- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Y580 32GB Msata + 750GB HDD Windows 8 Kurma
37 Cevap4704 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

150 Mesaj
31 Ekim 2012; 16:13:30 

Y580 SSD'li model kullanıcısıyım. Windows 8 kuramıyorum Lenovo forumları dahilinde çok araştırma yaptım ancak SSD veya HDD ye format atarsak clean install yapabiliyormuşuz. Veya Lenovo ' nun intel rapid start için driver çıkarmasını beklemek zorundaymışız. Acaba bu Y580' nin bu modeline sahip olan ve Windows 8 upgrade i yapmayı başaran varmı?

A man chooses, a slave obeys.

458 Mesaj
31 Ekim 2012; 16:35:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Kutlu9

Y580 SSD'li model kullanıcısıyım. Windows 8 kuramıyorum Lenovo forumları dahilinde çok araştırma yaptım ancak SSD veya HDD ye format atarsak clean install yapabiliyormuşuz. Veya Lenovo ' nun intel rapid start için driver çıkarmasını beklemek zorundaymışız. Acaba bu Y580' nin bu modeline sahip olan ve Windows 8 upgrade i yapmayı başaran varmı?

Y580 ana konusunda biri yapmis ssd ve hddyi ayirip ssdye windows 8 kurmus istersen bir bak suan son mesaj onun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Mesele Türkiye’nin şeftali yerine motor üretmek istemesiydi.."
Prof. Dr. Necmettin Erbakan
www.konyahmet.blogspot.com.tr/

150 Mesaj
31 Ekim 2012; 16:42:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Konyahmet

Y580 ana konusunda biri yapmis ssd ve hddyi ayirip ssdye windows 8 kurmus istersen bir bak suan son mesaj onun

Teşekkürler bakayım, benim kastettiğim şeyde o zaten ama sonucu pek iyi olmuyormuş.

1655 Mesaj
9 Kasım 2012; 21:09:07 

Bu konu ne oldu varmı bir gelişme fazla takip edemedim.

iPhone 4 - Logitech H800 - S220 - Logitech M325-K320 - Apple Magic Trackpad - Lenovo Y580 1080p - Opel Meriva 1.6

605 Mesaj
9 Kasım 2012; 22:49:05 

Ben yaptım arkadaşım hdd ve ssd yi ayırdım. hem ssd ye hemde hdd ye win 8 kurdum denedim.

ssd ye win 8 kurunca muazzam bir hız aldım. Win 8 açılması 10 saniyeyi bulmuyordu. Ancak ssd de yer kalmadı. 1-2 gb ancak yer kalıyor.

Hdd ye kurdum. Hız yavaşladı ssd flash disk gibi işe yaramaz kaldı. Velasıl oda olmadı.

Hdd ve Ssd yi tekrar birleştiremiyorsun. Recovery bölümü uçuyor. Birde benim gibi rec dvdsi oluşturmadıysan kalakalıyorsun. Win 8 de oyunlarda win 7 deki performansı nedense alamadım.

Durum budur. Şuan yine win 7 kurdum ssd ye. Az sonra yine format atıp ssd ve hdd yi birleştirmeye çalışacağım bakalım.

428 Mesaj
9 Kasım 2012; 22:56:15 

win 8 kac gb lik bir yer kapliyor pcde arkadaslar?

605 Mesaj
9 Kasım 2012; 23:13:28 

Şuan flashdisk den ssd ye kurdum yeni. driverları kurmadan 10 gb yer kaldı yani yaklaşık 22 gb yer kaplamış. 63 bit ama.

32 bit daha az yer kaplar.

605 Mesaj
10 Kasım 2012; 2:08:58 

Arkadaşlar olmuyor ne yaparsam yapayım.

Rapid Start diye bir program var lenovonun kendi sitesinde bir türlü çalışmıyor sıfırdan kurunca windowsu devamlı hata veriyor. Dolayısıyla ayrılan ssd ve hdd birleşmiyor tekrar. Yabancı forumlarıda araştırdım aynı sorun başkalarında da var ancak bir çözüm yok henüz

1785 Mesaj
10 Kasım 2012; 9:21:05 

Şu an için Windows 8'de birleştirme işlemi yapılamıyor.

Ben SSD'de Windows kullanıyorum. Çok memnunum. Windows açılması ve kapanması inanılmaz hızlı.

3495 Mesaj
10 Kasım 2012; 11:42:41 

quote:

Orijinalden alıntı: californication_

Rapid Start diye bir program var lenovonun kendi sitesinde bir türlü çalışmıyor sıfırdan kurunca windowsu devamlı hata veriyor. Dolayısıyla ayrılan ssd ve hdd birleşmiyor tekrar. Yabancı forumlarıda araştırdım aynı sorun başkalarında da var ancak bir çözüm yok henüz

Rapid start programı windows hdd'ye kurulu ise yüklenir sadece.SSD'ye kurulu ise yüklenmemesi normal bir durumdur.

75 Mesaj
10 Kasım 2012; 12:02:12 

quote:

Neden birleştirmek isteyesinki? Zaten bu şekilde Windows (özellikle pc açılış kapanış hızı) birleşik olan haline göre daha hızlı çalışmyor mu? Birde bu şekilde ayrı ve windows ssdye yüklüyken HDD derecelendirme puanı kaç görünüyor?

605 Mesaj
10 Kasım 2012; 13:13:00 

quote:

Orijinalden alıntı: aerius123

Neden birleştirmek isteyesinki? Zaten bu şekilde Windows (özellikle pc açılış kapanış hızı) birleşik olan haline göre daha hızlı çalışmyor mu? Birde bu şekilde ayrı ve windows ssdye yüklüyken HDD derecelendirme puanı kaç görünüyor?

Şuan derecelendirdim en yüksek puan olan 7.9 verdi aero ve 3b oyunlar 7.2 de en düşük onlar kaldı.

Tekrar birleştirmek isteme sebebim c de çok az yer kalıyor ssd ye kurulum yapınca. Ama olmuyor idare edicem sanırım bu şekilde.

605 Mesaj
10 Kasım 2012; 13:15:02 

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Rapid start programı windows hdd'ye kurulu ise yüklenir sadece.SSD'ye kurulu ise yüklenmemesi normal bir durumdur.

Arkdaşım emin misin ben çok araştırdım intelin kendi sitesinde de bir pdf var orda açıklamalarda da ssd ye kurun önce diyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Bu kesinse birde hdd ye kurup deniyeceğim. 2 günde 5. format fln olacak :))) hdd ye kurup rapidstart kurunca ssd ve hdd birleşecek mi?

3495 Mesaj
10 Kasım 2012; 13:29:22 

quote:

Arkdaşım emin misin ben çok araştırdım intelin kendi sitesinde de bir pdf var orda açıklamalarda da ssd ye kurun önce diyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Bu kesinse birde hdd ye kurup deniyeceğim. 2 günde 5. format fln olacak :))) hdd ye kurup rapidstart kurunca ssd ve hdd birleşecek mi?

Yabancı forumlarda ssd'ye kurduysanız windowsu rapidstart'in çalışmadığı yazmakta, mantığı ise zaten windows ssd'ye kurulu zaten en hızlı şekilde çalışıyor niye hdd ile birleştirmek istiyorsunuzki tekrar?
normal durumda windows hddye kurulu fakat rapid start ile birleştirince windowsun boot dosyarı ve cache kısmı ssd'ye aktarılıyor.Böylece işlemler ssd üzerinden geçerek ram'e yazılıyor buda hddye göre biraz daha hızlandırıyor uygulamaları ama windows direk olarak ssd'ye kurulursa hibrit şekilde çalışmasından daha verimli olur.

181 Mesaj
10 Kasım 2012; 14:38:33 

arkadaslar win 8 i kurup daha sonra tekrar win7 ye gecme imkanımız varmıdır? recovery yaptıgımızda kendi eski win7 sine gecermi?

150 Mesaj
11 Kasım 2012; 21:30:15 

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Yabancı forumlarda ssd'ye kurduysanız windowsu rapidstart'in çalışmadığı yazmakta, mantığı ise zaten windows ssd'ye kurulu zaten en hızlı şekilde çalışıyor niye hdd ile birleştirmek istiyorsunuzki tekrar?
normal durumda windows hddye kurulu fakat rapid start ile birleştirince windowsun boot dosyarı ve cache kısmı ssd'ye aktarılıyor.Böylece işlemler ssd üzerinden geçerek ram'e yazılıyor buda hddye göre biraz daha hızlandırıyor uygulamaları ama windows direk olarak ssd'ye kurulursa hibrit şekilde çalışmasından daha verimli olur.

Yanlış bilgi. Intelin kendi sitesindeki pdf te de belirttiği gibi SSD ye kurulması gerekiyor Windows'un ondan sonra rapid start kuruluyor. Rapid start kurulunca dosyaların büyük bir kısmı SSD den HDD ye aktarılıyor.

150 Mesaj
11 Kasım 2012; 21:34:36 

(2) Step 2. Reinstall Windows

After run "RapidDriveTool.exe", restart the computer, and boot from Windows installation DVD. Select SSD disk to install Windows. The disk 0 is the SSD disk. You may need to re-create the partitions in SSD. The following screenshot is for demo only, and the partitioning may be different from yours.

0

605 Mesaj
11 Kasım 2012; 21:36:11 

quote:

(2) Step 2. Reinstall Windows

After run "RapidDriveTool.exe", restart the computer, and boot from Windows installation DVD. Select SSD disk to install Windows. The disk 0 is the SSD disk. You may need to re-create the partitions in SSD. The following screenshot is for demo only, and the partitioning may be different from yours.

0

Kardeş o Rapiddrive.exe çalışmıyor işte belki 10 defa format attım... Win8 için zaten uygun sürümü henüz yok. Win7 de de çalışmıyor.

150 Mesaj
11 Kasım 2012; 21:41:53 

quote:

Kardeş o Rapiddrive.exe çalışmıyor işte belki 10 defa format attım... Win8 için zaten uygun sürümü henüz yok. Win7 de de çalışmıyor.

Windows 8 uyumlu sürümü çıktı;

http://support.lenovo.c...downloads/default.page?

Software and Utilty bölümü altında Wİndows 8 Rapid start driver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutlu9 -- 11 Kasım 2012; 21:45:33 >

181 Mesaj
11 Kasım 2012; 21:54:41 

quote:

Windows 8 uyumlu sürümü çıktı;

http://support.lenovo.c...downloads/default.page?

Software and Utilty bölümü altında Wİndows 8 Rapid start driver.

win 7 32 ve 64 bit var sadece y 580 için

605 Mesaj
11 Kasım 2012; 21:57:03 

Evet çıkmış ama yine format atıp denemek istemiyorum :) İndirdim belki ilerde ssd de yer problemi çok sıkıntı yaratırsa format atıp tekrar denerim.

605 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:04:40 

quote:

Orijinalden alıntı: anestetic

Bak yine program yüklicem yer yok diye hata verdi dayanamıcam denicem arkadaşlar acil cevap şimdi win8 i ssd ye mi hdd ye mi kuracağız??

150 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:13:33 

quote:

Hayır bir daha bak bence Windows 8 yazıyor orda yavrum.

9430 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:17:47 

rapiddrive kullanmadan direk ssd'ye kursak sorun oluyor mu?

imza yok Parmak baSSam oLmaz mı ¿

181 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:18:39 

quote:

Hayır bir daha bak bence Windows 8 yazıyor orda yavrum.

0

benmi yanlıs yere bakıyorum ?

birde bir sorum daha olacak win8 setup programı ındırdıkten sonra karsımıza cıkan 3 secenek var
win 8 şimdi kur
usb ye yukle
daha sonra masaustunden yukle
diye bunlardan win8 i sımdı kuru sectiğimde %100 olduktan sonra yeniden baslattı pc yı ve hata verdı ne yapmam gerekıyor acaba?

150 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:31:27 

quote:

0

benmi yanlıs yere bakıyorum ?

birde bir sorum daha olacak win8 setup programı ındırdıkten sonra karsımıza cıkan 3 secenek var
win 8 şimdi kur
usb ye yukle
daha sonra masaustunden yukle
diye bunlardan win8 i sımdı kuru sectiğimde %100 olduktan sonra yeniden baslattı pc yı ve hata verdı ne yapmam gerekıyor acaba?

Birdaha arat bende çıkıyor şimdi SS koyamam, ayrıca SSDli model varsa öyle kurmazsın Windows 8'i önce rapiddrivetool.exe ile ayırıcan msata ile hdd yi sonra usb ye veya cd ye attığın windowsu bilgisayara takıcan restart atıcan, biosdan usb veya odd yi seçicen ssd'ye format atıcan ve oraya kurucan.

1655 Mesaj
17 Kasım 2012; 14:27:01 

quote:

Birdaha arat bende çıkıyor şimdi SS koyamam, ayrıca SSDli model varsa öyle kurmazsın Windows 8'i önce rapiddrivetool.exe ile ayırıcan msata ile hdd yi sonra usb ye veya cd ye attığın windowsu bilgisayara takıcan restart atıcan, biosdan usb veya odd yi seçicen ssd'ye format atıcan ve oraya kurucan.

0

Ben ekliyeyim ss yi driver eklenmiş fakat nasıl kullanılacağını bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi last2128 -- 17 Kasım 2012; 14:27:46 >

iPhone 4 - Logitech H800 - S220 - Logitech M325-K320 - Apple Magic Trackpad - Lenovo Y580 1080p - Opel Meriva 1.6

500 Mesaj
18 Kasım 2012; 18:07:16 

ArkadAşlar rica etsem ssd ve hdd yi ayıran biriniz msata ssd nin hizini crystal disk mark gibi bi programla ölçüp koyabilir mi? Ssd siz ve hd olanı alıp 150tl ye 64gb msata alıp
takmayi düşünüyorum nasıl olur?

Ergenin teki beni çıldırttığı için hakaretten 4 gün yedim beyler görüşürüz

500 Mesaj
18 Kasım 2012; 18:21:11 

Ha bir de 64gb msata yı 150 ye alıp takmak mı iyi olur.
130tl ye ocz agilty 3 ün 60gb ini alıp dvd sürücünün yerine 35tl lik aparat la takıp. 35tl ye de içinden çıkan dvd sürücüyü taşınabilir harici dvd ye çeviren aparat mi almaliyim ? msata nın hızı düşükse hiç yanasmamayi düşünüyorum. Ocz nin hızı 500okuma 500 yazma diyo vatanda ama detaylı arastirmadim.. Almayı düşündüğüm msata kingston un 175 yazma 255
de okuma mı neydi. Düşük mu değil mi ıçinde takılı olaninkiyle karsilastirarak kara verecegim. Sizden bilgi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
İops da 11000 okuma , 5000 yazma idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1010 -- 18 Kasım 2012; 18:39:40 >

Ergenin teki beni çıldırttığı için hakaretten 4 gün yedim beyler görüşürüz

291 Mesaj
22 Kasım 2012; 2:23:48 

Windows 8 yada 7 ssd üzerine kurulması yüksek performans sağladığı bir gerçek ama hibrit disklerde henüz bu ssd alanı küçük.. windows 8 işletim kurulu gelen hibrit diskli cihazlarda işletim hdd üzerinde ve ssd üzerinde ve gpt formatında. ama biz ssd bölümünde olanı göremiyoruz windows 8 server cihazlar gibi raid yapabiliyor. aynı bilgileri iki diskte taşıyor - veri güvenliğini sağlıyor - ekstra okuma hızı sağlıyor(ssd de daha yüksek performans)

uefi bios üzerinde bulunan windows 8 patlatanlara diyecek lafım yok :D müsterim istedi sildim geçtim :D
uefi bios modunda kurulum için boot yapılamıyor. normal bios a geçince kurulum yapılabiliyor(ultrabook)
tabi windows 8 i geri kurmadım hdd ye kuran arkadaşlardan şunu yapmalarını istiyorum çözüm olacak mı diye denetim masasında Depolama Alanları Depolama havuzu oluştur bölümünden ssd yi eklesinler performans ta bi değişme olacak mı (not: bu işlemi yaptığınızda ssd disk yönetiminde görünmeyecektir. diski isterseniz eski haline getirebiliyorsunuz korkmanıza gerek yok :) )

windows 8 mi windows 7 mi diyenlere windows 8 derim performans gerçekten 7 ye göre çok iyi.. basit tek çekirdekli pc de win7 2 dk açılıyorken win8 30sn de açılıyor 7 ye göre ram çok yemekte ama performansı gayet güzel sadece alışmışın dışında :) bazı yazılımlar ile de sıkıntı var şu an foxpro ile çalışan bi yazılımda uyumsuzluk var :) geçen hafta günlleme aldım bu gün de toplamda 500mb güncellme var en iyi performans ve uyumluluk için sp1'in çıkmasını bekleyeceğiz.. :)

ve önemli not win 8 de önemli uygulamalarınızı özelliklerinden uyumluluk sekmesinde yönetici olarak çalıştır komutunu atayın uac kapatsanız dahi win7 gibi yönetici olarak çalışmıyor. :)

MuTuN

MuTuN
http://facebook.com/MuTuN

512 Mesaj
2 Aralık 2012; 20:09:48 

Windows 8 i kurmayı denedim olmadı. Recovery dvd sinden nasıl geri alabilirim. Taktigimda ilk dvd yi hata veriyor. Key istiyor.

Republic Of Fenerbahce

291 Mesaj
3 Aralık 2012; 9:11:48 

quote:

Orijinalden alıntı: .GoGoRa.

Windows 8 i kurmayı denedim olmadı. Recovery dvd sinden nasıl geri alabilirim. Taktigimda ilk dvd yi hata veriyor. Key istiyor.

Çakma win8 kurmak istersen bütün bölümleri silmen gerekli GPT disklere kuruluma izin vermiyor ama orijinali Gpt üzerinde :(
recovery konusuda sıkıntılı asus ultrabook da recoveryde geri yükleme yaparken hata veriyor hatta biraz uğraştan sonra makine iptal oldu hiç açılmıyor....

MuTuN

435 Mesaj
6 Aralık 2012; 18:39:52 

arkadaşlar bi sorunum daha var yaaw :D öncelikle (bnm y580 1tb+32gb ssd li model) az once dvd ile win 8 yükleyecektim iyi basladı fakat yüklemeden once butun bolumleri sildim hata ettim sanırım :S :) tek bi bolum kaldı 950 gb lik bi bolum kaldı ben sanıyordum ki sildikten snra 950 gb hdd ve 32 gb lik ssd kalır ve ben sistemi ssd'ye kurarım diyordum fakat oyle olmadı slince sadece 950 gb lık bi bolum kaldı ve sistemi kurmak icin orayı sectıgımde altta su uyarıyı verıyor "yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık, daha fazla bilgi için kurulum günlüğü dosyalarına bakın"...... anlayacagınız kuramadım ve kurulumdan cıktım tkrar win 7 devam ediyorum su an fakat bilgisayarım'a girdigimde baktım ki 932 gb lik c sürücüsü duruyor fakat , 30 gb lik d sürücüsü gitmiş nolcak şimdi nası geri getircem :S :)

41 Mesaj
7 Aralık 2012; 15:20:42 

GPT disklere kurulum yapılabilir ancak, boot işlemini UEFI olarak yaptırmanız lazım. Bunun içinde ya dvd ye kaydedeceksiniz yada usb yi fat32 formatlayıo UEFI bootu flash diskte oluşturacaksınız

291 Mesaj
8 Aralık 2012; 23:22:56 

quote:

Orijinalden alıntı: fikretaslan

GPT disklere kurulum yapılabilir ancak, boot işlemini UEFI olarak yaptırmanız lazım. Bunun içinde ya dvd ye kaydedeceksiniz yada usb yi fat32 formatlayıo UEFI bootu flash diskte oluşturacaksınız

Gpt disk normal olarak 8e izin vermedi 7de izin vermiyo zaten onu geçtim
asus notebook ta denedik flash a atılı onun haricinde diskin içinde de recovery duruyor ama kurulumu hata verdi diyerek yarım bırakıyor yada yapmış gösterip aynı noktaya geliyo

MuTuN

41 Mesaj
9 Aralık 2012; 0:06:48 

quote:

Orijinalden alıntı: maxon09

Gpt disk normal olarak 8e izin vermedi 7de izin vermiyo zaten onu geçtim
asus notebook ta denedik flash a atılı onun haricinde diskin içinde de recovery duruyor ama kurulumu hata verdi diyerek yarım bırakıyor yada yapmış gösterip aynı noktaya geliyo

Arkadaşım benide çok uğraştırmıştı bu gpt disk. UEFI botlu bir DVD veya flash ında Windows varsa ve açılışta uefi DVD boot veya uefi flash boot seçeneği aktif oluyor. Daha sonra sorunsuzca yükleme yapabilirsin. Zira şuan gpt diske kurduğum sistemle çalışıyorum.

291 Mesaj
11 Aralık 2012; 1:28:54 

quote:

Orijinalden alıntı: fikretaslan

Arkadaşım benide çok uğraştırmıştı bu gpt disk. UEFI botlu bir DVD veya flash ında Windows varsa ve açılışta uefi DVD boot veya uefi flash boot seçeneği aktif oluyor. Daha sonra sorunsuzca yükleme yapabilirsin. Zira şuan gpt diske kurduğum sistemle çalışıyorum.

usb üzerinden boot a gidiyor kurulum tamamlayamıyor problem orada fabrika cihazı komple değiştiriyor şu an :D

UEFI sistem desteği olmayan anakartta ne yapacazda gpt kuracaz :) bölüm oluşturmuyor :)

MuTuN

41 Mesaj
11 Aralık 2012; 12:52:23 

Değişim yapacaklarsa iyi. Umarım sorunsuzca değiştirirler.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Taşınabilir Bilgisayarlar] » Notebook - Dizüstü » Lenovo (IBM) » Y580 32GB Msata + 750GB HDD Windows 8 Kurma
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.560