Şimdi Ara

2013 Bütünleme Sınavı Hangi Tarihte?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
17.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar AÖF'te bütünleme sınavı kaldırıldı mı? Ben kredili sistemde kaldıralacak diye duymuştum fakat sonradan tekrar bütünleme sınavı eklendi diye biliyorum.
    Bankacılık ve sigortacılık bölümünü okumaktayım, 2013 yılındaki bütünleme sınavı hangi tarihlerde? Bilginiz var mı?

SINAV ADI SINAV TÜRÜ TARİH
    Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Programları Güz Dönemi Ara Sınavı 05 - 06 Ocak 2013
    Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Programları Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 09 - 10 Şubat 2013
    Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Programları Bahar Dönemi Ara Sınavı 04 - 05 Mayıs 2013
    Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Programları Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 - 02 Haziran 2013

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kredili sistemde bütünleme sınavı yok arkadaşım.Kılavuzdan alıntı

Dönemlik-kredili sistem; derslerin dönemlik ola-rak belirlendiği, bir öğretim yılının güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluştuğu, her dönemde bir ara ve dönem sonu sınavının yapıldığı, bütünleme sınavı ve yaz okulunun bulunmadığı, öğrencilerin derse devam edebilmesi ve öğrencilik haklarından yararlanabilmesi için her dönem başında belirlenen tarihlerde kaydını yeniletmesi gerektiği, kayıt yenileme dönemlerinde öğrencilerin Fakülte tarafından atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 (European Credit Transfer System) ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirildiği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim-öğretim sistemidir.

• yök teki acıklamada ise bütler butun universitelere geri getirildi.. yapıcak buyuk ıhtımal aöfde yapmassa yazık olucak..
  • Geçen sene kredili sisteme geçen bölümlere bu sene bütünleme yaptılar, yök ün de kararı var muhtemelen yaparlar.
  • Klavuzda açıkca yazmışlar işte yapılmayacak demekki. Bu sene kaydolanları not ekranında bütünleme sutunu bile yok. Bellki kaldırmışlar
  • bütünleme yüzde 17 üzeri başarısızlık olduğu takdirde yapılacak diye bir yazı okumuştum.Elimdeki bir kitapçıkta da bütünleme sınavı yapılacaktır yazıyor.
  • Bütünleme Kalkmamış Dersaneye Gidiyorum Hocalar Söyledi Bilginize Ama Tarih Bilmiyorum
  • Bütünlemeler kalktı.dershaneler olucak diyor ama maalesef olmayacak.zamanında birkaç kişi buradan bu duruma itiraz etmemiz gerek dedi.ama onları dinlenmedik.o treni kaçırdık
  • Bütünleme sınavının olup olmayacağını en yetkili ağızdan nasıl öğrenebiliriz ?
  • Bu nasıl bir kurumlar arası anlaşmazlıktır arkadaş, biri bişey diyor diğeri tezatını söylüyor arada olan öğrenciye oluyor
  • ikinci üniversite bölümleri için arayıp sormuştum ben kalktı demişlerdi hepsi için aynıdır sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: evansece

ikinci üniversite bölümleri için arayıp sormuştum ben kalktı demişlerdi hepsi için aynıdır sanırım

Geçen sene kredili sisteme geçen sosyoloji adalet gibi bölümlere de başta olmayacak denmiş. Sonradan açıklamışlar. Murat Ders. hocamız olacak dedi. Tabi durumu açıkladıklarında öğreneceğiz. Ama ben olacağına inanıyorum. Ayrıca bu sene alt yapısı olmayan bir sistemi üzerimize yıktılar. Bizi daha fazla mağdur edemezler. Sıkıntı keredili sisteme geçmek değil, doğru düzgün geçememek. Kitapları geç al, e-öğrenme sistem dışı, ek kitap yasak, aöf kendi kitapları evlere şenlik. Off ki ne of :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

quote:

Orijinalden alıntı: evansece

ikinci üniversite bölümleri için arayıp sormuştum ben kalktı demişlerdi hepsi için aynıdır sanırım

Geçen sene kredili sisteme geçen sosyoloji adalet gibi bölümlere de başta olmayacak denmiş. Sonradan açıklamışlar. Murat Ders. hocamız olacak dedi. Tabi durumu açıkladıklarında öğreneceğiz. Ama ben olacağına inanıyorum. Ayrıca bu sene alt yapısı olmayan bir sistemi üzerimize yıktılar. Bizi daha fazla mağdur edemezler. Sıkıntı keredili sisteme geçmek değil, doğru düzgün geçememek. Kitapları geç al, e-öğrenme sistem dışı, ek kitap yasak, aöf kendi kitapları evlere şenlik. Off ki ne of :)

e-öğrenmeye giriliyordu bir ara :D o kitaplardan hiç bahsetme ya hiçbir şey anlamıyorum bakalım ne olacak :) umarım olur bütünleme yoksa 2 yıllık bölümü 4 yılda bitiremem bu kitaplarla :D

• Ben mesela 2.üniversite olarak adalet okuyorum 2 sene sonra dgs ye girmeyi düşünüyorum ama alttan dersim kaldi diyelim dgs de de iyi puan aldım ama bütünleme olmazsa o dersten kalırım mezun olamam ve yerleşmemis olurum.bütünleme kesinlikle olmalı aksi salakca olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün AÖF sınavından çıktıktan sonra Tasarı Eğitim Kurumlarının kitapçığını dağıttıyorlardı. Bütünleme sınavı hakkıda var deniliyor:

http://img802.imageshack.us/img802/2388/p1060013f.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/4897/p1060015t.jpg

http://img838.imageshack.us/img838/1853/p1060017h.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/3131/p1060018h.jpg

• burada bütünleme sınavı hakkı için dilekçe örneği verilmiş geri gelmesi için vizeler açıklanana kadar zaten finallere gelmiş olacak,gerçi benim bir iki derism var ama 7-8 dersi olupta çalışanları çok zorlar büt.olmaması http://www.aofclub.com/aof-genel-bilgi/53703-aofde-kaldirilan-butunleme-sinavlarinin-yapilmasi-icin-dilekce-gonderiyoruz.html

belki yeteri kadar kişi dilekçe yollarsa kayıtsız kalmazlar
  • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
    SENATO
    Karar Tarihi : 19.09.2012
    Karar No : 10

9- Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 22.06.2012 tarih ve 5854-27380 sayılı yazısı
    ile Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 19.06.2012 tarihli toplantısına yıllık ya da
    yarıyıllık sınav takvimi uygulayan tüm Yükseköğretim Kurumlarında, 2011-2012
    eğitim-öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere öğrencilere bütünleme sınav
    hakkı tanınması gereğince Üniversitemiz Senatosunun 03.07.2012 tarih ve 7-1
    sayılı kararı ile 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren geçerli olmak koşulu ile
    bütünleme sınav hakkı tanınmış olup, 2011-2012 öğretim yılı Güz ve Bahar
    dönemleri için geçerli olmak üzere bütünleme sınavı sonucunda alınan notların
    sadece 2011-2012 öğretim yılı Bahar döneminden sonra ek bir dönem olarak
    öğrencilerin transkriptlerine işlenmesinin uygunluğuna,

kararın tamamı:http://www.anadolu.edu.tr/sites/default/files/Senato%2010.pdf

burdan anladığım kadarıyla bir bütünleme sınavı yapılacak sanırım!?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rikimaru -- 9 Ocak 2013; 14:45:49 >

• Bu Dersane Istanbulda Ben Ankardayım Ama Aradım gene Bılgı Verdıler(: But Olacakmıs Kesın OLacak Dedı(: Ders Basıda200 tl dedıler ama ındırım yaparız dedıler(:
  • quote:

Orijinalden alıntı: HÜSAMCIK

burada bütünleme sınavı hakkı için dilekçe örneği verilmiş geri gelmesi için vizeler açıklanana kadar zaten finallere gelmiş olacak,gerçi benim bir iki derism var ama 7-8 dersi olupta çalışanları çok zorlar büt.olmaması http://www.aofclub.com/aof-genel-bilgi/53703-aofde-kaldirilan-butunleme-sinavlarinin-yapilmasi-icin-dilekce-gonderiyoruz.html

Allah'ını seviyorsan değiştir şu nickini, gusül almaktan vücudum buruş buruş ve tahriş oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Thrax

quote:

Orijinalden alıntı: HÜSAMCIK

burada bütünleme sınavı hakkı için dilekçe örneği verilmiş geri gelmesi için vizeler açıklanana kadar zaten finallere gelmiş olacak,gerçi benim bir iki derism var ama 7-8 dersi olupta çalışanları çok zorlar büt.olmaması http://www.aofclub.com/aof-genel-bilgi/53703-aofde-kaldirilan-butunleme-sinavlarinin-yapilmasi-icin-dilekce-gonderiyoruz.html

Allah'ını seviyorsan değiştir şu nickini, gusül almaktan vücudum buruş buruş ve tahriş oldu.

o kadar kendini kontrol edemiyorsan o senin suçun Ayşecik,sezercik, gibi masumane bir nicktir.kitapları kapaklarına göre yargılama çok yanlış

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.