Şimdi Ara

Ezcool Smart Touch tablet modelinin yeni versiyonu piyasaya sürüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ezcool Smart Touch tablet modelinin yeni versiyonu piyasaya sürüldü

Fiyat-performans konusunda avantajlı tablet modelleri araştıran okuyucularımız Ezcool markasını hatırlayacaktır.

Bir süre önce firma; 7 inçlik ekran, Android 4.0 işletim sistemi, Allwinner A10 işlemci, 512MB RAM ve 8GB depolama kapasitesi sunan Ezcool Smart Touch modelini pazara sunmuştu. Şimdi ise firma modelin yeni bir versiyonunu pazara sunduğunu duyurdu.

Bu yeni versiyonda 7 inçlik 800 x 480 piksel çözünürlüğe sahip ve 5 noktadan kapasitif ekran ve Cortex-A8 tabanlı Allwinner A10 işlemci yerini koruyor. Ancak RAM miktarının 1GB'a yükseltildiği görülüyor. 

Android 4.0 işletim sistemi, 16 milyon renk desteği, WiFi, USB 2.0 girişi ve OTG desteği, microSD yuvası, HDMI 1.3 desteği ile Full HD video çıkışı, HighQ akustik ses teknolojisi, web kamera, harici 3G desteği modelin diğer özellikleri arasında.

Ezcool Smart Touch tabletin yeni versiyonu 259TL perakende satış fiyatıyla incehesap perakendecisinde satışa sunuldu. Kutu içeriğinde özel kılıf, USB kablo ve kulaklık seti de hediye ediliyor. Ezcool ayrıca teknik servislerinde 1 iş günü sonuna kadar çözüm sağlama vaadinde de bulunuyor.

• çözünürlük düşükmüş
  • Bir önceki versiyonu alan arkadaşım memnundu hayatından.... Ezcool tanıdık bildik bir marka...Ben de 1 GB RAM tarafında gelişen bu ürünü satın almak için yakından araştıracağım, fiyat performans odağında değerlendirmek gerekiyor.
  • Sadece ram mi yukselmis? 1080p filmleri oynatir mi?

• Full HD özelliği varmış, internetten araştırıyorum kısmet olursa alırsam detayları paylaşmaya çalışırım, ben ram'e takık biriyim 512 mb olanı o yüzden almadım, oyun da oynayacağım çünkü...
  • ekran çözünürlüğü gerçekten düşük geldi, aleti sadece okl için kullanmayı planlıyorum,
    bu fiyat aralığında tavsiye edileceğiniz başka bir marka var mıdır arkadaşlar
    aion(ismi yanlış olabilir) marka tabletlere bakmıştım yurtdışındaki arkadaşım ellerindeki bu marka tabletlerin çöpe gittiğini söylemişti arada kaldım bende
  • güzele benziyor yakında 9" lik modeli de 1gb'a çekerler sanırım. Bu tarz f/p tabletlerin güncellemeleri nasıl oluyor bilen arkadşa var mı ? Yani telefonlarda cyanogenmod yaptığımız gibi bunlara da custom rom falan bulabilirmiyiz rahatlıkla ??

• bahsettiğim gibi arkdaşım hiç sorun yaşamadı ilk versiyonda, kısmetse ben de 1gb alıyorum yakında gelir, markayla ilgili bazı yazılar okudum sorun olsa bile 1 günde çözüm garantisi veriyorlar

• bende 512 mb lık versiyonu var, 199 liraya almıştım, gayette memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahkoroglu

Sadece ram mi yukselmis? 1080p filmleri oynatir mi?

2160p filmleri bile oynatıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_65666894/mpage_1/f_/key_//tm.htm#67630106
  • aboo arkadaşlar internette ürünle ilgili detaylara fiyatlra bakarken son anda rast geldi, indirimli buldummm alıyorum ben, bakmak isteyen olursa aşağıda bugün bitiyor sanırım indirim...

http://www.grupfoni.com/Istanbul-Anadolu/ezcool-smart-touch-tablet-1?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_content=istanbul&utm_campaign=02_11_12-2
  • Arkadaşlar tablet alacaklar Hı-Level diye bir marka var ona baksınlar.ben 2 hafta önce A101'den aldım(daha doğrusu küçük kardeşime aldım ama bende otlanıyorum:) rockchip 1.2 ghz işlemci,1gb ram,16 gb dahili hafıza(8gb sdhc class:4 hafıza kartıda taktım sorun yok gördü)vınn falan destekli,yanında otg(flash taktım sorun yok),kulaklık(pek iyi değil ama iş görür)şarj cihazı,usb var. 4.0.4 ıcs var üstünde(nette uygun 4.1 bulamadım araştıyorum bulunca portlıcam)5 nokta destekli multitouch kapasitif ekran,skype vb. programlardan görüntülü görüşme var. işlemcisini baya bir araştırdım iyi diyenlerde var ama bazı yerlerde one la?diyen çıkmıyor değil hani ama ben nete giriyim.filmlerimi,dizimi izliyorum yetiyor.kardeşimde oyun oynuyor oyun demişken grafikleri iyi olan oyunları(dead triger,modern combat3,9mm,gta3,spıderman,batman,dead space) kasmadan açtı.şimdilik denediklerim bunlar) sanırım 1gb ramin etkisi burda baya bir görülüyor.haa bide fiyatını unuttum 189tl gibi iyi bir fiyata aldım..bir bakın hoşunuza giderse alırsınız.NOT:Her cihazda olduğu gibi bundada oyunlarda ısınma oluyor ama çok aşırı değil. s2'mden daha az ısınıyor...

• Arkadaşlar ürün bugün yarın elime geçecek, eminimki önceki versiyonu kullananlar ve olumlu görüş paylaşanlar yanılmayacaktır...Ben de fotoğraflar da ekleyerek paylaşmaya çalışacağım görüşlerimi... selamlar
  • Amper değeri?
  • Arkadaşlar sonunda tabletime kavuştum ve söz verdiğim gibi fotoğraflarla yorumlarımı paylaşıyorum:

Ezcool Smart Touch tabletin kutusu gayet iyi gözüküyor. Heyecanla kutuyu açınca, bir adaptör, mini usb için usb dönüştürücüsü-kablo, data kablosu, garanti ve kullanma kitapçığı çıkıyor. Finalde ise kutunun altında siyah bir taşıma kılıfı yeralıyor. Ben kampanyadan aldım ama 259 TL’lık fiyatla gelen tabletimin kutusundan bu kadar hediye çıkınca firmaya dua ettim :p Düşünsenize dönüştürücü kablo ile 3g ile wifi olmayan yerlerde de internete girebileceğim.

Donanımhaber editörü arkadaşlar teknik özellikleri haberde vermişti zaten… 7 inç boyut, 10,4 mm kalınlık ve 320 gram ağırlık gayet memnun edici bir kombinasyon olmuş. Gayet kibar bir tasarım, şık dersem abartmış olmam. Yani malzeme kalitesi sıradan değil kabul edilebilir iyi olarak nitelendirebilirim. Tuhaf bir çerçeve yok mesela başka bir yorumla…

Kamerası 0,3 megapixel. Ön yüzde doğal olarak dokunmatik fonksiyon tuşları mevcut. Hasasiyetler gayet iyi, anında görüntü… smart touch’ın üstünde ses ayarı tuşu, ekran açma kapama ve kilitleme tuşları var. Ürünün sağında çeşitli bağlantı noktaları var. mini usb yuvası standart 3,5 mm kulaklık girişi, mini HDMI bağlantı yuvası ile güç bağlantısı.

Tabletin en altında da güzel bir haber olarak micro SD yuvası bulunmakla birlikte arkasındaysa firma logosu ile hoparlörü var.. Hoş olmuş…

Şimdi geleyim Android 4.0.4 işletim sistemiyle çalışan Ezcool tabletimin diğer detaylarına. tabletin arayüzü genel bir değerlendirmeyle gayet akıcı çalışmakta. Uygulamaların açılışlarındaki hızları inanın şaşırttı beni. Tamam bir iPad ile karşılaştırmayıyorum ama arkadaşımın iPad’ini kullanmış birisi olarak inanın hissiyat çok iyi. Fonksiyon tuşları rahat kullanım sunuyor.

Çin malı tabletlerin kalbi denilen Allwinner A10 Cortex A8 işlemci ilk yüklediğim oyunlarda kasma yaşatmadı. 1080 pixel hatta 2160 pixel videolar kaymak gibi akıp gidiyor ekranda Başka bir yerde okumuştum Mali-400 GPU ile destekli bir işlemci olduğu için çok daha güçlüymüş. (Açıkçası bu konuda daha detaylı bir bilgi sahibi değilim)

Benim en çok takıntılı olduğum konu RAM’di zaten… 1GB'lık cihaz 8GB standart depolama özelliği var. Bunu micro SD kart desteği ile 32 GBa kadar artırabiliyoruz.

Beyaz tabletim yine klasik olacak ama wifi bağlantı ile internetin nimetlerinden yararlanmamı sağlıyor. Açıkçası benim için wifi çok önemli ama laptopumda kullandığım 3g modem de ara kablosuyla bana çözüm sağlayacak. Kesintisiz internetim var yani. Bir alışveriş merkezinde wifi kullandığım halde kopma vs yaşamadığımı da not düşeyim. Bu benim için büyük artı oldu.

Benim gibi merak edenler olacaktır. Pil ömrü ne kadar? Açıkçası tam şarjdan sonra pili yaklaşık 5 saate yakın dayandı. Sörf oyun vs. Pil de fena değil demekki…

Özetle ben aldım ve mutluyum. Çinlilerin dünyası geniş ama Ezcool markasını daha önce bildiğim için ve forumdaki arkadaşlarında yorumlarıyla tercih ettim mutluyum…

selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratal -- 8 Kasım 2012; 12:07:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Arkadaşlar tablet alacaklar Hı-Level diye bir marka var ona baksınlar.ben 2 hafta önce A101'den aldım(daha doğrusu küçük kardeşime aldım ama bende otlanıyorum:) rockchip 1.2 ghz işlemci,1gb ram,16 gb dahili hafıza(8gb sdhc class:4 hafıza kartıda taktım sorun yok gördü)vınn falan destekli,yanında otg(flash taktım sorun yok),kulaklık(pek iyi değil ama iş görür)şarj cihazı,usb var. 4.0.4 ıcs var üstünde(nette uygun 4.1 bulamadım araştıyorum bulunca portlıcam)5 nokta destekli multitouch kapasitif ekran,skype vb. programlardan görüntülü görüşme var. işlemcisini baya bir araştırdım iyi diyenlerde var ama bazı yerlerde one la?diyen çıkmıyor değil hani ama ben nete giriyim.filmlerimi,dizimi izliyorum yetiyor.kardeşimde oyun oynuyor oyun demişken grafikleri iyi olan oyunları(dead triger,modern combat3,9mm,gta3,spıderman,batman,dead space) kasmadan açtı.şimdilik denediklerim bunlar) sanırım 1gb ramin etkisi burda baya bir görülüyor.haa bide fiyatını unuttum 189tl gibi iyi bir fiyata aldım..bir bakın hoşunuza giderse alırsınız.NOT:Her cihazda olduğu gibi bundada oyunlarda ısınma oluyor ama çok aşırı değil. s2'mden daha az ısınıyor...

Grafik birimi ve 1 gb ram iyi ama tabletlerde rockchip işlemci olunca uzun durun demişlerdi, forumda sıkıntı yaşayanlarda olmuş ama elektronik işi biraz şans işi. Ama hi-level markasına gelicek olursak ramlerinden her zaman memnun kalmıştım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gruofoni'de indirim vardı bugün, 1 gb versiyonu 199 liraydı ben de sipariş verdim, aslında one x kullanıyorum, bir çok tabletten daha güçlü ama evdeyken bu tip bir şey iyi olur diye düşündüm. Bir de bun da facebooktaki oyunları oynayabiliyor muyuz bilen var mı?(annem sürekli okey oynuyor o yüzden soruyorum )
  • dostum bir deneyim paylaşıyoruz, millet zart diye benim tablet önerim diye giriyor, biz kimseye sormamışken :(( bence al kendin dene insanların samimi paylaşımlara saygısı da yok zira...selamlar
  • Grupfoniden satın alan arkadaşım. Ürünü ne zaman kargolarlar? Bende aldım ama bir kıpıradama yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: muratal

Arkadaşlar sonunda tabletime kavuştum ve söz verdiğim gibi fotoğraflarla yorumlarımı paylaşıyorum:

Ezcool Smart Touch tabletin kutusu gayet iyi gözüküyor. Heyecanla kutuyu açınca, bir adaptör, mini usb için usb dönüştürücüsü-kablo, data kablosu, garanti ve kullanma kitapçığı çıkıyor. Finalde ise kutunun altında siyah bir taşıma kılıfı yeralıyor. Ben kampanyadan aldım ama 259 TL’lık fiyatla gelen tabletimin kutusundan bu kadar hediye çıkınca firmaya dua ettim :p Düşünsenize dönüştürücü kablo ile 3g ile wifi olmayan yerlerde de internete girebileceğim.

Donanımhaber editörü arkadaşlar teknik özellikleri haberde vermişti zaten… 7 inç boyut, 10,4 mm kalınlık ve 320 gram ağırlık gayet memnun edici bir kombinasyon olmuş. Gayet kibar bir tasarım, şık dersem abartmış olmam. Yani malzeme kalitesi sıradan değil kabul edilebilir iyi olarak nitelendirebilirim. Tuhaf bir çerçeve yok mesela başka bir yorumla…

Kamerası 0,3 megapixel. Ön yüzde doğal olarak dokunmatik fonksiyon tuşları mevcut. Hasasiyetler gayet iyi, anında görüntü… smart touch’ın üstünde ses ayarı tuşu, ekran açma kapama ve kilitleme tuşları var. Ürünün sağında çeşitli bağlantı noktaları var. mini usb yuvası standart 3,5 mm kulaklık girişi, mini HDMI bağlantı yuvası ile güç bağlantısı.

Tabletin en altında da güzel bir haber olarak micro SD yuvası bulunmakla birlikte arkasındaysa firma logosu ile hoparlörü var.. Hoş olmuş…

Şimdi geleyim Android 4.0.4 işletim sistemiyle çalışan Ezcool tabletimin diğer detaylarına. tabletin arayüzü genel bir değerlendirmeyle gayet akıcı çalışmakta. Uygulamaların açılışlarındaki hızları inanın şaşırttı beni. Tamam bir iPad ile karşılaştırmayıyorum ama arkadaşımın iPad’ini kullanmış birisi olarak inanın hissiyat çok iyi. Fonksiyon tuşları rahat kullanım sunuyor.

Çin malı tabletlerin kalbi denilen Allwinner A10 Cortex A8 işlemci ilk yüklediğim oyunlarda kasma yaşatmadı. 1080 pixel hatta 2160 pixel videolar kaymak gibi akıp gidiyor ekranda Başka bir yerde okumuştum Mali-400 GPU ile destekli bir işlemci olduğu için çok daha güçlüymüş. (Açıkçası bu konuda daha detaylı bir bilgi sahibi değilim)

Benim en çok takıntılı olduğum konu RAM’di zaten… 1GB'lık cihaz 8GB standart depolama özelliği var. Bunu micro SD kart desteği ile 32 GBa kadar artırabiliyoruz.

Beyaz tabletim yine klasik olacak ama wifi bağlantı ile internetin nimetlerinden yararlanmamı sağlıyor. Açıkçası benim için wifi çok önemli ama laptopumda kullandığım 3g modem de ara kablosuyla bana çözüm sağlayacak. Kesintisiz internetim var yani. Bir alışveriş merkezinde wifi kullandığım halde kopma vs yaşamadığımı da not düşeyim. Bu benim için büyük artı oldu.

Benim gibi merak edenler olacaktır. Pil ömrü ne kadar? Açıkçası tam şarjdan sonra pili yaklaşık 5 saate yakın dayandı. Sörf oyun vs. Pil de fena değil demekki…

Özetle ben aldım ve mutluyum. Çinlilerin dünyası geniş ama Ezcool markasını daha önce bildiğim için ve forumdaki arkadaşlarında yorumlarıyla tercih ettim mutluyum…

selamlar

Kardeş bende de aynı tabletten var. Acaba 3 g modem ile internet bağlantısını kurabildin mi ? bende Avea Jet var. Ben kuramadım da. Yardım edersen sevinirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.