Şimdi Ara

Corsair H100 İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
2.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,bu incelememde Corsair in Hydro serisinin amiral gemisi olacak hazır su sogutma setlerinden biri olan Corsair Hydro H100 inceliyecegim.Ayrıca karşılaştırılması açısından inclemede iki farklı sogutucuyada yer verecegim.

İncelemeleri Push Pull,Pull,Push ve fansız konfigürasyonu olmak üzere 4 farklı şekilde yaptım.Ayrıca fanların devirini %100 ve %50 şeklinde de sonuçları tekrarladım.Ayrıca mukayese acısında adil olması için tüm testlerde ayrı fanı kullandım.Kullandıgım fan ; Cooler master Blade Master

,

Corsair H100 [Kullanıcı İncelemesi] [Phanteks PH-TC14PE Vs Therlmalright Ultra 120 Vs Thermalright Macho HR02 Corsair H100]

Corsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesi

Corsair H100

Kutu Ve Kutu İçerigi

Corsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesi

Corsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesi

Corsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesi

Corsair H100
    Corsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesi

Stock Idle

Results

Corsair H100 İncelemesi

Fanles -------------------------------- Pull %50 --------------------------------------- Pull %100 ------------------------Push%50

Push %100 --------------------------- PushPull %50 -------------------------------- PushPull %100
    Corsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesi

Stock Load

Corsair H100 İncelemesi

Senstor Test

Corsair H100 İncelemesi

Fanles -------------------------------- Pull %50 --------------------------------------- Pull %100 ------------------------Push%50

Push %100 --------------------------- PushPull %50 -------------------------------- PushPull %100

4.5 Ghz Load 1.26V

Corsair H100 İncelemesi

Senstor Test

Corsair H100 İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 29 Aralık 2017; 20:29:13 >

• Corsair H100 İncelemesi Corsair H100 İncelemesi

Corsair H100 İncelemesi

Results

Stock Idle

Corsair H100 İncelemesi

Stock Load

Corsair H100 İncelemesi

Senstor Test

Corsair H100 İncelemesi

4.5 Ghz Load 1.26V

Corsair H100 İncelemesi

Senstor Test

Corsair H100 İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 30 Aralık 2012; 11:16:45 >

• Corsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesiCorsair H100 İncelemesi

Results

Stock Idle

Corsair H100 İncelemesi

Stock Load

Corsair H100 İncelemesi

Senstor Test

Corsair H100 İncelemesi

4.5 Ghz Load 1.26V

Corsair H100 İncelemesi

Senstor Test

Corsair H100 İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 30 Aralık 2012; 11:18:15 >

• Okumayı sevmeyen arkadaşlar için önemli olan bazı sıcaklık degerlerini karşılaştırmalı olarka tablo şeklinde yaptım

Aşşagıdaki tabloda fanless yani fansız alınan sonuçlar hariç tüm sonuçlar push-pull fan konfigürasyonu şeklide devir %100 de alınmıştır

Corsair H100 İncelemesi

Diger Sogutucularla Karşılaştırma

Corsair H100 İncelemesi
    Corsair H100 İncelemesi

Corsair H100 İncelemesi
    Corsair H100 İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 19 Mart 2013; 10:28:53 >

• Arkadaşlar şimdilik görsel ve test kısmı bitmiştir,müsait oldugunda yazı kısmınıda ekliyeceim .Resim yüklemekten gözler pörtledi kopyala yapıştır
  • Eline sağlık, güzel konu olmuş. Üç soğutucuda iyi iş çıkarmış. Ultra120 halen üst seviye bir hava soğutma olduğunu göstermiş.
  • En çok benide o şaşırttı abi fan devirleri yüksek ken arada 3-4 derece fark var.Ama tüm fanları kapatınca 15 dereceyi geçiyor fark
  • Eline sağlık çok güzel olmuş. Baya detaylı olmuş konu. O ultra120 kaç yıllık soğutucu birde diğerlerinin yanında ufak tefek bir şey gibi duruyor ama iyi iş çıkarmış. İşlemci soğutucularını çok abarttığımız ortaya çıkmış ultra120 bu değerleri verirken diğerleri sırf görsellik yapmış
  • Eline sağlık. Sonuçlarda beni şaşırtan birşey olmadı. H100 den daha fazlasını beklemiyorum zaten. Sırf şu kasa içindeki kütük gibi soğutuculardan artık illlah geldiği için bende almayı düşünüyorum kısa zamanda.
  • Açıkcası ben beklediigm sonuçları aldım.En önemli husus ne beklendigi.Phantek PH-TC14E piyasanın en iyi işlemci blogu ve tüm testlerde h100 le kafa kafaya.Diger yandan Thermalright Ultra120 eskilerin kralı DH-14 le kafa kafaya skorlar alıyor ve kaldıki DH-14 TC14E ye yakın skorlar alıyor.Durum bahsettigim gibi olunca sonuçlar yukardaki gibi çıkıyor.Ama bence bir sogutucunun kalitesi fansız performansından anlaşılır.O da yukardaki tabloda net görünüyor. Bir iki güne Macho olur elimde onunda testi eklerim
  • son derece faydalı bir konu olmuş.. ellerinize sağlık..
  • Çok güzel inceleme olmuş eline sağlık bende sırf sunbeam ccf'nin sesi yüzünden h100'e geçmeyi düşünüyordum bu incelemenin çok faydası oldu benim için birde ben şuan ses sorununu cpu fanının pinlerini çıkararak çözdüm yani fan dönmüyor dolayısıyla sesde olmuyor ama sıcaklık olarak sadece 3 derece fark oldu sizce böyle kullanmanın bir zararı olur mu ?.Şuan işlemci boşta 35-37 yükte 65-67 fansız i5 2500k.

Unutmadan işlemci 4.2 ghz'e o.c yapılmış durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unborn -- 31 Ekim 2012; 22:43:11 >
  • 5 Ghz sonuçları eklenmiştir.Normalde daha düşük voltajda çalışıyor fakat sogutucunu perf çıkması açısından voltajı kökledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

5 Ghz sonuçları eklenmiştir.Normalde daha düşük voltajda çalışıyor fakat sogutucunu perf çıkması açısından voltajı kökledim.

Elinize sağlık çok iyi bir inceleme olmuş.Benim merak ettiğim ses seviyesi ne durumda. 3 soğutucuyuda aynı fanlarla test ettiniz ama soğutucuların kendi fanları ilede test etme imkanınız varmı acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Squadd

quote:

5 Ghz sonuçları eklenmiştir.Normalde daha düşük voltajda çalışıyor fakat sogutucunu perf çıkması açısından voltajı kökledim.

Elinize sağlık çok iyi bir inceleme olmuş.Benim merak ettiğim ses seviyesi ne durumda. 3 soğutucuyuda aynı fanlarla test ettiniz ama soğutucuların kendi fanları ilede test etme imkanınız varmı acaba :)

Aslında bilerek hepsini aynı fanla test ettim adil olsun diye ama Ultra 120 fanı yoktu aldıgımda,H100 şuan bende degil sadece phantek var.Onunda kendi fanıyla sonucu inceleme konusunda var

Ama 2 haftaya 25 farklı fanla filan geniş bir fan incelemesi yapacam o zaman bilgi verebilir fan farkı.

• quote:

Aslında bilerek hepsini aynı fanla test ettim adil olsun diye ama Ultra 120 fanı yoktu aldıgımda,H100 şuan bende degil sadece phantek var.Onunda kendi fanıyla sonucu inceleme konusunda var

Ama 2 haftaya 25 farklı fanla filan geniş bir fan incelemesi yapacam o zaman bilgi verebilir fan farkı.

valla zaten sizin şu fanları çok merak ediyorum :):) özelliklede GT Ap-15 'i çok merak ediyorum.yurtdışında birçok kişi sıvı soğutmada bu fanları kullanıyor.Bakalım neyi varmış :)
  • Çok faydalı bir inceleme.Eline saglık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emeğine sağlık çok fayfalı bir inceleme
  • bide içine sığrıdabileceğim ucuz yollu kasa bulabilsem süper olacak hala montaj yapamadım bekliyor öyle inceleme için teşekkürler hocam
  • Çok faydalı bir inceleme olmuş, elinize sağlık Şahsen hala kafam karışık yurt dışından Phanteks'mi sipariş versem yoksa h100i 'yi mi beklesem diye
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.