Şimdi Ara

Android 4.2, daha fazla güvenlik seçenekleri sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Yeni Nexus modellerinin tanıtımıyla birlikte resmi olarak piyasaya ayak basan Android 4.2 işletim sistemi ile ilgili 360 derece fotoğraf çekebilen Photo Sphere, çoklu kullanıcı desteği, Gesture Typing klavye özelliği gibi önemli detayları sizinle paylaşmıştık. 

Güvenlik konusunda ise sürümün sunduğu yeni seçenekler ortaya çıkmaya başladı ve zararlı yazılım istilasından muzdarip olan Android işletim sistemi için işe yarayacak önlemler dikkat çekiyor.

Sürümün sunduğu en önemli yenilik zararlı yazılımlara karşı sistemi taramak. Bu özellik sunucu tarafında Google Play uygulama mağazasında bir süredir kullanılıyor. Şimdi ise bu tarama fonksiyonu cihazın kendi içerisinde çalışıyor.

Fonksiyon Güvenlik ayarlarından açılıp kapatılabiliyor. Mağaza dışında üçüncü taraf kaynaklardan yükleme yapmaya kalktığınızda bir kutu ekrana geliyor ve uygulamayı tarama izni istiyor. Akıcı ve anlık bir şekilde Google sunucularından karşılaştırma yapan sistem, eğer kara listedeki uygulamalarla eşleşiyorsa kuruluma izin vermiyor. Kesin bir zararı anlaşılamayan uygulama için ise son karar kullanıcıya bırakılıyor.

Android bölümü başkan yardımcılarından Hiroshi Lockheimer, hali hazırda uygulama mağazasındaki 700 bin uygulamalık bir kataloga sahip olduklarını, ayrıca her zaman interneti yeni ortaya çıkan APK dosyaları için taradıklarını belirtiyor. 

İkinci olarak uygulamanın sizden istediği izinler artık daha açık ve kolay okunabilir bir şekilde gösteriliyor. 

Son yenilik ise bir uygulama sizden habersiz ücret toplayan bir numaraya SMS göndermeye çalışırsa, sistemin sizi uyarması. 

Android 4.2 ile yeni güvenlik katmanlarının sisteme eklendiği görülüyor. Zararlı yazılım istilasını kesin sona erdirecek bir hamle değil. Ancak güvenlik açısından oldukça önemli gelişmeler barındırıyor ve Android'in ilerleyen sürümlerde daha güvenli bir yapıya kavuşacağını gösteriyor.

• Nexus almazsak uzun bir süre görebileceğimiz yenilikler değil. Yavaş yavaş Android, Nexus'tan ibaret olmaya başlayacak gibi görünüyor. En azından benim için....

• lutfen anroid haberlerini ekrem cukurca yapmasin. baska bir sey soylemek istemiyorum.

• Yani Nexus dışında 4.2 yi görmek kaç aydan itibaren görmek mümkün ? Cevabını bilmek mümkün değil ! S3 var arkadaşımda daha 4.1. ona gelmei, kızıp duruyor, gerisini siz düşünün

• Bizim Galaxy Nexus'uslara 4.2 13 kasımdan sonra geliyor darısı diğerlerine.
  • Zaten yeni alacağım telefon Nexus 4 olacak. Ömrüm olursa Nexus 5 ..... bu böyle devam eder, ya da google sertifikalı olanı...

• Nexus 4 den sonra hic bir sey eskisi gibi olmayacak.
    Artik millet ANDROID de markaya bakmiyor. Hangi tel guncell kaliyorsa ona yoneliyor(Bilincli kullanici tanimi). Hal boyle olunca artik hickimse telefonu yeni dahi olsa fw surumu eski bir tel kullanmak istemiyor.
    Eskiden NEXUS telefonlar ciktiginda donanim olarak cokta iyi donanima sahip degildi ve fiyatlari da pek ucuz sayilmazdi ama NEXUS 4 bir milattir.
    Hem donanim canavari (Galaxy s3 den cpu hizi daha fazla, GPU daha iyi ve ram i 2 kat daha fazla.)hem de neredeyse diger firmalarin amiral gemilerinin yari fiyatina.
    Bu nesilde olmaz sanirim ama bu gidisle 2 nesil sonra iphone ve NEXUS piyasada at oynatacak satis anlaminda sanirim.

• Korku iyi bir makale!

• her yeni sürümünde kendini geliştiren işletim sistemi=android!

• çok iyi birde nexus olmayan cihazlarda güncellemeleri sene devretmeden ve bikaç yıl alabilse

• googlein taktigi = androidi tutulan markalarla tanitti simdi nexuslarla kaymagını yiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi La Bebé -- 2 Kasım 2012; 16:46:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • android baya derlendi toparlandı. ortalığın sessizleşmesinden de belli zaten bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdargvn

çok iyi birde nexus olmayan cihazlarda güncellemeleri sene devretmeden ve bikaç yıl alabilse

bu üreticilerin suçu,google jelly bean i piyasaya tanıtmadan önce telefon üreticilerine dağıttı ancak telefon üreticileri kendi yeni çıkan modelleri ve satış stratejileri gereği çıkartmadılar

• google calisiyor gercekden. pespese yeni surum cikardiklari gibi, her surumde androidi dahada gelistirip mukemmellestiriyorlar. her yeni guncelemede nexusum yeni telefon almisim hissi veriyor.
  • Google iyi çalışıyor. Nexus 4'ün ülkemize gelmesini merakla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: FERFEROS

Google iyi çalışıyor. Nexus 4'ün ülkemize gelmesini merakla bekliyorum.

bende kaça geliceğini merak ediyorum operatörler sağolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talk2MyHand

quote:

Orijinalden alıntı: FERFEROS

Google iyi çalışıyor. Nexus 4'ün ülkemize gelmesini merakla bekliyorum.

bende kaça geliceğini merak ediyorum operatörler sağolsun

Bende fiyatını merak ediyorum ama operatörlerden almayı düşünmüyorum. Soygunculara para kazandırmaya niyetim yok. Tekno-marketlerden veya internet üzerinden almak daha mantıklı.

Bu arada Google Amerika'da cihazları direk unlock olarak satıyor. Hiç bir operatör satmayacak. Bizde de öyle olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FERFEROS -- 2 Kasım 2012; 22:20:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nexus'tan gerisi yalan. Olaya baksana 4 çekirdekleri devler (One X - S3 - LG 4X) daha 4.1 göremediler 4.2 kim bilir kaç ay sonra gelecek
  • Arkadas su isi anlayamadm bi adamlar calisio cabalio guncelleme cikartio bzmkiler guncelleme gelmio diye google kizio gncellemeyi getiremeyen google deilki ureticiler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.