Şimdi Ara

Zalman'dan üç yeni hepsi bir arada su soğutma çözümü: LQ310, LQ315 ve LQ320

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Zalman'dan üç yeni hepsi bir arada su soğutma çözümü: LQ310, LQ315 ve LQ320

Donanım tutkunlarınca gayet yakından tanınan Zalman, üç yeni hepsi bir arada su soğutma çözümüne resmiyet kazandırdı: LQ310, LQ315 ve LQ320.

Güney Koreli bilgisayar bileşeni üreticisinin LQ serisi, hepsi bir arada su soğutma sistemlerinde görüldüğü üzere radyatörden, iki yönlü kauçuk hortumlardan, su pompasından ve soğutma bloğundan oluşuyor. LQ serisinin bakırdan imal edilen soğutma bloğunun üzerinde mini yapraklar göze çarpıyor. Böylece işlemci yüzeyi ile daha randımanlı ısı transferi amaçlanmış.

Peki Zalman'ın yeni su soğutma sistemleri arasında ne gibi farklılıklar bulunuyor?

LQ310'un radyatör boyutları 153 mm x 120 mm x 25 mm; LQ315'in radyatör boyutları 153 x 120 x 35 mm; LQ320'nin radyatör boyutları 153 x 120 x 51 mm şeklinde açıklanmış. Yani radyatörler arasında kalınlık farkı söz konusu. LQ310 maksimum 300 watt'lık ısı enerjisinin, LQ315 maksimum 330 watt'lık ısı enerjisinin, LQ3120 ise maksimum 340 watt'lık ısı enerjisinin üstesinden gelebilmekte.

Su soğutma sistemlerinin radyatörlerine, Zalman üretimi 120 mm'lik fan yerleştirilmiş. Uzun ömürlü mil yatağına sahip olan PWM fonksiyonlu fan, 900 devir / dakika ile 2000 devir / dakika hızları arasında faaliyet gösteriyor.

Intel'in LGA 775, LGA 1155, LGA 1156, LGA 2011 formundaki işlemcilerine; AMD'nin soket FM1, FM2, AM3, AM3+ formundaki işlemcilerine destek veren su soğutma sistemlerinin fiyatları sırasıyla şu şekilde: 85$, 100$ ve 120$

• mm sexy :)

• testi olsada bilgi sahibi olsak, 3 model arasında ısıl işlem gücü farkı ne kadar, ses db seviyesi ne bunları bilmeden almak pek akıllıca olmaz..

• 340w lık ısıl gücü emen versiyonun bide 2 fanlısı olsa,hatta fantezi ötesi 3 fanlısı olsa dadından yenmez.

• Yarışırsa Swiftech HD320 ile yarışır, bizde TR'den hödük hödük izleriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • test sonuçları gelsede bizde yeni alacagımız su sogutmayı belirlesek acaba h100 den daha iyimidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: [ORHAN]

test sonuçları gelsede bizde yeni alacagımız su sogutmayı belirlesek acaba h100 den daha iyimidir ?

Türkiye'ye geleceği kesin değil, tabi yurt dışından alacaksanız o başka.

H100 den iyi olacağını sanmıyorum, en iyi ihtimalle eşit olur ama iyi olmaz.

Radyatör olarak H100 büyük olduğu için ve 2 Fan ile soğutuluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoXeD

340w lık ısıl gücü emen versiyonun bide 2 fanlısı olsa,hatta fantezi ötesi 3 fanlısı olsa dadından yenmez.

İstenirse 2 fanlı kurulum yapılabilir.
  • Zalman Türkiye'ye ürün yelpazesinin tamamını getiriyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

Orijinalden alıntı: [ORHAN]

test sonuçları gelsede bizde yeni alacagımız su sogutmayı belirlesek acaba h100 den daha iyimidir ?

Türkiye'ye geleceği kesin değil, tabi yurt dışından alacaksanız o başka.

H100 den iyi olacağını sanmıyorum, en iyi ihtimalle eşit olur ama iyi olmaz.

Radyatör olarak H100 büyük olduğu için ve 2 Fan ile soğutuluyor.

o zaman beklememe gerek yok H100 yolu gözüktü sisteme ekleyim
  • su soğutmaya ihtiyaç duyan kişi sayısı ne kadar acaba merak ettim. profosyonel amaçlı deney yapan o.c meraklıları hariç. cupuların bu kadar az ısındığı özellikle intel tarafında standart soğutucular bile saatlerce cpu yu çalıştırıkan bide hava soğutmalı üst sınıf soğutucu hatta su soğutma ile düşünemiyorum

• Türkiye ye gelirse eyi

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

su soğutmaya ihtiyaç duyan kişi sayısı ne kadar acaba merak ettim. profosyonel amaçlı deney yapan o.c meraklıları hariç. cupuların bu kadar az ısındığı özellikle intel tarafında standart soğutucular bile saatlerce cpu yu çalıştırıkan bide hava soğutmalı üst sınıf soğutucu hatta su soğutma ile düşünemiyorum

2500k yı 4,5- 5 ghz de kullan standart soğutucuyla da bir görelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 6 Aralık 2012; 13:33:16 >
  • Zalman ürünleri hep kaliteli olmuştur, bunlarda kalite kokuyor resmen...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.