Şimdi Ara

Nokia 109; Monoblok tasarımlı ve bütçe dostu cep telefonu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia 109; Monoblok tasarımlı ve bütçe dostu cep telefonu

Microsoft ile işbirliğine giderek Windows Phone mobil işletim sistemli akıllı telefonlara ağırlık veren Nokia, diğer yandan cep telefonlarını bir iletişim aracından ibaret gören ve cep telefonlarında fazla özellik arayışı içinde olmayan tüketicileri göz ardı etmemeye çalışıyor. Finlandiya'nın mobil iletişim devi, bugün 109 olarak isimlendirdiği yeni modeliyle karşımıza çıktı.

Nokia'nın, 110 mm uzunluğunda, 46 mm genişliğinde, 14.8 mm kalınlığında ve 77 gram ağırlığında tasarladığı 109, monoblok bir yapı sunuyor. Siyah ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile gelen 109, dört band GSM şebekesine destek veriyor ve EDGE hızıyla hücresel ağlar üzerinden internete bağlanabiliyor. Merak edenler için cep telefonunda 3G desteği yok.

Series 40 arayüzünü kullanan 109'da, 1.8-inç boyutunda ve 128 x 160 piksel çözünürlüğünde renkli ekrana yer verilmiş. Cep telefonunun depolama alanı microSD kartlar aracılığıyla 32 GB'a kadar arttırılabilmekte.

3.5 mm'lik kulaklık girişi, FM radyosu bulunan cep telefonunun ana ekranından Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara erişim imkanı tanınmış. Batarya konusunda iddialı cep telefonu firma verilerine göre 33 güne varan bekleme süresi ve 7.5 saate varan konuşma süresi sağlıyor.

Nokia 109'un vergiler hariç 42$ fiyat etiketiyle, Avrupa ülkelerinde, Asya - Pasifik bölgesinde ve Çin'de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

• Hafiza kartina ne gerek var ? Adamlar Nexus a bile BILEREK eklemiyor ! Ayrica ekran inanilmaz küçük ! Şuanda samsung , Lg ve nokia nin 100 lerce bu tarz , donanim ve özellikte cihazi var . Gecen hafta nokia x1 çift hatli telefon 89 TL den satiliyordu.

• pahalıymış:)

• çok iyi 33 gün

• bu tür ucuz sade telefonlar ince ve çok hafif tasarlanmalı..

• quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

bu tür ucuz sade telefonlar ince ve çok hafif tasarlanmalı..

Motorola F3 bu konuda gayet basarili idi.

Pil , ses , titresim ve cift anten tasarimida var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkiye de 200 lira olur bu dandirik telefon.

• Bir firmada yakını görme konusunda sıkıntı çeken yaşı ileri insanlar için kullanımı kolay telefon tasarlamıyor (Belki ben bilmiyorum).

Eminim bir çok insan anne babalarına eski telefonlarını verip, onlara nasıl kullanılacağını anlatmaya çalışıyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: alp0007

Bir firmada yakını görme konusunda sıkıntı çeken yaşı ileri insanlar için kullanımı kolay telefon tasarlamıyor (Belki ben bilmiyorum). Eminim bir çok insan anne babalarına eski telefonlarını verip, onlara nasıl kullanılacağını anlatmaya çalışıyordur.

kesinlikle katılıyorum tasarımı ince ancak tuşlar ve ekran büyük olan telefon ideal olurdu.

• Bu telefonu alanlara Nokia ekranı daha iyi görebilmek için yanında mikroskop hediye edecekmiş.
  • 800 mah pil yetersiz. telefon pili sömürmüyor diye de en dandik pili koymak nedir aga ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: alp0007

Bir firmada yakını görme konusunda sıkıntı çeken yaşı ileri insanlar için kullanımı kolay telefon tasarlamıyor (Belki ben bilmiyorum).

Eminim bir çok insan anne babalarına eski telefonlarını verip, onlara nasıl kullanılacağını anlatmaya çalışıyordur.

Nokia 109; Monoblok tasarımlı ve bütçe dostu cep telefonu
  • eski kullandığım 3100 classic modeli vardı aynı ona benziyor benzer kasalar 6300 classicte de kullanıldı sanırım aynı kasalarda bolca stok yapıldı şimdi yeni model diye stok eritme çalışmaları yapılıyor olsa gerek :)zaten bir çok modelde bi kaç özellikle ekleme değiştirme ile yıllarca benzer telefonları satmadı mı bu nokia bize

• Açmayın beyler dedeler içinmiş :)

• 110x46x14.8mm ölçülerinde telefon yapıyorsun konuşma süresi 7.5 saat mi?

• Nokia gönülleri yeniden kazanacak derken bu fiyatla daha çok bekler. Muadil bir sürü cihaz var..

• Bu telefonun hitap ettiği kişileri düşününce yorum yapmak gereksiz. İlla her habere yorum yazacağım diye atlamayın.

• Micro USB girişi varsa flaş disk niyetine kullanılabilir

• 33gün iyimiş
  • nokia kendi mezarını kazıyor..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.