- x
OTO DERİ DÖŞEME
8189 Cevap1128156 Görüntüleme94 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     16 [18] 20 21 22 23 24 25      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

472 Mesaj
10 Şubat 2007; 15:17:48 

sayın cem abı oncelıkle saygılar..
yaptıgınız ısı herkes metedıor.ve kesınlıkle tavsıye edıor.sımdı benım sorum da su olacak:2006 bı grande puntom var beyaz renk.ıcı de sıyah doseme.bu aracıma derı doseme yapmak ıstıorum ama neler yapılabılır nerelere ne tur uygulamalar yapılabılır (koltuk seklı,renk secenekleri ,kolcak,kapı kolları,on panel..vs) bunlar hakkında detaylı bı bılgı almak ıstıorum sızden zahmet olmasa ve bu uygulamaların fıat seceneklerı nı bılmek ıstıorum..
tekrar saygılar hayırlı ısler..

(su asagıdakı lınktekı emotıon modelını orjınal derı dosemesını begenmıorum renk olarak da brz daa acık renk tercııhm olabılır koyu gri gbı veya baska uygun gorecegınız renkler)
http://www.sahibinden.c...etail.DoIt?AdId=3308550

5461 Mesaj
10 Şubat 2007; 20:27:26 

Merhabalar ;

Benim uğraşımda tamamıyla bunun için ,tüm kontrollerim ve mükemmel çıkarma isteğimde bundan..yapılan işlerin beğenilmesi beni çok mutlu ediyor..Dışarda olup kontrol edemediğim araç olduğunda ki bu çok nadir oluyor.Bu aracın sahibine gün verip tekrar getiriyorum ki son kontrolünü yapayım içim rahat olsun diye ..bunu beni tanıyanlar çok iyi bilir..Bunun sonucundada benim içime sinen döşeme ,beğeniliyor ve tavsiye ediliyor..

Şimdiii sizin konununuza gelelim ve nasıl yardımcı olacağımıza bir bakalım..Aracınız 2006 Fiat Grande Punto ..Öncelikle bu araca yapılabilecek renklere bir göz atalım...Siyah ,beyaz ve gümüş renkli araçlar en çok çeşit iç (interior) rengi kabul eden dış(exterior) renklerdir...Bu tip beyaz bir araca orjinal renk olarak düşünürsek yapılabilecek renkler ;tavsiye sırasına göre: siyah,antrazit,bordo ve laciverttir..Amerikan zevkine göre düşündüğümüzde ise kahve ve bej de uygulanabilir..Sizin avantajınızsa aracın iç bakalit ve plastik aksamlarının siyah olması ve renk uygulamalarını siyahın çok rahat olarak kabul etmesidir.

Sağlıklı ve garantili olarak yapılacak aksamlar ise koltuklar ve kapılardır.Boyanan ve kaplanan girinti çıkıntısı olan torpido ( dashboard ) ve diğer plastik aksamları çok sağlıklı bulmadığımdan kendi şirketimde ustalarıma uygulattırmıyorum..Fiyatlar ile ilgili bilgi için,şu an p.m den tüm bilgileri size yazdım.

Saygılarımla

A.CEM ADALI

quote]Orjinalden alıntı: medxr13

sayın cem abı oncelıkle saygılar..
yaptıgınız ısı herkes metedıor.ve kesınlıkle tavsıye edıor.sımdı benım sorum da su olacak:2006 bı grande puntom var beyaz renk.ıcı de sıyah doseme.bu aracıma derı doseme yapmak ıstıorum ama neler yapılabılır nerelere ne tur uygulamalar yapılabılır (koltuk seklı,renk secenekleri ,kolcak,kapı kolları,on panel..vs) bunlar hakkında detaylı bı bılgı almak ıstıorum sızden zahmet olmasa ve bu uygulamaların fıat seceneklerı nı bılmek ıstıorum..
tekrar saygılar hayırlı ısler..

(su asagıdakı lınktekı emotıon modelını orjınal derı dosemesını begenmıorum renk olarak da brz daa acık renk tercııhm olabılır koyu gri gbı veya baska uygun gorecegınız renkler)
http://www.sahibinden.c...etail.DoIt?AdId=3308550
[/quote]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ART CAR -- 10 Şubat 2007; 20:35:00 >

ART CAR

958 Mesaj
11 Şubat 2007; 17:40:33 

Meriva' ma düşünüyorum deri döşeme. Ama zaten siyah-gri olan koyu renk orijinal döşemesinden bıktım. Açık renk döşeme, konsolu koyu gri olduğundan sırıtır mı acaba? Bir de bunun güncel fiyatı yaklaşık ne kadar olur? Orijinalitenin bozulması dezavantaj mıdır?

"Lale devri çocuklarıyız biz...
Zamanımız geçmiş!"
Sezen AKSU

2020 Mesaj
11 Şubat 2007; 18:24:20 

slm ben 2 aydır aracımın taban döşemesini (halıflex türünde) temiz tutmak için ne yaptıysam olmadı gazete naylon muşamba olmuyor bana bir çözüm önerebilirmisiniz teşekkürler

• 2011 Peugeot 3008 Allure 1.6 HDI 6AutoR
• ACER AS6930G P7350 4GB DDR2 nVIDIA 9600M GT 512MB GDDR3
• Galaxy Nexus + LG Optimus Black P970
• Samsung 40B650 + Samsung HT-TZ325

5461 Mesaj
12 Şubat 2007; 1:59:35 

Öncelikle sormak istediğim torpido ve kapılardaki deri görünümlü plastik aksamlar tam ne renk ,bizim yaptığmız merivada içi gri idi ,bizden siyah döşeme istendi bizde siyah döşemeyi yaptık bu döşemeyi gri mercedes fitilleriyle süsledik ve biraz olsun gri bakalitlerle uyum yakalamaya çalıştık .size bu merivanın fotolarını koyuyorum...
quote:

Orjinalden alıntı: kazan2

Meriva' ma düşünüyorum deri döşeme. Ama zaten siyah-gri olan koyu renk orijinal döşemesinden bıktım. Açık renk döşeme, konsolu koyu gri olduğundan sırıtır mı acaba? Bir de bunun güncel fiyatı yaklaşık ne kadar olur? Orijinalitenin bozulması dezavantaj mıdır?

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
12 Şubat 2007; 2:02:37 

bu da arka koltukları....

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
12 Şubat 2007; 2:18:13 

bu araçta daha iyi incelediğimde ki sizinkide böyleyse enteresan bir uyumsuzluk dikkatimi çekti ..araçta herşey antrazit fakat ön koltuk arkalarındaki açılan masa kapak ve airbag kapağı sadece gri ...bu araçta uygulayabileceğiniz renkler gri olan aksamlardan dolayı kanımca bej olmamalı ..ancak açık renk kullansanız dahi bu renk gri nin tonları olması şart gibi gözüküyor..Hatta iyi bakarım derseniz beyaz gri ,bmw vw mercedeste kullanılan bu rengi de rahatlıkla kullanabilirsiniz ..veya bu aracın döşemesinin aynısı olabilir...Araçta iki değişik renk olduğundan üçüncü farklı bir renk renk karmaşasına neden olacak ve güzelliği bozacaktır...Eğer sadece antrazit veya siyah olsaydı her rengi rahatlıkla uygulardınız çünkü antrazit ,siyah çok uyumlu renkler olup her renkle kullanılabilir ve değişik renk uygulamalarında dikkat edin büyük otomobil firmalarıda aynen bu şekilde yapar ve o renk torpidosu bulunmuyor ve kullanılan renk individual bir renkse plastik aksamlarda siyah kullanırr..Bunlar benim ve otomobil firmalarının uygulama ve genelleri tabi hiç bir zaman zevk ve renk tartıışılmaz

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
12 Şubat 2007; 2:29:27 

tek çözüm havuz paspas..Havuz paspas nedir? Havuz paspas kenarları yaklaşık 5 cm bir duvardan oluşan kauçuk su geçirmez bir paspastır.Kiri tozuve buna benzer pislikleri içinde tutar halınızın üzerine bırakmaz..kolayca arabanızdan alır ve çöpe boşaltırsınız.hatta bu tip paspaslar hem araç içinde hemde bagajda hali hazırda kullanılmaktadır.Yanlız bu konuda bir problem var ,bildiğim kadarıyla Türkiyede daha bunları ürteten çıkmadı veya ben hiç yerlisini görmedim.İlk amerikan araçlarda gördüm ve çıkış yeride amerika diye biliyorum..Bu paspas cherokeeler için gökşenlerde vardı diğer araçlar için ancak tuning ve aksesuarcılara bakarsanız bulursunuz sanıyorum...Tek çözümü bu fakat ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum ..satış yerini bilmiyorum kusuruma bakmayın..
quote:

Orjinalden alıntı: MAS207

slm ben 2 aydır aracımın taban döşemesini (halıflex türünde) temiz tutmak için ne yaptıysam olmadı gazete naylon muşamba olmuyor bana bir çözüm önerebilirmisiniz teşekkürler

ART CAR

958 Mesaj
12 Şubat 2007; 3:16:38 

benimki koyu gri.. araç siyah...

"Lale devri çocuklarıyız biz...
Zamanımız geçmiş!"
Sezen AKSU

5461 Mesaj
12 Şubat 2007; 15:36:44 

Aracınız bunun aynısı sanıyorum..Fotolarda gri görünen koltuk arkaları ve airbag kapak kısımlar sizde antrazit(koyu gri) ise bej tonları dahi yapılabilir

quote:

Orjinalden alıntı: kazan2

benimki koyu gri.. araç siyah...

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
15 Şubat 2007; 12:05:42 

=================================================================

quote:

Orjinalden alıntı: ART CAR

A I R B A G AĞIRLIK SENSÖRÜNÜN ZARAR GÖRMESİNE NEDEN OLAN FAKTÖRLER G Ü N C E L

ART CAR

139 Mesaj
17 Şubat 2007; 2:02:16 

merabalar
benim araçta orj deri direksiyon kaplaması var ama zamanla üzerinde soyulmalar oldu yırtılma vb büyük tahribatlar yok. bunun kapalamsını değiştirmeden tamir etmemiz mümkünmü?
birde söför kapısının üzerindeki döseme üzerine su geldiği için kapıdan ayrıldı ve çok çirkin bir görüntü oluştu. bi kaç yere sordum tamir olurmu diye ama kapı panzotunun değişmesi gerektiğini söylediler. aynı renkte döseme bulmam çok zor görünüyor. tamirini yapabilirmisiniz? (kapı içleri deri degil bez döşeme ve herhengi bir yırtılma ve tahribat bundada söz konusu degil)

∫ ∫ DH Mühendisler ve Mühendis Adayları Odası∫ ∫

1194 Mesaj
17 Şubat 2007; 3:29:52 

tecrübelerinize ve bilginize dayanarak benimde sorum olacak mercedes vaneo aracımız deri döşemelere sahip deri bakımında çatlamaları ve deformeleri engelleyecek bir kaç tüyo verseniz yada parlatmak için ürün tavsiye etseniz dışarda 1 ytl ye satılan bir çok parlatıcı var bunlar deriye zarar verirmi?deriyi uzun ömürlü kullanmak için neler yapmalıyız?zamanla sıkı olan deride gevşemeler oluyo bunları engellemek için neler yapmalıyız? kısacası deriyi ilk günkü gibi nasıl koruruz? cvplarınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin

MERCEDES ======== "KONFOR,GÜVEN,PRESTİJ "

1194 Mesaj
17 Şubat 2007; 3:40:50 

artcarın sitesine girip baktım aracımızdaki deri bufalo derisiyle birebir(delikli-siyah) aynı resminide en kısa sürede eklemek isterim bufalo derisinin bakımından daha çok bahsederseniz vede dayanıklımıdır söylerseniz sevinirim tşkler

not:ayrıca aracın üzerindeki deri mercedesin kullandığı deri değil aracın ilk sahibinin sonradan yaptırdığı deridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azaz06 -- 17 Şubat 2007; 3:42:36 >

MERCEDES ======== "KONFOR,GÜVEN,PRESTİJ "

5461 Mesaj
17 Şubat 2007; 16:01:59 

Merhabalar ;

Öncelikle sorularınızı cevaplamak için bir iki soru soracağım...Direksiyonunuzdaki deformasyon derinin üzerindeki boyanın gitmesi ve derinin kendi iç tabakasının çıkıp matlaşması mı ?...kapılar da kumaş bölge mi kabardı ? yoksa deri olan press bölgemi? birde son olarak bazı araçların kabarmalar hastalığı aracınız ne marka ? ne model ?bu sorularımı cevaplarsanız size çok daha sağlıklı cevap verebilirim

Saygılarımla

A.CEM ADALI

quote:

Orjinalden alıntı: sorumsuzzz

merabalar
benim araçta orj deri direksiyon kaplaması var ama zamanla üzerinde soyulmalar oldu yırtılma vb büyük tahribatlar yok. bunun kapalamsını değiştirmeden tamir etmemiz mümkünmü?
birde söför kapısının üzerindeki döseme üzerine su geldiği için kapıdan ayrıldı ve çok çirkin bir görüntü oluştu. bi kaç yere sordum tamir olurmu diye ama kapı panzotunun değişmesi gerektiğini söylediler. aynı renkte döseme bulmam çok zor görünüyor. tamirini yapabilirmisiniz? (kapı içleri deri degil bez döşeme ve herhengi bir yırtılma ve tahribat bundada söz konusu degil)

ART CAR

5461 Mesaj
17 Şubat 2007; 16:21:54 

Merhabalar ;

Özellikle güvenerek bu soruyu sormanızdan dolayı çok teşekkür ederim.Aracınızın aynısı dün gebzeden geldi ve şu an derisi yapılıyor ..Koltukların yapısını yakınen inceledim .Şimdi sorularınızı bir bir yanıtlıyorum...Öncelikle çatlamaları kurumaları ve bozulmayı önlemek için aracınızın derisini kendi derimizde de kullandığımız nemlendirici kremleri kullanarak en iyi şekilde besliyebiliriz.tabi bunu hakiki deri için söylüyorum..örneğin illa bu marka şu marka demiyorum ama insan cildinde kullanılan tüm ürünler kullanuılabilir bir örnek gerekirse arko krem diyebiliriz..kullanma şekli temizlik yapıldıktan sonra iyice deriye yayıp yedirmek ve kremi derinin içine emdirmek yoluyla yapılır.Size tavsiyem bu işlemi yaptıktan sonra bir gün iyice içine çekmesi için bekleyin.Daha doğrusu onun için beklemeyin aracın kullanılmıyacağı bir günü seçin ve o gün yapın..piyasadan parlatıcı malzeme sakın almayın ,o parlatıcı malzemelerin çoğunda silikon maddesi var ve güneşle reaksiyonda çatlamalara yol açıyor ...Birde şunu söylemek isterim yeni kasa araçlarda yani classic oldtimer bir araç değilse ..derinin mat olanı makbuldür parlak deri çok güzel durmaz ki..Tüm otomobil firmalarının sıfır araçlarında kullandığı deriler tam mat ve böyle kalması ve parlamaması yönünde araştırma içindeler..

Koltuktaki deri deformasyonlarına gelince ..bu da genelde hakiki deride ve otomobil firmalarının oturma kısımlarındaki dilimleri geniş atma hatasından ileri geliyor.Dilim mesafesi nekadar artarsa okadar deformasyona müsaittir bunu hala idrak etmiş değiller malesef..Biz burda deri yaparken orjinal modelde olsa ufak değişiklikle ,dilim eklemesi ile onu deforme olmaz hale getiriyoruz..tabi orjinal derili araçları değil kendi yaptığımız araçları kalıpları ona göre oynuyoruz ve deforme olmuyor...Bu deformasyonda suni deri homojen bir yapıya sahip olduğundan deforme olmuyor..Hakiki deri ise liflerden oluştuğundan geniş orta dilimlerde lifler arası açılma yapıyor ve deforme olabiliyor.. bunun fabrikasyon hata olmasından dolayı yapabileceğiniz bir şey yok denebilir ..Yda tüm parçaları söktürüp daralttırmak ki bu da tüm dikişler baştan yapılacağından nerdeyse döşeme yapmaya gelir..

ilginize teşekkürler

Saygılarımla

A.CEM ADALI

quote:

Orjinalden alıntı: azaz06

tecrübelerinize ve bilginize dayanarak benimde sorum olacak mercedes vaneo aracımız deri döşemelere sahip deri bakımında çatlamaları ve deformeleri engelleyecek bir kaç tüyo verseniz yada parlatmak için ürün tavsiye etseniz dışarda 1 ytl ye satılan bir çok parlatıcı var bunlar deriye zarar verirmi?deriyi uzun ömürlü kullanmak için neler yapmalıyız?zamanla sıkı olan deride gevşemeler oluyo bunları engellemek için neler yapmalıyız? kısacası deriyi ilk günkü gibi nasıl koruruz? cvplarınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin

ART CAR

5461 Mesaj
17 Şubat 2007; 17:51:26 

Türkiyede malesef oto döşemesinde bufallo deri kullanımı henüz yaygınlaşmadı ..bunun nedeni de fiyatının normal bir deri döşemeye göre iki katı gibi bir fiyata çıkması..Bufalo gibi büyük ve hörgüçlü değişik cins danalar ın derileri mevcut..Mesela biz bufallo derisini bu güne kadar sadece bir mercedes-benz SL e yaptık .Bu deriyi istiyen bir müşteriydi.Aracının üzerindeki deride yepyeniydi sadece buffalo olsun diye yaptırdı..Bufallo daha kalın , geniş desenli ve daha fazla dayanabilen bir deri fakat fiyatı Türkiye için baya etkileyici bir faktör...standart ortalama bir araç montana deriyle 1350 ytl ye çıkarken buffalo ile isteseniz bu 2350 cıvarı bir fiyata fırlıyor ve şu anda sadece elimizde siyah buffalo derisi vardır ..Onada stoklu olarak getiren dericime sormam gerekiyor talep olmamışsa kaldırmış dahi olabilirler...Bu arada en iyi deri bufallo derisi değil .. ,rollsroys,bently ve aston martin gibi markaların kullandığı ceylan ve geyik derisi dayanıklılıkta bir numara olan derilerdir..Bu derilerin bakımı da yukarda yazdığımın aynısıdır çünkü cilt deri bakımı deriden deriye değişmez.cilt bakım ürünleriyle beslenirler...
quote:

Orjinalden alıntı: azaz06

artcarın sitesine girip baktım aracımızdaki deri bufalo derisiyle birebir(delikli-siyah) aynı resminide en kısa sürede eklemek isterim bufalo derisinin bakımından daha çok bahsederseniz vede dayanıklımıdır söylerseniz sevinirim tşkler

not:ayrıca aracın üzerindeki deri mercedesin kullandığı deri değil aracın ilk sahibinin sonradan yaptırdığı deridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ART CAR -- 17 Şubat 2007; 17:53:36 >

ART CAR

139 Mesaj
17 Şubat 2007; 18:07:28 

araç 2000 model seat toledo signo.evet direksiyonun üzerindeki derinin boyası gitti yani normalde siyah renk deri ama boyası giden yerler kahverengi görünüyor.çok büyük zedelenme degil ufak tefek boya sökülmeleri ama çirkin görünüyor. birde aracın dösemeleri orj kumas döseme yani kapılarda deri döseme yok. zannedersem bu kumaşı fabrika çıkısı kapıya presliyorlar. şuan kumasın bir kısmı (sadece şöför kapısında) kapıdan ayrıldı. ama kumaşta yıprnma yok gayet iyi duruyor. bu ayrılan kumaşı kapıya tekrar preslememiz veya baska bir işlem yapmamız mümkünmü?
quote:

Merhabalar ;

Öncelikle sorularınızı cevaplamak için bir iki soru soracağım...Direksiyonunuzdaki deformasyon derinin üzerindeki boyanın gitmesi ve derinin kendi iç tabakasının çıkıp matlaşması mı ?...kapılar da kumaş bölge mi kabardı ? yoksa deri olan press bölgemi? birde son olarak bazı araçların kabarmalar hastalığı aracınız ne marka ? ne model ?bu sorularımı cevaplarsanız size çok daha sağlıklı cevap verebilirim

Saygılarımla

A.CEM ADALI

139 Mesaj
17 Şubat 2007; 18:18:57 

sizden aldıgım bir resmi üztünde çizerek gösterdim. taralı olan bölge kabarma yaptı yani döseme kapıdan ayrıldı.(şöför tarafında) tekrar belirteyim benim dösemeler kumas deri degil. bu arada deri döşeme bu arabaya çok hoş olmuş:)

0

Ekteki dosya (1)

5461 Mesaj
17 Şubat 2007; 18:33:34 

int sitesinde foto galeri bölümüne girerseniz orda 3500 ü aşkın kendi yaptığımız ve bizzat kendi çektiğim fotolar var çok foto olduğundan sadece biraz fazla bekletiyor.açıldığında sağdaki okların üstünde durarak aşağı yukarı çıkar tüm markalara ve modellere bakabilirsiniz..
quote:

Orjinalden alıntı: OtoTurk

Sitenizde resim galersine ait link yok malesef. yada ben göremedim ama yok.

ART CAR

5461 Mesaj
17 Şubat 2007; 18:48:57 

O.K şimdi çok rahat yardımcı olabilirim ...Kapılardaki kumaşın kendini bırakma sebebei sakın detaylı iç temizliğe vermeniz olmasın veya aracınızın camlarında film var ve onu yaparken kurutma babında ısı tabancası gelmiş olmasın...bu durum genelde basit yamurdan ıslanma durumu olmayıp 3 nedeni var..

*** birinci neden temizlik yapılan aracın kapıları su ve kimyasalla temizlenmesi suyun attaki süngeri zayıflatması ,daha sonra kimyasalın bu süngeri ve alttaki yapıştırıcıyı etkisiz hale getirmesi..

*** ikinci neden cam filmi yapılırken kapı sökülmeden yapılmaya çalışılıp üzerinde çalışılması ve ısının kapıdaki yapıştırıcıyı eritip bozması

*** üçüncü olarakta aracın çok sıcak bir hava şartında güneşte çok kalması ve yine ikinci şıkta olduğu gibi yapıştırıcının eriyip etkisiz hale gelmesi..

Şimdi çözümleri :

**** eğer hala kumaş altındaki malzeme yapıştırılabilir konumdaysa ucundan açılıp yapıştıra yapıştıra gidip sorunu çözmek

**** kapı altındaki malzeme artık yapışabilme özelliğini kaybetmiş suyun etkisiyle kumaş çekmiş ise bunda yapılacak tek şey kapının üzerindeki kumaş aksamı tamamıyla söküp temizleyip.(iz kalmıyacak kadar ince bir işlemle) üzerine aynı renkte deri veya kendi kumaşına yakın bir kumaş kaplamak..Kumaş kaplamak biraz zor olur çünkü pres basılmıyacak tek tek el işçiliğ ile yapıştırılacak kumaş yeterince esniyemiyebilir ve pot bırakabilir oysa suni deri bu durumlara bire bir ..özelliklede bmw dersi çok iyi esniyor..
quote:

sizden aldıgım bir resmi üztünde çizerek gösterdim. taralı olan bölge kabarma yaptı yani döseme kapıdan ayrıldı.(şöför tarafında) tekrar belirteyim benim dösemeler kumas deri degil. bu arada deri döşeme bu arabaya çok hoş olmuş:)

0

ART CAR

5461 Mesaj
17 Şubat 2007; 18:55:52 

kapılar için çözümü yazdıktan sonra şimdi de direksiyona gelelim...Bunda maddeler halinde kurtarma durumunuz yok..yapacağınız sadece iki şey var..birincisi bu şekilde kullanıp 3 -4 ay içinde dökülüp yırtılmasını beklemek ..yada derisini komple yarım günlük bir eğri iğne el işi ile yenilemekk..bu işte boya olmaz..sadece sokağa atılan bir para olur..el terine sonradan yapılan boya çok dayanmaz..satmak için o anlık değer arttırma babında üç kağatçı olan galerilerin yaptığı yöntemdir.sonradan ani bir şekilde bozulduğunda alıcıda kendi yaptı zanneder...benim hiç hoşuma gitmeyen bir taktik..
quote:

araç 2000 model seat toledo signo.evet direksiyonun üzerindeki derinin boyası gitti yani normalde siyah renk deri ama boyası giden yerler kahverengi görünüyor.çok büyük zedelenme degil ufak tefek boya sökülmeleri ama çirkin görünüyor. birde aracın dösemeleri orj kumas döseme yani kapılarda deri döseme yok. zannedersem bu kumaşı fabrika çıkısı kapıya presliyorlar. şuan kumasın bir kısmı (sadece şöför kapısında) kapıdan ayrıldı. ama kumaşta yıprnma yok gayet iyi duruyor. bu ayrılan kumaşı kapıya tekrar preslememiz veya baska bir işlem yapmamız mümkünmü?

ART CAR

139 Mesaj
17 Şubat 2007; 19:17:55 

yardımlarınız için tesekkürler. peki şuan bi döşemeciyle anlastım ve koltuklara deri kaplama(döşemeleri bozmadan üstüne kaplatıcam kılıf gibi) yaptırıcam ama kapılara sizinki gibi kaliteli uygulayamıyorlar. aynı deriden size getirsem 4 kapıya bu deriyi ne kadara döşerseniz.işçiliği yaklaşık olarak ne kadara mal olur?
direksiyon için sitenizden fiyat bilgilerini temin ettim.

5461 Mesaj
17 Şubat 2007; 21:17:01 

Telefonda kapıların nasıl yapılacağını anlattım fakat tekrar detaylandırmak ihtiyacı duydum ;çünkü kılıfı yapan usta kapılarıda biraz uğraşıp kalıp çıkartarak yapsa yapabilir...Önce kapının üzerindeki kumaşı üzerinden sökecek ,özel kapı temizlemek için küçük matkap uçları var ucunda tel yuvarlak fırçası olan onunla kapıyı sünger ve yapıştırıcıdan arıtacak,daha sonra ince zımpara alıp kontra kapı parçasının üzerinde hiç bir kabartı ve iz bırakacak bir şey kalmıyana kadar bir bir zımparalıyacak,zımpara sonrası zımpara tozu kalmaması için nemli bezle tüm yüzeyi ıslatmadan sadece tozları alacak şekilde temizliyecek..bundan sonra kumaşlarla kapı üzerinden üç parça olmak ve ovalliklere ve köşelere dikiş atma şeklinde kalıbını alacak bu kumaş kalıpları mukavvalara geçirecek deriyi kesecek ve yapıştıracak..kapıda dikiş atılma nedeni ovalliklerde derinin yatması ve ilerde sıcakta atmaması için üzerine göre dikilir..yapıştırılır..sizin döşemeci yapamıyor dediğiniz ,direk büyük kesip yapıştıra yapıştıra yedire yedire yapıştırırım diye uğraşırsa her yer buruş buruş pot dolu kalır ondan sanıyorum... Bu arada inşallah güzel olur .güle güle kullanın efendim..
quote:

yardımlarınız için tesekkürler. peki şuan bi döşemeciyle anlastım ve koltuklara deri kaplama(döşemeleri bozmadan üstüne kaplatıcam kılıf gibi) yaptırıcam ama kapılara sizinki gibi kaliteli uygulayamıyorlar. aynı deriden size getirsem 4 kapıya bu deriyi ne kadara döşerseniz.işçiliği yaklaşık olarak ne kadara mal olur?
direksiyon için sitenizden fiyat bilgilerini temin ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ART CAR -- 17 Şubat 2007; 21:26:18 >

ART CAR

139 Mesaj
17 Şubat 2007; 21:31:53 

onlara bu şekilde izah ederim ama yine gözlerine kestiremezlerse sizle tekrar baglantıya geçicem sanırım. yinede tesekkür ederim.

5461 Mesaj
18 Şubat 2007; 1:19:39 

Her zaman beklerim ,illa otomobile deri yaptırmak gerekmez ki ..bir kahvemi içersiniz tanışmış oluruz..
quote:

onlara bu şekilde izah ederim ama yine gözlerine kestiremezlerse sizle tekrar baglantıya geçicem sanırım. yinede tesekkür ederim.

ART CAR

8 Mesaj
19 Şubat 2007; 23:38:20 

merhaba ,Cem bey asagidaki resimde bmw individual uygulamasina benzer birseyler yapmak mumkunmu...dashboard haric ha birde dikisler oyle selier dikisleri degilde normal show tarzi olsa nasil olur..asagidaki renklerde deri bulmak mumkunmu tesekkurler

0

Ekteki dosya (1)

selam

8 Mesaj
19 Şubat 2007; 23:48:43 

renkler...

0

Ekteki dosya (1)

selam

8 Mesaj
19 Şubat 2007; 23:58:31 

ben daha cok bordo (amarone) uzerinde duruyorum bu deriyle Z4 TE bir uygulama var...benim aracin ic plastikleri siyah.dekor aluminyum..nasil olur ?

selam

8 Mesaj
20 Şubat 2007; 0:00:35 

resim

0

Ekteki dosya (1)

selam

5461 Mesaj
20 Şubat 2007; 2:56:28 

tabiki mümkün hatta aşağıdaki renk direk bmw nin bu sene kullanmadığı eski rengi safranegelb rengidir..Dikişleri show tarzı çift atmakta mümkün ...
quote:

Orjinalden alıntı: gecilmez

merhaba ,Cem bey asagidaki resimde bmw individual uygulamasina benzer birseyler yapmak mumkunmu...dashboard haric ha birde dikisler oyle selier dikisleri degilde normal show tarzi olsa nasil olur..asagidaki renklerde deri bulmak mumkunmu tesekkurler

0

ART CAR

5461 Mesaj
20 Şubat 2007; 3:09:01 

renkler o.k de deri dikiş modeli ile ilgili kendi yaptığımız bir z4 ü koymak isterim
quote:

renkler...

0

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
20 Şubat 2007; 3:20:43 

işte bizim yaptığımız bordo uygulamadan fotolar...araç 2000 cc ve siyahtı önce aracı sonra fotoları koyuyorum
quote:

ben daha cok bordo (amarone) uzerinde duruyorum bu deriyle Z4 TE bir uygulama var...benim aracin ic plastikleri siyah.dekor aluminyum..nasil olur ?

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
20 Şubat 2007; 3:26:18 

şimdi aracın içine geçelim .... şimdiiii

İLK GELİŞ HALİİİ

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
20 Şubat 2007; 3:34:13 

EVETTT BİRİNCİ FOTO...

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
20 Şubat 2007; 3:37:24 

BU İKİ...

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
20 Şubat 2007; 3:40:29 

BU DA KAPISI ...UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR...RESİMDEKİ DÖŞEME HAKİKİ MONTANA DERİSİNDEN OLUP ALMAN SUNİ OLARAK YAPMA İMKANIMIZDA VARDIR...

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
20 Şubat 2007; 3:44:09 

BU FOTODAKİ ARAÇ M Z4 VE TAMAMIYLA KOLTUKLAR VE DASH FARKLI BÖYLE BİR ARAÇ GELİRSE TABİ MEMNUNİYETLE YAPARIZ HATTA BUNDAN ÇOK DAHA GÜZELİNE SİZDEN RİCAM ORJİNAL DÖŞEME OLMASINA RAĞMEN KAPILARINA DİKKAT ETMENİZ GÖYA BURUŞUK VERMİŞ SİZCE BU KAPI DERİ KAPLAMASI GÜZEL Mİ ?????
quote:

resim

0

ART CAR

5461 Mesaj
21 Şubat 2007; 11:53:06 

quote:

============ ARAÇ TAVANLARINDAKİ SARKMALAR VE NEDENLERİ GÜNCEL =========

ART CAR

5461 Mesaj
23 Şubat 2007; 13:21:48 

******************************* G Ü N C E L K O N U *************************************

Merhabalar Arkadaşlar;

Son zamanlarda gelen yeni bir sorundan bahsetmek istiyorum...Bu sorunun nedenini henüz çözemedim..Araçların döşeme kumaşlarında hızla yayılan kabarcık şeklindeki lekeler..bu gün bir jetta geldi aynı sorun ondada geldi ..Bu güne kadar bir çok araç bu konudan geldi ..bundan evvelde bir volkswagen toureg ve mercedes-benz E270 CDI geldi ..Son zamanlarda bu problem çok yaygın ..Bu konuda iki tane şüphem var ..Birincisi detaylı temizlikçilerin bazılarının kullandığı bozuk bir malzeme ...Alttaki kiri ufacık bir su damlasında bile büyüyerek yukarı veriyor olabilir..Bundan dolayı bu konuda hepinizi uyarıyorum garanti veriyoruz leke tutmaz içine su geçmez gibi yorumlarda garantilerini belgeli isteyin ..Bu kanıyada nerden vardım bu jetta da iki ay evvel detaylı iç temizlik yaptırmış ..Şu anda döşemenin hali berbat..Önceleri sahipleri pis kullanıyor diye düşünmüştüm ..fakat benim müşterilerimde bu kadar pis kullanan olmaz hepsi arabasına düşkün titiz insanlar...İkinci bir alternativ ise büyük alman firmaları ihale yoluyla bir firmadan uygun diye bir kumaş aldı ve bu kumaşta böyle bir bozukluk var...İkiside varsayım ama uyarma babında bunu yazmak gereği duydum ..Daha ziyade volkswagen ,seat,audi ve mercedes-benz de çok net bir şekilde bu problem var..Bunu söylemişken birde volkswagenlerde iç kapı tutnma kolları ve orta bakalit aksamlarda boya sökülme problemide var ..Bunu söylememdeki amaçta dikkat edilmesi ..gerçi ben caddy de okadar dikkat ettim yinede soyulma oldu bende deri kaplattırdım benim ustalara çözdüm gitti ..

Saygılarımla

A.CEM ADALI

ART CAR

5461 Mesaj
23 Şubat 2007; 21:08:25 

Konuyla ilgili haftaya bu gün jettadan çıkan sorunlu kumaş döşemeleri yakın detaylı çekerek koyacağım..Burdaki yorumlarla belki sorunun ne olduğunu bulabilir ve bir çözüme gidebiliriz..

ART CAR

418 Mesaj
25 Şubat 2007; 4:46:47 

MErhaba Cem Bey

Bu Topiği Daha Bugün Okuma Şansım Oldu. Gayette Bu KOnu Hakkında Çok Yararlı Bilgiler de Var.

Acaba Alman Suni Derisiyle Ortalama 700 YTL Fiyatı Halen Geçerli mi?
Yok Bu Fiyatları 2006 nın Mayısında Söylemişsinizde. Sadece Merak Ettim. O Kadar bile Maddi Gücüm Olmadığından Otomobili Normal olarak Kullanmak Zorunda Kalıyorum.

İşçiliğiniz Güzel Deniliyor Buna Bende Gönülden İnanıyorum.
Resimlerden de Herşey Görüldüğü Gibi Ortada :)

Başarılarınızın Devamının Gelmesi Dileklerimle :)

KARARLAR, YILAN BALIĞINA BENZER. KOLAYCA YAKALANIR, AMA TUTULMASI ZORDUR.

5461 Mesaj
26 Şubat 2007; 13:36:26 

Merhabalar Efendim ;

Alman deri döşeme fiyatları geçen sene de olduğu gibi aynen 750 ytl olarak devam ediyor..inşallah € da çok fazla bir artış olmadığı takdirde aynende devam edecektir...€ NUN ETKİLEME SEBEBİ İSE DERİLERİN DİREK ALMANYADA € ile gelmesinden kaynaklanmaktadır...İşçiliği beğenmenize çok memnun oldum .. teşekkür ederim

Saygılarımla

A.CEM ADALI

quote:

Orjinalden alıntı: bLuE_bErRy

MErhaba Cem Bey

Bu Topiği Daha Bugün Okuma Şansım Oldu. Gayette Bu KOnu Hakkında Çok Yararlı Bilgiler de Var.

Acaba Alman Suni Derisiyle Ortalama 700 YTL Fiyatı Halen Geçerli mi?
Yok Bu Fiyatları 2006 nın Mayısında Söylemişsinizde. Sadece Merak Ettim. O Kadar bile Maddi Gücüm Olmadığından Otomobili Normal olarak Kullanmak Zorunda Kalıyorum.

İşçiliğiniz Güzel Deniliyor Buna Bende Gönülden İnanıyorum.
Resimlerden de Herşey Görüldüğü Gibi Ortada :)

Başarılarınızın Devamının Gelmesi Dileklerimle :)

ART CAR

1197 Mesaj
26 Şubat 2007; 14:41:42 

Merhaba benim aracım 2005 Honda Civic ES modeli araç gümüş gri aracıma gerçek siyah deri ve ön koltuklara kırmızı show dikişi düşünüyorum ama nasıl durur diye kafama takılıyor. Sizin aracıma uygun olabilecek diğer seçenekleride belirtmenizi rica ederim. Ayrıca koltukların yanlarında airbagler var bu deri döşeme işlemi yapılırken bir sorun yaratırmı birde düşündüğüm bu işlemler hakkında maliyet ne kadar tutar beni bilgilendirirseniz sevinirim.

2012 Honda Civic Elegance - Apple İphone 4 16gb Beyaz -

5461 Mesaj
26 Şubat 2007; 15:08:27 

Merhabalar ;

Gümüş gri bir araçta söylediğiniz siyah renk ve kırmızı çift show dikişi çok şık durur ...bunun dışında spor düşünüyorsak ortalarda kırmızı deri kullanımıda olabilir fakat kırmızı derinin alman suni kalitesi yok ..kırmızı individual bir renk olduğundan sadece hakiki montana deride kırmızı mevcut ...Bu da maliyetinizi arttıracaktır..Son zamanlarda çift renk kombinasyonlu kılıflarda çıktığından siyah kırmızı dikişli kadar spor ve orjinal durmıyabilir..Bence sizin düşündüğünüz kombinasyon çok güzel bir kombinasyon bundan şaşmayın..ben size daha klasik olarak bej yapılmış bir civic foosu koyuyorum...Airbag konusuna gelince kullandığımız ipler tamamıyla otomobil testlerinden geçmiş ipler olup airbag patlama garantilidir bunun yanında daha üstlere çıkarsanız airbagle ilgili geniş açıklamamı ve deri döşemesini yaptığımız bir aracın kaza sonrasında çektiğim airbag çıkış fotolarını görebilirsiniz..Kaldıki sizin döşemenizde airbagler kutu şeklinde ve plastiğin zayıf noktasından çıkıyor bizim yapacağımız işlemle hiç alakası yoktur...

quote:

Orjinalden alıntı: Can_vtec

Merhaba benim aracım 2005 Honda Civic ES modeli araç gümüş gri aracıma gerçek siyah deri ve ön koltuklara kırmızı show dikişi düşünüyorum ama nasıl durur diye kafama takılıyor. Sizin aracıma uygun olabilecek diğer seçenekleride belirtmenizi rica ederim. Ayrıca koltukların yanlarında airbagler var bu deri döşeme işlemi yapılırken bir sorun yaratırmı birde düşündüğüm bu işlemler hakkında maliyet ne kadar tutar beni bilgilendirirseniz sevinirim.

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
26 Şubat 2007; 15:12:48 

arka koltuklar...

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5461 Mesaj
26 Şubat 2007; 15:15:43 

burda ön koltuk airbag çıkış kutuları gözüküyor...

ART CAR

5461 Mesaj
26 Şubat 2007; 15:17:54 

airbag kutucukları..

0

Ekteki dosya (1)

ART CAR

5 Mesaj
26 Şubat 2007; 15:18:09 

merhabalar;
aranıza yenı katıldım we sızınle bır sey paylasmak ıstıyorum. bende kendı aracıma derı doseme yaptırdım we hıç bır sorun cıkmadı cok da guzel oldu! bagdat caddesı kızıltoprakta CLS Derı Döşeme dıye bır yer war we gercekten kalıtelı derı kullanıyorlar ıtalyadan orjinal derılerı kendılerı getırıyorlar derisi kadar işcilikleride guzel. sadece derı döşemeyle ılgılenmıyor cam fılm we oto kuaforde yapıyorlar cls deri de calısın butun personelı taktır etmek lazım.. aracınıza derı doseme oto kuafor weya cam fılm yaptırmayı dusunuyorsanız CLS deri'ye ugramanızı tavsıye ederım...
Tesekkurler CLS Deri Döşeme..
:)

5461 Mesaj
26 Şubat 2007; 15:22:26 

Serkanlardan bahsediyorsunuz...Evet işçilikleri çok güzel ,benimde işçiliklerini beğendiğim yerlerden biri...Fakat sanırım bir yerde yanlış anlaşılma olmuş ..derilerini benim aldığım yerden alıyorlar ..aldıkları derici italyadan getirttiriyor..

quote:

Orjinalden alıntı: z-busra

merhabalar;
aranıza yenı katıldım we sızınle bır sey paylasmak ıstıyorum. bende kendı aracıma derı doseme yaptırdım we hıç bır sorun cıkmadı cok da guzel oldu! bagdat caddesı kızıltoprakta CLS Derı Döşeme dıye bır yer war we gercekten kalıtelı derı kullanıyorlar ıtalyadan orjinal derılerı kendılerı getırıyorlar derisi kadar işcilikleride guzel. sadece derı döşemeyle ılgılenmıyor cam fılm we oto kuaforde yapıyorlar cls deri de calısın butun personelı taktır etmek lazım.. aracınıza derı doseme oto kuafor weya cam fılm yaptırmayı dusunuyorsanız CLS deri'ye ugramanızı tavsıye ederım...
Tesekkurler CLS Deri Döşeme..
:)

ART CAR

1197 Mesaj
26 Şubat 2007; 15:23:14 

ilginize teşekkür ederim yakın zamanda çayınızı içmeye uğrayacağım.

2012 Honda Civic Elegance - Apple İphone 4 16gb Beyaz -

5461 Mesaj
26 Şubat 2007; 15:48:00 

tabi buyrun her zaman beklerim

quote:

Orjinalden alıntı: Can_vtec

ilginize teşekkür ederim yakın zamanda çayınızı içmeye uğrayacağım.

ART CAR

5464 Mesaj
26 Şubat 2007; 20:23:29 

öncelikle yorum ve katkılarınız için çok teşekkürler ediyorum..

benim sorum şu.. toz, kir kararma vb gibi durumlarda kendimizin yapabilecekleri nelerdir.. yani bi pazar günü güzel bi hava da arap sabunu, pril veya önerebileceğiniz fazla derine inmeden yüzeysel bi temizliği nasıl yapabiliriz..

aracım 99 model peugeot 306.. koltuklarıda tıpkı kot kumaşı gibi sert be hafif pütürlü.. bildiğiniz kot gibi eminim biliyoısunuzdur.. teşekkürler..

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

5461 Mesaj
27 Şubat 2007; 3:25:59 

ben teşekkür ederim efendim zevkle paylaşıyorum..

Aracınızı çok iyi biliyorum peugeot 306 ların satışların o seneler baya düşmüştü parların tüm vitrin araçlarını biz yaptık..hatta atmadılarsa sizin kumaşlardan ellerinde çok miktarda vardı deri yaptığımız aracın sıfır döşemeleri hep sökülüp onlara iade edildi.

Şimdi deride arap sabunu kullanımını iyi biliyorum kullanma şeklinide,fakat kumaşta ne sonuç verir onu tam bilemiyorum...Koltuk kumaşı temizlemek çok zor iş çünkü alt tabakaya işleyen kirler bu sayede uyanıp kusabiliyorlar..ve temizledikçe dahada pisletir gibi oluyor ..Bu benim bilgi alanım değil malesef..hatta temizleme firmaları vakumla kirli suyu emmelerine rağmen son zamanlarda araba kumaşlarında full problem var...Arap sabunu kullanımında bir noktaya özellikle bastırarak söylüyorum asla kumaş veya deri üzerinde kalmamalı güneşle reaksiyona girdiğinde bozma etkiside var ..çok iyi temizliyor ama mutlaka çok iyi bir durulama ve sabundan arındırma şart..özellikle iplik kısımlara dikkat üzerinde kaldığında çürütebiliyor temizledikten sonra iyice sabundan arındırın...deride temizliği mükemmel ilk gün gibi oluyor yeterki bu konuya dikkat edin..kumaş için çok yardımcı olamadıom özür diliyorum...Bilmediğim konuda yorum yapmak veya biliyor gibi gözükmeyi hiç sevmem işin açığı bu konuyu bilmiyorum.Tek bildiğim son zamanlarda haddinden fazla kir kusmuş döşeme geliyor ve deri yapıyoruz...Parlara bir sorun isterseniz orjinalleri varsa verin 150 200 ytl sıfırı alın taktırın yepyeni olsun zaten söktüğümüz arabaların tamamı sıfırdı...

quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

öncelikle yorum ve katkılarınız için çok teşekkürler ediyorum..

benim sorum şu.. toz, kir kararma vb gibi durumlarda kendimizin yapabilecekleri nelerdir.. yani bi pazar günü güzel bi hava da arap sabunu, pril veya önerebileceğiniz fazla derine inmeden yüzeysel bi temizliği nasıl yapabiliriz..

aracım 99 model peugeot 306.. koltuklarıda tıpkı kot kumaşı gibi sert be hafif pütürlü.. bildiğiniz kot gibi eminim biliyoısunuzdur.. teşekkürler..

ART CAR

1018 Mesaj
27 Şubat 2007; 10:33:32 

Herkese slm. Benim connect'in koltuklarına deri döşeme yaptırmayı düşünüyorum. Acaba maliyeti ne kadar tutar. Bilen varmı?

2012 Symbol Expression 1,2 16v 75 hp Konfor Paket

5461 Mesaj
27 Şubat 2007; 20:46:43 

Size p.m den maliyetle ilgili bilgiyi hemen gönderiyorum..
quote:

Orjinalden alıntı: shadow35

Herkese slm. Benim connect'in koltuklarına deri döşeme yaptırmayı düşünüyorum. Acaba maliyeti ne kadar tutar. Bilen varmı?

ART CAR

5464 Mesaj
27 Şubat 2007; 21:01:25 

pug 306 için verdiğiniz bilgilere çok tşk ediyorum. ileride inş daha iyisini alabilirsek o zaman deri döşeemyi kesinlikle düşüneceğim..

dediğiniz gibi kumaş döşemeler maziyi bugünlere taşıyor..

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

5461 Mesaj
27 Şubat 2007; 21:26:53