Şimdi Ara

AOC'den AH-IPS panelli ve LED aydınlatmalı LCD monitörler: i2267Fwh ve i2367Fh

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AOC'den AH-IPS panelli ve LED aydınlatmalı LCD monitörler: i2267Fwh ve i2367Fh

Art arda gerçekleştirdiği atılımlarla teknoloji dünyasında adından sıkça söz ettiren AOC, iki yeni LCD monitörü i2267Fwh (21.5-inç) ile i2367Fh'yi (23-inç) gün yüzüne çıkararak ürün yelpazesini genişletiyor. Detaylara geçmeden önce LCD monitörlerin boyut dışında aynı teknik özellikleri paylaştığını belirtmekte fayda var.

Sektöre yön veren LCD monitör üreticilerinin, özellikle son günlerde modellerinde TN panel teknolojisinden ziyade IPS, MVA ve AMVA gibi panel teknolojilerinden yana tercih yaptığını görmekteyiz. AOC de bu trende uyarak i2267Fwh ile i2367Fh'de 1920 x 1080 piksel (Full HD) çözünürlüğünde, LED arka aydınlatmalı, AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) panel kullanılmış. AH-IPS panellerin, TN panellere kıyasla gerçeğe daha yakın renkler ve daha geniş görüş açıları sağladığını söylemek mümkün.

Teknik özellikleri griden griye 5 ms tepki süresi, 16.7 milyon renk, 50.000.000:1 dinamik kontrast oranı, 250 cd / m2 parlaklık seviyesi ve 178 derece dikey - 178 derece yatay görüş açısı şeklinde sıralanan LCD monitörlerden i2267Fwh, 0.24795 mm x 0.24795 mm piksel aralığına, i2367Fh ise 0.2652 mm x 0.2652 mm piksel aralığına sahip.

2 adet HDMI girişine ve 1 adet D-Sub (VGA) girişine yer verilen LCD monitörler, LED arka aydınlatmanın katkısıyla çalışırken 40 watt civarında, bekleme konumunda ise 0.5 watt civarında enerji harcıyor.

Son olarak şık tasarımlarıyla ve ince çerçeveli yapılarıyla dikkatleri üzerinde toplayan LCD monitörlerin duruş açısı -5 derece ile 23 derece arasında değiştirilebiliyor. Merak edenler için AOC, fiyat konusunda herhangi bir bilgi vermemiş.

• güzel olmuş

• paneli fazla sexi olmuş. oh ah ips yeaaah !

• Anlaşılan sadece teknoloji gelişmiyor, panellerde gelişip şıklaşıyor

• AOC atağa kalktı
  • Bu haber 20 gün felan önce yine verilmişti sanki ??

http://www.donanimhaber.com/monitor/haberleri/AOC-sik-tasarima-sahip-27inc-Full-HD-iPS-monitoru-i2757fhyi-satisa-sundu.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 31 Ekim 2012; 17:36:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

Bu haber 20 gün felan önce yine verilmişti sanki ??

http://www.donanimhaber.com/monitor/haberleri/AOC-sik-tasarima-sahip-27inc-Full-HD-iPS-monitoru-i2757fhyi-satisa-sundu.htm

Merhaba,

4 Ekim'de yazdığım habere konu olan model 27-inç. AOC'nin yeni modelleri ise 21.5-inç ve 23-inç.
  • AOC'den AH-IPS panelli ve LED aydınlatmalı LCD monitörler: i2267Fwh ve i2367Fh

https://store.donanimhaber.com/38/c5/14/38c51457e62b2a7dbe0fd5fcffb89bdc.png

Neredeyse çervesiz çok güzel bir tasarım ancak 1920x1080'in üzerine çıkmamakta neden hala diretiyorlar anlamıyorum. 23" ve üstünde daha yüksek çözünürlük olmalı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crowlee -- 31 Ekim 2012; 18:11:31 >

• Tasarım fena olmuş.
  • AOC i2367Fh ........... Panel: LG LM230WF3 - ? 14ms (8 bit)
    AOC i2757Fm .......... Panel: LG LM270WF5-S2A2 14ms (6-bit + AFRC)

Tasarım iyi ama paneller çok kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 6 Kasım 2012; 0:34:36 >
  • tasarım çok iyi ancak win 8 gerçeğide ortada ,eğerki başarılı olursa şu andaki paneller tarih olacak gibi.monitör gibi sık değişmeyen bir donanım için bir kaç ay beklemek daha yerinde bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

AOC i2367Fh ........... Panel: LG LM230WF3 - ? 14ms G2G (8 bit)
    AOC i2757Fm .......... Panel: LG LM270WF5-S2A2 14ms G2G (6-bit + AFRC)

Tasarım iyi ama paneller çok kötü

Kötü değil. Sadece oyun için uygun değil. Apple'ın kendi monitörlerinde kullandığı panellerin muadili bunlar. Monitörünü sadece iş için kullanacaklar için iyi yani.
  • Bu haber neden ikinci kez veriliyor ? 20 gün flan önce yine verilmişti

• 23'' lik AOc Yi almak istiyorum bugün üstad. single player fps oyun oynarım, multiplayer oynamam. bu tepki süresi sence üzer mi beni ? bu arada şu an kullandığım monitör philips 273e3lhsb/00. son kez yardımını istiyorum, biliyorum çok meşgul ettim seni bu ara ama kusura bakma :)
  • Oynadığın oyun multi değilse W-led veya IPS panel monitör tavsiye ederim.
  • tamam üstad :) 27'' phlipsi de forumdan bir arkadaşa satıyorum biraz sonra bakalım bi aksilik çıkmazsa alıyorum bu aoc'yi akşama incelemesini yaparım :)
  • i2367Fh ile 27'' philips /00 monitörümü takas ettim forumdan bir arkadaş ile, ben böyle kaliteli renk-panel ve tepkime süresi görmedim. salak gibiyim 3 saat oldu denemediğim oyun kalmadı ''single player''da fps olsun pes 2013 olsun dirt 3 olsun.

multiplayer denemedim ama singleplayer oyunculara kesinlikle öneririm. i2367Fh 'i .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.