Corolla Verso hk.
98 Cevap35104 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

105 Mesaj
4 Ağustos 2006; 17:40:11 

Aynen katılıyorum ihtiyaç anında alternatif.Bagaj istediğimizde ise 6-7. koltukla beraber arka üçlüyüde yatırdınmı buyurun size bagaj

72 Mesaj
6 Ağustos 2006; 21:00:00 

Verso Elegant 1.6 aldim. Henuz iki gun oldu. Sadece kullanisinin cok rahat oldugunu soyleyebilirim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Ağustos 2006; 1:09:28 

quote:

Orjinalden alıntı: universe

Verso Elegant 1.6 aldim. Henuz iki gun oldu. Sadece kullanisinin cok rahat oldugunu soyleyebilirim.

hayırlı olsun! güle güle kullan!
çok güzel bi araçtır ve de çok kullanılışlı,özellikleri de çok iyi,motor desen zaten TOYOTA,dizayn olarak da zaten kendine özgü bi dizaynı var,arka stopları falan çok hoş, söylenecek başka söz yok! mükemel bi seçim
sizi Toyota Kulübüne de bekleriz,elimizden geldiğince yardımcı oluruz!

72 Mesaj
8 Ağustos 2006; 22:22:12 

Cok tesekkur ederim. Tabi katilirim. Seve seve.

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

hayırlı olsun! güle güle kullan!
çok güzel bi araçtır ve de çok kullanılışlı,özellikleri de çok iyi,motor desen zaten TOYOTA,dizayn olarak da zaten kendine özgü bi dizaynı var,arka stopları falan çok hoş, söylenecek başka söz yok! mükemel bi seçim
sizi Toyota Kulübüne de bekleriz,elimizden geldiğince yardımcı oluruz!

36 Mesaj
9 Ağustos 2006; 16:24:27 

Merhaba,

Ben 2004 yılı Nisan ayından beri Verso Elegant kullanıyorum. O zamanlar adı Verso Sol idi ancak sanırım daha sonra modaya uyup Elegant dediler. Boy 186 ve kilo 95 ama ben bile arka koltukta oturabiliyorum. Ayrıca normal boyutlarda olan bir çok akrabam ya da arkadaşım gayet rahat arka koltuklarda gerektiğinde oturuyorlar. İhtiyaç duyulduğunda gerçekten de çok faydalı bir özellik. Ben de forumdaki diğer bazı arkadaşlar gibi ikinci çocuğum olduktan sonra Verso aldım. Kalabalık hafta sonu gezilerinde çocukları arka koltuklara oturtmak bile büyük avantaj. 2004 yılında Verso'yu almadan önce ben de C-max ya da Zafira diye yola çıkmıştım. O zamanlar yaptığım araştırmada diğer markalarda opsiyonel olan özelliklerin Toyota'da hep standart olduğunu görmüştüm.
Şu anda 30,000 km'de ve şimdiye kadar yaşadığım tek sorun bir defa park halinde iken tekerinin indirilmiş olması oldu. Yani evet kıskananlar var.!
Araba o kadar sorunsuz ki daha silecek suyu bile doldurmadım. Periyodik bakımlardaki eklemeler hep yeterli oldu. İki hafta kadar önce bu arabanın silecek suyu hiç bitmez mi diye kaputu açmak istediğimde bayağı bocaladım. Farkettim ki aldığımdan beri hiç kaputu açmadığımdam nasıl açılacağını bile unutmuşum. O kadar sorunsuz yani.
Bence tek sorun arabanın süspansiyonundaki sertlik daha güvenliymiş öyle diyorlar. Bir de direksiyonun biraz ağır olması şehir dışında değil ama şehir içinde bazı dar sokaklarda park ederken çok rahat olmuyor.Elegant'ta standart olan ön ve arka park sensörleri de bu cüsseli aracı park etmenizde özelikle ilk günlerde araca alışana kadar çok faydalı oluyor.
Biraz uzun oldu ama hayatımda ilk defa bir foruma yazıyorum artık kusura bakmayın.

132 Mesaj
9 Ağustos 2006; 21:11:01 

Verso kullanan arkadaşlara bazı sorularım olacak;

Konfor yönünden aracı bildikleri başka araçlara göre kıyaslayabilirlermi? Yol sesi ve motor sesi içeriye ne kadar geliyor mesela.

Uzun yokuşlarda 1.6 motor sıkıntı çıkarıyormu?

100 km deki yakıt miktarını ölçen varmı?

Uzun yıllar (8-10 yıl) kullanmak için almayı düşünüyorum ancak çok az bilgim var ve bayiide test aracı yok.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

36 Mesaj
10 Ağustos 2006; 10:21:19 

Ben daha önce bu sınfta bir araç kullanmadım. Belki kullandıklarımdan en gürültülüsü Opel Omega idi. Uzun yolda yol sesinden çok rahatsız oluyordum. Verso'da Bridgestone gibi sert lastikler olmasına rağmen yol sesi rahatsız eder seviyede değil. Michelin alınca daha da sessiz olacağını düşünüyorum. Motor sesi ise gerçekten yok gibi. Bazen arabayı başka arkadaşlar kullanıyor. Anahtarı (kartlı anahtar) geri verirken genelde ilk tepkileri bu arabanın çalışıp çalışmadığını nasıl anlıyorsun diyorlar. Gerçekten de özellikle rolantide park halinde arabanın içindeyseniz çalıştığını pek hissetmiyorsunuz.
Alırken bende en fazla motorun bu kadar geniş ve ağır bir araca yeterli gelmeyeceğini düşünüyordum. Sonuçta bir aile arabası olarak tasarlandığından öyle süper seri bir araç değil. Ancak şimdiye kadar uzun yol rampalarında geçemediğim araç olmadı. Düz zeminde başabaş gittiğim araçları rampalarda hep solladım. En yüksek hız olarak İzmir-Aydın otobanında 220 gördüm. Arabada benden başka iki kişi daha vardı.
Benzin tüketimini hiç ölçmedim ancak şehir içinde yol bilgisayarının ortalama tüketim ekranında 9,6 yazdığını söyleyebilirim. Benim hiç de ekonomik kullanayım diye bir derdim olmuyor, zaten haftada bir iki gün kullanıyorum 2004'den beri 30,000 km ancak yaptım.
En son 30,000 bakımda 294 YTL ödedim. Klima filtresi, yeni silecekler ve motor yağı dahil. Bana biraz fazla gibi geldi. Piyasa ne durumda bilmiyorum. Servis'teki ustalarla konuştuğumda bu araçların öyle herhangi kronik bir sorunu olmadığını söylediler.
Umarım faydalı olmuşumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbelevi -- 14 Ağustos 2006; 17:41:22 >

72 Mesaj
10 Ağustos 2006; 23:01:43 

Ben bir haftadir kullaniyorum verso elegant'i. Daha once megane kullaniyordum. Yol tutusu , konforu inanilmaz gercekten. Henuz bir depo benzin bitmedi ancak su an 450 km yol yaptim ve ceyrek depom var. Benim tek zorlandigim sey su ; megane'in kalkislardaki seriligi yok bu arabada. 1425 kg olusundan tabi. Biraz agir kalkiyor bence ama cok sorun etmedim cunki ikinci vitese atinca artik digerinden bir farkikalmadi. Gayet serilesiyor. Zaten bu arabayi alan insanlar ondan performanstan cok konfor bekliyorlar sanirim. Kesinlikle cok konforlu. Pisman olmazsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: yedekolsun

Verso kullanan arkadaşlara bazı sorularım olacak;

Konfor yönünden aracı bildikleri başka araçlara göre kıyaslayabilirlermi? Yol sesi ve motor sesi içeriye ne kadar geliyor mesela.

Uzun yokuşlarda 1.6 motor sıkıntı çıkarıyormu?

100 km deki yakıt miktarını ölçen varmı?

Uzun yıllar (8-10 yıl) kullanmak için almayı düşünüyorum ancak çok az bilgim var ve bayiide test aracı yok.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

132 Mesaj
11 Ağustos 2006; 12:09:58 

@bbelevi ve @universe teşekkürler.

Benim içinde zaten konfor ilk sırada. Anladığım kadarıyla bu araç da "konforlu" sayılabilir.

38 Mesaj
25 Ağustos 2006; 17:05:48 

Arkadaşlar 3 aydır 2005 model 1.6 VERSO ELEGANT sahibiyim.3ay boyunca arabamı çok çeşitli şekillerde test ettim ve sonuç mükemmel.Bu araç tam bir aile arabası.Bu araçtan performans beklemektense konfor ve dayanıklılık beklemek daha doğru olur kanısındayım.iki araba ile gideceğiniz bir çok yere (mesela komşunuzla bir pikniğe) tek arabayla gidiyorsunuz.Yakıt parasını da bölüşebilirsiniz.Araç 1.6 olmasına rağmen oldukça atak.daha önce 1.8 MITSUBISHI CARİZMA GDI kullanıcısı biri olarak bunu söylüyorum.Yani kıyasladığım araç 1.8 125 ps ve 1180 kg.Tabii ki onun kadar değil ama zaten bu araca bindiğinizde size daha ağırbaşlı gitme hissi geliyor ister istemez.
Sizlerden tek ricam var bu araca dvd ve navigasyon sistemi taktırmak istşyorum servislerden olumlu bir cevap alamadım taktıranınız veya bileniniz var mı.SAYGILAR

105 Mesaj
13 Eylül 2006; 16:53:53 

Benim verso ya DVD Navigasyon sistemi için cihazı ankarada buldum ve ayırttım 1000 YTL. ilk seyahatimde alacağım.bu arada ön teyp konsolun toyotadan orjinal cercevesini 8 YTL ye belçikadan getirtttim hatta 2 tane getirttim ucuz olunca yedek olsun diye

38 Mesaj
15 Eylül 2006; 2:20:49 

quote:

Orjinalden alıntı: lex

Benim verso ya DVD Navigasyon sistemi için cihazı ankarada buldum ve ayırttım 1000 YTL. ilk seyahatimde alacağım.bu arada ön teyp konsolun toyotadan orjinal cercevesini 8 YTL ye belçikadan getirtttim hatta 2 tane getirttim ucuz olunca yedek olsun diye

Sevgili lex bu sistemi bulduğun yerin adresini ve telefonunu verebilirsen sevinirim.Tabiiki pm

72 Mesaj
17 Eylül 2006; 14:10:42 

Merhaba lex,

Bende senden bu yerin adrs ve telefonunu rica ediyorum. Tesekkurler.
quote:

Orjinalden alıntı: lex

2 Mesaj
21 Eylül 2006; 22:25:25 

ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA,

HAFTA BAŞINDA 28.000 YTL'YE 2004 MODEL VERSO COMFORT ALDIM (42000 KM.DE) DAHA DOĞRUSU KAYINPEDERİM BENİM ADIMA ALDI.

İLANINA İNTERNETTEN ULAŞTIM FİYAT ARAÇ İÇİN UYGUN GELDİ ANCAK ALIM ÖNCESİ ARAŞTIRMAM DA BİR TOYOTA BAYİİ BU MODEL VE KM. NİN 26.000 YTL EDECEĞİNİ SÖYLEDİ VE CANIMI SIKTI AMA BEN YİNEDE ALDIM.
HALEN YURTDIŞINDA OLDUĞUM İÇİN ARABAMI GÖREMEDİM 2000 MODEL FORD FOCUS'UM (SEDAN AMBİANTE GÜV.PAKETSİZ) ELİMDE FOCUS SONRASI OTOMATİK VİTES BİR ARAÇ ARIYORDUM AMA VERSONUN CAZİBESİ OTOMATİK VİTESE ÜSTÜN GELDİ.

BU VERSO BENİM İLK TOYOTA ARABAM VERSO İLE İLGİLİ OLARAK BAKIM, KULLANIM KOLAYLIKLARI VE TECRÜBELERE DAYANAN BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR, BU KONULARDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİRİM ÖZELLİKLE FİYATLA İLGİLİ UMARIM İYİ BİR ALIŞVERİŞ OLMUŞTUR.

38 Mesaj
22 Eylül 2006; 0:30:05 

Öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.Fiyat konusu aracın durumuna göre değişkenlik gösterir.Örneğin pereiyodik bakımları yapılmış mı,değişeni kazası boyası vs. var mı.Eğer bu sorulara olumlu cevaplar alabilirsen 1-2 bin ytl fazla önemli değil.Yani araç orjinal ise değer bence.Koskocaman bir aracı (7 kişilik) 28000ytl ye alıyorsun değer bence.Nerede oturduğunuzu bilmiyorum ama ben Silivri Maxi Toyota Plaza dan çok memnunum.Binek bir araban sonra VERSO ya bindiğinde bir jeep kullanıyor hissine kapılacaksın.Tekrar hayırlı olsun.
quote:

Orjinalden alıntı: MR. NO

ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA,

HAFTA BAŞINDA 28.000 YTL'YE 2004 MODEL VERSO COMFORT ALDIM (42000 KM.DE) DAHA DOĞRUSU KAYINPEDERİM BENİM ADIMA ALDI.

İLANINA İNTERNETTEN ULAŞTIM FİYAT ARAÇ İÇİN UYGUN GELDİ ANCAK ALIM ÖNCESİ ARAŞTIRMAM DA BİR TOYOTA BAYİİ BU MODEL VE KM. NİN 26.000 YTL EDECEĞİNİ SÖYLEDİ VE CANIMI SIKTI AMA BEN YİNEDE ALDIM.
HALEN YURTDIŞINDA OLDUĞUM İÇİN ARABAMI GÖREMEDİM 2000 MODEL FORD FOCUS'UM (SEDAN AMBİANTE GÜV.PAKETSİZ) ELİMDE FOCUS SONRASI OTOMATİK VİTES BİR ARAÇ ARIYORDUM AMA VERSONUN CAZİBESİ OTOMATİK VİTESE ÜSTÜN GELDİ.

BU VERSO BENİM İLK TOYOTA ARABAM VERSO İLE İLGİLİ OLARAK BAKIM, KULLANIM KOLAYLIKLARI VE TECRÜBELERE DAYANAN BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR, BU KONULARDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİRİM ÖZELLİKLE FİYATLA İLGİLİ UMARIM İYİ BİR ALIŞVERİŞ OLMUŞTUR.

2 Mesaj
23 Eylül 2006; 9:55:29 

TEŞEKKÜR EDERİM DALPINAR. İNŞALLAH KAZASIZ BELASIZ KULLANMAK NASİP OLUR.
BU ARADA İZMİR DE OTURUYORUM İZMİRDE BAKIM İÇİN VE ÖZELLİKLE VERSO DA TECRÜBE SAHİBİ ARKADAŞLARIN ARAÇ VE KULLANIMI İLE İLGİLİ TAVSİYE VE GÖRÜŞLERİNİ BEKLİYORUM TEŞEKKÜR EDERİM.

72 Mesaj
26 Ekim 2006; 23:54:44 

Hayırlı olsun dalpınar arkadaşım,
MR.NO'nun yazdıklarına aynen katılıyorum. Arabanın durumuna göre fiyat çok değişir. Eğer hiçbir problem yaşamamiş orjinal ise bence o fiyata değer. Kullanıma gelince ; benim verso elegant'ım var. 2007 model , henüz 3 aylık yani. Kullanımı çok rahat. Kendimi inanılmaz güvende hissediyorum. Önceleri performansı bana yeterli gelmez diye düşünüyordum. Arabayı hızlı kullanmayı sevdiğim için. Ama arabaya binince hızlı kullanmak insanın aklına bile gelmiyor. Konfor o kadar ağır basıyorki , araba kullanmanın zevkine varıyorsun. Şöyle diyorsun "hızda neymiş!"
Çok isabetli bir seçim yapmişsin bence. Allah kazadan beladan korusun. Güle güle kullan.

quote:

Orjinalden alıntı: dalpinar

Öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.Fiyat konusu aracın durumuna göre değişkenlik gösterir.Örneğin pereiyodik bakımları yapılmış mı,değişeni kazası boyası vs. var mı.Eğer bu sorulara olumlu cevaplar alabilirsen 1-2 bin ytl fazla önemli değil.Yani araç orjinal ise değer bence.Koskocaman bir aracı (7 kişilik) 28000ytl ye alıyorsun değer bence.Nerede oturduğunuzu bilmiyorum ama ben Silivri Maxi Toyota Plaza dan çok memnunum.Binek bir araban sonra VERSO ya bindiğinde bir jeep kullanıyor hissine kapılacaksın.Tekrar hayırlı olsun.

30 Mesaj
27 Ekim 2006; 11:09:21 

gercekten iyi secim yapmısın corolla verso geleceğin arabası çok güzel bende almayı düşünüyorum ama ben comfort değil elegant almayı düşünüyorum şimdiden hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle..

Audi A6 2.0 Tdi multitronic

379 Mesaj
19 Aralık 2007; 17:30:33 

merhaba arkadaşlar.ben grande punto kulanıcısıyım.arabamdan çok memnundum ta ki ikiz bebeklerim olana kadar.şimdi sığamıyoruz.sedan alayım derken mpv araçlara yöneldim.hem kullanışlı hem büyük hem konforlu duruyorlar.versoyu çok beğendim.borç harç elegant modelini düşünüyorum ancak 2009 da model yenilenecek deniyor.acaba 2008 ikinci yarısı mı yenilenir yoksa 2009 a kadar beklerler mi? bilgisi olan var mı?

keşke dizeli olsaydı diye içinden geçiriyor insan.ama benzinli dahi olsa insanın gönlü kayıyor.motorun fazla atak olmadığını ama yettiğini söylemiş herkes.bir de süspansiyonları çok mu sert.kasisleri çok hissetiriyor mu?punto spor bir araba diye biraz sert.bir arkadaş güvenlik için süspansiyonlar sert demiş.kkonfordan ödün veriyor mu?şimdiden teşekkürler.

2012 Grandpicasso ehdi stpstrt 17' beyazz
2011 C4 comfortplus ehdi stpstrt 17' altınkum
Acer V3 551g AMD a10 4600m

123 Mesaj
29 Aralık 2007; 20:02:58 

bende 1.8 cc otomatik 2005 model verso ya baktım. avensis ile verso arasında kaldım . 2005 model verso 35.500 ytl ye var. sıfırını sitesinde bulamadım.
1.6 cc ile fiyatları çok farklı. çok daha pahalı. ancak bana otomatik gerektiğinden bunu düşünüyorum. sizce nasıl ??

tıklaaa

--
Netteseyret.NET / Seyret seyredebildiğin kadar...
--
www.netteseyret.net

26 Mesaj
18 Ağustos 2008; 10:20:28 

SELAM ARKADAŞLAR...BENDE TOYOTA VERSO ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM... İNCELEDİĞİM KADARI İLE ELEGANTLAR COMFORTA ORANLA DAHA İYİ VE DAHADA PAHALI TABİİKİ...BENİM ŞU ANDA HYUNDAI ACCENT 1.6 ARABAM VAR. AYRICA LPG.Lİ. ARABAMI DA ÇOK SEVİYORUM...SEVMEME RAĞMEN AİLEMİN KALABALIKLIĞINDAN DOLAYI BİR YERE GİDERKEN ARABAYA SIĞMAMAYA BAŞLADIK...ÇOCUKLARIN BÜYÜMESİNDEN DOLAYI...AMA ŞİMDİ YAKITI ÇOK CİMRİ OLAN BİR ARAÇTAN...VERSOYA GEÇMEK BİRAZ ZOR OLACAK..İNSAN TABİİKİ BAZI ŞEYLEREDE KATLANACAK AMA MESELA BU ARACA LPG TAKILABİLİR Mİ? YADA TAKILIRSA NE KADAR DOĞRU OLUR... PERMORMANS DÜŞÜKLÜĞÜNE GİDER Mİ...DAHA DOĞRUSU ÇEKİŞİ NASIL OLABİLİR...ÇOK BÜYÜK BİR PERMORMANS BEKLEMİYORUM Kİ... ARABAYI YAVAŞ KULLANMAYI SEVERİM....CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

37 Mesaj
23 Ağustos 2008; 18:26:13 

quote:

Orjinalden alıntı: hakanduzel

SELAM ARKADAŞLAR...BENDE TOYOTA VERSO ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM... İNCELEDİĞİM KADARI İLE ELEGANTLAR COMFORTA ORANLA DAHA İYİ VE DAHADA PAHALI TABİİKİ...BENİM ŞU ANDA HYUNDAI ACCENT 1.6 ARABAM VAR. AYRICA LPG.Lİ. ARABAMI DA ÇOK SEVİYORUM...SEVMEME RAĞMEN AİLEMİN KALABALIKLIĞINDAN DOLAYI BİR YERE GİDERKEN ARABAYA SIĞMAMAYA BAŞLADIK...ÇOCUKLARIN BÜYÜMESİNDEN DOLAYI...AMA ŞİMDİ YAKITI ÇOK CİMRİ OLAN BİR ARAÇTAN...VERSOYA GEÇMEK BİRAZ ZOR OLACAK..İNSAN TABİİKİ BAZI ŞEYLEREDE KATLANACAK AMA MESELA BU ARACA LPG TAKILABİLİR Mİ? YADA TAKILIRSA NE KADAR DOĞRU OLUR... PERMORMANS DÜŞÜKLÜĞÜNE GİDER Mİ...DAHA DOĞRUSU ÇEKİŞİ NASIL OLABİLİR...ÇOK BÜYÜK BİR PERMORMANS BEKLEMİYORUM Kİ... ARABAYI YAVAŞ KULLANMAYI SEVERİM....CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

,benim 2005 verso elegantım var yaklaşık 1 ay önce taktırdım şu ana kadar 2 depo LPG bitirdim ölçümlerime göre km de 150ykr yakıyor çok memununum 90-110km/saat arasında kullanırım performas olarak pek bir fark hissetmedim

26 Mesaj
25 Ağustos 2008; 12:03:05 

cevabın için teşekkür ederim.

daha dün hafta sonu için köyüme gittim geldim. benim araba 185 ykr. gibi yaktı.... ortalama 120 - 130 km.hızla.... verso bu kadar az yakabiliyormu... benim araba bu arada hyundai accent 1,6 model ( kıyaslama yapmak istiyanler için ) ayrıca LPG tankını nereye taktırıyorsun.... ve yedek lastiği nereye koyuyorsunuz bunların cevabınıda alabilirmiyim... ilginiz için şimdiden teşekkürler...

quote:

Orjinalden alıntı: hukaya

,benim 2005 verso elegantım var yaklaşık 1 ay önce taktırdım şu ana kadar 2 depo LPG bitirdim ölçümlerime göre km de 150ykr yakıyor çok memununum 90-110km/saat arasında kullanırım performas olarak pek bir fark hissetmedim

37 Mesaj
5 Eylül 2008; 18:12:46 

quote:

Orjinalden alıntı: hakanduzel

cevabın için teşekkür ederim.

daha dün hafta sonu için köyüme gittim geldim. benim araba 185 ykr. gibi yaktı.... ortalama 120 - 130 km.hızla.... verso bu kadar az yakabiliyormu... benim araba bu arada hyundai accent 1,6 model ( kıyaslama yapmak istiyanler için ) ayrıca LPG tankını nereye taktırıyorsun.... ve yedek lastiği nereye koyuyorsunuz bunların cevabınıda alabilirmiyim... ilginiz için şimdiden teşekkürler...

ben 90-110 km/saat arasında araç kullanan biriyim 3 Eylül de tatilden döndüm dönerken toplam 107 ytl lik LPG aldım yaptığım yol şuan 690 km ışığım yanıp sönüyor hala LPG var. yol bilgisayarı yakıt tüketimini 6.6 gösteriyor. LPG tankını yedek lastik yerine yani dışarıya taktırdım aracın orjinalliğinde herhangi bir bozulma olmadı sadece yedek lastik problemi yaşıyorum şuan için lastik bagajda duruyor lastikler için hava komprasörü aldıktan sonra onuda depoya kaldıracağım onun haricinde şimdiye kadar herhangi bir sıkıtı ve problem yaşamadım.

26 Mesaj
6 Eylül 2008; 9:06:55 

Hukaya çok teşekkür ederim. bilgilerin için.... Hayalimde canlandırdırdığım ve olması istediğim tüm isteklerimi harfiyen sıralamışsın.. şimdi daha da heyecanlandım... bir an önce bu arabaya sahip olmak adına....yanlız yedek lastik konusun da bir sorum var...lpg tankını taktıktan sonra yedek lastik bagajdaki 2 koltukta kalkık vaziyette iken arkada bir boşluk kalıyor. oraya mı yerleştiriyorsunuz. yani o dar yere sığıyormu?...Eğer sığıyorsa hangi amaçla lastiği depoya kaldırmayı düşünüyorsunuz....ayrıca hava kompresörüne neden ihtiyaç duyuyorsunuz...lastikleriniz patlama riskine karşı hava kompresörü yeterli olacak mı...Bundan önce ki aracım için gerektiği için hava kompresörü almıştım 20 ytl civarında.... Bu alet yeterli olacaksa eğer bu iş hepten ballanmaya başladı....vermiş olduğunuz ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Tüm herkese sevgilerimle

182 Mesaj
7 Eylül 2008; 18:45:33 

Hakan bey dikkat edin, aracın altındaki stepne yerine takılan tüpler artık yasak. Ruhsata işletirken yapılan sızdırmazlık muayenesinden geçemezsiniz. Bende 2002 Verso var ama onun stepne yeri içerde ve araç 5 koltuklu oldugundan sorun olmadı. Belki sızdırmazlık muayenesini bir aracıya yaptırırsanız sorun etmezler. Bence ilk iş bir aracıya danışın. 100 Lira fazla para verirsiniz ama sıkıntınız olmaz. Ben yine de güvenlik açısından aracın altına takılan tankları tavsiye etmiyorum.
Saygılar...

37 Mesaj
9 Eylül 2008; 1:30:33 

Hakan bey umarım bir an önce alır ve güle güle kullanırsınız gelelim sorunuza ben bagajdaki koltukları kaldırıp denemedim ama dediğiniz gibi çok az bir yer kalıyor oraya lastik koymak bana mantıklı gelmiyor şehir içerisinde pompanın iş göreceğini düşünüyorum sonuçta heryerde benzin istasyonları var ama şehirdışında sıkıntı olabilir bu yüzdende tatile giderken yanımda götürdüm.

Yataylimit arkadaşım ben Haziran ayında LPG taktırdım sızdırmazlık raporunu, araç muayenesini ve ruhsata LPG işletmeyi aracı kullanmadan kendim yaptım herhangi bir yasak ve uygunsuzlukla karşılaşmadım. simit tank metal muhafaza içerisine alınmış eğer usulüne uygun yaparlarsa hiç bir problem olmuyor bunu bizzat yaşadım.burda aracınıza LPG yaptırdığınız firmaya büyük görev düşüyor.

saygılarımla...

182 Mesaj
10 Eylül 2008; 0:02:45 

Veya demek ki muayene istasyonuna göre de değişebiliyor. Teşekkürler.

21 Mesaj
14 Kasım 2008; 23:12:14 

slm arkadaşlar.benim de 2008 verso comfort aracım var.az çok paylaşmak istediğim konular var.bunların başın da araç gerçekten çok konforlu ve rahat.şu an aracım 11 000 km de.ve ağustos 2008 de araca teleflex lpg kiti takıldı.ilk zamanlar araçta motor arıza ışığı yanma sorunu yaşadık fakat daha sonra araca göre tekrar bir program yazılarak o sorun 1 aydır yok.kit ankarada takıldı lpg deposuda stepne yerine muhafaza içine takıldığı için kontrollerde hiç bir sorun yaşamadım.kontroller tabiiki ankarada yapıldı ve balıkesirde ruhsat a işlndi.yakıt sarfiyatına gelince;benzinli ikende emsallerine göre gayet tutumlu olduğunu gördüm.lpg de ise en son değeri yazayım.300 km de 34,17(lpg 1,71) ytl gaz aldı.yani şu aşamada 0,113 ykr yapmaktadır.gerisini siz düşünün.düşünen ve imkanı olan varsa hiç durmasın derim.

TOYOTA COROLLA ADVANCE 1.6 MULTİ DRİVE S

26 Mesaj
1 Temmuz 2009; 23:26:45 

Slm. Arkadaşlar. Çok istememe rağmen Hala verso alabilmiş değilim. Ama sona yaklaştım. Hayırlısı ile inşallah alacağım en kısa zamanda ve aldıktan sonrada burada resmini yayınlarım...Niye ise anlamadım?.... Bir kaç Verso kullanan arkadaşlarıma sorum olacak. Elegant almayı düşünüyorum. Ama comfort ta olabilir...Acaba ikisinin arasındaki fark nedir.. Elegant ta sunroof, hava yastıkları ve klima digital olarak...Comfortlarda ise mesela arka camlar otomatik mi. bana konu ile ilgili ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz lütfen... Elegant değilde comfort ta olabilir mi? Konfor dışında sunroof olması veya klimanın digital olması çokta önemli değil benim için mesela

21 Mesaj
1 Temmuz 2009; 23:36:53 

slm.iki model arasındaki farklar;
comfort elegant
manuel klima digital klima
normal jant çelik jant
cruise kontrol

komfor dersen,sürüş olarak hiç bir fark yok.ikiside 7 koltuklu olabiliyor.

TOYOTA COROLLA ADVANCE 1.6 MULTİ DRİVE S

4413 Mesaj
1 Temmuz 2009; 23:41:22 

Başka bir arkadaşa yazdığım mesajı yapıştırdım, benim gözlemim bu şekilde.

''Yeni Verso'yu galeride inceledim ama belirtmem lazım ki mutlaka en üst donanımı almalısın, aradaki fiyat farkına değer. Ayrıca bana göre yeni Verso saydığın seçenekler arasında en dinamik ve güzel tasarımı olan araç diyebilirim.

Beğenmediğim yanları
1. Aracın içinin siyah hakimiyetinde olması. Kir göstermeme açısından avantaj da sayılabilir ama seçenek sunulmalıydı.
2. Cam tavan yok

Beğendiğim özellikler
1. Kapıları açınca yan aynalardan bastığınız yeri gösteren karşılama ışıkları
2. Anahtarsız giriş ve çalıştırma
3. Ortada konumlanmış ama gerçekten güzel ve göz hizasındaki göstergeler
4. kaliteli konsol
5. Koltuk altlarındaki çekmeceler, fonksiyonel kol dayama, bir tanesi soğumalı 2 torpido gözü
6. Geri vitesde ekrana dönüşen ayna
7. Ayrıca tavanda gözlük saklamanın altında bulunan, aracın içini gösteren 2. bir ayna (çocuklu aileler için çok güzel düşünülmüş)
8. Bluetoothlu ses sistemi
9. İleri geri yapılabilen ve sırtlıkları yatırılabilen 2. sıra koltuklar gerçekten konforlu ve ön koltukların arkasında arkasında tepsi yerleri var
10. Yine özellikle çocuklar için çok işe yarayacak karartılmış yan camlar ve yan cam perdeleri
11. 7. sıra koltuklarda bile hava yastıkları
12. Geniş bagaj ve koltukları yatırınca tamamen düz yükleme alanı''

388 Mesaj
3 Temmuz 2009; 13:54:58 

yeni versonun comfort donanımında 5 koltuk var. son sıra koltuklar yok diye biliyorum. kataloglarında ve web adresinde de aynı bilgi var.

bir de yeni verso için forumda başka bir konu açılmış durumda epey bir bilgi de var. yazışmak için orayı kullanırsanız daha faydalı olur. herkesle paylaşım sağlanır.

quote:

Orjinalden alıntı: skydıvıng

slm.iki model arasındaki farklar;
comfort elegant
manuel klima digital klima
normal jant çelik jant
cruise kontrol

komfor dersen,sürüş olarak hiç bir fark yok.ikiside 7 koltuklu olabiliyor.

FORD FOCUS 1.6 OTM TİTANYUM 2009 GÜMÜŞ

89 Mesaj
13 Temmuz 2009; 23:19:27 

arkadaşlar 200 binde 2005 verso comfort a 23 24 milyar verilirmi sizce. araçta darbe boya yok,temiz ve bakımlı olduğuı söyleniyor.

1 Mesaj
22 Ağustos 2009; 13:25:28 

Benim şuan 2008 astra sedan dizel aracım var 50tl mazotla 360 km yol yapıyorum şehir içinde arabam dan çok memnunum satışa koydum 32000 veriyorlar ama ben kararsızım satma konusunda.Ama aile geniş olduğu için Toyota verso alıp lpg taktırmayı düşünüyorum.versodan memnun kalırmıyım bilmiyorum lpg nasıl olur.sanırım 110 beygir ama kasa biraz büyük ,araca chip taktırıp torkunu yükseltmek istiyorum.Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa cevaplarsa sevinirim

26 Mesaj
11 Aralık 2009; 23:56:49 

Selam Arkadaşlar....yaklaşık 2 aydır VErso elegant kullanıcısıyım...Sonunda aracıma kavuştum...2008 model elegant...Süper konfor süper rahatlık...hayallerimin fazlasını karşıladı...Araca binerken zevk alıyor...İnmek istemiyorum...Uzuun Uzuuun yolculuklara çıkıyorum....Ammmmaaaa şu yakıt derdi yok mu...onu hiç sormayın.....Yakıtı ile nasıl başa çıkacağım bilemiyorum...LPG li araçtan inip bu tarz bir araba bana bayağı bir dokunuyor....LPG taktırmayı kesin olarak düşünüyorum...ARacım 7 kişilik...LPG tankı anladığım kadarı ile srun olacak yedek lastik yerine montajjı yapılabilir mi? bana ileride bir sorun çıkarır mı acaba...BU konuda LPG hangi markayı önerirsiniz acaba...Prins, BRC ve OVML arasında gidip gelmekteyim... Benim aracıım gibi olupta yedek lastiğe monte ettirenler varmı varsa resim gönderebilirler mi acama....Verso süper bir şey arkadaşlar...Allah her isteyene nasip etsin inşallah....Ayrıca kalkışlar için hiç te o kadar belirtildiği gibi yavaş değil...Zaten istanbul trafiğinde kalkışınız hızlı olsa ne olur ki...2 mt.sonra zaten duracaksınız..Onun için kalkışın seri olmasının ne önemi olabilir ki...İşin şakası bir tarafa

1721 Mesaj
9 Aralık 2011; 14:39:06 

Versocular uğramaz olmuş artık buraya. Ben de ağustostan beri 2004 model MMT 1.8 verso kullanmaktayım. Genel düşüncelerim olumlu, çok geniş ve ferah bir araba.

1 Mesaj
14 Aralık 2011; 22:41:59 

verso araştırıyorum. şuanakadar aklıma yatan 2007 elegant oldu ne dersiniz

1165 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:26:27 

Verso çok iyi bir araç ancak kullanıcıları maalesef diğer markalardaki kullanıcılar kadar heyecanlı ve paylaşımcı değiller. O yüzden Verso forumu ölü durumda.
Sayfa:   <<      [2]
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.734