- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Reno Fluance Mi Yoksa Ford Focusmu (Focus Aldım Resimler İçeride)
88 Cevap3654 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

563 Mesaj
31 Ekim 2012; 23:10:40 

Reno fluance 1.5 2009 model privilage modeli ile ford focus 1.6 titanyum x paket arasında kaldım aşağı yukarı fiyatları aynı 38.000 - 40.000 gibi rakamlar benim aradığım özellik ise az yakacak tavan açılır hız sabitleyicisi olacak ve ikinci elde satımı kolay olacak bu iki araç arasında kaldım tercihim doğrumu yanlışmı bunların haricinde sizin tavsiyeleriniz olursa onuda duymak isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdullah_C@N -- 9 Kasım 2012; 20:38:47 >

Bana tepeden bakarsanız bir aptaL görürsünüz.
Bana aşağıdan bakarsanız tanrınızı görürsünüz.
Bana tam karşımdan bakarsanız kendinizi görürsünüz.

1678 Mesaj
31 Ekim 2012; 23:47:31 

Fluence daha güncel bir model,yeni kasa focus ise daha tercih edilebilir.Bu arada yeni focus fluence'den daha yumuşak daha konforlu gibi geldi bana.

Dünya karşılaştığınız fırtınalarla değil,gemiyi limana getirip getiremediğinizle ilgilenir

Emniyet kemeri hayat kurtarır...

563 Mesaj
1 Kasım 2012; 0:32:26 

Benim dediğim focus en son çıkan kasa değil üstat ondan bir önceki en son çıkan focus 55.000 tlden yukarıda

7335 Mesaj
1 Kasım 2012; 0:37:09 

Tasarım (göreceli), kalite, 1.6 ünite dizelse motor, güvenlik ve sağlamlık bakımından Focus daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

563 Mesaj
1 Kasım 2012; 9:31:11 

Banada focus daha çekici geliyor ikinci eli nasıldır peki

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Kasım 2012; 9:48:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Abdullah_C@N

Banada focus daha çekici geliyor ikinci eli nasıldır peki

2. el diyen adamın açacağı konuda fluance ın selamı dahi geçmez.
2. elden bahseden kullanıcının gideceği plaza adresleri:
ford,toyota,honda,opel,volkswagen.
O listede fordu gördünüz mü?
gördünüz.
Demek ki focusunuz şimdiden hayırlı olsun
Başka öneri isterseniz de bu fiyatlara 0km garantili lpg sunan corolla 1.33 modeline bakabilirsiniz.
Bizde var gayet memnunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 1 Kasım 2012; 9:50:19 >

563 Mesaj
1 Kasım 2012; 9:50:35 

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

2. el diyen adamın açacağı konuda fluance ın selamı dahi geçmez.
2. elden bahseden kullanıcının gideceği plaza adresleri:
ford,toyota,honda,opel,volkswagen.
O listede fordu gördünüz mü?
gördünüz.
Demek ki focusunuz şimdiden hayırlı olsun

Çok sert bir cevap verdiniz üstat :) tavsiye edersiniz dimi focus u güzel arabamı sizce bunun haricinde siz olsa idiniz bu para aralığına hangisini alırdınız

3265 Mesaj
1 Kasım 2012; 10:42:20 

Fluence da öyle sallandığı gibi kötü bir taşıt değil, bir kere boyutlar olarak focus dan daha geniş motoru daha az yakar vs. vs.,

908 Mesaj
1 Kasım 2012; 11:53:27 

renault un ikinci eli yok diyenler de gördük ya

vay bee

O halde siz Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz (Rahman Suresi)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Kasım 2012; 12:45:22 

quote:

benim kriterlerim sizinkilerden farklı:)2. el lüks araçlara bakarım ben araç alacak olsam.
Fakat sizin kriterlerinize göre hareket edilecekse 0km araba almayı tercih ederim.
Zaten mazotun fiyatı benzine yetişti,garantili lpg sunan corolla tadından yenmez bu fiyatlara.
Focusta karar kılarsanız yol tutuşu iyi,sağlam,performanslı güzel bir arabadır.
Temizini bulduktan sonra tercih edilir,alınır.
Corolla gibi o da 2.elin yıldızlarındandır diyebilirim.
quote:

Orijinalden alıntı: naczet24
renault un ikinci eli yok diyenler de gördük ya
vay bee

Bütün arabaların müşterisi vardır.
Fluance'ın 2. eli yok demedim,2. elde hızlı satayımcı değer kaybetmesinci galerici müşteriye gelmez dedim.
Focusu satarsın 1 haftada,onu satarsın 2 3 ayda hesabı.

198 Mesaj
1 Kasım 2012; 12:47:48 

FOCUS

CLS 63 AMG

563 Mesaj
1 Kasım 2012; 20:15:54 

Focus ta karar kıldım gibi arkadaşlar, ama reno nun yakıt tüketimi daha mı az

3357 Mesaj
1 Kasım 2012; 20:28:21 

Daha geniş iç mekan ve daha sessiz olmasından dolayı Fluence tercih ederdim. Renault modellerine çok alışık olduğum için seçerdim. Focus kötü mü? Kesinlikle değil. Tip olarak hangisi hoşunuza giderse onu alın derim, üç aşağı beş yukarı bariz bir farklılığı bulunmayan otomobiller. Forumda Fluence modeline karşı çok büyük bir ön yargı bulunmakta, ve fluence koltuğuna oturmamış insanlar bile aracı kötülemekte. Halbuki o da iyi bir otomobil.

Hilti. Outperform. Outlast.

1602 Mesaj
1 Kasım 2012; 20:33:45 

Tip olarak bence focus, özellik olarak ikisinde bilmiyorum

7335 Mesaj
1 Kasım 2012; 20:40:49 

quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Forumda Fluence modeline karşı çok büyük bir ön yargı bulunmakta, ve fluence koltuğuna oturmamış insanlar bile aracı kötülemekte. Halbuki o da iyi bir otomobil.

Üstad, Fluance'ın Business'inden en dolusuna kadar kullandım; Focus 1 Mk1, MK2, Focus 2 Mk1 ve Mk2'yi de kullandım. Senden alıntı yaptım ama direkt sana cevaben değil de, genel önyargının kaynaklarını aktarayım istedim. Burda neden Fluance değil'e bakalım izninle:

* Fluance, euroNCAP testine girmemekle zaten -bence- kafadan kaybediyor, bu bile aracı almamak için başlıca bir nedendir bana göre. Elektriklisi 4 yıldız aldı fakat normalinin test verisi yok. Focus 1 4 yıldız (1999), Focus 2 ise 5 yıldız (2004) aldı.

* Fluance'ın malzeme kalitesi daha üst düzey görünse de, Latitude'un malzemesindeki şikayetler gözönüne alınırsa benzer şikayetlerin yaşanacağı -ve yaşandığı- hususu var ki, sorma gitsin. Tuşlarda ve direksiyonlarda soyulma problemi var. Ek olarak o bagajdaki kollar yükleme yaparken beni öldürdü, işlevsel değil.

* 1.5 dCi motor halihazırda kendini kanıtlamış bir makine, ama 85 PS olanları resmen hantallaştırıyor aracı. Zaten bildiğim kadarıyla 90 PS'e çıkarıldı. Bunu sadece ben değil, yaklaşık 25 araçtan oluşan bir filonun kullanıcıları düşünmekte. Fakat Focus çok daha istekli ve 1.6 TDCI motor da zaten bir çok markanın kullandığı, üst düzey bir makine. Daha atak..

* Aracın virajlara girip çıkarken dengesi ve rijitliği Focus'taki gibi değil kesinlikle, yol tutuş konusunda Focus'un eline Fluance su dökemez.

* Hacim konusunda haklısınız, nispeten geniş bir araç Fluance. Ancak basık ve yayvan görüntüsü o konforu alıyor götürüyor (:

* Ekleme: Fluance daha sessiz olabilir; bu duruma çok dikkat etmedim. Ben motorun azcık ses kaçırmasından hoşlananlardanım.

Yukarda saydığım sebeplerden dolayı fluance almam, mümkünse de aldırmam (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 1 Kasım 2012; 20:48:36 >

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

673 Mesaj
1 Kasım 2012; 21:10:32 

reno compact sınıfta 2002 yılında ncap testinde sınıfında ilk 5 yıldız almış bir markadır.

bende dizel otomatik var on numara araçtır

beyaz dinamik edc fluence
65k km megane 2 dci 80hp 2007 (daha az yakan arabam olmadı)
68k km opel astra 1,6 2000 (dışı sizi içi beni yaktı)
43k km corolla 1,6 xli 1995 (on numara benzinli motor)

563 Mesaj
1 Kasım 2012; 21:19:57 

Fiyat olarakta focus daha da ucuz

202 Mesaj
1 Kasım 2012; 21:23:24 

Focus %51
Fluence %49

Ø7 Țoyotà Corollà 1.4 d-4d MMT Țèrrà ßlack

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
18 gün 1 sa. 59 dk. kadarı kaldı.
1 Kasım 2012; 22:37:53 

focus

361 Mesaj
1 Kasım 2012; 23:33:00 

quote:

Reno fluance 1.5 2009 model privilage modeli ile ford focus 1.6 titanyum x paket arasında kaldım aşağı yukarı fiyatları aynı 38.000 - 40.000 gibi rakamlar benim aradığım özellik ise az yakacak tavan açılır hız sabitleyicisi olacak ve ikinci elde satımı kolay olacak bu iki araç arasında kaldım tercihim doğrumu yanlışmı bunların haricinde sizin tavsiyeleriniz olursa onuda duymak isterim

Fleunce alma alan birakiyor diyorlar. Tabiki ford focus

3289 Mesaj
2 Kasım 2012; 1:03:52 

Bu forumda neyin kafası yaşanıyor anlamış değilim. Ford Focus burada X- paketle gelen esp için tercih edilebilir. Onun dışında mk2 Focus'u Fluence'in yanına koymam. Tutturmuşsunuz bir yol tutuş türküsü başka bir cacık bildiğiniz yok. Aynı fiyata satılıyorsa bu bence bir fırsattır, Fluence alın binin.Dediğim gibi Focus tercih edilecekse , esp olması bana göre tek dayanak..Daha Megane II ayarında konfor ve yalıtımı olmayan aracı burada padişah yapmaya gerek yok.Birde ikinci el mevzusu dönmüş . Komedi resmen .Renault'un C- sınıfı sedan otomobili Türkiye'de ikinci elde sıkıntı yaratırsa atın çöpe gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 2 Kasım 2012; 1:17:32 >

1669 Mesaj
2 Kasım 2012; 9:56:43 

2.el eski kasa Focus'a mı Fluence'la aynı para isteniyor? Satıcı muhtemelen o fiyata almıştır zaten. Fluence benim için bir şirket aracıdır, para verip alınmaz.110'dan sonra da dansöz gibi oynamaya başlar yolda. Ancak 40bin de eski kasa Focus'a verilmez, yol sesi motor sesi içeride. İthal dizel Megane bulmaya bakın, kapı kollarından gelen çıtırtılar haricinde sorunu yok. Tabii diğer markalara da bakın, neden bu 2 seçenek? ;)

2012 TIGUAN White/Night 1.4 TSI 122 HP

563 Mesaj
2 Kasım 2012; 15:45:28 

Çevremde de konuşuyorum fluance alma diyorlar nedenini soruyorum düdük gibi araç diyorlar insanı kavramıyor güven vermiyor diyorlar

4150 Mesaj
2 Kasım 2012; 15:52:34 

quote:

Çevremde de konuşuyorum fluance alma diyorlar nedenini soruyorum düdük gibi araç diyorlar insanı kavramıyor güven vermiyor diyorlar

Alma dostum ozaman aracı çevrendekileri dinle
Focus al yol tutuşu süper

Privilège

507 Mesaj
2 Kasım 2012; 15:58:08 

valla bende araştırıyorum o fiyatlara focus düşünüyoruz .

Focus derim

563 Mesaj
2 Kasım 2012; 16:37:33 

Ford alacağım arkadaşlar iki tane buldum birisi 2010 model x paket 115.000 km de 39.500 tl diğeri 2008 model x paket 81.000 de 37.000 tl bütün özellikleri aynı ikiside temiz hangisini almak mantıklı sizce...

4150 Mesaj
2 Kasım 2012; 16:45:04 

quote:

Ford alacağım arkadaşlar iki tane buldum birisi 2010 model x paket 115.000 km de 39.500 tl diğeri 2008 model x paket 81.000 de 37.000 tl bütün özellikleri aynı ikiside temiz hangisini almak mantıklı sizce...

Yüksek modeli al yeni yenidir

Privilège

673 Mesaj
2 Kasım 2012; 17:27:56 

kasvetli dar iç mekan olmayan bagaj nisbi olarak gürültülü motor

bir de yol tutuş muhabbeti başka araçlar virajlarda duruyor öyle dönüyor.

beyaz dinamik edc fluence
65k km megane 2 dci 80hp 2007 (daha az yakan arabam olmadı)
68k km opel astra 1,6 2000 (dışı sizi içi beni yaktı)
43k km corolla 1,6 xli 1995 (on numara benzinli motor)

1164 Mesaj
2 Kasım 2012; 17:36:19 

bu fluance bi tek bana mı çirkin geliyo?

ariva riva yeppa andela andela!

HONDA

3289 Mesaj
2 Kasım 2012; 20:12:13 

Konuyu açan arkadaş kararın hayırlı olsun. Alacağın aracıda Allah kazasız belasız eskitmeyi nasip etsin.
LaciaDeltacı: Arada 5 gömlek fark yok sen nereden çıkardın , kendi kendine iş çıkarma. Muhaaaa çekeceğine arka kapılarına bak Focus 'un . Milleti yalan yanlış yönlendiren sizleriniz . Siz yol tutuş türküsü tuttururken 5 gömlek fark varmış gibi bahsediyorsunuz , biz konfor ve yalıtım farkından bahsederken niye gözardı edilebilir oluyor. Sanki bu araçlar 250 km hız yapan spor otomobil ' yüksek hızda güven duygusu çok önemli bir kritermidir bu sedan aile otomobilleri için. Araçları sırf tipiyle değil içeriğiylede değerlendirmeyi öğrenin. Birde daha sorunsuz diyenler olmuş neye göre sorunsuz öğretin bana öğrenmek istiyorum.

563 Mesaj
2 Kasım 2012; 20:14:34 

İçi biraz dar tek o endişe ediyor 2010 mu alayım sizce 2008 mi arkadaşlar o konuda da bi yorum çakın

1010 Mesaj
2 Kasım 2012; 21:13:27 

Focusun arka kapilarindaki plastik kalitesinin cok iyi olmadıgını söyleyebilirim, de bu işçilik muhabbeti nedir?? Focustaki işçilik kalitesinin yarısı fluance de yok, artı olarak fluancenin de birçok yeri sert plastikden. Hemde tam takır olanından.

Mesela focusun kapı döşemesini sokun, yine de kapı icine ulaşamazsınız, kapıyı komple kapatan izolasyon ve diğer birçok sebeb sayabileceğim bir fayda sağlayan ikinci bir sac kaplama görürsünüz. Bunu da soktukten sonra ancak kapı kilidine ve cam krikosuna ulaşırsınız.

Fluancenin kapı döşemesini sökün, o döşemeden sonra ince bir sungerimsi malzemeden sonra hicbirsey yok... Fluance işçilik olarak eski megane2 den bile vasat iken burada focusa haksızlık etmiş olursunuz. Motor gürültüsü diyen arkadaslar makyajli kasa focusa kesin binsinler, bir fluance kadar ses ancak vardır ama daha tok bir ses gelir.
Fluance deki torsiyon çubuğu arka dingil aracın biraz daha sessiz olmasını sağlayabiliyor ama bu yüksek suretlerde,
Focustaki multilink tam bağımsız suspansiyon ,bağlantı noktaları gereği teker sesini nisbi olarak daha fazla kabinde hissettiriyor, ancak yüksek suratlerde yapacağınız kontra hareketlerde ve genel sürüş anlamında verdigi güven ve bozuk yol konforu üstünlüğü bu zaafını size unutturur.
Dci motor bir tdci motor kadar cok yakmaz doğrudur, ancak kesinlikle bir tdci kadar gitmez.

110 lük fluance daha 90 lik focusun bileğini bukemezken, 110 lük focus cok daha canlı ve atak bunu unutmayın.
Kağıt üstünde her ne kadar ikisi de eşit güçte olsalar da, bir dci motoru focus kadar performansli kullanırsanız, kesinlikle üzer sizi. Biraz daha Nazlı motor bu konuda.

Fluance kötü mu degil, ama üstünlükler yada mekanik konusunda bence halen bir focus mekaniğine kesinlikle sahip degil.
İzolasyon olarak focusu emsalsiz yapabildiysem ben, sizde yapabilirsiniz.

Denemesi iki depo yakıta bakar, ikisi ile de uzun yol tecrübe edin ne demek istediğim cok Acık anlaşılır.

Ben Renault'u seven bir ınsanım ama fluance bence zaafları olan arac.

2011 ford focus 109 hp tdci. iphone 4, hp compq presario 2,2 ghz dual core

2972 Mesaj
2 Kasım 2012; 21:27:21 

Fluencin arka camlari cok acayip ufak duruyor. Buna karsilik focus gayet genis. Fluencin on konsolu tasarimi focusa gore basarili bence. Fluencede bastiginiz zaman gayet iyi gidiyor. Focusun yuzune insanlar alisti artik fluence farkli duruyor. Bence fluenc tercih etmelisiniz

2716 Mesaj
2 Kasım 2012; 21:53:44 

quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Focusun arka kapilarindaki plastik kalitesinin cok iyi olmadıgını söyleyebilirim, de bu işçilik muhabbeti nedir?? Focustaki işçilik kalitesinin yarısı fluance de yok, artı olarak fluancenin de birçok yeri sert plastikden. Hemde tam takır olanından.

Mesela focusun kapı döşemesini sokun, yine de kapı icine ulaşamazsınız, kapıyı komple kapatan izolasyon ve diğer birçok sebeb sayabileceğim bir fayda sağlayan ikinci bir sac kaplama görürsünüz. Bunu da soktukten sonra ancak kapı kilidine ve cam krikosuna ulaşırsınız.

Fluancenin kapı döşemesini sökün, o döşemeden sonra ince bir sungerimsi malzemeden sonra hicbirsey yok... Fluance işçilik olarak eski megane2 den bile vasat iken burada focusa haksızlık etmiş olursunuz. Motor gürültüsü diyen arkadaslar makyajli kasa focusa kesin binsinler, bir fluance kadar ses ancak vardır ama daha tok bir ses gelir.
Fluance deki torsiyon çubuğu arka dingil aracın biraz daha sessiz olmasını sağlayabiliyor ama bu yüksek suretlerde,
Focustaki multilink tam bağımsız suspansiyon ,bağlantı noktaları gereği teker sesini nisbi olarak daha fazla kabinde hissettiriyor, ancak yüksek suratlerde yapacağınız kontra hareketlerde ve genel sürüş anlamında verdigi güven ve bozuk yol konforu üstünlüğü bu zaafını size unutturur.
Dci motor bir tdci motor kadar cok yakmaz doğrudur, ancak kesinlikle bir tdci kadar gitmez.

110 lük fluance daha 90 lik focusun bileğini bukemezken, 110 lük focus cok daha canlı ve atak bunu unutmayın.
Kağıt üstünde her ne kadar ikisi de eşit güçte olsalar da, bir dci motoru focus kadar performansli kullanırsanız, kesinlikle üzer sizi. Biraz daha Nazlı motor bu konuda.

Fluance kötü mu degil, ama üstünlükler yada mekanik konusunda bence halen bir focus mekaniğine kesinlikle sahip degil.

Denemesi iki depo yakıta bakar, ikisi ile de uzun yol tecrübe edin ne demek istediğim cok Acık anlaşılır.

110'luk dci 90'lık tdci'ın bileğini bükemiyor mu dci130hp, tdci68hp ile kapışabilir mi acaba

Fluence 1.5dci 0-100km değeri 11sn, Maksimum Hız:185km

90hp lik focusun değerlerini yazında bir bakalım

-------------------------------

Konu sahibi arkadaş kararını vermişsin hayırlı uğurlu olsun. Focus güzel araç pişman olacağını sanmam ama beklentilerde önemli. Ford'lar genel olarak sert araçlardır pek konfor sunmazlar ama yol tutuşları iyidir. Yine motor sesini biraz fazla içeri alırlar. Bunlar senin için sorun değilse gerisi çok önemli değil zaten.

563 Mesaj
2 Kasım 2012; 22:00:45 

Benim için ses önemli değil arkadaşlar, tavan açılır olsu,n park sensörü olsun, mp3 çalsın, hız sabitleyicisi olsun, ikinci eli iyi olsun birde az yaksın az vergisi olsun yeter...

741 Mesaj
2 Kasım 2012; 23:54:31 

Abim'in çalıştıgı şirket makyajsız focus2 vermişti sonra arabaları değiştirip fluence verdiler...Focus iç mekana daha fazla ses alıyor,direksiyonu biraz serttir ama yoltutuş,kullanım zevki fluence'te yok...Fluence'in de direksiyonu focustan çok yumuşak...Fluence daha geniş,arak diz mesafesi çok iyi ama focusta dar sayılmaz...Performansı sürüş dinamiklarini vs bir kenera bırakırsak malzeme kalitesi vs. bunlara girersek kesinlikle focus...Fluence'in ön konsol ve kapı yanları çok kolay deforme oluyor ve de deforme olmuş...Focuslar kolay kolay deforme olmuyor bunu hem focus2'de gördüm hemde 8 sene kullandıgımız focus1'de şahit oldum...Hatta 8 yıl kullandıgımız focus1, abimin fluence'den daha yeni duruyor...

3289 Mesaj
3 Kasım 2012; 10:16:45 

quote:

1- Focustaki işçilik kalitesinin yarısı Fluence de olmaması.
2- 110 'luk Fluence'in 90'lık Focus'un bileğini bükememesi.

1- Herhalde bahsettiğiniz kapı içlerinde iki kat sac bulunması Focus'u iki kat daha iyi işçiliğe sahip yaptı.Buna inandığınıza göre zaten tartışılacak bir durum yok ortada.
2-110 hp Fluence ile 90 Hp 'lik Focus nasıl baş edemedi biraz detaylı anlatırsanız bizde bilelim.

Birde Focus'u emsalsiz bir yalıtıma sahip yapmışsınız.Ancak , Fluence kadar içeriye motor sesi alan , kapılarda iki kat sac ve komple izolasyon olan bir araç için neden emsalsiz yalıtım yapma ihtiyacı duydunuz.Yada başka focus sahipleri neden bu tarz yalıtım işleriyle çok alakalı ? Üstün TDCİ motor kadar turbo hortumundan sıkıntı çıkaran başka dizel motor duydunuz mu hiç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 3 Kasım 2012; 10:30:15 >

2532 Mesaj
3 Kasım 2012; 10:18:10 

Fluence 1.5 dCİ 90 bg Kullanıyorum.Şunu Söyleyeyim Gerçekten Az Yakıyor.Deposunu Fullersen Rahat 1000 km Gidersin.Az Yakan Bir Araç Almak İstiyorsan Fluence Al Derim.Kaliteli Birşey Almak İstiyorsanda Focus Al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çift Çekirdekli -- 3 Kasım 2012; 12:36:46 >

★★★★★★★

''Auf Wiedersehen Regenmeister''
''Hiçbir zaman kendi limitlerime ulaşamadım.Beni daha hızlı olmaktan alıkoyan hep aracın limitleri olmuştur,kendi limitlerim değil.''
Michael Schumacher ''The Red Baron''
7 Times Formula One World Champion (94-95-00-01-02-03-04)
#91 Grand Prix Victory #68 Pole Positions #77 Fastest Lap #155 Podium #22 Hat-tricks (pole, win, fastest lap)

1010 Mesaj
3 Kasım 2012; 12:53:39 

Benim yazdığım sadece kapısından ornek,
İscilik olarak sizin anlattığınız koltuk konforu herhalde. Aracın taban halısı marsbiyerleri bile egreti duran fluance bindiğinde, kafan tavan döşemesine degmemesi icin ayrıca caba gösterirsin, yine gunesliklere kafanı çarpmamak icin uğraşlar verirsin.
İzolasyon denilince sadece motor sesini anlayan adamda NATO mermeri gibi kafa bulunur diyeyim. İki aracı uzun donemde kullanmadığın gayet Acık ve net.
Makyajsiz kasanın bitmek bilmeyen turbo hortumu problemi hala makyajli kasada olduğunu zanneden yine NATO kafalidir. Makyaj ile birlikte aracın 1000den fazla parçası gerek değiştirilerek, gerekse de gelistirilerek sorunsuz hale gelmiş bir araca çamur atmak bu olsa gerek.
Hala iddamin arkasında duruyorum, iki aracı yan yana koy ve yürüt bakalım neler olacak. Ben bunu yaşadığım icin diyorum. Sen tutmuş yeni nesil 130 hp motoru konuşuyorsun, 68 hp fiesta germismis
Neyse fazla söze gerek yok konu sahibi kararını vermiş

2011 ford focus 109 hp tdci. iphone 4, hp compq presario 2,2 ghz dual core

1788 Mesaj
3 Kasım 2012; 13:03:08 

focus 2.5 x paket o fiyat aralıgında dizelse şayet bulmanız çok zor onu baştan bi belirtelimde..

fluence daha ekonomiktir ama geri kalan herşeyde bence focus...

3289 Mesaj
3 Kasım 2012; 13:41:58 

quote:

Benim yazdığım sadece kapısından ornek,
İscilik olarak sizin anlattığınız koltuk konforu herhalde. Aracın taban halısı marsbiyerleri bile egreti duran fluance bindiğinde, kafan tavan döşemesine degmemesi icin ayrıca caba gösterirsin, yine gunesliklere kafanı çarpmamak icin uğraşlar verirsin.
İzolasyon denilince sadece motor sesini anlayan adamda NATO mermeri gibi kafa bulunur diyeyim. İki aracı uzun donemde kullanmadığın gayet Acık ve net.
Makyajsiz kasanın bitmek bilmeyen turbo hortumu problemi hala makyajli kasada olduğunu zanneden yine NATO kafalidir. Makyaj ile birlikte aracın 1000den fazla parçası gerek değiştirilerek, gerekse de gelistirilerek sorunsuz hale gelmiş bir araca çamur atmak bu olsa gerek.
Hala iddamin arkasında duruyorum, iki aracı yan yana koy ve yürüt bakalım neler olacak. Ben bunu yaşadığım icin diyorum. Sen tutmuş yeni nesil 130 hp motoru konuşuyorsun, 68 hp fiesta germismis
Neyse fazla söze gerek yok konu sahibi kararını vermiş

Ben yeni nesil motor felan konuşmuyorum.Başka kişinin yazdığı mesaj beni ilgilendirmez.Ama 90 hp Focus 110 hp Fluence ile aynı gidiyor diyen sizsiniz.Bunu firsat olsa da denesek keşke.Fluence'in arka kısımda diz mesafesindeki cömertliği baş mesafesinde göstermediğini çok iyi biliyorum , hatta Ford focus MK1'in bile arka kısımda cüsseli Fluence'den daha iyi bir baş mesafesine sahip olduğunu söylerim.Bu konuda bir iddiamda olmadı.Siz beni daha araca binmeden Fluence daha ferah başka neresi iyi olabilir ki diyen ergenlerden sandınız galiba.Dediğiniz gibi fazla söze gerek yok arkadaş tercihini yapmış.Daha önce dileklerimi paylaşmıştım zaten kendisiyle.

1319 Mesaj
3 Kasım 2012; 14:00:24 

quote:

Orijinalden alıntı: DMustaine

bu fluance bi tek bana mı çirkin geliyo?

ben de varım

Müthiş sol ayağımlan yabıştırdım...

2172 Mesaj
3 Kasım 2012; 15:43:33 

fluanceye haksizlik etmeyelim ama focus kadar iyi olamaz diyorum. Focusun tek eksi yani cok ses aliyor. Ama arac fisek gibi, motor gitmem demiyor.

SAGA Virtual Airlines - IVAO

563 Mesaj
8 Kasım 2012; 21:28:41 

Aracı aldım arkadaşlar yarın resimlerini gösteririm

563 Mesaj
9 Kasım 2012; 18:55:25 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdullah_C@N -- 10 Kasım 2012; 0:26:02 >

1155 Mesaj
9 Kasım 2012; 19:35:39 

quote:

...
Edit:Boya darbe yok 2008 model 8000 km de 36.000 TL ye aldım fiyatı nasıl sizce arkadaşlar

Hayırlı olsun. Ben olsam ben de Focus'u tercih ederdim.
Bir şeyi merak ettim. 2008 model araç nasıl 8000'de oluyor? Sahibi neredeyse hiç kullanmamış.

CLS 550

5169 Mesaj
9 Kasım 2012; 19:57:22 

Fluence 185 i geçebiliyor muydu?

Focus almakla iyi etmişsiniz

Seni gördüğüm zaman böyle içimde bir şeyler oldu. Konuşmayı beceremem ama anladın di mi? Canımsın be! Güneşimsin, havamsın. Yani şu ağzımdaki izmarit yok mu kız! İşte onun gibi benimsin. Yani buramdasın be! Sen hayatımın tek golüsün yani.

563 Mesaj
9 Kasım 2012; 20:35:54 

@ miraculous

Pardon 80.000 km

@ IslakFasulye

Eyvallah

3254 Mesaj
9 Kasım 2012; 20:36:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Tasarım (göreceli), kalite, 1.6 ünite dizelse motor, güvenlik ve sağlamlık bakımından Focus daha iyidir.

Bu yoruma katılıyorum. Ford = güvenlik.

6115 Mesaj
10 Kasım 2012; 14:20:42 

quote:

Edit:Boya darbe yok 2008 model 80.000 km de 36.000 TL ye aldım fiyatı nasıl sizce arkadaşlar

Aracın X-paket olduğu da hesap edilirse fiyat çok çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 10 Kasım 2012; 14:21:01 >

571 Mesaj
10 Kasım 2012; 14:23:54 

focus