğerleri zaten note sınıfında değil ve bana göre çok küçükler. Note'un testlerde ve karşılaştırmalarda meriva, modüs, jazz ve idea'dan daha iyi olduğu açık. Benim düşündüren şey Focus, Corolla, Civic sınıfına göre 5-6bin YTL daha az verilip ne kadar memnun olacağımdır. Arada sınıf ve fiyat farkı var karşılaştırılmaz ama tercih edilir mi? soru bu.
    Belki de bunu en iyi cevaplayacak olanlar, önceki arabası bahsettiğim klasmanda olup Note satın alanlar olabilir.
  • mesela , arkaya bebek oto koltuğu konduğu zaman bagajı da çocuk arabası konacak kadar ayarlarsak, arka koltuk mesafesi normal bir insanın oturabilmesi için yeterli olur mu?
    Bagaja çocuk arabası ile birlikte başka bişey sığmıyorsa hiç araştırmayayım. Bayii ye de gidip kafa karıştırmayalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: twingonote

Arabayi calistirdiginiz zaman, orta gostergedeki digital yol bilgisayarı ekranına hızlıca bakarsan, kısa bir sureligine, "Oil 13754 km" vb gibi bir sayaç çıkıyor :)

quote:

Motor yağı göstergesi nasıl bakılıyor.Benim dikkatimi çekmedi.Bendede tekna var.

benim aracımda kontağı ilk çevirince önce
    oil good yazıyor
    daha sonra bir ingiliz anahtarı çıkıyor ve altında bugün itibaıyle yazıyorum 23,900km diyor.(benim anladığım bu bakıma kadar kalan km.) ve benimki 30,000 den geri saymaya başladı
  • quote:

mesela , arkaya bebek oto koltuğu konduğu zaman bagajı da çocuk arabası konacak kadar ayarlarsak, arka koltuk mesafesi normal bir insanın oturabilmesi için yeterli olur mu?
    Bagaja çocuk arabası ile birlikte başka bişey sığmıyorsa hiç araştırmayayım. Bayii ye de gidip kafa karıştırmayalım.

araç cidden çok geniş bakın bizde bundan başka opel astra hb, volvo s40 ve honda civic ls var bunların içinde ve daha önceden sahip oldğumuz araçlar içersinde en genişi en kullanışlısı. donanımı ve sınfına göre fiyatları çok çok iyi. kesinlikle tavsiye ediyorum. 6000km her yol koşulunda karda buzda derede tepede bazen sadece kendim bazen tam bir dolmuş gibi 7 kişi dolandım. her koşulda çok çok iyiydi gerek çekişi olsun gerek tüketimi. bence sınıfının en başarılı aracı şimdiden hayırlı olsun
  • Meraktan duramadım ve bu akşam gidip bayii'de inceledim. Daha önce de bakmıştım ama alıcı gözle incelememiştim.
    Gerçekten gözüktüğü kadar küçük değilmiş. İç hacim beni oldukça şaşırttı. Arka koltuk genişliğinin ayarlanabilir olması çokgüzel ve en geri pozisyonda şoför koltuğunu kendime göre ayarladığımda (boyum 1.83 ve geriye yakın ayarlarım.) arkaya geçip oturdum nerdeyse 10-15cm diz mesafesi boşluk kalıyor. Arka koltuk rahatlığı güzel. Tavanın yüksek oluşu da harika. Bir tek bagaj mevzuu var ki o da çok sık şehirdışı seyahat yapılmıyorsa bence yeterli gibi. Arka koltukları makul bir seviyeye ayarlandığında üst sınıf hb bagajı kadar bagajı var denebilir. Corolla hb 'in 300 lt altında olduğu düşünülürse, gayet iyi sayılır. Plastik ve işçilik kalitesi olarak bişey söylemek zor. Görünüşte bir kusur yok, ancak birkaç bin km sonra ön konsoldan vs yerlerden sesler geliyor mu o önemli. Merivaya göre daha ferah daha geniş. idea'ya da bu konuda fark atar, modüs'e gözucuyla bakmam yetti öyle iğrenç tipli bir arabaya hayatta binmem zaten.
    Note, fiyatına göre alınabilecek bir araba. Yakın bi tarihte araba alma planım yok ama test sürüşü için uygun bir zamanda tekrar gidicem. Motor sessizlik, konfor, kullanış açısından da değerlendirmek lazım. Gerçi test araçları otomatik vitesmiş ama önceden haber verirsek düz vitesli de ayarlanabileceğini söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 8 Şubat 2007; 0:02:20 >
  • quote:

Meraktan duramadım ve bu akşam gidip bayii'de inceledim. Daha önce de bakmıştım ama alıcı gözle incelememiştim.
    Gerçekten gözüktüğü kadar küçük değilmiş. İç hacim beni oldukça şaşırttı. Arka koltuk genişliğinin ayarlanabilir olması çokgüzel ve en geri pozisyonda şoför koltuğunu kendime göre ayarladığımda (boyum 1.83 ve geriye yakın ayarlarım.) arkaya geçip oturdum nerdeyse 10-15cm diz mesafesi boşluk kalıyor. Arka koltuk rahatlığı güzel. Tavanın yüksek oluşu da harika. Bir tek bagaj mevzuu var ki o da çok sık şehirdışı seyahat yapılmıyorsa bence yeterli gibi. Arka koltukları makul bir seviyeye ayarlandığında üst sınıf hb bagajı kadar bagajı var denebilir. Corolla hb 'in 300 lt altında olduğu düşünülürse, gayet iyi sayılır. Plastik ve işçilik kalitesi olarak bişey söylemek zor. Görünüşte bir kusur yok, ancak birkaç bin km sonra ön konsoldan vs yerlerden sesler geliyor mu o önemli. Merivaya göre daha ferah daha geniş. idea'ya da bu konuda fark atar, modüs'e gözucuyla bakmam yetti öyle iğrenç tipli bir arabaya hayatta binmem zaten.
    Note, fiyatına göre alınabilecek bir araba. Yakın bi tarihte araba alma planım yok ama test sürüşü için uygun bir zamanda tekrar gidicem. Motor sessizlik, konfor, kullanış açısından da değerlendirmek lazım. Gerçi test araçları otomatik vitesmiş ama önceden haber verirsek düz vitesli de ayarlanabileceğini söylediler.

benim boyumda yaklaşık 1,85 ve en büyük sıkıntım iç mekandı. taa ki note umla tanışana kadar. içi çok modüler inanılmaz değişken klüp nissan sayfasında seyahat izlenimlerimden de bahsettim. bence değil bu sınıfta şu an satılan bütün hb arabalar içinde en güzeli en kullanışlısı. bu fiyata alınabilecek en iyi araba. kesinlikle verdiğiniz parayı sonuna kadar hakediyor. 4/4 lük. şu an 6000 km yi biraz geçtim her tarzda kullandım hiç bir ses gelmiyor ilk günkü gib hoş daha bu tam bir sonuç sayılmaz fakat bundan önceki arabam 206 o km aldıktan yaklaşık 2-3 ay sonra inanılmaz şekilde kendini salmıştı.
    umarım en kısa zamanda ve en iyi şartlarda bir note sahibi olursunuz
    şimdiden hayırlı olsun
  • Benimkide yağ değişimini 30 binden geri sayıyormuş.Teşekkürler twingonote...

Note düşünen arkadaşa bende bu aracı tavsiye ederim.Bende almadan önce meriva,jazz,fusion ....gibi araçları incelemiştim.Teknik ve donanım gibi şeyleri geçelim(bunlarda da diğerlerinden daha iyi). Araç alırken tipi benim için çok önemlidir.Note bir aile arabası ve sportif görüntüsüyle diğer markaların eskimiş kasalarından çok çok güzel.Ben aracımla giderken bütün gözleri sanki üzerimde hissediyorum.Fusionda yada merivada bunu hissdedemezsiniz. Yerden yüksek olması nedeniyle hb araçlardaki gibi kendinizi yola yapışık hissetmezsiniz.Sizin için hayırlısı olsun...

Bu arada aracın bence olumsuz bir özelliği yakıt deposunun küçük olması.1.6 aracın en az 50-55 litre olması gerek...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.