Şimdi Ara

Play mağazasında uygulama sayısı 700.000'e ulaştı, App Store ile fark kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Uygulama mağazası konusunda başı çeken iki dev olan Google ve Apple'ın arasındaki rekabette App Store uygulama sayısı bakımından önde bulunuyor. Ancak Google'ın açıkladığı son rakamlara göre aradaki fark kapanmak üzere.

Google, Play uygulama mağazasında mevcut bulunan uygulama sayısının 700 000 civarında olduğunu duyurdu. Apple ise geçen haftaki etkinlikte 700 000 uygulama sayısını geride bıraktıklarını açıklamıştı.

Açıklamalara bakıldığında ise uygulama sayısı bakımından Apple'ın hakimiyetinin bitmek üzere olduğu görülüyor. Eskiye göre geliştiricileri cezbetmek konusunda daha başarılı olduğu görülen Google, ayrıca Android'li cihaz sayısını da 500 milyona taşımış durumda.

Ancak Apple halen en çok satış yapan uygulama mağazasına sahip olduğu konusunda ısrarcı. Yine geçen hafta açıklanan rakamlara göre App Store, ilk yayına başladığı 2008 yılından bu yana geliştiricilere toplam 6.5 milyar dolarlık ödeme yaptı.

Play mağazasında ise ücretsiz veya freemium tabir edilen ve ücretsiz olarak satılıp uygulama içi eşya satışı ile gelir elde eden uygulamalar ağırlıkta.

Bir değişiklik olmazsa yıl sonunda Play mağazasının uygulama sayısı bakımından App Store'u geride bırakması kaçınılmaz olacak.

• Çok olması iyi olduğunu göstermez.

Az olsun, öz olsun yeterli. Bunun android'i, İOS, Windows app store felan farketmiyor.
  • İyi haber rakebet ortamı artar şayet artık ios'a çıkan hemen hemen her uygulama playmarkete'de çıkıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • onların kaçı doğru düzgün uygulama orası önemli önüne gelen uygulama çıkarıyor

Not: android kullanıcısıyım

• Kim ne derse desin Android.
  • Kalitesiz uygulamalara izin vererek Apple'ı geçecekse gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • o kadar android kullandım alayı çer çöp

şimdi ios kullanıyorum apple gerçekten kalitenin adı

• quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

onların kaçı doğru düzgün uygulama orası önemli önüne gelen uygulama çıkarıyor

Not: android kullanıcısıyım

Nick-mesaj uyumsuzluğu olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayri milli hasıla da yükselecek mi aynı hızda?

• Sadece deneme sürümleri 350.000 dir. Kullanmasak yutacağız ama yemiyoruz be Google!

• quote:

Orijinalden alıntı: mami_24

o kadar android kullandım alayı çer çöp şimdi ios kullanıyorum apple gerçekten kalitenin adı

Ne kadar boş bir yorum olmuş.
    %90 aynı şeyleri bulabiliyorsun zaten ios da ve android de.
    Android in yeni stabil sürümleriyle birlikte eli çok güçlendi.
    Bakalım windows neler yapacak?

• Alayı çöp play deki uygulamaların. İyiler de iki sisteme de çıkıyor zaten bir üstünlükleri yok ama iosa uygulama yaparken biraz daha özenerek yapıyorlar. Bir android kullanıcısı olarak görüşüm bu.

• Kimsede demiyor ki o kadar uygulama yapyorsunda o uygulamaları kullanmak için şarj nerede .

• Önemli olan sayısı mı kalitesi mi,yarışa girmişler adet olarak en çok ben olayım diye.Windows'da geriden geliyor,ama yetişir.Zaten çoğu güzel uygulama diğer platformlara da geliyor,bir kaç yıla kadar uygulama yoktu çoktu gibi söylemler belirleyici olayacak.Zaten hepi topu kaç uygulama kullanıyorsunuz ki,her dilden çıkartasanız bile bu kadar şişmez bu sayısı aslında.

• Bir uygulamanın markette olması da yetmiyor. Cihazınıza da uyması gerekiyor; (çözünürlük, mimari vs.) asıl bunları katetmeleri lazım. Appstore'un farkı burada ortaya çıkıyor işte, istediğiniz bir uygulamayı istediğiniz cihaza indiriyorsunuz herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan.

• IOS icin cikti android'e ne zaman cikar? Sorusu

Android icin cikti iOS'a ne zaman cikar? Sorusuna donusmedigi surece hicbir sey fark etmez

• Bi arkadasim s2 bi arkadasim s3 aldim, nerdeyse bende alacaktim hatta vatana kadar gittim ellerinde kalmamisti geri dondum.Androiddeki ucretsiz uygulamalari deneme sansim oldu arkadaslar vasitasiyla , berbat cok cok kotu appstoredaki ucretsiz uygulamalar cok cok kaliteli.Ucretli uygulamalarina lafim yok bilmiyorum.Eger onlarda o kadar kalitesiz ise İsterse s3 100 cekirdekli olsun 5 para etmez yeminlen

• Galaxy s3 umden son mesajim foruma...

Yarin 4s aliyorum...

Allah askina en basti bakin hepaini soylemiyorum..

Bi appstoredaki mackolik uygulamasina bakin
    Birde playstoredaki..

Facebook bildirimlerini saymiyorum bile...

• Yarısı GO Launcher teması zaten :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

Bir uygulamanın markette olması da yetmiyor. Cihazınıza da uyması gerekiyor; (çözünürlük, mimari vs.) asıl bunları katetmeleri lazım. Appstore'un farkı burada ortaya çıkıyor işte, istediğiniz bir uygulamayı istediğiniz cihaza indiriyorsunuz herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan.

iOS da da 2-3 versiyon sonrasında eski versiyonlara destek kesiliyor, apışıp kalınıyor. iOS u bu nedenle bıraktım, androide geçince sanki hapishaneden çıkmışım gibi hissettim.

+Para farkını da hesaba katmalısın, Galaxy W ile iPhone 4 ü kıyaslasan mesela, S2 , S3 de haklısın ama 3g si bile olmayan bir iPod Touch 4 alıp uygulamada performans beklenceğine ucuz Android alınıp diğer imkanlar da sağlanabilir.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.