Şimdi Ara

LG 42LM640S İnceleme & Ana Konu - 04.54.03 Yazılımı çıktı! (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.288
Cevap
42
Favori
226.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

quote:

quote:

quote:

quote:

Bazı filmlerde altyazıyı görmüyor çözebilen oldu mu?

video dosyasının adı ile altyazı dosyasının adının aynı olmasına dikkat ediyor musunuz?

Evet evet ediyorum. Birebir aynı ismi yapıyorum. Zaten o yüzden şaşırdım.

Hatta ve hatta filmin adındaki uzun gereksiz isimleri kaldırıp sadece basit bir sekilde filmin ismini yaziyorum belki karışıyordur diye ama yine olmuyor.

o konuda çok fazla deneyimim olmadığından daha fazla yardımcı olamaycağım maalesef

Peki .iso formatında olan 3D filmleri nasıl izliyorsunuz?

Bilgisayardan sanal sürücü ile açıp hdmi ile aktararak izliyorum, ya da sana sürücü içindeki dosyaları harici hard diske aktarıp izliyorum

Biraz daha detay verebilir misin? Program ismi falan ?

• içeriğini açmak için daemon tools kullanabilirsiniz. izlemek için de power dvd.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Arkadaşlar biraz karıştırdım siteleri, bir adet Intel Wireless N 1030 wifi alıcı buldum bilgisayar için. Bakalım widi olayını yapabilecek miyiz. Zaten bendeki kartın performansından da memnun değilim. Umarım daha iyi olur.

Bu arada Almanya sitesinde 42LM640S modeli için 43 ile biten sürüm var yazılım olarak;

http://www.lg.com/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC_ID=KRSWD000009728&ORIGINAL_NAME_b1_a1=Software_File%28Version_04.10.43%29.zip&FILE_NAME=KRSWD000009728-b1-a1.zip&TC=DwnCmd

Şuradan indirdim, emin olmak isteyenlere;

http://www.lg.com/de/service-produkt/lg-42LM640S#

Hocam bunu nasıl usb üzerinden yüklüyorduk ? sen yazmıştın sanırım dosya isminin nasıl olacağını ama bulamadım onu bir türlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Hocam bunu nasıl usb üzerinden yüklüyorduk ? sen yazmıştın sanırım dosya isminin nasıl olacağını ama bulamadım onu bir türlü.

ZIP dosyasından çıkan şeyi USB'nin içine LG_DTV isimli bir klasör açıp oraya atıyoruz. Takınca kendisi görüyor.
  • Arkadaşlar bu televizyonu olanlar cevaplarsa sevinirim.Harici diskinizi hangi formatta biçimlendirdiniz.NTFS mi exFat mi Fat32 mi.Yani hangi format daha iyi bu televizyon için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sama

Arkadaşlar bu televizyonu olanlar cevaplarsa sevinirim.Harici diskinizi hangi formatta biçimlendirdiniz.NTFS mi exFat mi Fat32 mi.Yani hangi format daha iyi bu televizyon için.

NTFS olması iyidir. Büyük boyutlu HD filmleri atıp oynatabilmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybektas55 -- 8 Ocak 2013; 22:23:11 >
  • Ben bu Plex media bağlantısını bir türlü yapamadım.
    TV PC' yi bulamıyor.
    http://forum.donanimhaber.com/m_59608523/tm.htm
    Bu konuyu inceledim yapılması gereken herşeyi yaptım olmadı gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybektas55

quote:

Arkadaşlar bu televizyonu olanlar cevaplarsa sevinirim.Harici diskinizi hangi formatta biçimlendirdiniz.NTFS mi exFat mi Fat32 mi.Yani hangi format daha iyi bu televizyon için.

Peki televizyon NTFS yi görür mü?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ybektas55

quote:

Peki televizyon NTFS yi görür mü?

Görüyor. Sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

quote:

Orijinalden alıntı: maxidextr

quote:

Orijinalden alıntı: emir021

3D gözlükleri takınca kısa sürede göz ağrısı, kızarması yapıyor. Bilmiyorum belki ilk taktığımdandır.
    Bu arada sd görüntüler çok net. Bazen 3d mi izliyorum diye aklıma gelmiyor değil..)

mümkünse 4-5 metre geriden izleyin.ben öyle yapıorum gayet rahat oluyor sıkıntı yapmıyor.

Hocam üç boyutlu filmleri nereden buluyorsunuz yahu ya da şöyle kısa üç boyutlu video indirebileceğim bir site var mı , ama tam üç boyutlu olacak yani bana hissettirecek yerimden kaldırabilecek bir video. Normal uydu kanallarında 3d tuşuna basıyorum kumandadan bir ise yaramıyor . Tv aldık alalı doğru düzgün kullanamadık 3d yi . Bir el atarsanız çok sevinirim

işin aslını söyleyeyim,bende şöyle ağız tadıyla 3d film izlemedim.amaaa youtubeden 3d formatlı kısa videolar indirip denedim.gayette iyi oluyor.birde uydu bağlantınız varsa türksatın 3d hd kanalı var deneyin derim. iş bu yazıda adı geçen siteden indirip gayet güzel bir şekilde izlersiniz.neden 3d film izlemedin derseniz;onu yükleyeceğim bir flash bellek yok,hdd de yok,alırsam yapacam inş.. :)

• arkadaşlar bu tv yi yeni aldım; sizden isteğim evimde önceden bulunan sinema sistemini 5+1 nasıl bağlarım denedim olmadı. birde laptopumdaki film ve videoları nasıl izleyebilirim. son olarak internete girince kumanda ile google yazı yazılamıyor, illa klavye mi bağlamam gerekir..

saygılarımla....
  • bende spariş verdim bir tane kliksa dan. bu fiyata alıncak en iyisi bu olduğuna kanaat getirdim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

3D gözlükleri takınca kısa sürede göz ağrısı, kızarması yapıyor. Bilmiyorum belki ilk taktığımdandır.
    Bu arada sd görüntüler çok net. Bazen 3d mi izliyorum diye aklıma gelmiyor değil..)

mümkünse 4-5 metre geriden izleyin.ben öyle yapıorum gayet rahat oluyor sıkıntı yapmıyor.

Hocam üç boyutlu filmleri nereden buluyorsunuz yahu ya da şöyle kısa üç boyutlu video indirebileceğim bir site var mı , ama tam üç boyutlu olacak yani bana hissettirecek yerimden kaldırabilecek bir video. Normal uydu kanallarında 3d tuşuna basıyorum kumandadan bir ise yaramıyor . Tv aldık alalı doğru düzgün kullanamadık 3d yi . Bir el atarsanız çok sevinirim

işin aslını söyleyeyim,bende şöyle ağız tadıyla 3d film izlemedim.amaaa youtubeden 3d formatlı kısa videolar indirip denedim.gayette iyi oluyor.birde uydu bağlantınız varsa türksatın 3d hd kanalı var deneyin derim. iş bu yazıda adı geçen siteden indirip gayet güzel bir şekilde izlersiniz.neden 3d film izlemedin derseniz;onu yükleyeceğim bir flash bellek yok,hdd de yok,alırsam yapacam inş.. :)

Hocam şimdilik ben de kısa boyutlu 3d videolar denesem yeter ilerde bakarız. Youtubedan indirmek için link verir misiniz ? Top girl mu ne bir video vardı ? Birkaç tane link verseniz yeter , ya da nasıl bulacağız onu açıklasaniz ben ararım :)

türksat 3d hd yayın için ne gerekiyor. Bizde sadece dahili hd uydu alıcısı var . Cevap için sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 42 LM640S'i en ucuza nerede bulabilirim acaba?

1500 civarina bulabilme ihtimali var midir kampanya ile vs?

Ofis icin tv bakiyorum da, sanki 1500-1550 civarina vardi bir ara 42 640s,

3D'si olmayan, dahili uydu alicili, smart tv'li, wifi'li Samsung veya LG'ye 1300 civari vermektense eger o fiyatlara bulabilirsem 640s almak isterim tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

42 LM640S'i en ucuza nerede bulabilirim acaba?

3D'si olmayan, dahili uydu alicili, smart tv'li, wifi'li Samsung veya LG'ye 1300 civari vermektense eger o fiyatlara bulabilirsem 640s almak isterim tabi

dün kliksada 1599 liradan %10 world puan+avantajix den %2,5 para iadeli kampanyası vardı ama fiyat bugün artmış siteyi takip edin ara ara 640s te kampanya yapıyor.

Şuan sitede fiyatı 1699 tl
  • quote:

Bazı filmlerde altyazıyı görmüyor çözebilen oldu mu?

Hocam bendede oluyor bazı filmlerde. Ben hep Brrip ve DvdRip formatındaki filmlerde sıkıntı yaşadım. Nero ile açtığımda tanımıyor ama biraz önce plex media server ile altyazıları gördü. Bende plexte şöyle bir skıntı oluyor o yüzden kullanmıyorum. Film izlerken arada takılıp yükleniyor diyor. O yüzden plex tat vermedi bende.

Ekleme: altyazı görünmeyen filmi şimdi birde ub belleğe atıp açtım altyazıyı gördü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglarozkan -- 9 Ocak 2013; 12:11:51 >
  • http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/lg-42lm640s-full-hd-3d-smart-led-tv-4-gozluk-73515513

Mobilden olduğu icin link atamadım ... Faydalanmak isteyen arkadaslar icin..telefonuma mesaj olarak geldi..

Not : bir arkadas link olarak atabilirse konuya sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

42 LM640S'i en ucuza nerede bulabilirim acaba?

kliksayı takip edin güzel kampanyalar oluyor 42lm640s bana 1300 tl ye geldi kargoyi geç göndersede yine iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digitech -- 9 Ocak 2013; 12:44:06 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de tv'yi alalı 4-5 gün oldu hocam. Tvde kayıtlı olan 3d kısa film-belgeseller var. Ordan denemiştim.
    Nette öyle bir arattım da 3d içerikli filmler falan çıkıyor ama henüz denemedim.

Anladım hocam sağolun . bir yerden kısa filmler bulmak lazım böyle ya

paylaşım sitelerinde ücreti karşılığında hard disk dolumu yapan arkadaşlar var, onların arşivlerinde bolca blue-ray 3d filmler vardır, uygun ücretlerde temin edebilirsiniz,

mesela bir kaç örnek
    http://www.harddiskdolummerkezi.net/
    http://harddiskdolumu.net/fiyatlar/
    http://www.hdsaati.com/harddisk-dolum.html

forum sitelerinde bireysel kullanıcılardan daha uyguna da bulunabilir

sağolun hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

ZIP dosyasından çıkan şeyi USB'nin içine LG_DTV isimli bir klasör açıp oraya atıyoruz. Takınca kendisi görüyor.

Üstad dediğini aynen yaptım gördü kurmaya başladı %100 olunca ''Dosya aniden kapatıldı, Yazılım yükleme başlatılamıyor'' gibi bir ibare ile kapanıyor. Nedir sorun fikrin var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.