Şimdi Ara

Renault OYAK Kampanyası Fiyatları (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.107
Cevap
23
Favori
191.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Doritoch

quote:

Orijinalden alıntı: casper73

megane iconlarda ön park sensörü yok daha dün gördüm bayide.
    hatta bi araç teslim alan arkadaş var şulinktehttp://forum.donanimhaber.com/m_26414432/mpage_533/key_/tm.htm

orda incelerseniz ön park sensörü olmadığını görürsünüz.

gelelim mercekli farlara. meganların hiçbir donanım seviyesinde mercekli far ve perdeler yok.

alanlara hayırlı olsun ama 50-60 km hızlardan sonra içeri giren lastik ve rüzgar sesiyle mutlu araç kullanmalarını dilerim.
    en kısa zamanda kredim bittiği gün satıcağım günleri iple çekiyorum.

Eksik donanım olursa gerçekten soğutur insanı ama bu bahsettikleriniz çok sorun değil, yalıtımla bi derece çözülebilir. Ama ben Megane lerin yol tutuş ve sürüş konforunu merak ediyorum.

yalıtmla çözülecek bi sorun değil. çünkü 15 gündür uğraşıyorum yalıtımla .

aynalarn olduğu bölgeden ses yapıyor. şöyleki ölçüm cihazı ile orta konsolda 60 db ses varken aynalara yaklaştığınızda birden 70-72 db çıkıyor. aynanın gövdeye bağlandığı yer contadan çıkık vaziyette
    ses izolesi yaptılar bantladılar falan ama değişen bişey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ups_2003

merhaba;

Dün Oyak iştirak kampanyasından Megane 3 1.5 DCI EDC Icon aracımı teslim aldım.
    Resimlerini kısa zamanda paylaşırım.

Herkesin kafasındaki sorulardan başlarsak;

+farlar mercekli
    +krom çitalar var ve çok da güzel olmuş
    +ön park sensörü var(büyük surpriz oldu benim için)

-arkada perde yok.bu durum çok komik çünkü perdelerin takılacağı mandallar bile var üzerinde arabanın ama perde yok.
    sanki son anda çıkartmışlar gibi

ben ön park sensörü sürprizini,karartılmış aynaları ve iade edecekleri miktara değmeyeceğini düşünerek itiraz etmeyi ya da faturadan düşürmeyi planlamıyorum.bu tarz işlere çok kafa yormayı sevmem.ha cidden benim için önemli birşey olsaydı sonuna kadar giderdim ama sırf onlarda kalmasın diye kendi canımı sıkmayı planlamıyourm açıkçası.herkesin kendi tercihi tabi saygı duyarım.

bu arada ben dün arabamı teslim alırken,bir arkadaş daha vardı Touch modelini alan.Belki de aramızdan biridir bilemiyorum.Perde ve mercek far yok touch'da.itiraz etti benim yanımdayken.satış temsilcisi gibip bakalım listelere.zaten standart bunlar falan dedi.konu nasıl sonuçlandı bilmiyorum.

başka sorunuz varsa yanıtlamaya çalışırım.
    iyi günler.

Merhaba, yanılmıyorsam siz xenon paketli opsiyon satın almıştınız. Eğer öyle ise sizde mercekli far olması normal.

Bu arada beni de geçen hafta arardılar İstinye Mais'den. Araba hazırmış ama ben ve benim gibi 15 kişinin faturalarını aralık ayında girdikleri için arabaların 2012 model olacağı söylendi. Ancak müşterilerin bunu kabul etmeyeceklerinden tekrardan giriş yapmışlar dolayısı ile şasi numaram değişti. Yeni arabaların ise şubat ortasında geleceği söylendi.

Benim için iyi taraf ben R-Link paketli olarak başvurmuştum. Daha sonra R-link'te sıkıntı olacağı için tüm oyak araçlarından çıkarıldığı söylenmişti. Ama aracımda R-Link olacakmış. Bunun içinde yeniden ekstra fark yatırdım.

• quote:

hatta bi araç teslim alan arkadaş var şulinktehttp://forum.donanimhaber.com/m_26414432/mpage_533/key_/tm.htm

gelelim mercekli farlara. meganların hiçbir donanım seviyesinde mercekli far ve perdeler yok.

alanlara hayırlı olsun ama 50-60 km hızlardan sonra içeri giren lastik ve rüzgar sesiyle mutlu araç kullanmalarını dilerim.

merhaba;

araba aşağıda duruyor.2013 Megane 3 Icon
    önde park sensörü de, mercekli far da var.siz hala neyi iddaa ediyorsunuz ben anlayamadım açıkçası.
    dün 120 km hız yaptım.lastik sesi var rüzgar sesi yok.ayrıca lastik sesini duyuyorum demek kötü niyetten başka başka birşey değil bence

yeri geldiğinde ben de hem fabrikamı hem de maisi eleştirdim ama gözle gördüğüm şeye yok diyorsunuz anlayamıyorum.

ayrıca yukarda sorulmuş ona cevap vereyim.
    "kendi arabamı örnek olarak ele alırsam" ki sizinkinin de farklı olacağını düşünmüyorum,aynı banttan çıkıyor hepsi;evet benim gördüğüm sadece perdeler eksik.

İyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ups_81 -- 29 Ocak 2013; 11:49:50 >

• quote:

quote:

merhaba;

önde park sensörü de, mercekli far da var.siz hala neyi iddaa ediyorsunuz ben anlayamadım açıkçası.
    dün 120 km hız yaptım.lastik sesi var rüzgar sesi yok.ayrıca lastik sesini duyuyorum demek kötü niyetten başka başka birşey değil bence

yeri geldiğinde ben de hem fabrikamı hem de maisi eleştirdim ama gözle gördüğüm şeye yok diyorsunuz anlayamıyorum.

"kendi arabamı örnek olarak ele alırsam" ki sizinkinin de farklı olacağını düşünmüyorum,aynı banttan çıkıyor hepsi;evet benim gördüğüm sadece perdeler eksik.

İyi çalışmalar

hocam sizin aracınız edc .Belki bu yüzden farklılık olabilir.Normal icon larda kesinlikle mercekli far ve perde olmayacakmış.Bugün mais merkezle görüşmem sonucu söylenen bu.Ayrıca mais bayilerine bu eksiklikler ile ilgili mail yolladıklarını söylediler.Ankaradan 2 arkadaşım icon aldı dün.İkisindede aynı eksiklikler mevcut.İkiside manuel vites icon.

• Bugün sinir bozucu birkaç görüşmeden sonra ortaya çıkan sonuç ; araçlarda donanımlar eksik.Mais bu konuda hiçbir fiyat indirimine gitmeyecekmiş.Sözleşmede donanım değiştirebilecekleri ibaresini haırlatıyorlar ama "eksik donanım halinde ücret farkı tediye edilir" cümlesini es geçiyorlar.Müşteri temsilcim mais merkezle görüşmesinde sonra "Yapacak birşey yok ,araçlar bu şekilde üretildi ve teslim edilecek " demeye başladı.Lehimize gelişen birşey yok.Yasal olarak hakkımı arayacağımı söyledim.birşey demiyorlar. Oyak ta konuya yabancı gibi dışarıda duruyor ,arayan soran yok.Döneceğiz diyorlar dönüş yok.iki seçenek var , ya aracı almayacağım, yada aracı alırken donanımların eksik verildiği hussunda resmi evrak alıp mahkeme süreci başlatacağım.Bir daha da tövbe oyak ta renaut ta ne hali varsa görsünler..Aralık ayında broşürde gösterilipte teslimatta sürpriz şekilde eksik donanımda araç alan sivil müşterilerde var, bunlara da yapılan birşey yok.Hepsini kapsayan şikayet dilekçesinide renault fransa merkeze göndereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilot0018

quote:

Orijinalden alıntı: nican

arkadaşlar istanbul küçükyalı bayiiden icon edc fluence siparişi vermiştik.araç geldi bayiide... bugün eşim gitti be aracı kontrol etti. benim istediğim kontrolleri eşim yaptı ve sadece Koyu Renk Arka Camların olmadığını tespit etti. satış temsilcisine sormuş ve koyu olmadığını normal olduğunu söylemiş. oyağın ekipman listesinde ise iconda koyu renk arka camlar Standart şeklinde idi.bunun dışındaki herşey şimdilik tam gibi. icon aracını alan yada gören varsa bu konuya dikkat edebilir mi? eğer hepsi böyle ise en azından cam filmini ücretsiz isteyebiliriz yada indirimli.

abi hayırlı olsun darısı bize.abi araçta ön park sensörü varmıydı acaba?çünkü ups arkadasn aracta ön park sensörü varmış fluence de olurmu acaba

ön park sensörünü sor demedim eşime, O da hiç bakmamıştır muhtemelen:) sadece problem olması muhtemel şeyleri oyak donanım listesinden yazarak kontrol etmesini istedim. ben uzaktayım diğer icon fluence alan arkadaşların inceleme yazılarını bekliyoruz,

• yaa şu renault adam gibi arabalar teslim etmeye başlasaydı da bizde diğer forumlar gibi baharda buluşup beraber birşeyler içip sohbet etme,araçlarımızın opsiyonel donanımlar hakkında konuşsak fena olmazmıydı... biz daha bize vadedilen standartları tutturmanın peşindeyiz...
  • quote:

quote:

merhaba;

İyi çalışmalar

iyi varsa hayırlı olsun.
    bende dün bayide baktım onda ne mercekli far nede ön park sensörü vardı.
    sizde doğru söylorsunuz bende doğru söylüyorum.
    yeni teslim alacaklara bakmak lazım.

kötü niyetli değilim varolan bir sorunu paylaştım yoksa paylaşmamasaydım :) o zaman forum ne işe yarar.

20 yıldır kendi aracımı kullanırım nerden ne tür ses geldiğini sanırım başka kimseye sormaya ihtiyacım yok.

• quote:

quote:

merhaba;

İyi çalışmalar

ups_2003 hocam, en azından aracınızın resimlerini gönderirseniz bizimde içimiz rahatlar. Kazasız belasız iyi günlerde kullanmak dileğiyle.

• Arkadaslar bende oyak renaulta mesaj attim bakalim ne cevap verecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayiler arabayı zaten çok ucuza alıyorsunuz bu kadar eksiğide görmezden gelin gibi bir tutum sergileyecekler gibi geliyor bana. Konuştuğuma gore herhangi bir iade yapılmayacak donanımlar ile ilgili.

Eksik donanımla ile ilgili bayilere gelen mail:

İyi Günler,

Oyak Kampanyası kapsamında (Kasım Ayı) Yerli Megane HB’lerde donanım olarak gösterilen;

Projeksiyon Mercekli Far

Yan ve Pandizot Güneşlik Perdeleri

Bulunmamaktadır. Söz konusu durum, değişen donanım tanımından kaynaklanmaktadır.

Yukarıda belirtilen değişiklik dışında herhangi bir donanım eksikliği bulunmamaktadır.

Renault resmi Internet Sitesinde bazı donanım eksikliklerin olduğu (Icon donanımında elektrikli park freni ; standart olacaktır / arka camlarda sıkışma engelleyici elektrikli camlar ; standart olacaktır) Oyak müşterilerimizden bizlere yansımıştır. Söz konusu farklılıklar sehven oluşmuştur. İlgili düzeltmeler en geç Perşembe günü güncellenerek yayında olacaktır.

• arkadaşlar resimler şu şekilde;arka camda karartma var demiştim ama daha dikkatli bakınca o kadar da emin olamadım açıkçası.
    artık siz karar verirsiniz;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ups_81 -- 29 Ocak 2013; 14:12:50 >
  • devam;

• Hocam hayırlı olsun, içimiz rahatladı.
  • go on;

• last 2

• Sizin araçta beyond paketi var. Bu yüzden farlarınız mercekli. Xenon far olduğu için.

Edit: Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odanedemek -- 29 Ocak 2013; 14:15:15 >
  • İlginc :s

Model icon.
    Jantlarinda kaleido olmasi lazim ama degil :s

Size ozelmiki bu arac

• quote:

Orijinalden alıntı: [escobar]

İlginc :s

Model icon.

Size ozelmiki bu arac

Beyond paketi alındığında 17inç bu jant ile geliyor araç. Açılır tavan ve xenon far ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odanedemek -- 29 Ocak 2013; 14:16:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: odanedemek

quote:

Orijinalden alıntı: [escobar]

İlginc :s

Model icon.

Size ozelmiki bu arac

Beyond paketi alındığında 17inç bu jant ile geliyor araç. Açılır tavan ve xenon far ile.

Upsss evt haklisiniz galiba.
    Ama aracta sunroof varmi secemedim resimlerde ?

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.