Şimdi Ara

NZXT'den hepsi bir arada su soğutma çözümleri: Kraken X40 ve Kraken X60

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • NZXT'den hepsi bir arada su soğutma çözümleri: Kraken X40 ve Kraken X60

Başta hız aşırtma tutkunları olmak üzere pek çok bilgisayar kullanıcısı tarafından rağbet gören hepsi bir arada su soğutma çözümlerine NZXT firması tarafından yenileri ekleniyor. NZXT, ürün yelpazesine kazandırdığı ilk hepsi bir arada su soğutma sistemi Kraken X40 ile Kraken X60'ı tanıttı.

NZXT'nin yeni Kraken serisi, alüminyum radyatörden, bakır su soğutma bloğundan, su pompasından ve iki yönlü kauçuk hortumlardan oluşuyor. Kraken X40 ve Kraken X60 arasındaki fark radyatör boyutundan ibaret. Daha fazla detay vermek gerekirse Kraken X40'ın radyatör boyutları 138.4 mm x 27 mm x 172.5 mm iken; Kraken X60'ın radyatör boyutları 138.4 mm x 27.0 mm x 312.5 mm.

Kraken X40'ın radyatörüne arkalı önlü birer adet 140 mm'lik fan; Kraken X60'ın radyatörüne ise arkalı önlü ikişer adet 140 mm'lik fan takılabiliyor. ''Fluid Dynamic'' olarak isimlendirilen mil yatağı teknolojisine sahip PWM fonksiyonlu 140 mm'lik fanlar, ısı durumuna göre 800 devir / dakika ile 2000 devir / dakika hızları arasında çalışıyor, 54 CFM ile 98.3 CFM seviyeleri arasında hava üflüyor. Fanların düşük devirde çıkardığı gürültü 21 dBA; yüksek devirde çıkardığı gürültü 37 dBA şeklinde açıklanmış. Merak edenler için Kraken serisinin su pompasının çalışma hızı 2900 devir / dakika ve su soğutma sistemlerinin hortum uzunluğu 400 mm.

Peki Kraken X40 ve Kraken X60'ın işlemci desteği ne durumda?

Her iki su soğutma sistemi de Intel cephesinde LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, LGA 2011 formundaki işlemcilere, AMD cephesinde soket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 işlemcilere destek veriyor. NZXT, hepsi bir arada su soğutma sistemlerini sırasıyla 99$ ve 139$ olarak fiyatlandırmış.

Editörün notu: Kraken, efsanevi bir deniz canavarına verilen isimdir.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi
    NZXT Kraken serisi

• Keşke bu ürünleri Türkiye'de de gorebilsek. Ama yok ki getiren distribütör

• Release The Kraken....

• Sonuda 140mm fanlı bir model yaptılar ama biz yine göremiycez

• Güzel sistemmiş.

• Corsair yüzünden pompalı Cpu bloklarından korkar olduk. Son kullanıcı inceleme ve yorumlarını beklemek lazım.
  • Her ne kadar son hızda çalışacak bir durumun oluşması zor olsa da, o tam devirdeki 37db biraz şişkin duruyor.
  • Bu ürünün soğutma başarısının yüksek olmasını ve ülkemizde satın almak isteyenler için bulunabilirliğinin olmasını istiyorum. 1,5 yıldır Corsair H80 kullanan biri olarak, çok memnun olduğumu ve bu ürünün de pazara hareketlilik getirmesini umduğumu belirteyim.

• Şu radyatörleri kalınlaştırıp blokları geliştirseler custom soğutmalara gerek kalmayacak performans açısından ama nedense hep h100 gibi hava soğutma performansı veren ürünler çıkartıyorlar karşımıza.
  • Corsair h100 yüksek devirde pompa sesinden dolayı millet h100 den korkuyordu böyle haberler iyi oluyor

Piyasaya can geliyor.

• corsair h55 kullanıyorum çok memnunun sistem 40 dercede caişıyor bf3 oynarken . Birde ekran kartına jumper sogutucu yapsalar tadından yenmez.

• 2x140 radyatörü olan iyiye benziyor, muhtemelen ekstra bir sorun olmazsa h100'den daha performanslı olacak.
    Ama yine de radyatörler ince gibi, 60mm'lik olmasa bile 40mm'lik radyatör kullanabilirlerdi en azından. 27mm ince kaçmış diye düşünüyorum.
    Sanırım maliyet adına bu tarz radyatör kullanılıyor, yoksa sadece radyatör 150$ tutacağından fiyatı yüksek tutmaları lazım.
    Yine de bu tip hazır sistemler hava soğutmaların pabucunu dama attı bence. Anakarta 1 kiloluk metal yığınını yüklemiyorsunuz en azından.
  • Eger stabilse alinabilir h100 yerine. H100 baya ses cikartiyordu bu kraken x60 hosuma gitti. Kule tipi sogutuculari sevmiyorum zaten bu cok daha iyi olacak gibi. Ekran kartininda etrafindan dolandirirsin boruyu birazda o sogur iyi olur. Tabi borular h100 kadar kisa degilse.

• H100'den çok daha şık duruyor. Performans testinde de daha önde olacak mı bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

2x140 radyatörü olan iyiye benziyor, muhtemelen ekstra bir sorun olmazsa h100'den daha performanslı olacak.
    Ama yine de radyatörler ince gibi, 60mm'lik olmasa bile 40mm'lik radyatör kullanabilirlerdi en azından. 27mm ince kaçmış diye düşünüyorum.
    Sanırım maliyet adına bu tarz radyatör kullanılıyor, yoksa sadece radyatör 150$ tutacağından fiyatı yüksek tutmaları lazım.
    Yine de bu tip hazır sistemler hava soğutmaların pabucunu dama attı bence. Anakarta 1 kiloluk metal yığınını yüklemiyorsunuz en azından.

Hadi 60mm geçtim 40mm bile önüne ve arkasına fan ekleyince ne kadar yer kaplayacağını düşün ayrıca o kadar genişlikteki radyatörden havayı verimli bir şekilde geçirmen için fanın yüksek devir yapması lazım ki bu da rahatsız edecek ses demektir,o zamanda su soğutmanın esprisi kalmaz.

• Bu aralar bu tür sıvı soğutma sistemleri baya artmaya başladı.Neredeyse tüm markalar benzer tarzda ürünler çıkartıyor.Fakat güzel ülkemizde bu ürünleri göremiyoruz.Ya da 1-2 sene sonra geliyor gelmiyor. İnşallah yetkili distribütörler sosyal medyanın gücü ile ihtiyaçlarımıza kulak verirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi branduko -- 1 Kasım 2012; 13:49:51 >
  • super

• quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

2x140 radyatörü olan iyiye benziyor, muhtemelen ekstra bir sorun olmazsa h100'den daha performanslı olacak.

Hadi 60mm geçtim 40mm bile önüne ve arkasına fan ekleyince ne kadar yer kaplayacağını düşün ayrıca o kadar genişlikteki radyatörden havayı verimli bir şekilde geçirmen için fanın yüksek devir yapması lazım ki bu da rahatsız edecek ses demektir,o zamanda su soğutmanın esprisi kalmaz.

Dostum radyatör tasarımında sorun olmadığı sürece 60mm'lik radyatör de düşük devirli fanlarla kullanılabilir üstelik ısıl dağıtım gücü de
    2-3 kat fazla olur. İnsanlar sessizlik için dağıtım gücü fazla olan radyatörler tercih ediyor zaten. Aynı devirde çok daha iyi soğutma sağlanıyor.
    60mm'liği de geçelim tfc monsta radyatörler var her sıvı soğutma kullananın hayallerinden. Tabi bunlar hazır kapalı devre sistem ve sadece cpu'ya yönelik olduğundan
    radyatörü 240-280 x 40mm boyutlarında da olsa gayet yeterli olacak. Boyut olarak da sıkıntı olmaz.

• Yurtdisinda sanirim kasim sonunda stoklarda olacak. Pompa sesi yuzunden H100 almaya cekiniyirdum ama x60 alinabilir ayni sorundan muzdarip degilse. Gerci 139 Euro gibi fiyatlar donuyor on siparis icin ve bir islemci parasina sogutucu almak pek akillica gelmiyor degil...

• NZXT Kraken X60 Liquid CPU Cooler Review
    http://www.eteknix.com/nzxt-kraken-x60-liquid-cpu-cooler-review/
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.