- x
2013 Bütünleme Sınavı Hangi Tarihte?
20 Cevap16631 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2193 Mesaj
2 Kasım 2012; 9:14:52 

Arkadaşlar AÖF'te bütünleme sınavı kaldırıldı mı? Ben kredili sistemde kaldıralacak diye duymuştum fakat sonradan tekrar bütünleme sınavı eklendi diye biliyorum.
Bankacılık ve sigortacılık bölümünü okumaktayım, 2013 yılındaki bütünleme sınavı hangi tarihlerde? Bilginiz var mı?

SINAV ADI SINAV TÜRÜ TARİH
Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Programları Güz Dönemi Ara Sınavı 05 - 06 Ocak 2013
Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Programları Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 09 - 10 Şubat 2013
Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Programları Bahar Dönemi Ara Sınavı 04 - 05 Mayıs 2013
Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Programları Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 - 02 Haziran 2013

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

641 Mesaj
3 Kasım 2012; 1:57:20 

kredili sistemde bütünleme sınavı yok arkadaşım.Kılavuzdan alıntı

Dönemlik-kredili sistem; derslerin dönemlik ola-rak belirlendiği, bir öğretim yılının güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluştuğu, her dönemde bir ara ve dönem sonu sınavının yapıldığı, bütünleme sınavı ve yaz okulunun bulunmadığı, öğrencilerin derse devam edebilmesi ve öğrencilik haklarından yararlanabilmesi için her dönem başında belirlenen tarihlerde kaydını yeniletmesi gerektiği, kayıt yenileme dönemlerinde öğrencilerin Fakülte tarafından atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 (European Credit Transfer System) ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirildiği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim-öğretim sistemidir.

Nokia N9

246 Mesaj
3 Kasım 2012; 9:59:03 

yök teki acıklamada ise bütler butun universitelere geri getirildi.. yapıcak buyuk ıhtımal aöfde yapmassa yazık olucak..

307 XT PREMIUM, 307 XS, 407 Premium..

999 Mesaj
3 Kasım 2012; 21:12:14 

Geçen sene kredili sisteme geçen bölümlere bu sene bütünleme yaptılar, yök ün de kararı var muhtemelen yaparlar.

2874 Mesaj
3 Kasım 2012; 22:54:29 

Klavuzda açıkca yazmışlar işte yapılmayacak demekki. Bu sene kaydolanları not ekranında bütünleme sutunu bile yok. Bellki kaldırmışlar

270 Mesaj
5 Kasım 2012; 15:40:51 

bütünleme yüzde 17 üzeri başarısızlık olduğu takdirde yapılacak diye bir yazı okumuştum.Elimdeki bir kitapçıkta da bütünleme sınavı yapılacaktır yazıyor.

Leyla ile Mecnun

67 Mesaj
5 Kasım 2012; 20:34:09 

Bütünleme Kalkmamış Dersaneye Gidiyorum Hocalar Söyledi Bilginize Ama Tarih Bilmiyorum

Taş, Taşlıktan Çıkıp Yok Olmadıkça, Mücevher Olup Yüzüğe Takılır Mı Hiç? Hz.Mevlana

1282 Mesaj
6 Kasım 2012; 0:38:30 

Bütünlemeler kalktı.dershaneler olucak diyor ama maalesef olmayacak.zamanında birkaç kişi buradan bu duruma itiraz etmemiz gerek dedi.ama onları dinlenmedik.o treni kaçırdık

(satıldı)satılık fx-8350 işlemci ve ASUS m5a97 evo r2.0 anakart= http://forum.donanimhaber.com/m_94807417/f_//tm.htm Intel i5-4690,ASUS Z97-AR,SAPPHİRE R9 280X VAPOR-X,SAMSUNG EVO 840 120GB SSD,CORSAİR 400R,CORSAİR CX750,ZALMAN CNPS11X PERFORMA,AOC I2269VWm IPS,IPAD 4,LG OPTIMUS G

658 Mesaj
22 Aralık 2012; 4:02:58 

Bütünleme sınavının olup olmayacağını en yetkili ağızdan nasıl öğrenebiliriz ?

440 Mesaj
22 Aralık 2012; 17:38:10 

Bu nasıl bir kurumlar arası anlaşmazlıktır arkadaş, biri bişey diyor diğeri tezatını söylüyor arada olan öğrenciye oluyor

24 Mesaj
22 Aralık 2012; 19:08:46 

ikinci üniversite bölümleri için arayıp sormuştum ben kalktı demişlerdi hepsi için aynıdır sanırım

...anılar gibi hüzünlü. Hüzünlü şarkılar gibi güzel...

743 Mesaj
23 Aralık 2012; 4:30:00 

quote:

Orijinalden alıntı: evansece

ikinci üniversite bölümleri için arayıp sormuştum ben kalktı demişlerdi hepsi için aynıdır sanırım

Geçen sene kredili sisteme geçen sosyoloji adalet gibi bölümlere de başta olmayacak denmiş. Sonradan açıklamışlar. Murat Ders. hocamız olacak dedi. Tabi durumu açıkladıklarında öğreneceğiz. Ama ben olacağına inanıyorum. Ayrıca bu sene alt yapısı olmayan bir sistemi üzerimize yıktılar. Bizi daha fazla mağdur edemezler. Sıkıntı keredili sisteme geçmek değil, doğru düzgün geçememek. Kitapları geç al, e-öğrenme sistem dışı, ek kitap yasak, aöf kendi kitapları evlere şenlik. Off ki ne of :)

24 Mesaj
23 Aralık 2012; 23:48:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

Geçen sene kredili sisteme geçen sosyoloji adalet gibi bölümlere de başta olmayacak denmiş. Sonradan açıklamışlar. Murat Ders. hocamız olacak dedi. Tabi durumu açıkladıklarında öğreneceğiz. Ama ben olacağına inanıyorum. Ayrıca bu sene alt yapısı olmayan bir sistemi üzerimize yıktılar. Bizi daha fazla mağdur edemezler. Sıkıntı keredili sisteme geçmek değil, doğru düzgün geçememek. Kitapları geç al, e-öğrenme sistem dışı, ek kitap yasak, aöf kendi kitapları evlere şenlik. Off ki ne of :)

e-öğrenmeye giriliyordu bir ara :D o kitaplardan hiç bahsetme ya hiçbir şey anlamıyorum bakalım ne olacak :) umarım olur bütünleme yoksa 2 yıllık bölümü 4 yılda bitiremem bu kitaplarla :D

...anılar gibi hüzünlü. Hüzünlü şarkılar gibi güzel...

246 Mesaj
25 Aralık 2012; 22:05:38 

Ben mesela 2.üniversite olarak adalet okuyorum 2 sene sonra dgs ye girmeyi düşünüyorum ama alttan dersim kaldi diyelim dgs de de iyi puan aldım ama bütünleme olmazsa o dersten kalırım mezun olamam ve yerleşmemis olurum.bütünleme kesinlikle olmalı aksi salakca olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2193 Mesaj
5 Ocak 2013; 23:57:37 

Bugün AÖF sınavından çıktıktan sonra Tasarı Eğitim Kurumlarının kitapçığını dağıttıyorlardı. Bütünleme sınavı hakkıda var deniliyor:

http://img802.imageshac...g802/2388/p1060013f.jpg
0

http://img593.imageshac...g593/4897/p1060015t.jpg
0

http://img838.imageshac...g838/1853/p1060017h.jpg
0

http://img13.imageshack...mg13/3131/p1060018h.jpg
0

213 Mesaj
9 Ocak 2013; 14:15:37 

burada bütünleme sınavı hakkı için dilekçe örneği verilmiş geri gelmesi için vizeler açıklanana kadar zaten finallere gelmiş olacak,gerçi benim bir iki derism var ama 7-8 dersi olupta çalışanları çok zorlar büt.olmaması http://www.aofclub.com/...lekce-gonderiyoruz.html

belki yeteri kadar kişi dilekçe yollarsa kayıtsız kalmazlar

Hayat devam eder.Acı,ekşi,tatlı,tuzlu.Sen inadına gül.Düşsede kafana uçak motoru..

517 Mesaj
9 Ocak 2013; 14:45:15 

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
SENATO
Karar Tarihi : 19.09.2012
Karar No : 10

9- Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 22.06.2012 tarih ve 5854-27380 sayılı yazısı
ile Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 19.06.2012 tarihli toplantısına yıllık ya da
yarıyıllık sınav takvimi uygulayan tüm Yükseköğretim Kurumlarında, 2011-2012
eğitim-öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere öğrencilere bütünleme sınav
hakkı tanınması gereğince Üniversitemiz Senatosunun 03.07.2012 tarih ve 7-1
sayılı kararı ile 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren geçerli olmak koşulu ile
bütünleme sınav hakkı tanınmış olup, 2011-2012 öğretim yılı Güz ve Bahar
dönemleri için geçerli olmak üzere bütünleme sınavı sonucunda alınan notların
sadece 2011-2012 öğretim yılı Bahar döneminden sonra ek bir dönem olarak
öğrencilerin transkriptlerine işlenmesinin uygunluğuna,

kararın tamamı: http://www.anadolu.edu....t/files/Senato%2010.pdf

burdan anladığım kadarıyla bir bütünleme sınavı yapılacak sanırım!?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rikimaru -- 9 Ocak 2013; 14:45:49 >

31 Mesaj
10 Ocak 2013; 16:15:22 

Bu Dersane Istanbulda Ben Ankardayım Ama Aradım gene Bılgı Verdıler(: But Olacakmıs Kesın OLacak Dedı(: Ders Basıda200 tl dedıler ama ındırım yaparız dedıler(:

1484 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
_Shinku_
14 Ocak 2013; 4:51:39 

quote:

Orijinalden alıntı: HÜSAMCIK

burada bütünleme sınavı hakkı için dilekçe örneği verilmiş geri gelmesi için vizeler açıklanana kadar zaten finallere gelmiş olacak,gerçi benim bir iki derism var ama 7-8 dersi olupta çalışanları çok zorlar büt.olmaması http://www.aofclub.com/...lekce-gonderiyoruz.html

belki yeteri kadar kişi dilekçe yollarsa kayıtsız kalmazlar

Allah'ını seviyorsan değiştir şu nickini, gusül almaktan vücudum buruş buruş ve tahriş oldu.

213 Mesaj
14 Ocak 2013; 12:10:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Thrax

Allah'ını seviyorsan değiştir şu nickini, gusül almaktan vücudum buruş buruş ve tahriş oldu.

o kadar kendini kontrol edemiyorsan o senin suçun Ayşecik,sezercik, gibi masumane bir nicktir.kitapları kapaklarına göre yargılama çok yanlış

Hayat devam eder.Acı,ekşi,tatlı,tuzlu.Sen inadına gül.Düşsede kafana uçak motoru..

0 Mesaj
14 Ocak 2013; 13:50:37 

BÜTÜNLEME SINAVI İLE İLGİLİ ATTIĞIM MAİL E CEVAP OLARAK AÇIKÖĞRETİMİN BUGÜN ATTIĞI MAİL;
BÜTÜNLEME SINAVLARI YOKMUŞ ARKADAŞLAR..

Sayın Öğrencimiz,

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin bölüm ve programlarının tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Bölüm ve programların dönemlik-kredili sisteme geçirilmesi nedeni ile dersler ve ders içerikleri yeniden belirlenmiştir. Bu kapsamda ders kitaplarının tamamı değiştirilmiş olup ders kitapları kayıt yenileten öğrencilere verilmek üzere AÖF Bürolarına gönderilmektedir.

Dönemlik-kredili sistemde ders ekle-sil işlemi bulunduğundan, öğrenciler kayıt yenileme döneminde ders ekle-sil işlemi yaparak alacağı dersleri belirlemektedirler. Dolayısıyla kayıt yenileme döneminden önce hangi öğrencinin hangi dersleri alacağı belli olmadığından, kayıt ve kayıt yenileme döneminde tahmini bir sayıda kitap AÖF bürolarına gönderilmiştir. Kayıt ve kayıt yenileme döneminden sonra da eksik kitaplar tespit edilerek AÖF bürolarına gönderilmektedir. Eksik kitaplarınızı AÖF büronuzdan takip ederek alabilirsiniz.

Ayrıca, ders kitapları http://eogrenme.anadolu.edu.tr ve http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde PDF formatında yayınlanmaktadır. PDF formatında ders kitaplarınızı adı geçen sitelerden alarak çalışabilirsiniz.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun değişik 44. maddesi gereğince 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8-1 maddesinde “Bir dönemde her ders için en az bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır…” denilmektedir.

Açıköğretim İktisat, İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmaktadır.

Öğrenci sayısı açısından Dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin, tüm öğrencilerine kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem verdiğimiz konudur. Üniversitemiz açıköğretim sisteminde 3 yıldır sürdürdüğü dönemlik-kredili sisteme geçiş sürecini tamamlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında tüm programlarımız dönemlik-kredili sistem içerisinde eğitim-öğretim vermektedir. Bu sayede hem ulusal hem de uluslararası anlamda yükseköğrenime tam bir eklemlenme sağlanmış olacaktır.

Bunun yanında açıköğretim sistemimizin organizasyonel yapısı, öğretim ortamları, basılı materyalleri gibi tüm süreçleriyle yaşadığı değişim, diğer tüm eğitim kurumları açısından örnek alınacaktır. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencimizin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bu takvim içerisine bütünleme sınavlarının eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bunun yanında bütünleme sınavı uygulamasının sistemdeki ders geçme, uyarı ve tekrar durumları gibi başarı süreçlerini de olumsuz etkilediği ve öğrencilerimizin bütünleme sınavları ile aslında dezavantajlı duruma geldikleri yaptığımız ayrıntılı çalışmalarda görülmüştür. Bu açıdan bu öğretim yılından itibaren açıköğretim sisteminde bütünleme sınavı uygulanmayacaktır.

Ders, sınıf geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir.

Bilgilerinizi rica eder, başarılar dileriz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.398