Şimdi Ara

ASRock, Intel Smart Response teknolojisini X79 tabanlı anakartlarına adapte etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ASRock, Intel Smart Response teknolojisini X79 tabanlı anakartlarına adapte etti

Anakart üretiminde lider firmalardan birisi olan ASRock, dünyada ilk kez X79 tabanlı anakart üzerine Intel Smart Response teknolojisini adapte ettiğini duyurdu.

Bu teknolojiyi yansıtan ilk anakart ise ASRock X79 Extreme11 oldu. Intel Smart Response teknolojisi sayesinde 32GB/64GB gibi düşük boyutlu SSD'ler ve standart sabit diskler, en çok ihtiyaç duyulan ve sık kullanılan bilgiler SSD üzerinde tutulmak suretiyle, bilgisayarın hızlı ve verimli şekilde kullanılması sağlayacak şekilde kolayca yapılandırılabiliyor. 

Intel Smart Response teknolojisi, Z68 gibi yongasetleri üzerinde çalışırken henüz X79 üzerinde bulunmuyordu. X79 Extreme 11 kart sahipleri, yeni sürücü ve son BIOS güncellemeleri ile Intel Smart Response teknolojisini kullanabilecekler.

ASRock X79 Extreme11 anakart 24+2 güç fazı ve 8 adet SAS2/SATA3 portu, 4 yollu SLI yada CrossFire x16/16/16/16 modu imkanı gibi diğer özellikler sunuyor.

ASRock, daha önce de Z77 anakartlar üzerinde bulunan ve bilgisayarın hızlı şekilde açılmasını sağlayan Intel Rapid Start ve daima güncel kalmasını sağlayan Intel Smart Connect teknolojilerini de daha alt seviyedeki Intel H61 yongasetli tüm anakartlarına entegre etmişti.

ASRock ülkemizde Mayıs ayından bu yana anakartları ile faaliyet gösteriyor ve şu anda 35 farklı model satışta. ASRock anakartların Türkiye dağıtıcılığını ve teknik servisi Çizgi Elektronik üstleniyor.

• Anakart üretiminde lider firmalardan birisi olan ASRock

bu yazıya harbi kafam takıldı sanırım sürekli üretim yapan 7 tane anakart firması var lider olmak içinde 7 taneden ilk 3 olmak lazım asus gigabyte msi ne zaman geçtide lider oldu bu firma. ne kadar anakartını sattıysam sorunlu çıkdı bu firmanın hepsinden fazla satsa lider olamaz .

• Hep asus a guvenirdim artik guvenmiyorum 3 ncu asus anakartimda bozuldu bundan sonra asrock la devam.Bari daha ucuz.

• ayakta alkışlıyorum sundu muhteşem çözümlerle liderler arasına adını yazdırdı
    çok eskiye gitmeye gerek yok alt segment üretiyordu. bunu ürünleri marka wermek gibi olmasın 3gb 5gb gibi reklamlarla şişiren şirketlere wersin el altınan :) son kullanicinin hiç ilgisini çekmeyen şeyler.. zira parça alıcak son kullanicinin ilgisini orta+ ve üst segment çekiyor ki şuan hakkıyla üretiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

Anakart üretiminde lider firmalardan birisi olan ASRockbu yazıya harbi kafam takıldı sanırım sürekli üretim yapan 7 tane anakart firması var lider olmak içinde 7 taneden ilk 3 olmak lazım asus gigabyte msi ne zaman geçtide lider oldu bu firma. ne kadar anakartını sattıysam sorunlu çıkdı bu firmanın hepsinden fazla satsa lider olamaz .

zaten ilk 3 te yer alıyor. 1 Asus 2 Gigabyte 3 Asrock :))

• asrock anakartlar 5 para etmez neresi lider anakart yapıp yapıp Türkiye ye cakıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fabioddq -- 3 Kasım 2012; 0:04:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

quote:

Anakart üretiminde lider firmalardan birisi olan ASRockbu yazıya harbi kafam takıldı sanırım sürekli üretim yapan 7 tane anakart firması var lider olmak içinde 7 taneden ilk 3 olmak lazım asus gigabyte msi ne zaman geçtide lider oldu bu firma. ne kadar anakartını sattıysam sorunlu çıkdı bu firmanın hepsinden fazla satsa lider olamaz .

Sıralama YanlıŞ
    1.EVGA
    2.ASUS
    3.Gigabyte
    4.DFİ
    Başkada Anakart Tanımam
  • ASRock son zamanlarda büyük ilerleme kaydetti ve çok kaliteli kartlar sürdü piyasaya, benim için Asustan sonra 2.sırada ASRock gelir.

• Bence anakart sıralaması kullanıcı memnunıyetıne ve farklı teknolojısine(farklı yaklasımına) bakılırsa;

Asus
    Msi
    ASRock
    Evga
    Gigabyte

• Herkes marka tartışıyor süse göre de anakart markalarını sıralamış fiyattan kimse konuşmuyor

Biostar Hi - Fi (24 bit 192khz) ......... (90 usd - 150 usd) benim için en iyi anakart bu hem fiyatı hemde özellikleri bakımından

Firma için bu bir başlangıç ileride daha kaliteli olacağı kesin

Firma anakartın üzerine iyi bir tv kartı yerleştirirse diğer markaların adı bile okunmaz

ASRock, Intel Smart Response teknolojisini X79 tabanlı anakartlarına adapte etti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 3 Kasım 2012; 13:23:06 >
  • Dünyanın en çok anakart satan firma olduğu için lider denilmiş.

Tr de çizgiyi arkasına aldı çok iyi başarı gösterecektir.

• AsRock Çizgi Elektronik'i arkasına aldıysa serviste gözü kapalı güvenebilirsiniz.

• Gigabyte bence Asus'un da önünde gelir, asus'da bugüne kadar hep sorun yaşadım(ssd uyumsuzlukları, boot sırasında hatalar vs.) Gigabyte halen en stabil anakartları üretiyor, şu an gigabyte kullanarak söylüyorum bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertderler

quote:

quote:

Sıralama YanlıŞ
    1.EVGA
    2.ASUS
    3.Gigabyte
    4.DFİ
    Başkada Anakart Tanımam

Sıralama yanlış mı?

Ben gönlümden kopanları yazmadım geçen senenin global satış rakamlarına göre sıralamasıydı siteyi iyi takip etseydiniz donanımhaber'deki haberi görürdünüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 3 Kasım 2012; 15:26:48 >

• yok kardeşim senin icin denemedım evet gercekten de öle ama bu sıralamayı neye dayanarak hazırlıyorlarsa benim yazdığım sıralama en buyuk yabancı forum sitelerde sıralanmış halidir ben hepsinide kullandım
    EVGA koşulsuz lider
    asrock anakartı bırak satın almayı bedava verseler ona aldğım Rem vs gibi parçalara verdiğim paraya byazık
  • quote:

quote:

quote:

Sıralama YanlıŞ
    1.EVGA
    2.ASUS
    3.Gigabyte
    4.DFİ
    Başkada Anakart Tanımam

bu senin kişisel görüşün bense verilere göre konuşdum. asusu tartışmaya gerek yok zaten rog felan derken iyce ezdi hepsini 1 numara olduğunu bile yazmaya gerek yok. gigabyteye gelince sağlam ve stabil anakart yapıyor ancak asusun geniş ürün yelpazesi gigabyteyi alt konuma itti yoksa kaliteli firma . msi de güzel üst sınıf orta segmen üretiyor.dfi ülkemizde malesef yok ama güzel anakartları var ama çeşit az. sonrası ecs orta kalite ve ucuz. geriye seri üretim yapan asrock biostar foxconn kaldı bu anakartların alt seviyesini bi kullan ne olduğunu anlarsın.diğer üretim yapan sapphire zotac evga vs gibi anakartlar seri üretim yelpazesinden uzaklar
    bunları neredenmi biliyorum ayda ortalama 80 100 arası toplama pc satıyorum bu rakamdan fazlada dışardan alınmış tamire geliyor var sen düşün ne demek istediğimi.7
    yüzde 60 asus yüzde 30 gigabyte yüzde 10 kadarda msi. diğerlerini satmıyorum bile çünkü onların halefi sattığım markalarda 5-10 dolar fazla ne gereği var başım ağrıcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreXXX -- 3 Kasım 2012; 18:06:21 >

• quote:

yok kardeşim senin icin denemedım evet gercekten de öle ama bu sıralamayı neye dayanarak hazırlıyorlarsa benim yazdığım sıralama en buyuk yabancı forum sitelerde sıralanmış halidir ben hepsinide kullandım
    EVGA koşulsuz lider
    asrock anakartı bırak satın almayı bedava verseler ona aldğım Rem vs gibi parçalara verdiğim paraya byazık

evga kaliteli firma ancak sitesine bi gir bak 10 tane modeli var yok. bide geç çıkarıyorlar sanırım z77 si çıkmak üzere. gir bi asussa bak her chipsetten 10 15 model daha işlemcisi çıkmadan satılacak halde. ne demek istediğimi anladın

• Msi cusmos sorunu var en basit rem takıyorsun anakartın canı gidiyor ne takarsan tak cusmos yapacan tabi sonrasında anakart acarsa .Foxconn bios sorunları hala duzeltilemedi Asrock başlı başına sorun. Asus istenilen performance tam olarak vermiyor. Gigabyte kac tane Anakart kullandıysam belli bir zamandan Sonra Cipset hatası veriyor
    Tatışılmaz Evga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fabioddq -- 3 Kasım 2012; 18:13:23 >
  • quote:

quote:

yok kardeşim senin icin denemedım evet gercekten de öle ama bu sıralamayı neye dayanarak hazırlıyorlarsa benim yazdığım sıralama en buyuk yabancı forum sitelerde sıralanmış halidir ben hepsinide kullandım
    EVGA koşulsuz lider

evga kaliteli firma ancak sitesine bi gir bak 10 tane modeli var yok. bide geç çıkarıyorlar sanırım z77 si çıkmak üzere. gir bi asussa bak her chipsetten 10 15 model daha işlemcisi çıkmadan satılacak halde. ne demek istediğimi anladın

Evga gec cıkarıyor 10 sene garanti veriyor ona göre butun testlerden tam geciyor yabancı forumlara bak en cok test edilen kart evga o yuzden de sorunsuzdur. tartışılmaz kart

• Arkadaşlar asrock z77 extreme 6 nakart kulanıyorum muhteşem bir kart daha önce asus,msi kullandım hepside sorunlu çıktı sonunda bu kartı aldım rahat ettim tek eksisi bana göre 4 tane sata6 portu var sadece 2 tanesini raid yapabiliyorsun diğer 2 tanesini raid yapamıyorsun yani 4*sata3 raid 0 olmuyor 2*sata3 raid0 oluyor böyle olması canımı sıktı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.