- x
Renault OYAK Kampanyası Fiyatları
2126 Cevap149283 Görüntüleme33 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     17 [19] 21 22 23 24 25 26      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

545 Mesaj
2 Şubat 2013; 16:46:07 

quote:

Orijinalden alıntı: blade69

ben araçları gördüm. camlar renkli değil farlar normal far perdeler yok. daha neyi görmek gerekiyor anlıyorum. bana nasıl araba verirlerse onu alirim ve itiraz etmenin ne faydasi var mantıklarını anlamış değilim.farklı olmak için hakkın için itiraz edeceksin.yok öyle vur kafasina al ekmeğini... biz sozlesmenin esaslarinin peşindeyiz.mais bayilerine gidenler araçları görebilirsiniz kuzu gibi yatıyorlar orada.ayrıca megane lar için söylüyorum eksiklikler zaten yekılı bayııler tarafından deklare edildi.hala daha ben aracı görmek istiyorum diyen varsa bilemem.ona şimdiden hayırlı olsun ...

o zaman sözleşmeyi ona göre yapacaklardı.o sayılan eksiklikler 2000-3000 tl vardır.bu forumlar olmasa millet nasıl örgütlenecek 100-200 kişi aracını teslim almasa mecbur indirim yapacaklar

19 Mesaj
2 Şubat 2013; 18:00:10 

megane hb touch modellerde mercekli far ve arka cam perdeleri dışında tespit edilen eksiklik var mı?

86 Mesaj
2 Şubat 2013; 18:22:57 

quote:

Orijinalden alıntı: axisios

o zaman sözleşmeyi ona göre yapacaklardı.o sayılan eksiklikler 2000-3000 tl vardır.bu forumlar olmasa millet nasıl örgütlenecek 100-200 kişi aracını teslim almasa mecbur indirim yapacaklar

2013 modeller için bu özelliklerin hepsi olcaktı daha sonra renault artan girdi maliyetlerini dengelemek için araçlarda maliyet dusurmeye gitti ve sonuç ortada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

120 Mesaj
2 Şubat 2013; 18:24:19 

quote:

Orijinalden alıntı: kircali-44

KARDEŞİM. S.A ŞU AN TÜRKİYENİN NERESİNDEN ARAÇ ALIRSAN AL NÜFUSDAKİ İKAMETGAHIN NERESİ İSE ORANIN PLAKASINI ALIYORSUN BAŞKA ŞANSIN YOK SANA FATURANI KESİP UYGUNLUK BELGENİ VERECEKLER. BU BELGELER VE TRAFİK SİGORTASI İLE BERABER İKAMET ETTİĞİN TRAFİK TESCİLDEN İŞLEMLERİNİ YAPTIRIP PLAKA VE RUHSATINI ALACAKSIN.SEN ONLARA 900 TL CİVARI EKSİK ÖDEYECEKSİN İŞLEMLERİ KENDİN YAPARSAN ÇOK UCUZA MALEDERSİN. YANİ 300 TL CİVARI CEBİNDE KALIR.

ben vekalet vermek istemiyorum diyen varmı? kendi plakamı ruhsatımı kendim yaparım diyen? bunu yapan varsa teslimatta ödenmesi gereken miktardan ne kadar eksik ödediniz? varsayım değilde somut gerçek örnek varsa, yaptım oldu diyen varsa söyleyebilir mi, çok fazla bilgi var forumda yalan yanlış hepsi birbirine karıştı bilgi kirliliği oluyor sanki affınıza sığınarak...

** adanadan megane touch alacaz 18şubatta, plaka (ikametgah başka bir il, ve o il plakalı olmasını istiyorum)(vekalet sadece noter farkı ise yani 40-50 liraya servis yapacaksa bunu yapsın, bayiden hazır şekilde alabileceksek bu durumda daha iyi olur, uyar)..
** eksik donanım her ne ise fiyat farkını ödemek istemiyorum teslimatta..
** kaskomu kendim yaptırmak istiyorum (aracı alan ile sahibi farklı kişiler olacak)..

ben de benzer durumdaydım yada durumda olacam diyen varsa, ve şunları şunları yaptım yada yapacağım diyen varsa, lütfen paylaşabilir mi?
teşekkür ederim şimdiden...

2006 Megane 2 HB Authentique 1.4 16V (Satıldı)
2013 Yeni Megane HB Touch 1.6 16v CVT Otomatik 115 bg 16'' Aluminiyum Jant

86 Mesaj
2 Şubat 2013; 18:32:48 

quote:

Orijinalden alıntı: darkolion

megane hb touch modellerde mercekli far ve arka cam perdeleri dışında tespit edilen eksiklik var mı?

bildiğim kadarıyla başka eksik yok

179 Mesaj
2 Şubat 2013; 18:34:40 

quote:

ben araçları gördüm. camlar renkli değil farlar normal far perdeler yok. daha neyi görmek gerekiyor anlıyorum. bana nasıl araba verirlerse onu alirim ve itiraz etmenin ne faydasi var mantıklarını anlamış değilim.farklı olmak için hakkın için itiraz edeceksin.yok öyle vur kafasina al ekmeğini... biz sozlesmenin esaslarinin peşindeyiz.mais bayilerine gidenler araçları görebilirsiniz kuzu gibi yatıyorlar orada.ayrıca megane lar için söylüyorum eksiklikler zaten yekılı bayııler tarafından deklare edildi.hala daha ben aracı görmek istiyorum diyen varsa bilemem.ona şimdiden hayırlı olsun ...

o zaman kalan tutarı da mais hesabına havale yapmamak lazım çünkü bütün parayı gönderdikten sonra, itiraz etseniz de bişey değişmeyecektir. önemli olan parayı göndermeden renault'a ile pazarlığa oturmak ve bunu kazanmak. ama lütfen forumda bu konu içersine dahil olan herkesten rica ediyorum: bulunduğunuz ildeki mais bayiisine eğer fluence^'in icon modelleri geldiyse bu eksiklikleri foto ile belgeleyebilr misiniz?

86 Mesaj
2 Şubat 2013; 20:24:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kimani21

o zaman kalan tutarı da mais hesabına havale yapmamak lazım çünkü bütün parayı gönderdikten sonra, itiraz etseniz de bişey değişmeyecektir. önemli olan parayı göndermeden renault'a ile pazarlığa oturmak ve bunu kazanmak. ama lütfen forumda bu konu içersine dahil olan herkesten rica ediyorum: bulunduğunuz ildeki mais bayiisine eğer fluence^'in icon modelleri geldiyse bu eksiklikleri foto ile belgeleyebilr misiniz?

bu eksiklikler megane larda var fluencede sadece arka karartılmıs camlar yok sanırım

196 Mesaj
2 Şubat 2013; 22:55:54 

quote:

Orijinalden alıntı: EynelMefer

ben vekalet vermek istemiyorum diyen varmı? kendi plakamı ruhsatımı kendim yaparım diyen? bunu yapan varsa teslimatta ödenmesi gereken miktardan ne kadar eksik ödediniz? varsayım değilde somut gerçek örnek varsa, yaptım oldu diyen varsa söyleyebilir mi, çok fazla bilgi var forumda yalan yanlış hepsi birbirine karıştı bilgi kirliliği oluyor sanki affınıza sığınarak...

** adanadan megane touch alacaz 18şubatta, plaka (ikametgah başka bir il, ve o il plakalı olmasını istiyorum)(vekalet sadece noter farkı ise yani 40-50 liraya servis yapacaksa bunu yapsın, bayiden hazır şekilde alabileceksek bu durumda daha iyi olur, uyar)..
** eksik donanım her ne ise fiyat farkını ödemek istemiyorum teslimatta..
** kaskomu kendim yaptırmak istiyorum (aracı alan ile sahibi farklı kişiler olacak)..

ben de benzer durumdaydım yada durumda olacam diyen varsa, ve şunları şunları yaptım yada yapacağım diyen varsa, lütfen paylaşabilir mi?
teşekkür ederim şimdiden...

Eynelmefer adana dan 18 inde mi araçlar alınacak. Daha erken alacaklar da olur mu. Benim araç da faturalandirildi ancak vekalet için aranmadim henuz. Bana 15 ine kadar alırsın denmişti.erteleme falan mi oldu acaba

120 Mesaj
2 Şubat 2013; 23:19:17 

yok ben 18 inde adana da olacam, yoksa 10 unundan sonra demişlerdi...
faturalandı derken, toplam ne kadar tuttu değişme var mı? 16" jant eklettirdim ben 39300 olması lazım bakalım fatura ne kadar olacak, bir de dediğim gibi eğer plaka ruhsat işleri için ek ödeme olur mu yada vekalet vermesek ücret alırmıyız, nasıl olacak bilmiyorum?

196 Mesaj
2 Şubat 2013; 23:39:40 

quote:

yok ben 18 inde adana da olacam, yoksa 10 unundan sonra demişlerdi...
faturalandı derken, toplam ne kadar tuttu değişme var mı? 16" jant eklettirdim ben 39300 olması lazım bakalım fatura ne kadar olacak, bir de dediğim gibi eğer plaka ruhsat işleri için ek ödeme olur mu yada vekalet vermesek ücret alırmıyız, nasıl olacak bilmiyorum?

Valla fatura ne kadar tuttu sormadım. Vekalete gerek yok ben hallederim dedim. O zaman bir kısmını biz öderiz onu oradan düşeriz bunu bilmem nere keseriz falan dedi. Benim aklım karıştı. O zaman is iyice karışacak gibi. Neyse ben vekalet vereyim dedim. Ama hala aramadilar. Seni aradılar mi bu işlemler için.açıkçası iyice sıktı bu araba teslimi. Valla 2000 lira kar edeceğiz diye perişan ettiler yaa. Artik gozumde bisi yok. Fazla para vereyim ama bu is bitsin artık.bir daha ne oyak ne renault.bu kadar amatör ce bu is yapılmaz yaa.pazardan araba alıyor gibi.

136 Mesaj
2 Şubat 2013; 23:44:56 

arkadaşlar imkanınız varsa plaka ruhsat işini kendiniz yapın daha hesaplı oluyor bilginize...

120 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:02:02 

quote:

Orijinalden alıntı: pilot0018

arkadaşlar imkanınız varsa plaka ruhsat işini kendiniz yapın daha hesaplı oluyor bilginize...

arkadaşım yukarıda da sordum ama lütfen somut paylaşırmısınız bilginizi:)
ne kadar az ödediniz ve nerede yaptırdınız? aracınız ne kadardı normalde?

136 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:04:13 

hocam daha doğru düzgün aracını alan yok 2 yıl önce 0 focus almıstım 200-300 tl arası miktar cebimde kalmıştı oradan bildiğimi paylaşıyorum...

136 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:06:33 

hocam daha doğru düzgün aracını alan yok 2 yıl önce 0 focus almıstım 200-300 tl arası miktar cebimde kalmıştı oradan bildiğimi paylaşıyorum...

120 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:07:01 

quote:

tamam bekleyelim bakalım, daha zamanımız var ne de olsa...

136 Mesaj
3 Şubat 2013; 0:08:03 

aynen oyle ıkı hafta ıcınde hersey bellı olur

179 Mesaj
3 Şubat 2013; 9:11:17 

quote:

bu eksiklikler megane larda var fluencede sadece arka karartılmıs camlar yok sanırım

Peki bu eksikliklerle ilgili olarak kalan tutari havale ettiniz mi mais hesabina?

86 Mesaj
3 Şubat 2013; 9:47:29 

quote:

Orijinalden alıntı: kimani21

Peki bu eksikliklerle ilgili olarak kalan tutari havale ettiniz mi mais hesabina?

yok ödeme yapmadim. sözleşmedeki esaslar uygulanıncaya kadar aracı teslim almayacağım diye oyaka bildirdim.faturada indirim olmazsa aracı almayacağım

86 Mesaj
3 Şubat 2013; 11:25:38 

quote:

yok ödeme yapmadim. sözleşmedeki esaslar uygulanıncaya kadar aracı teslim almayacağım diye oyaka bildirdim.faturada indirim olmazsa aracı almayacağım

tabiki sadece aracı almayacağım demek mücadeleyi bırakmak demek değil. ondan sonra gerekli yargı sürecini baslatmayi düşünüyorum.insanları keriz yerine koymak nasıl oluyormuş anlasınlar

196 Mesaj
3 Şubat 2013; 11:51:29 

Arkadaş lar oyaktan megane touch aracını teslim alan hiç yok mu. Şu ana kadar donanım ında neler olduğundan sadece megane icon dan eminiz. Halbuki birçok arkadaş aracını teslim aldı. Araci teslim alan forum u bırakıyor.ups 2003 kardeşim iz gibi bizi aydınlatacak diğer arkadaşları da bekliyoruz.birbirimize yardımcı olalım.birlikte HAREKET edelim..

196 Mesaj
3 Şubat 2013; 11:58:04 

Ayrıca oyak in renault ile ortak hareket ederek yapmış olduğu eksik donanım li araç teslim ini medya da dile getirirsek sabah haber programı sunanlar devamlı tweet okuyor mesala.fox tv.çok etkili olur kanaatindeyim. Arkadaş ların dediği gibi araç başına 2000 tl lik bir eksiklik skandal seviyede

21 Mesaj
3 Şubat 2013; 12:35:48 

DİKKAT.................DİKKAT........................... DİKKAT................DİKKAT.................DİKKAT........... DİKKAT................DİKKAT.................DİKKAT...........................

FAR SAĞ 805+KDV
FAR SOL 805 +KDV
PERDE SAĞ 348+KDV
PERDE SOL 348+KDV
PERDE ARKA 400+KDV
KOYU RENK ARKA CAMLAR ?

TOPLAM 2706+KDV= 3193 TL SI

ÖYLE FARK 1000-2000 DEĞİL. BAZI ZENGİN ARKADAŞLAR VAR ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL AYRINTIYA TAKILMAM FALAN YAZIYORLAR. ONLARIANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL SANIRIM GELİR SEVİYELERİ BAYAĞI YÜKSEK. EĞER CAMLARDA SIKIŞMA EMNİYETİ VARSA ÇİFT SESLİ KLAKSON VARSA BAŞKA BİR EKSİK YOKSA 3000 TL CİVARINDA İNDİRİM YAPMALARI GEREKİR KALDIKİ BU BİLE AZ ÇÜNKİ YAPTIKLARI İNDİRİM MAĞDURİYETİMİZİ KAPATMIYOR. ARACINI EKSİK VE KUSURLU OLARAK ALMIAL ZORUND AKALIYORSUN BU ÖZELLİKLERİ ALMAK İSTESENİZ PARAYLADA EKLETEMEZSİNİZ ARACINIZ SÖKECEKLER ORASINI BURASINI DELECEKLER YİNEDE FABRİKANIN TAKTIĞI GİBİ OLMAYACAK..

ARACIM MEGANE HB ICON . 1,5 DCİ 110 BEYGİR

ÖZLLİKLERİ (OYAK KAMPANYA LİSTESİ ARAÇ ÖZELLİKLERİ BÖLÜMÜNDEN ALITIDIR)

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
Elektronik Denge Programı (ESP)
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
Acil Fren Destek Sistemi (AFU)
Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları
Perde Hava Yastıkları
Yolcu Hava Yastıklarının Manuel Olarak Devre Dışı Bırakılması
Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX)
Sürücü ve Yolcu Emniyet Kemeri İkaz Uyarısı
Projeksiyon Mercekli Halojen Farlar
Led Gündüz Farları
Sis Farı
Direksiyondan Kumandalı Hız Ayar ve Sınırlayıcı
4 Yönlü Ön Koltuk Kafalıkları
Yükseklik Ayarlı Arka Koltuk Kafalıkları
Sesli Yüksek Sürat İkazı
Çift Tonlu Klakson
3 Noktalı Arka Emniyet Kemerleri
Arka Park Sensörü
Stepne 205/65 R15

KONFOR
Eller Serbest Renault Kart Sistemi
Elektrikli Katlanabilir Isıtmalı Dış Dikiz Aynası
Elektrikli Park Freni
Ön Kol Dayama
Çift Bölgeli Elektronik Klima
Otomatik Yanan Farlar
Yağmur Sensörü
Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası
Icon Siyah Parçalı Deri Kumaş Döşeme
Arka Park Sensörü
Yükseklik Ayarlı, Bel Destekli ve Harita Cepli Sürücü Koltuğu
1/3 - 2/3 Katlanabilir Arka Koltuk
Koyu Renk Arka Camlar
Tek Dokunuşla Açılıp Kapanabilen, Sıkışma Engelleyicili Elektrikli Ön ve Arka Camlar
Arka Cam Perdesi
Arka Kapı Cam Perdeleri

MEDYA
Türkçe Gösterge Tablosu
Konsola Entegre Ekranlı 4x20 W Ses Sistemi
iPod Uyumlu USB Bağlantı Girişi
Bluetooth Müzik ve Telefon Bağlantısı
DIŞ EKİPMANLAR
Gümüş Rengi Dış Kapı Kolları
16" Kaleido Tipi Alüminyum Jantlar

160 Mesaj
3 Şubat 2013; 12:52:56 

ARAÇ TESCİL MASRAFLARI İLE İLGİLİ OLARAK
Daha öncede bu konuya yazmıştım.
Ankara Mais bu iş için 410 lira alıyor. Eğer kendiniz yaptırırsanız 170 lira falan tutuyor.
Fakat 6 şubattan itibaren bu iş elektronik ortamda olacak yani sadece ruhsat masrafı 170 lira alınacak.
Eğer aradaki farkı Maisten bunu talep etmezsek normalde aracı vekalet vb. masraflar için aldıkları yaklaşık 240 lira parayı cebe atmış olacaklar.

179 Mesaj
3 Şubat 2013; 13:25:41 

quote:

Araç Modeli

Güvenlik
Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları S
Perde Hava Yastıkları S
Acil Fren Destek Sistemi (AFU) S
Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) S
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR) S
Elektronik Denge Programı (ESP) S
Yolcu Hava Yastıklarının Manuel Olarak Devre Dışı Bırakılması S
Baş, Göğüs Yan Hava Yastıkları S
Emniyet Kemeri İkaz Uyarısı S
3 Noktalı Arka Emniyet Kemerleri S
Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX) S
Direksiyondan Kumandalı Hız Ayar ve Sınırlayıcı S
3. Stop Lambası S
LED Gündüz Farları S
Yükseklik Ayarlı ve Gergili Ön Emniyet Kemerleri S
Sesli Yüksek Sürat İkazı S
Çift Tonlu Klakson S
Konfor
Çift Bölgeli Elektronik Klima S
Eller Serbest Renault Card Sistemi S
Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur Sensörü S
Arka Koltuk Sırtlığı 1/3-2/3 Katlanma Özelliği S
Arka Park Sensörü S
Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon S
Deri Direksiyon S
Tek Dokunuşla Açılıp Kapanabilen Elektrikli Ön Camlar S
Merkezi Kilit S
Yükseklik Ayarlı 3 Arka Koltuk Başlığı S
Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu S
Ön Kol Dayama S
Ön Sis Farları S
Isıtmalı Arka Cam S
Tek Dokunuşla Açılıp Kapanabilen, Sıkışma Engelleyicili Elektrikli Arka Camlar S
Arka Koltuk Kol Dayama S
Uzaktan Kumanda ile Camları Kapama Özelliği S
Harita Cepli Ön Koltuklar S
Arka Cam Perdesi S
Arka Koltuklar İçin Klima Çıkışı S
Bel Destekli Sürücü Koltuğu S
Elektrikli Park Freni S
Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası S
Icon Siyah Parçalı Deri Kumaş Döşeme S
Deri Döşeme Paketi 2000 TL
Sürücü Koltuğu Bel Desteği S
4 Yönlü Ön Koltuk Kafalıkları S
Arka Kapılarda Perde S
Dış Ekipmanlar
Projeksiyon Mercekli Halojen Farlar S
16" Kaleido Alüminyum Jantlar S
Gümüş Rengi Kapı Kolları S
Xenon Far Beyond Paketi
Far Yıkama Sistemi Beyond Paketi
Elektrikli Açılır Tavan Beyond Paketi
17" Pragma Alüminyum Jantlar Beyond Paketi
Elektrikli Katlanabilir Isıtmalı Dış Dikiz Aynası S
Beyond Paketi (Elektrikli Açılır Tavan, Bi-Xenon Far, Far Yıkama Sistemi, 17" Pragma Jantlar) 3500 TL
Medya
Bluetooth Müzik ve Telefon Bağlantısı S
7" Dokunmatik Ekran R-Link Paketi
Türkçe Dijital Gösterge Tablosu S
iPod Uyumlu USB Bağlantı Girişi ve 3,5 mm Jack S
Direksiyondan Radyo ve Telefon Kumandası S
Renault R-LINK Paketi (Renault R- LINK, Arkamys 3D Radyo, Türkiye Haritası) 2000 TL
Renault R-LINK Entegre Navigasyon ve Multimedya Sistemi R-Link Paketi
Arkamys 3D 4x35 W Ses Sistemi R-Link Paketi
Konsola Entegre Ekranlı 4x20 W Ses Sistemi S
Çevre ve Enerji
B Enerji Sınıfı S
Partikül Filtresi S
Boya
Opak S
Metalik 900 TL

renault'un sitesinde fluence 1.5 dci 110 bg icon için belirtilen özelliklerde arka karartılmış camlar yok.. oyak'ın sitesindeki donanımlar da vardı bu özellik!

120 Mesaj
3 Şubat 2013; 13:29:19 

quote:

Orijinalden alıntı: alfa147black

ARAÇ TESCİL MASRAFLARI İLE İLGİLİ OLARAK
Daha öncede bu konuya yazmıştım.
Ankara Mais bu iş için 410 lira alıyor. Eğer kendiniz yaptırırsanız 170 lira falan tutuyor.
Fakat 6 şubattan itibaren bu iş elektronik ortamda olacak yani sadece ruhsat masrafı 170 lira alınacak.
Eğer aradaki farkı Maisten bunu talep etmezsek normalde aracı vekalet vb. masraflar için aldıkları yaklaşık 240 lira parayı cebe atmış olacaklar.

tamam o halde vekalet vermiyorum, teslimatta ödemem gereken miktardan 410 lira (ortalama) az ödeyecem öyle mi? kendi plaka ve ruhsat işlemimi de kendim yapacam...

545 Mesaj
3 Şubat 2013; 13:53:56 

vekaleti verince maisteki görevliler herkesin ikametgahı neresiyse oraya göre plaka çıkartabiliyo mu

86 Mesaj
3 Şubat 2013; 14:02:39 

quote:

Orijinalden alıntı: kircali-44

DİKKAT.................DİKKAT........................... DİKKAT................DİKKAT.................DİKKAT........... DİKKAT................DİKKAT.................DİKKAT...........................

FAR SAĞ 805+KDV
FAR SOL 805 +KDV
PERDE SAĞ 348+KDV
PERDE SOL 348+KDV
PERDE ARKA 400+KDV
KOYU RENK ARKA CAMLAR ?

TOPLAM 2706+KDV= 3193 TL SI

ÖYLE FARK 1000-2000 DEĞİL. BAZI ZENGİN ARKADAŞLAR VAR ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL AYRINTIYA TAKILMAM FALAN YAZIYORLAR. ONLARIANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL SANIRIM GELİR SEVİYELERİ BAYAĞI YÜKSEK. EĞER CAMLARDA SIKIŞMA EMNİYETİ VARSA ÇİFT SESLİ KLAKSON VARSA BAŞKA BİR EKSİK YOKSA 3000 TL CİVARINDA İNDİRİM YAPMALARI GEREKİR KALDIKİ BU BİLE AZ ÇÜNKİ YAPTIKLARI İNDİRİM MAĞDURİYETİMİZİ KAPATMIYOR. ARACINI EKSİK VE KUSURLU OLARAK ALMIAL ZORUND AKALIYORSUN BU ÖZELLİKLERİ ALMAK İSTESENİZ PARAYLADA EKLETEMEZSİNİZ ARACINIZ SÖKECEKLER ORASINI BURASINI DELECEKLER YİNEDE FABRİKANIN TAKTIĞI GİBİ OLMAYACAK..

ARACIM MEGANE HB ICON . 1,5 DCİ 110 BEYGİR

ÖZLLİKLERİ (OYAK KAMPANYA LİSTESİ ARAÇ ÖZELLİKLERİ BÖLÜMÜNDEN ALITIDIR)

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
Elektronik Denge Programı (ESP)
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
Acil Fren Destek Sistemi (AFU)
Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları
Perde Hava Yastıkları
Yolcu Hava Yastıklarının Manuel Olarak Devre Dışı Bırakılması
Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX)
Sürücü ve Yolcu Emniyet Kemeri İkaz Uyarısı
Projeksiyon Mercekli Halojen Farlar
Led Gündüz Farları
Sis Farı
Direksiyondan Kumandalı Hız Ayar ve Sınırlayıcı
4 Yönlü Ön Koltuk Kafalıkları
Yükseklik Ayarlı Arka Koltuk Kafalıkları
Sesli Yüksek Sürat İkazı
Çift Tonlu Klakson
3 Noktalı Arka Emniyet Kemerleri
Arka Park Sensörü
Stepne 205/65 R15

KONFOR
Eller Serbest Renault Kart Sistemi
Elektrikli Katlanabilir Isıtmalı Dış Dikiz Aynası
Elektrikli Park Freni
Ön Kol Dayama
Çift Bölgeli Elektronik Klima
Otomatik Yanan Farlar
Yağmur Sensörü
Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası
Icon Siyah Parçalı Deri Kumaş Döşeme
Arka Park Sensörü
Yükseklik Ayarlı, Bel Destekli ve Harita Cepli Sürücü Koltuğu
1/3 - 2/3 Katlanabilir Arka Koltuk
Koyu Renk Arka Camlar
Tek Dokunuşla Açılıp Kapanabilen, Sıkışma Engelleyicili Elektrikli Ön ve Arka Camlar
Arka Cam Perdesi
Arka Kapı Cam Perdeleri

MEDYA
Türkçe Gösterge Tablosu
Konsola Entegre Ekranlı 4x20 W Ses Sistemi
iPod Uyumlu USB Bağlantı Girişi
Bluetooth Müzik ve Telefon Bağlantısı
DIŞ EKİPMANLAR
Gümüş Rengi Dış Kapı Kolları
16" Kaleido Tipi Alüminyum Jantlar

kaç defa aradık mail yazdık.1_2 güne döneriz diyorlar ama arayan soran yok.benim aracın 15 ocaktan buyana bursa mais te bekliyor.fiyat olayı için çözüm araniyor sanırım.şöyle diyebilirler; ya araçları bu şekilde kabul edin yada sözleşmeyi fes edelim şeklinde. fiyat indirimi anladigim kadarıyla olmayacak.çünkü bu konuda hiç olumlu dönüş alamıyorum

682 Mesaj
3 Şubat 2013; 14:03:51 

Elektronik park frenide vardi listelerde ama simdi sadece EDC sanzimanda var. Buda eksiklik :(

Yeni Megane HB ICON 1.5 dCi 110 bg ( Manuel Vites )

545 Mesaj
3 Şubat 2013; 14:14:35 

tr üretimi fluencelerde böyle clio 4 lerde vadedilenlen donanımdan eksiği verildi mi
ya da ispanya üretimi megane sport tourerlerde böyle bi eksiklikler listesi olacakmı bakalım

545 Mesaj
3 Şubat 2013; 14:23:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ayslhsyn2861

Ayrıca oyak in renault ile ortak hareket ederek yapmış olduğu eksik donanım li araç teslim ini medya da dile getirirsek sabah haber programı sunanlar devamlı tweet okuyor mesala.fox tv.çok etkili olur kanaatindeyim. Arkadaş ların dediği gibi araç başına 2000 tl lik bir eksiklik skandal seviyede

etkili olur medyaya bildirmek.şikayet var sitesine ya da tweetar a
renault tr ye güvenmediğim için ben de oturmuş model olan megane sport tourer e yazıldım beklemedeyim

86 Mesaj
3 Şubat 2013; 14:25:00 

quote:

Orijinalden alıntı: [escobar]

Elektronik park frenide vardi listelerde ama simdi sadece EDC sanzimanda var. Buda eksiklik :(

Yeni Megane HB ICON 1.5 dCi 110 bg ( Manuel Vites )

manuel viteslerde mevcut .renault bayilerinde gidip inceleyebilirsiniz

682 Mesaj
3 Şubat 2013; 14:39:45 

quote:

manuel viteslerde mevcut .renault bayilerinde gidip inceleyebilirsiniz

megane da dogru mu ? Ben manuellerde normal el freni var saniyorum ama . yaniliyorumdur insallah .

86 Mesaj
3 Şubat 2013; 14:54:49 

quote:

megane da dogru mu ? Ben manuellerde normal el freni var saniyorum ama . yaniliyorumdur insallah .

sadece manuel megane ıcon larda ve edc lerde var

682 Mesaj
3 Şubat 2013; 15:42:49 

quote:

sadece manuel megane ıcon larda ve edc lerde var

Vay be sevindim.
Siz gordunuz mu bayide manuel icon dada varmiydi "elektronik park freni" ?

86 Mesaj
3 Şubat 2013; 15:59:23 

quote:

Vay be sevindim.
Siz gordunuz mu bayide manuel icon dada varmiydi "elektronik park freni" ?

evet mevcut

21 Mesaj
3 Şubat 2013; 17:21:17 

ICON modelinden elektronik park freni standart benzinli dizel manuel otomotik farkertmez. Ayrıca fiyat indirimi yapmak zorundalar sabredin 3000 Lira civarından aşağıyada razı olmayın. Sıkı durun media falan sonraki işler kurumu yıpratmayada gerek yok.. Bekleyin sonuç istediğimiz gibi çıkmazsa ondan sonra şikayet hakkımızı kullanırız. Ben Oyak dan iki müdürle görüştüm çözülecek diyorlar fransaylada irtibata geçmişler malum tek başlarına karar veremiyorlar. Tabi burada Oyak aracı Asıl muatap mais... Pazartesi Salı sonuçlanır inşallah...

19 Mesaj
3 Şubat 2013; 18:05:12 

Arkadaşlar bugün Megane icon inceledim bayide. Karartılmış camlar var fakat varla yok arası bir esmerlik var. Tam emin olamadım fakat camlar karartılmış gibi. Farlam kesin merceksiz ve yan ve arka perdeler kesin yok.

196 Mesaj
3 Şubat 2013; 18:33:30 

Araba alıyoruz neyle uğraşıyoruz.bu ne yaa böyle. Kurum murum kalmadı artık. Biz yeterince yiprandik. Aylardır devam eden bir belirsiz likten bıktım yaa. Bayi sana ikinci sınıf muamelesi yapar. Mail atarsınız telle ararsınız donmezler.niyete bakacaksınız burada. Adamlar bize fiyat indirimi yapmadan eksik araç sattı mi evet sattı.yok zaten ekstra donanım koymuslarda neymiş. Kardeşim ne yazıyorsa onu versinler.nereden bulastim bu ise bilmiyorum ki. Araci alıp reno fabrikasinin önünde yakasim geliyor resmen

545 Mesaj
3 Şubat 2013; 18:40:38 

quote:

Araba alıyoruz neyle uğraşıyoruz.bu ne yaa böyle. Kurum murum kalmadı artık. Biz yeterince yiprandik. Aylardır devam eden bir belirsiz likten bıktım yaa. Bayi sana ikinci sınıf muamelesi yapar. Mail atarsınız telle ararsınız donmezler.niyete bakacaksınız burada. Adamlar bize fiyat indirimi yapmadan eksik araç sattı mi evet sattı.yok zaten ekstra donanım koymuslarda neymiş. Kardeşim ne yazıyorsa onu versinler.nereden bulastim bu ise bilmiyorum ki. Araci alıp reno fabrikasinin önünde yakasim geliyor resmen

geçen seneki rakamlara baktığımızda yaklaşık 1200-1300 kişi oyak indirimi ile kasım-aralık döneminde araç alıyor.memnun olmayanlar sosyal medyada top-tweet yapmaya

19 Mesaj
3 Şubat 2013; 18:44:51 

Millet araçlarının özelliklerini ballandıra ballandıra diğer forumlarda anlatıyor, sayfalarca "şunu da buldum, şu özelliğide varmış, böyle yapınca söyle oluyor " diye keyif içinde araçlarının özelliklerini paylaşıyorlar. Bizde daha aracı almadan artısını bırak eksiklikleriyle uğraşıyoruz. İnsanlar daha araçlarına binmeden araçlarından soğudu, ayıp yaa.

196 Mesaj
3 Şubat 2013; 18:45:51 

Mercekli mi olacak merceksiz mi. Perdeli mi olacak perdesiz mi.el freni otomatik mi değil mi. Camlar esmer mi yoksa sarışın mi. Içinden ses mi geliyor gelmiyor mu.vekalet li vekalet siz mi. Adana mais kapandı mi yoksa hala acik mi.bize ankara mais mi bakacak yoksa ben mi ankara ya bakacam.oyak mi reno mu yoksa mais mi................adamlar bizi ne güzel tam3 aydır forum da sohbet etmemizi sağladı. Arkadaşlar Allah aşkına söyleyin aylardır biz neden bahsediyoruz yaa..yazık tek kelime.

31 Mesaj
3 Şubat 2013; 20:42:58 

Bazı arkadaşlar eksik donanım konusunda hak arama faliyetleri yapmakta ve bu konudada sonuna kadar haklılar siz gidin bu donanımları
orjinal servisinde yaptırmaya kalkın (yapıldığını farz edin) bakalım ne kadar ücret taleep edecekler.Bir kaç arkadaşın çabasıyla bir yerlere
gelinmez,herkez bişey yapmalı arkadaşlar en azından,Oyak -Mais-Reno hepsine şikayet ve kayıplarımızın telafisi konusunda mail atın,hiç bir şey
yapamayacak olanlar en azından bunu yapsın.Son olarak 1.Birlikten kuvvet doğar 2.Hak verilmez alınır.

Not:Bazı arkadaşlar su koymuş bu donanımlar önemli değil olmasada olur diye ,herhangi bir hak verilme olayı olsun bu tipler herkesten önce sıraya girerler.
Bu forumda çok kişi değiliz onun için herkes taşın altına elini korsa birşeyler olur.

21 Mesaj
3 Şubat 2013; 22:13:54 

sizin gördüğünüz camın kemdi rengi. Koyuşatırılmış cam 2 numara film gibi. oluyor.

545 Mesaj
3 Şubat 2013; 22:43:24 

adamlar vadettikleri donanımı vermiyor buna takılmış durumda millet.güncel donanımlarında fluence icon un kasımda vadedilenler yok sorun burada.CLİO 4 LERDE EKSİK DONANIM var mı arkadaşlar

120 Mesaj
3 Şubat 2013; 23:44:38 

işin ilginç olan tarafı ne biliyormusunuz?
ben bu forumu rast gelip okumasaydım ki ancak geçen hafta gördüm, gidip aracı alıp çıkardım yani far mış perdeymiş zaten fara baksam anlamam ki perdeyi de varmı yokmu bilmezdim kaldı ki, (hani şuan biliyorum olumlu yönde bişey olurmu onu bilmiyorum)

peki bu forumdan yada bu haberlerden bi haber onlarca insan! ne yapacak gerçekleri öğrendiğinde, burada sayımız 5-10 belki sesimiz çıkmıyor ama gerçek gerçektir , özellik yoksa yoktur ve bu bize hak doğurur, umarım ücret ödemesi olurda, kasko masko aradan çıkar o parayla süperde olur :)

545 Mesaj
3 Şubat 2013; 23:47:51 

quote:

işin ilginç olan tarafı ne biliyormusunuz?
ben bu forumu rast gelip okumasaydım ki ancak geçen hafta gördüm, gidip aracı alıp çıkardım yani far mış perdeymiş zaten fara baksam anlamam ki perdeyi de varmı yokmu bilmezdim kaldı ki, (hani şuan biliyorum olumlu yönde bişey olurmu onu bilmiyorum)

peki bu forumdan yada bu haberlerden bi haber onlarca insan! ne yapacak gerçekleri öğrendiğinde, burada sayımız 5-10 belki sesimiz çıkmıyor ama gerçek gerçektir , özellik yoksa yoktur ve bu bize hak doğurur, umarım ücret ödemesi olurda, kasko masko aradan çıkar o parayla süperde olur :)

bu tip forumlar türkiye de pek olmayan sivil toplum tipi örgütlenmeyi oluşturuyor. ama tabi gine bilen bildiğini okuyo bizde bilgi sahibi olup kaderimize razı olmaya devam ediyoruz.

120 Mesaj
3 Şubat 2013; 23:52:02 

ben aracı akrabam üzerinden alacam, ve ona ilettim durumu o da dedi aracı alırken bakarız artık özellikleri varmı yokmu diye, yoksa çoktan çok defa arar gerekli yerlere şikayet eder illallah dedirtirdim gerek renonun gerek oyağın ama hiç bir bilgim yok sadece gidip alacaz o gün , yinede yarın bi arayayım , böyle böyle araçlar eksik donanımlı gelmiş diğer maislerde sizde durum nasıl ve olası bu durumda ne gibi sonuçlar olacak diye sorayım yarın, konuşmanın içeriğini ancak yarın yazarım...

545 Mesaj
3 Şubat 2013; 23:56:35 

benim anlamadığım tr modellerinde oluyo bu üç kağıt.sanmam ki ithal renaultlarda böyle bi vaka yaşansın.bi de tabi yurt dışı renault modelleri tr gibi sık sık isim model vs değiştirip karşımıza çıkmıyo

196 Mesaj
3 Şubat 2013; 23:57:26 

Yarın arkadaş lar herkes renault müşteri hizmetlerini . Oyak genel mudurlugunu ve satis temsilcisini arasin.en azindan birini.bir de bimer de sikayet olusturalim.araç lari teslim alacak tanıdık arkadaş larimiz varsa teslim almamasını fiyat larda indirim yapmalari gerektiğinden ve aldıklarında bu haktan yararlanamayacak larında n bahsedelim.mesela casper arkadaş vardi. Elektronik park freni yoktu olması gerekirken.ve niceleri. Arkadaşlarımızı uyaralım

545 Mesaj
4 Şubat 2013; 0:02:58 

quote:

Yarın arkadaş lar herkes renault müşteri hizmetlerini . Oyak genel mudurlugunu ve satis temsilcisini arasin.en azindan birini.bir de bimer de sikayet olusturalim.araç lari teslim alacak tanıdık arkadaş larimiz varsa teslim almamasını fiyat larda indirim yapmalari gerektiğinden ve aldıklarında bu haktan yararlanamayacak larında n bahsedelim.mesela casper arkadaş vardi. Elektronik park freni yoktu olması gerekirken.ve niceleri. Arkadaşlarımızı uyaralım

evet oyak a gıcığı ya da oyakla hesapları olan siyasiler mutlaka oyak a el atacakladır.zaten çelme takacak açıklarını arıyolar.bu bimer etkili olabilir

136 Mesaj
4 Şubat 2013; 12:10:27 

Arkadaşlar biraz önce oyak'a gönderdiğim mesaj sizde benzer formatta mesaj gönderirseniz bukonuda hassasiyetimizin farkına varırlar sanırım.

İyigünler,bu sene yapılmış olan renault oyak kampanyasından 2013 fluence icon edc 110bg araç almış bulunmaktayım sözkonusu araç için vadedilen donanım listesinde karartılmış arka camlar bulunmamaktadır ve diğer araç alan arkadaşların araçlarında da benzer ve farklı donanım eksikleri bulunmaktadır.sözkonusu bu durum için yapılmış olan sözleşmede yapılan ödemeye rağmen eksiklik mevcutdur,bu eksiklikler için lehimize eksiklerin giderilmesi veya ücret farkının tarafımıza iade edilip edilmeyeceğini öğrenmek istiyorum.teşekkürler.

643 Mesaj
4 Şubat 2013; 12:21:52 

quote:

Arkadaşlar biraz önce oyak'a gönderdiğim mesaj sizde benzer formatta mesaj gönderirseniz bukonuda hassasiyetimizin farkına varırlar sanırım.

İyigünler,bu sene yapılmış olan renault oyak kampanyasından 2013 fluence icon edc 110bg araç almış bulunmaktayım sözkonusu araç için vadedilen donanım listesinde karartılmış arka camlar bulunmamaktadır ve diğer araç alan arkadaşların araçlarında da benzer ve farklı donanım eksikleri bulunmaktadır.sözkonusu bu durum için yapılmış olan sözleşmede yapılan ödemeye rağmen eksiklik mevcutdur,bu eksiklikler için lehimize eksiklerin giderilmesi veya ücret farkının tarafımıza iade edilip edilmeyeceğini öğrenmek istiyorum.teşekkürler.

Gönderdim aynısını OYAK'a mail olarak.

136 Mesaj
4 Şubat 2013; 12:47:23 

quote:

Orijinalden alıntı: odanedemek

Gönderdim aynısını OYAK'a mail olarak.

teşekkürler.

1164 Mesaj
4 Şubat 2013; 13:16:25 

Ben aslında aracı martda istiyodum (Megane) ama bugün biraz vaktim var, gidip bi konuşmaya çalışayım (Ankara).

94 Mesaj
4 Şubat 2013; 13:26:42 

Bende gönderdim bu 3 ncnü mesajım oyaka

2011 Peugeot 508 Active - 1.6 THP 156 hp- Lacivert
2013 Renault Fluence ICON 1.5 DCİ 110 BG BEYAZ(Öncesi)
2011 Renault Fluence Extreme 1.5 DCİ 105 BG Bulut Gri (Öncesi)
Dell INSPIRON 5110 B63F45 i7-2630Q 4GB 500GB 15.6

545 Mesaj
4 Şubat 2013; 14:09:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Ben aslında aracı martda istiyodum (Megane) ama bugün biraz vaktim var, gidip bi konuşmaya çalışayım (Ankara).

megane hatcback mi aracınız martta mı gelecek.hayırlı uğurlu olsun