Şimdi Ara

kablonet sinyal seviyesi ne olmalıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar kabloetin normal sinyal değerleri ne olmalıdır?bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim....

soruyu biraz daha açayım.bilindiği gibi kablonet modemin sinyal değerlerihttp://192.168.100.1/ adresinden kontrol edilebiliyor ancak buradaki upstream channel ve downstream channel başlıklarının altındaki değerler kaç olmalıdır?

örneğin bendeki değerlerde downstream power 15.15 dBmV,upstream power ise 43.25 dBmV dolaylarında.

not: sinyal seviyesinin düşük olduğundan şüphe ettiğim için başlık açtım.bağlantım 128k...

• 24 saattir bir cevap gelmedi.yok mu bir bilen yahu?
  • 70 civarında olması gerekiyor diye biliyorum ..
  • Selam;

Cogu kablomodem kitapciklarinda veya support bolumlerinde Downstream Power'in -15 ile +15 arasinda seyretmesi gerektigi yazar, ama en verimli hali ise -8 ile +8 arasindadir .
    Upstream Power ise +55'ten asagi bir deger olmalidir. Ne kadar asagi bir deger olursa o derece iyidir .

Greetz *//.
  • Upstream/Downstream RF Signal Level
    The Radio Frequency Signal Levels are displayed for upstream and downstream traffic. Downstream (receive) should be -15 dBmV to +15 dBmV. Below -20 dBmv or over +20 dBmV is an error state. The range +/- 15-20 dBmV is a warning state. Upstream (transmit) levels are between the range of +8 dBmV to 58 dBmV for QPSK modulation and +8 dBmV to 55 dBmV for 16 QAM modulation, in 1 dB steps

sanırım -20 ile +20 hata diyor. +/- 15 -20 arası uyarı yada riskli aralık. downstream için

upstream için +8 ile 58 arası normal diyor sanırım.
    tabi benim ki 256 k kablonet senin degerler farklı olabilir.
  • bu arada "kablonet" ile ilgili bi topic açsak orda benimde soracaklarım var aslında. kullanan baska arkadaslardan fikir almak iyi olur aslında.
  • herkese teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

bu arada "kablonet" ile ilgili bi topic açsak orda benimde soracaklarım var aslında. kullanan baska arkadaslardan fikir almak iyi olur aslında.

doğru söylüyorsun.kablonet ile ilgili bir başlık açtım...oradan devam.

http://forum.donanimhaber.com/m_6788284/mpage_1/key_//tm.htm#6788356
  • quote:

Orijinalden alıntı: editimla

ben kablo net geçireli yaklasık 1 hafta oldu izlenimlerim sunlar
    ben tavsiye etmiyorum nedne derseniz çon dengesiz fakat dengesizlik lehinize değil aleyhinize çok sık kesilmeler yasıyorum kesildikten sonrada bu bahsettiğiniz sinyal değerleri kendiliğinden inip çıkıyor ve sonrasındada inanılmaz yavaş bir internetiniz oluyor en basit sayfalar bile içeriği sade olan 5 sn sonra açılıyor yani ucuz etin yahnisi değimi sanki uydu net için söylenmiş resmen yavaşlıktan saç baş yoluyorum şu an bunu yaşarken üsteliktealt yapısı sağlam bir kesiminde oturuyorum

ek olarak kurulumu yapmaya gelen servis görevlileri içinde şunu söylim
    1 saat geçiremediler en son kablo tv için kullandığımız kabloların sorunlu oldugunu solediler sonrasında benim dağıtıcıda sorun vardır birde onu kontrol edin demem ile dağıtıcıyı değiştiler ve sinyal geldi 2 kişi geliyorlar
    elemanlardan biri modemimi bağlantı yaparken sürekli elinde sallayıp ikide bir duvara çarpıp durdu, diğeri ise router olarak kullandığım ikinci modemimi yere düşürdü yani daha anlatacaklarım varda şimdilik fazla uzatmak istemiyorum

ben kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşlar.

Maalesef ttnet içinde aynını söyleyebilirim en pahalı internerti kullanıyoruz avrupada hemde en dandik altyapısı en dandik ülkeyiz bu konuda tavsiyem fiber şnternet varsa binanızda onu kullanmanız yoksam gerisi hikaye ama bence kablo net son tercih olmalı yinede tercih sizin

birde bu konuyu nerden buldum derseniz google sinyal değerlerimi yazdım internetim nedne bu kadar yavaş diye düşünürken bir bakim değerlere dedim tahmin ettiğiniz gibide değerler yerlerde sürünüyor

Saygılar

hocam sen herhalde kasaba denk gelmişsin ama herkeste sana gelen teknisyenler gibi olacak değil ya ha bu arada bişey sormak isterim sen hiç elinden bişey düşürmedin mi evinize gelen kişilerin hazıroldamı beklemesi gerekli yaşamış olduğunuz kesintilerle evinize gelen teknisyenleri bağdaştırmak biraz garibime gitti beş parmağın beşi bir mi siz sorun yaşamışsanız herkeste yaşayacak değil ki.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.