Şimdi Ara

Pectus Excavatum ( Kunduracı Göğsü ) - Nuss Ameliyatı oldum , Video-Resim (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
466
Cevap
30
Favori
70.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bilgisayarda olduğuma göre bende kendi hikayemi yazayım :)

20 Ağustos salı günü ameliyatım gerçekleşti. Öncesinden yanı 19'undan hastaneye yatış yapmanız gerekiyor. Fakat Galatasaray'ın maçı olduğu için doktordan izin aldım (Maça gittiğimi söylemedim tabi :D). Maçta baya yorulduktan sonra gece 1 buçukta hastaneye vardım. Sabah 7 buçukta ameliyata aldılar. Almadan yarım saat önce kalçadan atropin vurdular. Yani hafiften uyuşturucu verdiler. Sonra yatakla birlikte beni ameliyathaneye taşıdılar. Gidiş kısmını yarım yamalak hatırlıyorum. Gözlerim kapalı gittim muhtemelen.

Ameliyattan hemen önceki o klasik 10 a kadar say kısmı bende yok. Hatırlamıyorum yani. Sanırım daha da erkenden gitmişim ben :) Ameliyattan sonra kendime geldiğimde ellerimle yüzümdeki oksijen maskesini çıkarmaya çalışmışım. Ne zaman gidicez diye sordum. Meğer çıkmışım bile :) Üzerimde barın baskısı olduğundan nefes alışım zordu. Ameliyattan sonraki 2 gün çok ilginçti. Herşey yarım yamalak. Sabah okuduğum mesajı akşam ilk defa okuyormuş gibi okuyordum mesela. Sürekli gözüm kapalı, sürekli uyumak istiyordum.

Bu arada ameliyat sırasında yapılan bi hata sonucu ciğerlerimde hava kalmış. Çıkarmak için lokal anesteziyle tüp taklılar. Mustafa Yüksele neden böyle oldu dedim o da "Biz de anlayamadık. Normalde benim ameliyat yerimde ciğerle alakam yok. Bugüne kadar 110 Carinatum hastası tedavi ettik ilk kez sende oldu" dedi. Neyse 1.5 gün sonra düzeldi denilip yine lokal anesteziyle tüpü çıkarttılar. Gece film çekildi, sabah tekrar ciğerlerim çökmüş, tekrar taktılar. 2-3 gün sonra tekar çıkarttılar. He birde Çıkartmadan 1 gün önce bandajımda kanama farkettik. Tüpün giriş yerindeki derim yırtılmış nasıl olduysa. Dikiş attılar oraya.

Neyse sonuç olarak 8 gün hastanede kaldım ve şuan evdeyim. Sorusu olan varsa bence cevaplayabilirim.

Eve geldiğim ilk gün kendim yatıp kalkamıyordum. Birisinin ensemden ve elimden destek olması gerekiyordu. 2. gün kendimi sırt üstü yavaş bi şekilde bırakarak yatabildim. Bugün de beni kaldırması için yan odadaki babamı telefonla ararken telefonun şarjı bitti. Bi kendim deniyim dedim başardım. Solumdan destek alarak kendim kalkabildim.

Günde 5 tane ilaç kullanıyorum. 3ü ağrı kesici 1i mide koruyucu 1ide balgam söktürücü (Bunu niye veriyorlar anlamadım hala)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Dediğim gibi sorusu olan varsa anlatabilirim herşeyi.

Edit :

15. gün yani dün hastaneye dikişleri aldırmaya gittim. Genel olarak iyiyim fakat göğsümde bar olduğunu hissediyorum. Zaten daha alışmam için çok erken. 2-3 aya farketmez hale gelirim muhtemelen. 1 buçuk hafta sonra okullar başlıyor. Beni düşündüren dolmuştaki zor anlar oluyor. Okulda ders dinlerim felan ama yoldan korkuyorum açıkçası. Hele ayakta gitmek zorunda kalırsam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA * Nedvedmania -- 6 Eylül 2013; 1:25:09 >
  • Tekrar merhaba arkadaşlar. Özel mesajla soranlar oldu baya, buraya yazayım herkes okusun.

Geçen ağustosta oldum ameliyatı. Yani 8. aya girdik.

Günlük yaşamda barı kesinlikle hissetmiyor hale geldim. Yüz üstü yatma dışında her şey normal. Belki yüzüstü de yatabilirim ama hiç riske girmedim. Zaten hem bilimsel olarak pek tavsiye edilmiyor hem de dinen uygun olmayan bi yatış şekli. Kısa yoldan kurtulmuş oldum :)

2 ay önce felan sanırım ters yattığım için sağ ameliyat yerimdeki kaslar harekete bağlı olarak yanıyordu. Ben biraz fazla fanatiğimdir. Orduspor deplasmanına gidecektik grup olarak ama tam o sabah bu kas yanması başladı. Montumu bile kıvrana kıvrana giyebildim. Tam bizim arkadaşların yanına "Ben gelemiyorum" demeye gitmiştim sonra bi deli cesareti geldi gittim. Hopladık zıpladık pek acımadı. Muhtemelen o anki heyecanla hissetmedim :) Sonra 2-3 hafta felan sürdü. Bu süre içinde film çektirdim ama filmde birşey gözükmüyordu. Yani bar gayet normal çıktı.

Şuan da sol kürek kemiğimin altındaki kas yanıyor. Yatarken, montu giyerken, hapşururken vs yani o taraftaki kasları kullandığım zaman yanma hissi oluyor. Yine gittim film çektirdim yine bir şey gözükmedi. Sanırım ara ara olacak bunlar. Sonra zamanla geçiyor.

Bunun dışın normal spor yapmak istesem yapabilir durumdayım. Doktorlar 6 ay kadar ağırlık kaldırma demişti. 8 ay oldu. Dediğim gibi bar zaten vücuda iyice alıştığı için yokmuş gibi davranıyorsunuz günlük hayatta.

Özetlemek gerekirse diğer ameliyatlara kıyasla daha çok sancılı bi ameliyat sonrası döneminiz oluyor. Ama uzun vadede düşündüğünüz zaman herkese tavsiye ederim. Diş teli gibi düşünün. Teli takmak insanı belli bir süre boyunca uğraştırıyor, hergün tak çıkar tak çıkar, bazı operasyonlar geçiriyorsunuz hatta. Canınız yanıyor. Ama bunlar hep kısa süreli. Ondan sonrasında bi kaza olmazsa ölene kadar düzgün dişlere sahip oluyorsunuz. Bu da onun gibi. 1-2 sene boyunca uğraştırsa bile uzun vadede göğsünüz düzgün gözükecek.

Özetin özeti :) Uğraştırıcı ama tavsiye ederim.

Sorunuz olursa buradan yazın ki herkes faydalansın. Benim ameliyat olmamda bu konunun çok yararı oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA * Nedvedmania

Tekrar merhaba arkadaşlar. Özel mesajla soranlar oldu baya, buraya yazayım herkes okusun.

Günlük yaşamda barı kesinlikle hissetmiyor hale geldim. Yüz üstü yatma dışında her şey normal. Belki yüzüstü de yatabilirim ama hiç riske girmedim. Zaten hem bilimsel olarak pek tavsiye edilmiyor hem de dinen uygun olmayan bi yatış şekli. Kısa yoldan kurtulmuş oldum :)

2 ay önce felan sanırım ters yattığım için sağ ameliyat yerimdeki kaslar harekete bağlı olarak yanıyordu. Ben biraz fazla fanatiğimdir. Orduspor deplasmanına gidecektik grup olarak ama tam o sabah bu kas yanması başladı. Montumu bile kıvrana kıvrana giyebildim. Tam bizim arkadaşların yanına "Ben gelemiyorum" demeye gitmiştim sonra bi deli cesareti geldi gittim. Hopladık zıpladık pek acımadı. Muhtemelen o anki heyecanla hissetmedim :) Sonra 2-3 hafta felan sürdü. Bu süre içinde film çektirdim ama filmde birşey gözükmüyordu. Yani bar gayet normal çıktı.

Şuan da sol kürek kemiğimin altındaki kas yanıyor. Yatarken, montu giyerken, hapşururken vs yani o taraftaki kasları kullandığım zaman yanma hissi oluyor. Yine gittim film çektirdim yine bir şey gözükmedi. Sanırım ara ara olacak bunlar. Sonra zamanla geçiyor.

Bunun dışın normal spor yapmak istesem yapabilir durumdayım. Doktorlar 6 ay kadar ağırlık kaldırma demişti. 8 ay oldu. Dediğim gibi bar zaten vücuda iyice alıştığı için yokmuş gibi davranıyorsunuz günlük hayatta.

Özetlemek gerekirse diğer ameliyatlara kıyasla daha çok sancılı bi ameliyat sonrası döneminiz oluyor. Ama uzun vadede düşündüğünüz zaman herkese tavsiye ederim. Diş teli gibi düşünün. Teli takmak insanı belli bir süre boyunca uğraştırıyor, hergün tak çıkar tak çıkar, bazı operasyonlar geçiriyorsunuz hatta. Canınız yanıyor. Ama bunlar hep kısa süreli. Ondan sonrasında bi kaza olmazsa ölene kadar düzgün dişlere sahip oluyorsunuz. Bu da onun gibi. 1-2 sene boyunca uğraştırsa bile uzun vadede göğsünüz düzgün gözükecek.

Sorunuz olursa buradan yazın ki herkes faydalansın. Benim ameliyat olmamda bu konunun çok yararı oldu.

Senin adına sevindim, bende de şuan sıkıntı yok

Yaklaşık 1.5 yıl oldu, kilo falan da aldım. 182 boyum var 62 kiloydum, şuan 71 kiloyum daha düzgün durmaya başladı vücudum.

Kilo alırken tedirgin olmuştum bende, acaba sıkıntı çıkar mı diye : Çıkmıyor :)

Arkadaşın da dediği gibi konuyu Türkçe kaynak olsun diye açtım, zaten google üzerinden çok fazla gelen giden oluyor bu konuya. Kötü geçen 2-3 aylık bir süreden sonra yavaş yavaş hallediyorsunuz, çok taktıysanız bu durumu ameliyat olmanızı öneririm .
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1342

quote:

Tekrar merhaba arkadaşlar. Özel mesajla soranlar oldu baya, buraya yazayım herkes okusun.

Yaklaşık 1.5 yıl oldu, kilo falan da aldım. 182 boyum var 62 kiloydum, şuan 71 kiloyum daha düzgün durmaya başladı vücudum.

Arkadaşın da dediği gibi konuyu Türkçe kaynak olsun diye açtım, zaten google üzerinden çok fazla gelen giden oluyor bu konuya. Kötü geçen 2-3 aylık bir süreden sonra yavaş yavaş hallediyorsunuz, çok taktıysanız bu durumu ameliyat olmanızı öneririm .

Kilo almayı nasıl başardın :) Ben 188 boy 58 kiloyum
  • Konu guncellenmisken ben de son durumu anlatiyim benim de ameliyat ustunden 9 ay gecti ama ben diger arkadaslara gore daha cesaretliyim sanirim

3. Ayda bodye tekrardan basladim ameliyattan sonra 67 kiloya kadar dusmustum suan 1.86 84 kiloyum ama son 2 haftadir sol gogus kaslarimda bazen hareket edince bir agri saplaniyor sanirim platin kaslara baski yapiyor

Bu arada yuzustu yatiyorum uzun zamandan beri sorun olmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Kilo almayı nasıl başardın :) Ben 188 boy 58 kiloyum

Çok yiyerek :D

Aslında kim sorsa yiyorum ama kilo alamıyorum diyordum, şuan daha fazla yemeye çalışıyorum.

Örnek olarak yemek siparişi verirken 1 porsiyon tavuk şiş yerine 1.5 söylüyorum. Yanında tatlı istiyorum vs.

Eskiden sadece yaşamak için yiyordum :D Şimdi abartıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

Konu guncellenmisken ben de son durumu anlatiyim benim de ameliyat ustunden 9 ay gecti ama ben diger arkadaslara gore daha cesaretliyim sanirim

3. Ayda bodye tekrardan basladim ameliyattan sonra 67 kiloya kadar dusmustum suan 1.86 84 kiloyum ama son 2 haftadir sol gogus kaslarimda bazen hareket edince bir agri saplaniyor sanirim platin kaslara baski yapiyor

Ben spor yapmadım hiç, bar çıkınca başlamayı planlıyorum. Risk alabilme&alamama meselesi
  • bende yedikule göüs hastanesinde oldum ameliyatımı 8 ay oldu ağrısını halen çekiyorum gerçektende işkencelik bir durum yani alışılması çok zor bir durum özellikle rahat öksürüp hapşıramıyorsunuz hatta çoğu zaman hapşıramıyorsunuz bile ağrısı izin vermiyor yani genelde odamda pc başında yarım uzanış şeklinde uzanıyorum o şekilde uzanırkende baya bir ağrısı oluyor hatta şöyle yarım saatten fazla uzanıldığı zaman nefes alırken bile ağrısı çok kötü oluyor sizdede bu şekilde oluyormu bilemiyorum weya bu ağrılar bir süre sonra geçiyormu bu konu hakkındada bilgi werirseniz iyi olur.

kilo konusundada nasıl aldığını merak ettim bende ameliyattan önce spora giderdim kilomda vucudumda iyidi ameliyattan sonra baya bir zayıfladım tekrardan protein alıp spor yapıp kilomu alırım diyordum ama vücut içindeki bar çıkmadığı sürece sporda yapılacağını hiç sanmıyorum kilo alma konusunda başka bir taktiğiniz veya kullandığınız ilaç vs. varsa onuda yazarsanız iyi olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: veteran34

bende yedikule göüs hastanesinde oldum ameliyatımı 8 ay oldu ağrısını halen çekiyorum gerçektende işkencelik bir durum yani alışılması çok zor bir durum özellikle rahat öksürüp hapşıramıyorsunuz hatta çoğu zaman hapşıramıyorsunuz bile ağrısı izin vermiyor yani genelde odamda pc başında yarım uzanış şeklinde uzanıyorum o şekilde uzanırkende baya bir ağrısı oluyor hatta şöyle yarım saatten fazla uzanıldığı zaman nefes alırken bile ağrısı çok kötü oluyor sizdede bu şekilde oluyormu bilemiyorum weya bu ağrılar bir süre sonra geçiyormu bu konu hakkındada bilgi werirseniz iyi olur.

kilo konusundada nasıl aldığını merak ettim bende ameliyattan önce spora giderdim kilomda vucudumda iyidi ameliyattan sonra baya bir zayıfladım tekrardan protein alıp spor yapıp kilomu alırım diyordum ama vücut içindeki bar çıkmadığı sürece sporda yapılacağını hiç sanmıyorum kilo alma konusunda başka bir taktiğiniz veya kullandığınız ilaç vs. varsa onuda yazarsanız iyi olur...

Ağrılar geçiyor, bende 8 ay sürmemişti bile.

Kilo konusuna gelirsek, 1 porsiyon yiyeceğine 1.5 söylüyorsun. Başka yolu yok :D
  • quote:

Konu guncellenmisken ben de son durumu anlatiyim benim de ameliyat ustunden 9 ay gecti ama ben diger arkadaslara gore daha cesaretliyim sanirim

söylediklerin hiç inandırıcı gelmedi bide 3. ayda başladım spora demişsin benimde 9 ay olacak gelecek hafta bırak spor yapmayı 3-5 kiloluk birşey kaldırınca bile ağrısı oluyor hiç inanmadım yani bu ameliyatı olanlar iyi bilir ağrsını bak konuyu açan arkadaşın bilene 1,5 senesi olacak o bilene spor yapamıyor benimde 9 ay olacak bende yapamıyorum ama sen diyorsun 3. ayda spora başladım ilginççç....
  • quote:

Orijinalden alıntı: veteran34

quote:

söylediklerin hiç inandırıcı gelmedi bide 3. ayda başladım spora demişsin benimde 9 ay olacak gelecek hafta bırak spor yapmayı 3-5 kiloluk birşey kaldırınca bile ağrısı oluyor hiç inanmadım yani bu ameliyatı olanlar iyi bilir ağrsını bak konuyu açan arkadaşın bilene 1,5 senesi olacak o bilene spor yapamıyor benimde 9 ay olacak bende yapamıyorum ama sen diyorsun 3. ayda spora başladım ilginççç....

Gecen sene temmuzda mesajim var ameliyat zamanim hakkinda ve 3 ay ardindan spor salonunda ilk olcumum ve subattaki olcumde 81 kiloyum buna ne diceksin ameliyat olmadigima mi inanmayacaksin simdi de
     Pectus Excavatum ( Kunduracı Göğsü ) - Nuss Ameliyatı oldum , Video-Resim

• valla kardeşim ben sadece kendi görüşümü yazdım hani sadece ben o şekilde olmuş olsaydım inanırdım ama 1,5 yıldır ameliyat olanda benimle aynı durumda olunca ondan dolayı o şekilde düşündüm sonuçta ameliyatlarımızda farklı bir ameliyatda değil hemiz aynı ameliyatı olmuşuz gerçektende spora gidip kendinden memnunsan helal olsun derim allah daha iyi etsin yani ne diyim veya senin bu şekilde rahat hareket spor yapmana bir formülün varsa kullandığın ilaç olsun yaptığın hareket olsun bizim bilmediğimiz birşey varsa onuda paylaşırsan iyi olur...
    ben kendim için konuşayım barfiks çekme şansım %0 diyebilirim ağırlık kaldırma konusunda ise 2-3 hafta önce dambıl çalıştım 1 hafta sonra ağrılarım ilk günkü gibi oldu vücudum soğukda aldı geçenlerde ondan dolayımı şuan bile o ağrılar içindeyim yoksa dambıl kaldırdığımdanmı veya sürekli yarım uzanış şeklinde duruyorum ondanmıdır bilemiyorum bu konular hakkında bilginiz varsa paylaşın size zahmet...
  • quote:

Çok ağrım var arkadaşlar, dua edin bana lutfen

selam bende ayın 27 sınde guvercın gogus amelıyatı olcam durum nedır bır de kac tane platın takıldı sana cok korkuyorum dikiş yerleri acıyormu ?
  • Suanda herhangi bir agri sizi vs olmuyor agirlik kaldirirken belirttigim gibi eski halimden farkim yok ama sol gogsume agri giriyor son 2 haftadir ara ara ters hareket yapinca onu da platinin kaslara baski yapmasina bagliyorum

• valla kardeşim tam 9 ay oldu ameliyat olalı yedikule göğüs hastanesinde olmuştum ameliyatı sırtüstü uzandığımda belimde ağrılar oluyor ve derin nefesi bile zor alıyorum düzgün hareket falan edemiyorum yani.
    ben 6 ay sonra spor yapıp ağırlık bile kaldırırım diye düşünüyordum ama imkansız birşey şuan için doktor kontrolüne gittiğimde ise bu ameliyatlar böyledir zamanla vücut alışır diyorda artık nezamana alışır bilemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veteran34 -- 6 Mayıs 2014; 20:47:16 >
  • En başarılı ve deneyimli doktor Marmara Üniversitesindeki Mustafa Yüksel diyorlar doğru mudur?Yurtdışına gitme imkanım var daha iyi olacaksa kardeşimi oraya göndermeyi düşünüyorum ama işi bırakabileceğim kimse yok.Mustafa hoca veya bir başkasını tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dirk Nowitzki

En başarılı ve deneyimli doktor Marmara Üniversitesindeki Mustafa Yüksel diyorlar doğru mudur?Yurtdışına gitme imkanım var daha iyi olacaksa kardeşimi oraya göndermeyi düşünüyorum ama işi bırakabileceğim kimse yok.Mustafa hoca veya bir başkasını tavsiye eder misiniz?

Mustafa Yüksel sadece Türkiye'nin değil Dünya'nın bu konuda en başarılı doktoru. Bu yöntemi bulan adamdan daha başarılı.

Gidip konuştuğun zaman baya bilgi veriyor. İnternetten videolarını da izleyebilirsin çok yumuşak birisi zaten.
  • Öncelikle tüm hastalara, ameliyat olanlara geçmiş olsun. Allah şifa versin. Ben 97 kasım doğumluyum ve lise 3'e gidiyorum. Pectus carinatum yani güvercin göğsüm var. Ankarada oturuyorum ama bu işte Marmara üniversitesinden Mustafa Yüksel'in en iyisi olduğunu duyduk ve bu gün muayneye istanbula gittik. Göğsümü açıp eliyle bastırdı ve fotoğrafını çekip hemen ameliyat için 18 hazirana randevu verdi. Ben de bunun basit ve ağrısız bir ameliyat olduğunu sandım ta ki burada yazanları okuyana kadar.

Yaş ilerledikçe ameliyat zorlaşıyormuş. Sizce bu yaz olmalı mıyım çünkü seneye üniversite sınavına gireceğim. Ameliyat olmam ders çalışmamı ve zindeliğimi etkiler mi? Yoksa biraz daha katlanıp ünüversite sınavlarından çıkınca, üstümden bir yük kalkınca mı olmalıyım? O zaman olursam 17.5 yaşında olucam ki bence pek de geç bir yaş değil. 1 sene çok farkeder mi?

Son sorum ise Mustafa Yüksel çok iyi diye duyduk ama burada yazanlara göre iki arkadaşta da problem çıkmış. Biri iltihap kapmış, biri ciğerlerinden sorun yaşamış. Hangi hastaneyi tavsiye edersiniz?

Okuyup yardımcı olanlara çok teşekkürler. Sürekli ameliyatı düşünüyorum. Gözüme uyku girmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Snefru

Öncelikle tüm hastalara, ameliyat olanlara geçmiş olsun. Allah şifa versin. Ben 97 kasım doğumluyum ve lise 3'e gidiyorum. Pectus carinatum yani güvercin göğsüm var. Ankarada oturuyorum ama bu işte Marmara üniversitesinden Mustafa Yüksel'in en iyisi olduğunu duyduk ve bu gün muayneye istanbula gittik. Göğsümü açıp eliyle bastırdı ve fotoğrafını çekip hemen ameliyat için 18 hazirana randevu verdi. Ben de bunun basit ve ağrısız bir ameliyat olduğunu sandım ta ki burada yazanları okuyana kadar.

Yaş ilerledikçe ameliyat zorlaşıyormuş. Sizce bu yaz olmalı mıyım çünkü seneye üniversite sınavına gireceğim. Ameliyat olmam ders çalışmamı ve zindeliğimi etkiler mi? Yoksa biraz daha katlanıp ünüversite sınavlarından çıkınca, üstümden bir yük kalkınca mı olmalıyım? O zaman olursam 17.5 yaşında olucam ki bence pek de geç bir yaş değil. 1 sene çok farkeder mi?

Son sorum ise Mustafa Yüksel çok iyi diye duyduk ama burada yazanlara göre iki arkadaşta da problem çıkmış. Biri iltihap kapmış, biri ciğerlerinden sorun yaşamış. Hangi hastaneyi tavsiye edersiniz?

Okuyup yardımcı olanlara çok teşekkürler. Sürekli ameliyatı düşünüyorum. Gözüme uyku girmedi.

Teşekkürler, sana da geçmiş olsun.

Yaş ilerledikçe kemikler sertleştiği için ameliyat zorlaşıyor. Ben 21 yaşımda oldum ameliyatı. Ve biraz da olsa çıkıklık kaldı. Senin yaşın daha genç. Bence ne kadar erken ameliyat olursan o kadar iyi.

Ameliyatı 18 haziranda olursan okullar açılana kadar hazır olursun. Ben 20 Ağustosta oldum, okulun ilk 2-3 haftası dolmuşla giderken zorlandım. Haziranda olmanı tavsiye ederim.

1 yaş çok farketmez kemik açısından ama yine de demin dediğim gibi haziranda olacağın için okullar açılana kadar kendine gelirsin tamamen.

İltihap olayını kim yaşadı bilmiyorum ama ciğerinde sorun yaşayan kişi benim. Hatta hastane tarihinde Carinatum'u olup da ciğerinde sorun yaşayan tek kişi benim :D Mustafa bey neden olduğunu anlamadık dedi ama muhtemelen ameliyat hatası. Bi yerde ufak bi hata yapıp ciğerlere hava kaçırdılar. Tedavi olarak tüp ttaktılar 3-4 gün boyunca. Ama dediğim gibi hastane tarihinde bir tek benim başıma geldi. O yüzden aynı şeyin sana da olması ufak bir ihtimal. Olsa bile çok kötü bir şey değil. Zaten hastane psikolojisyle o sırada diş çekimi bile yapsalar umrunda olmuyor. "Tamam gelin ne yapılacaksa yapın" modunda oluyorsun :)
  • Çok sağol yardımcı olduğun için. Ya okul açısından sorun yok da sınava hazırlanıyorum ya mustafa hocayla konuştuk bu gün engel olabilir dedi. Yani motivasyon falan açısından çünkü ağrılı dönemde insan kafa dağıtmak ister oturup ders çalışamaz. O yüzden senin ameliyatını bu yaz değil bir sonraki yaz yapalım dedi. Bence 1 yıldan çok bir şey olmaz. Senin çıkıklığın hala tshirt giyince dikkat çekecek kadar var mı hocam sorun olmuyordur umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.