- x
Nissan NOTE
4606 Cevap491154 Görüntüleme44 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

429 Mesaj
16 Kasım 2006; 12:09:55 

Pardon 4 kişi olmuşuz ve biri de senmişsin zaten :)

Nissan Note Tekna 1.6 M/T 2006
FORD FOCUS III TREND X 4K 1.6 Powershift A/T 2012
Canon S110

841 Mesaj
16 Kasım 2006; 15:40:55 

Selamlar
Bende 1 ay önce 1.6 tekna aldım.Bu kısa zamandaki gözlemlerimi paylaşmak istiyorum.Arabayı almadan önce çok araştırdım.Fusion, meriva.matrix gibi çok çeşitli araçları inceledim.Bayide koltuğuna oturunca beni en çok etkileyen Note oldu.Diğer saydığım araçlardan tip olarak, iç hacim,fiyat ve donanım olarak çok çok iyi.Yolda giderken herkesin gözü sizde oluyor.Tasarımı çok farklı çünkü.İşlevsel olarakta arka koltukların kızaklı olması, flexi bagaj sistemi gibi ayrıntılar çok hoş.Motor performansıda çok iyi. Note küçük bir araç değil bir aile arabası. Arka koltuklar tamamen çocuklar için tasarlanmış. Herkes 2.eli olmaz bu arabanın diyor.Buna katılmıyorum.2. elini düşünücem diye beğendiğim bir arabaya binemiyecekmiyim yani.

Her araç gibi Note unda Olumsuz yönleri var;
1-Araç içeriye çok ses alıyor.Motor değil rüzgar ve tekerlek sesi.
2-Yol hafif meyillide olsa kalkışlarda bazen patinaj yapabiliyor.
3-Kumanda paneli ve direksiyon malzeme kalitesi iyi fakat kapılarda bulunan plastikler kalitesiz duruyor
4-Kornaya basmak için bayağı direksiyona yüklenmeniz gerekiyor.
Saygılarımla
U. KUbat

saygılarımla

1683 Mesaj
17 Kasım 2006; 8:30:30 

quote:

Orjinalden alıntı: twingonote

Hayırlı olsun. Mail grubumuza da uye olun, şu an 3 kişi falan olduk orda.

http://autos.groups.yahoo.com/group/nissannote

Beni de üye yaparsanız sevinirim! irfant@yahoo.com

1683 Mesaj
17 Kasım 2006; 8:32:41 

quote:

Orjinalden alıntı: ukubat

Selamlar
Bende 1 ay önce 1.6 tekna aldım.Bu kısa zamandaki gözlemlerimi paylaşmak istiyorum.Arabayı almadan önce çok araştırdım.Fusion, meriva.matrix gibi çok çeşitli araçları inceledim.Bayide koltuğuna oturunca beni en çok etkileyen Note oldu.Diğer saydığım araçlardan tip olarak, iç hacim,fiyat ve donanım olarak çok çok iyi.Yolda giderken herkesin gözü sizde oluyor.Tasarımı çok farklı çünkü.İşlevsel olarakta arka koltukların kızaklı olması, flexi bagaj sistemi gibi ayrıntılar çok hoş.Motor performansıda çok iyi. Note küçük bir araç değil bir aile arabası. Arka koltuklar tamamen çocuklar için tasarlanmış. Herkes 2.eli olmaz bu arabanın diyor.Buna katılmıyorum.2. elini düşünücem diye beğendiğim bir arabaya binemiyecekmiyim yani.

Her araç gibi Note unda Olumsuz yönleri var;
1-Araç içeriye çok ses alıyor.Motor değil rüzgar ve tekerlek sesi.
2-Yol hafif meyillide olsa kalkışlarda bazen patinaj yapabiliyor.
3-Kumanda paneli ve direksiyon malzeme kalitesi iyi fakat kapılarda bulunan plastikler kalitesiz duruyor
4-Kornaya basmak için bayağı direksiyona yüklenmeniz gerekiyor.
Saygılarımla
U. KUbat

Paylaşım için teşekkür ederim, almayı planladığım Note hakkındaki fikirler benim için hayli önemli

841 Mesaj
17 Kasım 2006; 10:02:03 

Rica ederim.Diğer Note sahibi arkadaşlarda fikirlerini paylaşırlarsa almak isteyen arkadaşlara daha iyi yardımcı olabiliriz.Araçla ilgili bilgi edinmek isteyenlerde bu konuda bizlere danışabilirler.
Saygılarımla.
U. Kubat

saygılarımla

429 Mesaj
17 Kasım 2006; 10:18:39 

İrfan seni davet ettim. Join de gelen maile.

quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

Beni de üye yaparsanız sevinirim! irfant@yahoo.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 17 Kasım 2006; 10:18:47 >

Canon S110

429 Mesaj
17 Kasım 2006; 10:21:31 

Bu arada, şu adreste de başka bir muhabbet dönüyor. Orada da yazıyorum Note hakkında, bakmak isteyenler için faydalı konular dönüyor söylemeliyim.

http://forum.donanimhaber.com/m_10038397/tm.htm

Canon S110

1683 Mesaj
17 Kasım 2006; 11:44:07 

Tekerlek sesi gürültüsü aslında yollarımızın kötü kaplamasından kaynaklanıyor, ancak lastik seçimi de bu konuda çok önemli bir kriter!

6287 Mesaj
17 Kasım 2006; 21:51:07 

tekerlek sesinden şikayetçiiseniz ziebart gözde altı ses yalıtımını bir deneyin.

ben colt sahibiyim. benim aracımda da aynı sorun var yalıtım yaptırttım fark edilir iyileşme oldu. hem aracın altını çürümeye karşıda güvence altına almış oluyorsunuz.

hayırlı günler.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

720 Mesaj
18 Kasım 2006; 19:47:07 

Birkaç Note Aksesuarı..

local://upfiles/150423/B43DB2F61C134AE5882A0790D9D61A70.jpg

local://upfiles/150423/B96F4032C57F4E188E83D78591825722.jpg

local://upfiles/150423/D9E3667E3DD84D74BE0C7163DA87B80C.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manager79 -- 18 Kasım 2006; 19:52:26 >

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

720 Mesaj
18 Kasım 2006; 19:53:44 

Bunlarda arka spoyler ve cam rüzgarlığı..

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manager79 -- 18 Kasım 2006; 19:59:27 >

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

1683 Mesaj
20 Kasım 2006; 8:38:11 

quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

tekerlek sesinden şikayetçiiseniz ziebart gözde altı ses yalıtımını bir deneyin.

ben colt sahibiyim. benim aracımda da aynı sorun var yalıtım yaptırttım fark edilir iyileşme oldu. hem aracın altını çürümeye karşıda güvence altına almış oluyorsunuz.

hayırlı günler.

Çürümüye karşı zaten aracın 12 yıl garantisi var. Bir de o izolasyon malzemesinin toplam ağırlığı ve şasi altındaki bütün boru, kanal, hortum vs.nin üstünü kapattığını düşünün. Bu uygulama yüzünden bir arkadaşın aracının garantisi düştü.

Orijinalden ses yalıtımı iyi yapılmış bir araç tercih sebebi olacaktır.

91 Mesaj
20 Kasım 2006; 17:35:18 

slmlr!
ben note u 2000 kmdir kullanıyorum
üzerinde aldığımda continental contieco contact3 wardı(çok kaliteli bir lastik) ardından son 700 km dir falan pirelli winter carving kar lasitkleri ile dolaşıyorum lastik gürültüsü gibi problem hiç yok zaten araba çok sesiz yağ gibi akıp gidio yollarda

SHIFT_to one
2007 Gümüş Note 1,6 Tekna

14 Mesaj
21 Kasım 2006; 0:20:02 

bende sizler gibi note kullanıcısıyım yıllardır aklımızda bir araba almak vardı ve bunun böyle bir araba olacağını hiç düşünmezdim.piyasada birbirine benzeyen ve tipsiz, klasik o kadar çok araba var ki bunların yerine değişik bir arba tercihimiz oldu.ancak şimdi bu tercih yüzünden pişman oluyorum
aracı 2006 mayısta aldım 1.4 vısıa 25000 ytl ye paramız çıkışmadığı için 1.6 alamadık ama bu donanım ve motorda bize yeterli geldi tabiki 1.6 gibi olmaz ,nedense aracın içini gördüğümüzde basiretimiz bağlandı birde baktık ki anlaşıp aracı almışız
halbuki giderken listede neler vardı neler her yerini didik didik edecektim ama çoğunu pas geçtik
heleki bagaj ilk baktığımda büyük ve yeterli gelmişti ki şimdi çok küçük ve kullanışsız geliyor iki eşya koydunmu doluyor evet koltukların kayması bir nevi teselli ama yeterli değil bunda hb olmasınında payı var tekerlek yuva çıkıntıları ve amortisör başlarının iç alanı daraltması gibi
iç mekan ön taraf gerçeklten güzel sade kendine has bir tarzı var değişik bir dış görünüş ön taraftan arkaya doğru daralan bir çizgi tasarım arkayı yamuk ve küçükmüş gibi gösteriyor uzaktan vede yukardan bakılınca Arka taraf daha darmış gibi görünüyor belkide öyle çünkü arka koltuğa oturulunca bu belli ediyor kendisini (üç kişi) diz mesafesine diyeceğimiz yok
Aracım 5800 km de 5000 km ücretsiz bakımını yaptırdım bence eksi yönleri
1.araç içeriye yol,rüzgar sesini alıyor yalıtım çok iyi değil
2.arka sağ amortisörden aşırı bir ses geliyor kasislerden geçerken (servis yaptık dedi bulamadı ses yine geliyor)
3.sürücü kapısı her seferinde kilit açılınca takılıyor zorlanıyordu daha ilk günlerden
4. bagaj kapağı açılırken takılarak iki kerede açılıyor
5.en önemlisi de beni en çok sinir eden 90 model aracımda duymadığım ön konsoldan gelen tıkırtı ve sesler
ön sütunların açık renk iç kaplamasını bir yoklayın sanki kartondan yapmışlar yerinden oynuyor az zorlasanız yerinden çıkacak iki tarafta öyle,ızgaraların olduğu siyah düz zemin plastiğin ön camla kesiştiği yerleri biraz bastırın çok rahat hareket ediyor resmen yap boz gibi iki dakikkada ön takım komple sökülebilecek sanki ve bu birleşim yerlerindenndüz yolda giderken bile ses gelmeye başladı bu nasıl sıfır araba?
6.motor her çalıştığında yüksek ve gürültülü bir hırlama hırltı gibi garip bir sesle çalışıyor ki bu durum ilk aylarda yoktu şimdi sıcak tada yapıyor soğuktada (servis onada çözüm bulamadı)
7.aracın iç mekan aksam ve plastiğinde bence çok ucuza kaçılmış gerçekten bazı yerleri dandik hele işçilik halbuki bu aracı önceden forumlarda inceleyenler çok övmüşlerdi malzeme kalitesini
şimdi bakıyorumda nerde 2000 model astra veya başka bir model araçtaki o tok kalite, kapı içi ,ön konsol olsun ,nerde bu note
8. yakıt tüketim ise ne çok yakıyor ne de az yakıyor
yakında ondada bi sorun çıkmassa tabi
9. ön kapı camından tıkırtılar geliyor
10.2. elde satışı zor(bunu bilerek aldık)
şimdilik aklıma gelenler bunlar
Ben pişman oldum türkiye yol şartlarına 6 ay dayanamıyacak bir arabaya 25 milyar verdiğim için pişman oldum
kimin malı olduğu belli olmayan ( ne orjinal japon nede fransız ,ortak yapım) orta malı bir araba ki-kalitesini gördüğüm için - aldığım için pişman oldum
ama hoşumuza giderekaldık 2. elini bilerek aldık servis parça sıkıntısını bilerek aldık
yani kaşınarak aldık, inşallah sizler pişman olmassınız
uzun yıllar binmeyi düşünerek aldığım bir araçtı ama gel gör ki

1683 Mesaj
21 Kasım 2006; 8:54:06 

Paylaşım için teşekkür ederim. Yeni bir araçta bu kadar aksilik olması sizi epey üzmüştür. Benim aklıma takılan tüm Note test araçlarının otomatik vitesli olması. Bunu merkeze de bildirdim ilgilemediler bile attığım maille. Ben düz vites araç alacaksam elbette düz vitesi test etmek isterim. Vites geçişleri rahat mı, kemikli mi? Kavrama nasıl vs.? Otomatik viteste ısrar ettikleri için aklıma "acaba bir handikap mı var" sorusu geliyor, doğal olarak!

841 Mesaj
21 Kasım 2006; 9:50:45 

Tekrar merhaba,
Daha öncede note hakkında olumlu ve olumsuz yönlerini yazmıştım. FATNET arkadaşımızın yazdıklarının çoğuna katılıyorum.Özellikle plastik kalitesi ve yalıtım konusunda.Aracın motorundan ses gelmiyor bile.Lastik ve rüzgar sesi gelen.Bende onun gibi aracın görüntüsüne vurulmuştum.Fakat arkadaşımızın aracı 1.4 visia.Motor ve donanım olarak alt model.Bende 1.6 tekna var.Performans olarak memnunum.Nissan kalitesine güveniyorum. Araç kalitesiz değil.Ama bazı noktalarda ucuza kaçılmış. Piyasadaki muadili modellerden eksiği yok .
Onun da her araçta olduğu gibi eksi ve artı tarafları var.Bu araç eğer alınacaksa tekna modeli 1.6 tercih edilmeli.Visia ile arasında çok fark var.
Polo, corsa,getz,siron,palio,clio... gibi araçlarlada kıyaslanmamalı.Onların fiyatına daha büyük bir araba almış olacaksınız.Rakipleri; meriva,matrix,idea,fusion.Onlardan şu an daha ucuz, model olarakta çok daha güzel.

Biz note sahiplerinin en büyük dezavantajı hiç denenmemiş piyasaya yeni çıkmış bir aracı alarak riske girmemiz.Çünkü aracın ne olacağı belli değil ama benim izlemim bu araç tutacak.Piyasada görünmeye başladı.Ve çok dikkat çekiyor.
Avantajımız ise yeni çıkan bir aracı muadili modellerinden 5-6 bin YTL ye daha ucuza almış olmak.
Saygılarımla.

saygılarımla

720 Mesaj
21 Kasım 2006; 13:15:01 

@fatnet

İstanbul içindeyseniz, sorunlarınız için yardımcı olabilirim.

14 Mesaj
21 Kasım 2006; 21:51:17 

sayın manager istanbul içinde değilim yinede ilginize teşekkürler yardımcı olabilirim derken?
sayın ukubat neiş yaptığınızı bilmiyorum ama biz kısıtlı imkanlarla uzunsüren bekleyiş ve birikimimiz ve girdiğimiz borçla bu aracı almaya karar verdik
bazıları için 25 milyar çok da önemli olmayabilir ama benim gibi biri için bir arabaya yatırılabilecek iyi para
ve ben bunun karşılığını malesef kendi hatam yüzünden alamadım
kimseyi de suçlamıyorum adamlar yapıp piyasaya çıkarmışlar başımıza silah da dayamadılar adam gibi baksaydın sağına soluna iyice inceleseydin değilmi işte suç bizde aklıma gelmedi ki hiç o plastikleri şöyle bir yoklamak bir farkına varsaydım o dakika ayrılırdım oradan ama iş işten geçti
adamlar da suç yok doğru böyle kepaze böyle basit malzeme ve işçilikle piyasaya sürülen bir arabayı satın alan bende suç
kimse bana note övmesin forumda bazı arkadaşlar çok memnun inşallah benim yaşayamadığım memnuniyeti onlar yaşarlar sonuna kadar
bizede bu deveyi gütmek kalıyor bi zamana kadar
adama gülerler ya 3-4 aylık sıfır arabadan gelen ses adamın 95 model arabasından gelmiyor
hemde bi tarafıyla gülerler ya onlar gülerken ben ne yapayım
doğru 1.4 motor bazı yokuşlarda yığılıp kalıyor vites küçültüyosun basıp gidemiyosun bazı durumlarda dezavantajı yok değil ama o da motor neticede tabi ki 1.6 daha iyi neden almadın dersen alamadık birde
satıcıların kurbanı olduk
Allahım inanamıyorum ya paranla rezil olmak nedemekmiş şimdi anladım arabayı nasıl aldığımı hala herşey oldu bitti yok

91 Mesaj
22 Kasım 2006; 0:57:03 

irf@n slmlr
ankarada ben manuelini denedim annissan da
vites geçmeleri ile ilgili herhangibir problem olmadığı gibi gayet net , kemiksiz.
bundan önceki arabam(peugeot 206) da özellikle kışın vites beni deli ederdi adeta donardı
nysss gerek debriyaj sistemi gerek vitesi olsun hiçbir sıkıntı yaşatmıyor

SHIFT_to one

91 Mesaj
22 Kasım 2006; 1:06:06 

quote:

sayın manager istanbul içinde değilim yinede ilginize teşekkürler yardımcı olabilirim derken?
sayın ukubat neiş yaptığınızı bilmiyorum ama biz kısıtlı imkanlarla uzunsüren bekleyiş ve birikimimiz ve girdiğimiz borçla bu aracı almaya karar verdik
bazıları için 25 milyar çok da önemli olmayabilir ama benim gibi biri için bir arabaya yatırılabilecek iyi para
ve ben bunun karşılığını malesef kendi hatam yüzünden alamadım
kimseyi de suçlamıyorum adamlar yapıp piyasaya çıkarmışlar başımıza silah da dayamadılar adam gibi baksaydın sağına soluna iyice inceleseydin değilmi işte suç bizde aklıma gelmedi ki hiç o plastikleri şöyle bir yoklamak bir farkına varsaydım o dakika ayrılırdım oradan ama iş işten geçti
adamlar da suç yok doğru böyle kepaze böyle basit malzeme ve işçilikle piyasaya sürülen bir arabayı satın alan bende suç
kimse bana note övmesin forumda bazı arkadaşlar çok memnun inşallah benim yaşayamadığım memnuniyeti onlar yaşarlar sonuna kadar
bizede bu deveyi gütmek kalıyor bi zamana kadar
adama gülerler ya 3-4 aylık sıfır arabadan gelen ses adamın 95 model arabasından gelmiyor
hemde bi tarafıyla gülerler ya onlar gülerken ben ne yapayım
doğru 1.4 motor bazı yokuşlarda yığılıp kalıyor vites küçültüyosun basıp gidemiyosun bazı durumlarda dezavantajı yok değil ama o da motor neticede tabi ki 1.6 daha iyi neden almadın dersen alamadık birde
satıcıların kurbanı olduk
Allahım inanamıyorum ya paranla rezil olmak nedemekmiş şimdi anladım arabayı nasıl aldığımı hala herşey oldu bitti yok

kendinizi suçlamayın lütfen!
araba işi biraz şans işi ve herkesin yüzüne gülmüyor bazen
şu an neler hissettiğinizi çok iyi anlıyorum çünkü bende aynısı peugeotta yaşadım hemde daha fazlasını 0 km büyük umutlarla aldığım bir araba 6 ay ömrümü yedi bitirdi adeta 1980 model gibiydi.ayrıca eksik parçalar verdı ben tamamladım adeta puzzle gibiydi araba her gün bi eksiğini buluyordum sonunda Göral Plaza ile neredeyse akraba olmuştum. müşteri hizmetleri berbattı arabayı satmama rağmen hala beni arıycaklar 9 ay oldu haber vericekler sözde
benzer bir olayı 1996 senesinde yine 0 km aldığımız renault 19 1,6 rt de yaşamıştık. kapılar kapanmıodu,silecek suyu arka cam yerine tavandan içeri akıyordu, el freni ışığı hep yanıyordu, fan vazife yapmıyordu ve araba yolda sürekli stop ediyordu ve işin komiği bu araba zamanında en sorunsuz otomobil seçilmiş
uzun lafın kısası kendinizi suçlamayın! araba dünyasında arada bir bizlere böyle piyangolar vuruyor inşallah en kısa zamanda sorunlarınız çözer ve arabanızı ilk günkü hevesle kullanırsınız!

SHIFT_to one

25 Mesaj
22 Kasım 2006; 11:46:28 

Sayın cell123;

durumunuza üzüldüm. Bende de bundan önce bir Nissan Almera vardı. çok beğenerek almıştım ve ilk 3-4 ay bazı sıkıntılar yaşadım. senin anlattığın gibi tıkırtılar, direksiyondan gelen sürtme sesleri ve en önemlisi araç 1180 kilo ve motor 1.5 98 hp 136 NM torka sahi olunca biraz hantalca. Arkasından yaklaştığım arabalar arabanın tipinden etkilenip sellektör yakmadan yol veriyordu, ama benim araba bassan da zor hızlanıyordu artık ayıp olması diye vites küçültüp basarak geçiyordum.

Neyse, bu arabayı 27 ay kullandım. vites oranları ve motor gücüne zamanla alışarak ona göre kullanmaya başladım ve en memnuniyet verici olanı da, seslerin hemen hemen hepsi araba 30 bin'e gelince kendiliğinden kayboldu. PLastik aksamın zamanla birbirine alışmasına bağlıyorum. Tam arabama alışmış ve sevgim artmaya başlamıştı ki talihsiz bir kaza geçirdim (bu forumda daha önce bahsetmiştim)

biraz da titizliğimden kaynaklanan sebeplerle arabayı Nissan'a bırakıp Yeni Note aldım (1.6 Tekna) genel anlamda çok memnunum. Özellikle performansı Almera'dan sonra çok etkileyici.

Umarım sizin de memnuniyetiniz benim almerada olduğu gibi zamanla eski haline gelir.

2011 Volvo s80 1.6D drive Manuel

25 Mesaj
22 Kasım 2006; 14:48:43 

pardon arkadaslar sikayetlerin sahibi cel123 değil fatnet imiş.

1683 Mesaj
22 Kasım 2006; 16:25:16 

quote:

Orjinalden alıntı: cell123

irf@n slmlr
ankarada ben manuelini denedim annissan da
vites geçmeleri ile ilgili herhangibir problem olmadığı gibi gayet net , kemiksiz.
bundan önceki arabam(peugeot 206) da özellikle kışın vites beni deli ederdi adeta donardı
nysss gerek debriyaj sistemi gerek vitesi olsun hiçbir sıkıntı yaşatmıyor

Teşekkür ederim. Sanırım başlarının etini çok yedim. Bana 1.4 Visia manuel vites aracı test etme fırsatı verecekler.

Açıkçası test etmeden araba satın almak bana çok ters geliyor. Şimdi test için haber bekliyorum

91 Mesaj
22 Kasım 2006; 22:19:00 

quote:

Teşekkür ederim. Sanırım başlarının etini çok yedim. Bana 1.4 Visia manuel vites aracı test etme fırsatı verecekler.

Açıkçası test etmeden araba satın almak bana çok ters geliyor. Şimdi test için haber bekliyorum
simdiden hayirli olsun beğeniceğini garanti ederim (tabiki ben 1,6 tekna adina bunu söylüyorum eminim digerleride iyidir hatta ben alirkende forumda çok sordum o zmn 1 kişide note vardı o da 1,6 olduğu için emin olamadım 1,4ten 1,6 aldım)

SHIFT_to one

1683 Mesaj
23 Kasım 2006; 10:38:18 

quote:

simdiden hayirli olsun beğeniceğini garanti ederim (tabiki ben 1,6 tekna adina bunu söylüyorum eminim digerleride iyidir hatta ben alirkende forumda çok sordum o zmn 1 kişide note vardı o da 1,6 olduğu için emin olamadım 1,4ten 1,6 aldım)

64 Beygir 1.2 aracımdan sonra 1.4 88 BG gayet iyi gelecektir.

14 Mesaj
23 Kasım 2006; 17:00:06 

irfan bey 1.4 işinizi görür merak etmeyin ama 1.6 gibi de tatmin etmez
sayın tkabaca seslerin hemen hemen hepsi araba 30 bin'e gelince kendiliğinden kayboldu. PLastik aksamın zamanla birbirine alışmasına bağlıyorum demişssiniz plastik aksamın birbirine alışması nasıl olabilir acaba
benimkinin aksamları birbirinden daha da uzaklaşacak gibi görünüyor
umarım sizin dediğiniz olur

1683 Mesaj
24 Kasım 2006; 8:40:55 

quote:

Orjinalden alıntı: fatnet

irfan bey 1.4 işinizi görür merak etmeyin ama 1.6 gibi de tatmin etmez
sayın tkabaca seslerin hemen hemen hepsi araba 30 bin'e gelince kendiliğinden kayboldu. PLastik aksamın zamanla birbirine alışmasına bağlıyorum demişssiniz plastik aksamın birbirine alışması nasıl olabilir acaba
benimkinin aksamları birbirinden daha da uzaklaşacak gibi görünüyor
umarım sizin dediğiniz olur

Ben daha çok yakıt ekonomisi peşindeyim. İstanbul'da hep sıkışık trafik içindeyim. 1.4 bu trafik için çok daha uygun diye düşünüyorum.

25 Mesaj
24 Kasım 2006; 10:09:21 

Yakıt tüketimi ile ilgili benim şahsi görüşüm şu;

aynı kasa ve ağırlıkta bir arabada reel değerlere göre 1.6 motor 1.4 motor'dan daha az yakar. Nitekim benim eski araba Almera 1.5 motor idi 1.6 motor olan Note Almera'dan daha az yakıyor.

(Katalog değerleri aynı olmasına rağmen...) Neticede aynı güç için gaz pedalına daha az basmak zorunda kalıyorsunuz.

3 yıl önce bir arkadaşla beraber aynı anda araba aldık. Benim ki 1.5 Almera, onunki de 1.3 Hyundai GETZ idi.

arada bir karşılaştırıyorduk. Tüketim değerleri hemen hemen aynı idi. (Getz'in katalog değerleri çok daha düşük olmasına rağmen)

1.4 Note'un 1.6 Note'tan daha az yakması için aşırı dikkatli kullanılması gerekir bence. Normal bir kullanımla fazla bir fark olmayacağını, hatta 1.4'ün daha fazla yakacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkabaca -- 24 Kasım 2006; 10:39:47 >

1683 Mesaj
24 Kasım 2006; 13:22:11 

Ben 3 yıl kadar 1.2 Fabia kullandım. Aynı ağırlıktaki 1.4 Fabia'lar benim tükettiğim değerlere yaklaşamadı bile. Şehir dışında 4.5 litre/100 km (tek şöför yüksüz), şehir içinde ise İstanbul trafiğinde en sıkışık zamanda bile 6.8'in üstüne çıkmadım. Fabia 1.4'ler şehir içinde 10 litre/100 km değerini buluyorlardı.

Kullanım tarzımın da bunda etkisi var tabii. Yüklü iken dediğiniz doğru, yüklü 1.6 aynı yükle 1.4'ten az yakar.

197 Mesaj
27 Kasım 2006; 22:53:19 

arkadaşlar selamlar NOTE 1.4 VISIA almayı düşünüyorum (baz modelini yani) kampanya sonuna 3 gün kalmış ben daha yeni gördüm fiyat 22490 ytl biliyorsunuzdur herhalde. herkez 1.6 motoru tercih edin yazmış ama fiyat 26000 ytl ye fırlıyor o kadar param maalesef yok.yarın bayiye gidip konuşçam 1.4 için ne dersiniz alınmaz mı? bide hemen hemen aynı fiyata ALMERA 1.5 MOOD var ne dersiniz 23000 ytl yi geçemiyorum!
ayrıca bayide bu fiyatların ötesinde bi indirim yapma şansları olabiliyormu?
almayı düşündüğüm modelde yol bilgisayarı yok galiba çok şey kaybedermiyim?
91 model broadway'den bu araca terfi etçeğim için ne olursa olsun beyeneceğim gibime geliyor:))
son soru takas yaparlarmı?
(izmirdeyim Kavuklar'a gideceğim! ona göre bi pazarlık yapim)

NOT:gidince görürsün demeyin:)

429 Mesaj
28 Kasım 2006; 11:02:22 

Ozi selam,
Oncelikle, cikmayan candan umit kesilmezmis derler, ama o dedigin fiyat 2006 modeller icin ve ta 5 Ekim de bayye gittigimde bile, 22490 lik Visia ellerinde kalmamisti. Ama samimyeti ilerlettigim zaman, onu da 21 e biraktiklarini ogrenmistim. Yani aramizda 21 e Note almis kisiler dolaniyor.
Ben 11 Ekim de teslim aldim 2006 Tekna 1.6 yi. 25900 verdim. Su an alanlar 30000 a aliyorlar ama bende 29400 bi fiyat var en son aldığım. 29 000 a kadar rahat yolu vardir diye dusunmek lazim.
Almera bu sene kalkacak bu kasası ve yeni kasasi gelecek, hiç düşünme bence unut gitsin. Yol bilgisayarı dışında tekna ile visia arasında, vereceğin fiyat farkı ile piyasadan alamayacağın kadar çok aksesuar var. Bence 14 ise, Tekna al kesinlikle. Mesela Visia da elektrikli ayna yok!
2006 ile 2007 arasında fark yok. Bulursan 2006 yi, 1.6 al bence. 14. denemedim, ama deneyenler memnun gibiler. Ayrıca bu haftaki Otohaber (27 KAsim 2006 Sayı:48) de Note 1.6 Tekna A/T nin testi de var, mutlaka incele. Bu yazıyı aşağıdaki yazımda veriyorum taranmış halini. Düşük kalite için özürler. bu arada alıntı yapınca neden image eklenemiyor bilen var mı? Tuşa basınca, "" çıkıyor sadece.

quote:

Orjinalden alıntı: jeymisozi

arkadaşlar selamlar NOTE 1.4 VISIA almayı düşünüyorum (baz modelini yani) kampanya sonuna 3 gün kalmış ben daha yeni gördüm fiyat 22490 ytl biliyorsunuzdur herhalde. herkez 1.6 motoru tercih edin yazmış ama fiyat 26000 ytl ye fırlıyor o kadar param maalesef yok.yarın bayiye gidip konuşçam 1.4 için ne dersiniz alınmaz mı? bide hemen hemen aynı fiyata ALMERA 1.5 MOOD var ne dersiniz 23000 ytl yi geçemiyorum!
ayrıca bayide bu fiyatların ötesinde bi indirim yapma şansları olabiliyormu?
almayı düşündüğüm modelde yol bilgisayarı yok galiba çok şey kaybedermiyim?
91 model broadway'den bu araca terfi etçeğim için ne olursa olsun beyeneceğim gibime geliyor:))
son soru takas yaparlarmı?
(izmirdeyim Kavuklar'a gideceğim! ona göre bi pazarlık yapim)

NOT:gidince görürsün demeyin:)

Canon S110

429 Mesaj
28 Kasım 2006; 11:37:59 

İşte yukarda bahsettiğim test burdan görülebilir:

Erkal'in Nissan Note Blog'u

Canon S110

1683 Mesaj
1 Aralık 2006; 12:45:39 

1.4 Nissan Note ile 2 gün önce test sürüşü yaptım. 3000 devirden sonra çok fazla motor sesi geliyor içeri, ayrıca 3000-4000 devir aralığında atak bulmadım arabayı. Benim 64 beygirlik aynı ağırlıktaki 1.2 Fabia daha iyi kaçıyordu. Test aracı 7.000 km'de idi! Yani 88 bg tadı alamadım açıkçası.

1.4 aracı almadan önce mutlaka test sürüşü yapın! Onun dışında kullanımı çok rahat bir araç. Tekna modelini kullandım, donanım olarak zaten epey zengin.

91 Mesaj
3 Aralık 2006; 0:16:43 

0

0

0

0

0

concet hali(2004)

0

NOTE SEVEN YA DA NOTE ALICAK OLANLARA FİKİR OLMASI AMACIYLA...

SHIFT_to one

392 Mesaj
12 Aralık 2006; 17:49:18 

Sürüşü güzel olsunda diğerleri hiç mühim değil

Rab'le arana giren şifreyi ÇÖZ...

13 Mesaj
24 Aralık 2006; 21:48:21 

Merhaba ;
Nissan güvendiğim bir marka : Hele birde Note u görüp test edince güvenimin boşa çıkmadığını gördüm.
Bu haftasonu eşimle Note ile tanıştık . Ve hayran olduk. Şuan Hyundai Atos kullanıyoum ve Note bize jeep falan gibi geldi . Birde özelliklerini öğrenince zaten kısıtlı olan bütçemizi iyice zorlamaya karar verdik .

Şimdi ;

Note kullananlardan genellikle 1,6 tekna hakkında yorumlar geliyor.
Benim düşündüğüm 1,4 tekna , yakıt açısından nasıldır , kullanan var mı ?

Araçtan beklentim uzun seneler sorunsuz ve ekonomik bir kullanım ve beraberinde konfor ve estetik . Bunları bana Note sağlar mı acaba ? ( sağlayacağını düşünüyorum ama tecrübe edenlerden de fikir bekliyorum )

Yedek parça , servis gibi konularda maliyet hesabı yapıp karşılaştırma şansınız oldu mu aca ?

Şimdiden teşekkürler ...

91 Mesaj
24 Aralık 2006; 23:53:23 

ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN. NOTE ÇOK GZL Bİ ARAÇ. JEEP GİBİ GERÇEKTEN ONDAN ALDIĞIM TADI HİÇBİR ARABA VERMİYOR. BNMKİ 1,6 TEKNA. 1,4 TEKNA DA İYİ BİR ARAÇ. DAHA DOORUSU TEKNA DONANIMI SÜPER HERŞEY VAR. UZUN ÖMÜRLÜ OLACAĞI KESİN. AYRICA BAKIMLARI MASRAFSIZ, MOTORDA TRİGER KAYIŞI YOK 1,6NIN YAKIT TÜKETİMİ ÇOK İYİ. EĞER KREDİLİ ALICAKSANIZ ARADAKİ FARK PEK OLMAZ 1,6 TAVSİYE EDERİM. DAHA SERİDİR VE YAKIT TÜKETİMİ 1,4E GÖRE DAHA DÜŞÜK OLACAKTIR. ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN. UMARIM SİZDE EN KISA ZAMANDA NİSSANINIZA KAVUŞURSUNUZ.

SHIFT_to one

841 Mesaj
25 Aralık 2006; 9:36:38 

Note tercihiniz için sizi kutlarım.Gerçekten güzel bir araç . Bendede 1.6 tekna var. O yüzden 1.4 hakkında yorum yapamam.Bende alırken 1.4 mü alayım daha ekonomik olur diye düşünmüştüm.Yetkili satıcı bana aynı kasayı 1.4 ün kaldırması için daha çok güce ihtiyacı olduğunu ve 1.6 ile hemen hemen aynı yakıtı yakacağını söylemişti.Bana da mantıklı gelmişti doğrusu.
Eğer para yönünden sıkıntınız yoksa 1.4 tekna yerine 1.6 visia alın bence.Donanım olarak eksik ama performans olarak daha tatminkar olacağını düşünüyorum.Araçta ses yalıtımı ve birkaç ufak ucuz işçilik dışında önemli bir sorun yok diyebilirim.Nissan az ama önemli yerlerde servisleri var.O yüzden servis yönünden bir sorun yaşanacağını sanmıyorum.Fiyatlarıda diğerleriyle eşdeğerdir zannedersem.Saygılarımla...
U. KUbat

saygılarımla

429 Mesaj
25 Aralık 2006; 11:23:58 

Oscar selam,
1.6 al
Tekna al
visia alma
1.4 memnun etmeyebilir.
Benim arac 2300 km de Tekna 1.6 2006 model
Su anki benzin gostergesi, devamli sehir ici ve evden cikip son gidecegim yere varana kadar maks 3-4 km yaparak, (yani araba daha isinmadan kontagi kapatma) kullanim halinde 7.5 lt/100km.
Su ana dek servise gitme durumu olmadi araba yeni haliyle :) Ama mesela kosuyolundayim ben, hemen aldiktan sonra tepe nin yaninda reno dakikle duvar komsusu yeni bir nissan servisi acildi. Aralarindaki ortakligi biliyorsundur zaten, buna gore yakinda tum reno servislerinin Nissanlara da bakma durumundan bahsediliyor (detayini bilen var mi).

quote:

Orjinalden alıntı: oscar1

Merhaba ;
Nissan güvendiğim bir marka : Hele birde Note u görüp test edince güvenimin boşa çıkmadığını gördüm.
Bu haftasonu eşimle Note ile tanıştık . Ve hayran olduk. Şuan Hyundai Atos kullanıyoum ve Note bize jeep falan gibi geldi . Birde özelliklerini öğrenince zaten kısıtlı olan bütçemizi iyice zorlamaya karar verdik .

Şimdi ;

Note kullananlardan genellikle 1,6 tekna hakkında yorumlar geliyor.
Benim düşündüğüm 1,4 tekna , yakıt açısından nasıldır , kullanan var mı ?

Araçtan beklentim uzun seneler sorunsuz ve ekonomik bir kullanım ve beraberinde konfor ve estetik . Bunları bana Note sağlar mı acaba ? ( sağlayacağını düşünüyorum ama tecrübe edenlerden de fikir bekliyorum )

Yedek parça , servis gibi konularda maliyet hesabı yapıp karşılaştırma şansınız oldu mu aca ?

Şimdiden teşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 25 Aralık 2006; 14:23:52 >

Canon S110

841 Mesaj
25 Aralık 2006; 12:07:03 

Ben Nissan'ın servis yaygınlığı konusunda sorun yaşadığını düşünmüyorum.Satılan araç sayısına göre yeterli görünüyor.Reno servislerinin Nissanlara bakması güzel bir haber değil bence.İşi bilen bir yerde o işin uzmanına yaptırmak daha mantıklı. Reno servisi Nissan 'ın 4x4 ve Jeep lerinden ne kadar anlar ki...Nissan teknolojisi renodan daha iyi bence.

Ayrıca tüm Reno servisleri değil, tüm Nissan servisleri Renolara bakmalı.
Saygılarımla

saygılarımla

1683 Mesaj
25 Aralık 2006; 13:19:55 

Ben de 1.4 almamanızı öneririm.

Tork ve beygir gücüne rağmen cılız ve gürültülü bir motor vardı. 1.6 iyidir! ;)

429 Mesaj
25 Aralık 2006; 14:29:55 

Ukubat selam,

Seninkisi de bir bakış açısı aslında. Hak vermemek elde değil, eski bir Reno Flash, RFairway, R19 ve son olarak R Twingo kullanicisi eski Reno cu olarak :)

Ama öte yandan bu anlaşma ile sonuçta ulaşılmak istenen, Türk Reno mais in sahip olduğu servis ağı, hemen bütün illerdeki mülkiyetleri, personel veritabani vb den faydalanmaktir amaç diye düşünüyorum. Yani bu kadar basite indirgememeli (mi acaba?). Mesela bence bu birlikteliğin Tr deki ilk örneklerinden biridir bu Koşuyolundaki. Zaten 5 senedir falan mevcut olan Reno dakik in yaninda bir de Nissan dakik benzeri bir servis açıldı. Ama binbalar dışardan bakınca ayrı gibi, tabelaları ve kapıları da ayrı zaten. Yani aynı servis derken, aynı kapıdan girip, araban Nissan ya da Reno olmasına bakılmaksızın, tek bir müşteri kartı açılacak olmamalı. Sadece aynı arazide, her Reno servisinin bir kısmı, Nissan için bölümlendirilecek olsa gerek.
Yorumu olan, Mais te çalışan tanıdığı olan?

quote:

Ben Nissan'ın servis yaygınlığı konusunda sorun yaşadığını düşünmüyorum.Satılan araç sayısına göre yeterli görünüyor.Reno servislerinin Nissanlara bakması güzel bir haber değil bence.İşi bilen bir yerde o işin uzmanına yaptırmak daha mantıklı. Reno servisi Nissan 'ın 4x4 ve Jeep lerinden ne kadar anlar ki...Nissan teknolojisi renodan daha iyi bence.

Ayrıca tüm Reno servisleri değil, tüm Nissan servisleri Renolara bakmalı.
Saygılarımla

Canon S110

841 Mesaj
25 Aralık 2006; 15:21:25 

Pek bilgim yok ama Nissan_reno birlikteliği Opel-Chevrolet birlikteliği gibi fazla samimi değil zannedersem.Opel plazadan içeri girdiğinizde aynı mekanda iki markada satılıyor.Aynı servise gidebiliyorsunuz.Reno plazalarda Nissan satılacağını pek zannetmiyorum.Ama servis işi belki olabilir.
Ortak servis işi olsada ben yinede Nissan servisine gitmeyi tercih ederim.

saygılarımla

429 Mesaj
25 Aralık 2006; 15:26:22 

Şimdi konuştum Nissan Gülan Plaza servis ile. Bu konuda Tr'de, y.dışındaki oluşuma benzer bir girişim ya da anlaşma henüz yokmuş. Olacağına dair bir öngörü de...

quote:

Pek bilgim yok ama Nissan_reno birlikteliği Opel-Chevrolet birlikteliği gibi fazla samimi değil zannedersem.Opel plazadan içeri girdiğinizde aynı mekanda iki markada satılıyor.Aynı servise gidebiliyorsunuz.Reno plazalarda Nissan satılacağını pek zannetmiyorum.Ama servis işi belki olabilir.
Ortak servis işi olsada ben yinede Nissan servisine gitmeyi tercih ederim.

Canon S110

1592 Mesaj
25 Aralık 2006; 19:02:27 

arkadaşlar nissan note un dizel versiyonunun ne zaman geleceğini bilen var mı

91 Mesaj
26 Aralık 2006; 1:07:06 

SLMLR

NİSSAN VE RENAULT UN BİR ORTAKLIK İÇERSİNDE OLDUĞU DOĞRUDUR. FAKAT BU ORTAKLIK GM FİRMASI BÜNYESİNDEKİ OPEL&CHEVROLET GİBİ YAKIN BİR ORTAKLIK DEĞİLDİR. NİSSAN RENAULT ORTAKLIĞININ EN ÖNEMLİ ESERİ 1,5 DCİ MOTORLARDIR. NİSSAN BTÜN BENZİNLİ MOTORLARINI KENDİ TEKNOLOJİSİ İLE KENDİ KENDİNE ÜRETİYOR. FAKAT 1,5 DCİ MOTOR RANULTUNKİ İLE AYNI. NİSSAN VE RENAULTLARIN AYNI SERVİSTE BAKILMASI SÖZ KONUSU OLAMAZ. ÇÜNKÜ KULLANDIKLARI MOTOR TEKNOLOJİLERİ, TEKNİK EKİPMANLAR TAMAYLA FARKLI. (ÖRN CHEVROLET VE OPELLER AYNI SERVİSLERE GİDİYOR AMA ONLARIN MOTOR DAHİL YAKLAŞIK PARÇALARIN %70 İ ORTAK).
AYRICA NİSSANIN KULLANDIĞI ÇOĞU MOTOR TEKNOLOJİLERİ RENAULTLARDA MEVCUT DEĞİL. AYRICA BİLDİİM KADARIYLA RENAULT ARAÇLARDA TİRGER KAYIŞI FLN DA KULLANILIYOR FAKAT NİSSAN MOTORLARINDA TRİGER KAYIŞI YOK.
ARKADAŞLARIMIN DA BELİRTTİGİ GİBİ ORTAK SERVİS OLSA BİLE HERZAMAN NİSSAN SERVİSİNİ TERCİH EDERİM.
NİSSAN ARAÇLARININ RENAULTLARA GÖRE ÇOK DAHA SORUNSUZ OLDUĞUNU BELİRTMELİYİM.

SHIFT_to one

1683 Mesaj
11 Ocak 2007; 9:31:46 

quote:

Orjinalden alıntı: aliserpil2006

arkadaşlar nissan note un dizel versiyonunun ne zaman geleceğini bilen var mı

Yurtdışında çıkalı çok oldu, fena olmazdı 1.5 Nissan Note Dizel!

429 Mesaj
26 Ocak 2007; 16:07:23 

O fiyata Corolla yok, olmadi olmayacak :)( Megane HB Authentic verdiler bir ara ama elektrikli ayna bile yok o alette :)

quote:

ayrıca o fiyata corolla veriyorlarsa iyi tamam da yeni kasası gelicek bnce ondan dolayı ucuzdur.
önyargılardan kurtulun,note u kullandıktan sonra bir daha düşünün derim ben

Canon S110

429 Mesaj
26 Ocak 2007; 16:09:27 

Ekip selam. Ses çıkmıyor kimselerden. Note kullanıcılarının sesi çıkmaması normal aslında...Hayal gibi bir araba... Sorunsuz gidiyoruz. 2500 km yi buldum 7.6 lt yakıyor. Bu hsonu uzun yol yaptıktan sonra bu rakam kaç olacak acaba bakalım...

Canon S110

429 Mesaj
26 Ocak 2007; 16:12:19 

Şirket arabaları Hyundai. Çamlıca Automaster var hyundai plaza içerisinde. Ordan bedava koltuk koruma ve indirimli motor koruma kupon vermişlerdi. Ben de Hyundailar yerine Note a yaptırayım dedim. Ama hyundai lere yapıyoruz sadece dediler. Nasıl bir iştir ki bu?

Canon S110

1179 Mesaj
27 Ocak 2007; 1:09:22 

quote:

Orjinalden alıntı: twingonote

Ekip selam. Ses çıkmıyor kimselerden. Note kullanıcılarının sesi çıkmaması normal aslında...Hayal gibi bir araba... Sorunsuz gidiyoruz. 2500 km yi buldum 7.6 lt yakıyor. Bu hsonu uzun yol yaptıktan sonra bu rakam kaç olacak acaba bakalım...

merhabalar. bu ara değil forumda mail groupta da pek ses soluk yok bencede hayal gibi bir araba. sorunsuz büyük bir keyifle yola devam. benim aracım da şu an 4250km de ptesi antalya ya gidiyoruz bakalım uzun yolda nasıl tabiki sorunsuz
şaka bir yana bugüne kadar kullandığım en iyi araç daha doğrusu benim beklentilerimi eksiksiz karşılıyor. iç mekanı olsun tüketimi olsun donanımı olsun süper. günden güne de ankara trafiğindeki note sayısı artıyor. hem seviniyorum hem üzülüyorum. seviniyorum çünkü insanlar geç de olsa aracın kıymetini anladılar. üzülüyorum çünkü eskiden nerdeyse ankaradaki tek note gibiydi bnm araç.
tüketim verilerim biraz değişken normal AC siz kullanımda 6,5-7,5 arası, klima ve yüklü durumda 8,0 lt civarı yakıyor 100 kmde.

son olarak çok severek hergün izlediğim bir reklam bakalım ptesi bende böyle yükliycem
http://www.youtube.com/...cI&mode=related&search=

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio

841 Mesaj
29 Ocak 2007; 10:27:24 

Öncelikle Note sahibi herkese selamlar.Arkadaşlarımız tüketim değerlerini yazınca bende benimki hakkında yazma gereği duydum.1.6 tekna düz var benimde.Genelde sakin kullnadığım için şehir içinde ağırlıklı olarak 6-6,7 arası gösteriyor gösterge.Çok dur kalk olduğu zaman 7 yi buluyor.Bu cumartesi 2000 km kontrolu için Şile yolu üzerindeki Nissan Yüzbaşıoğluna giderken 4,8 lt ye kadar düştüm. 4. ve 5. viteste 90-110 km arası hızda giderek.
Tabiki bunlar göstergede görünen.

Arabamı çok seviyorum iyiki Note almışım diyebiliyorum.Mercedes te alsak mutlaka kendimize göre bir eksiklikler bulmamız normal. Daha öncede belirtmiştim benim Note ile ilgili şikayetim içeri ses almasıydı.Bunun dışında yeni sorunlarım ise viteslerinin kemikli geçmesi, radyo kanalı arama düğmesinin çok zor kullanılıyor olması ve bilgi ekranında birden fazla bilgiyi aynı anda görememek diyebilirim.
Başka olumlu veya olumsuz görüşleri olan buraya yazarsa araçlarımızı daha iyi tanıyabiliriz.

saygılarımla

429 Mesaj
29 Ocak 2007; 11:04:57 

Ukubat selam,

bilgiler için merci. Bu arada şunu merak ettim. Sen hangi göstergeden görüyorsun 4.8 lt yi? Yani benim aracta anlik yakit tuketimi gorunmuyor, sadece ortalama tüketim görünüyor??

quote:

...Şile yolu üzerindeki Nissan Yüzbaşıoğluna giderken 4,8 lt ye kadar düştüm. 4. ve 5. viteste 90-110 km arası hızda giderek.
Tabiki bunlar göstergede görünen.

Canon S110

841 Mesaj
29 Ocak 2007; 11:28:00 

Benim yazdığım oranlar zaten belirttiğim gibi 100 km deki ort. yakıt tüketimi göstergesinden görünendir.Araçlarımız aynı zaten farklı değil...

saygılarımla

429 Mesaj
29 Ocak 2007; 11:33:44 

Hala anlayamadimi kusura bakma ptesi sendromu da olabilir. Ama sen 6.8 yerine 4.8 lt mi yazdin acaba? Yani, bizim ortalama tuketim gostergemizde okudugumuz 7 gibi bir deger varsa, bunun 4.8 olarak okunabilmesi icin, mesela 2000 km deki aracinda, yaklasik 5000 km daha yol yapmalisin ve bu yolu giderken de otoban kosullarinda, belki yokuş aşağı inişleri daha fazla olan (hoş her inişin bir çıkışı vardır ama tatonman yapmaya çalışıyorum) gitmelisin ki ort. tüketim değeri göstergede bu kadar azalabilsin.

Canon S110

841 Mesaj
29 Ocak 2007; 11:51:07 

Sarıyerden 2. köprü geçilerek Şile yolundaki değerdir.Yolda düz sayılır fazla eğimli değil. Valla ben ort.değer ne yazıyorsa onu belirtiyorum. Yola çıkmadan ort. değeri sıfırlıyorum. Dediğim gibi 90-110 km deki hızla gitttim. Normalde bu tarz seyahatlerimde ort. 5-5,5 arası gösterirdi ilk defa 5 in altını gösterince bende şaşırdım tabiki.

saygılarımla

429 Mesaj
29 Ocak 2007; 11:55:59 

Hah tamam şimdi anladım olayı. Sen bu tip ölçümleri yapmadan önce, her seferinde ortalama yakıt tüketimi değerini sıfırlıyorsun. Ben bunu hiç yapmadım başından bu yana ki elimde hep gerçek tüketim ortalamam olsun...
quote:

Sarıyerden 2. köprü geçilerek Şile yolundaki değerdir.Yolda düz sayılır fazla eğimli değil. Valla ben ort.değer ne yazıyorsa onu belirtiyorum. Yola çıkmadan ort. değeri sıfırlıyorum. Dediğim gibi 90-110 km deki hızla gitttim. Normalde bu tarz seyahatlerimde ort. 5-5,5 arası gösterirdi ilk defa 5 in altını gösterince bende şaşırdım tabiki.

Canon S110

841 Mesaj
29 Ocak 2007; 12:13:49 

Anlaştığımıza sevindim.Ben genelde ort. değeri sıfırlayıp bakmayı tercih ediyorum.Ama sizin yaptığınız da gayet mantıklı.Ben gerçekte ne kadar yaktığımı depo fulleyip km yi sıfırlama yoluyla bulmaya çalışıyorum.

saygılarımla

2612 Mesaj
4 Şubat 2007; 0:03:41 

NOTEYE BİNDİM VE GÖRÜNÜŞÜ ÇOK HOŞUMA GİTTİ O SEGME