- x
LANDROVER FREELANDER 2.0 TD4 nasıl bilirsiniz?
14 Cevap12361 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

590 Mesaj
29 Ekim 2012; 15:30:48 

arkadaşlar bu aralar tarlaya, bağa, bahçeye, köye giderken eşiminde kullanabileceği dizEl otomatik bir araç bakıyordum.

gözüme bu LANDROVER FREELANdeR 2.0 TD4 ilişti. 30bin civarı otomatik dizeli 2003 2004 arası modellerde bulanabiliyor.

sizce parasını hakeden bir araçmıdır? kronik sorunları varmıdır? veya benzeri fiyata tavsiye edebileceğiniz başka bir araç varmıdır?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

ARAÇLAR : MERCEDES B180 CDI 2006 & NEW HOLLAND TT50 - 2006 & DACIA DUSTER 4x4 DCI 90HP 2013

3383 Mesaj
29 Ekim 2012; 17:55:08 

İyi bilirdiiik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Atam izindeyiz,biz de Mercedes'ciyiz :)
2012 Opel Astra H 1.3 Cdti Easytronic+Ecufast Remap+Esp Off+Bi-Xenon+Cid Screen+İnsignia Washer Jet+Eibach Prokit+Turbo Jant+Hls Modül
184 Hp 250NM Torq Kompressor...
E60 530d 218 Hp 500NM Torq...- Gitti. :(

1873 Mesaj
29 Ekim 2012; 18:08:37 

illa ki dizel olması gerekmiyorsa benzin + LPG olur derseniz eğer ben Nissan X-Trail bakın derim arazi kalibiyeti gayet güzeldir güzel bir lastikle sizi karda kışta yağmurda çamurda yolda bırakmaz

3845 Mesaj
29 Ekim 2012; 22:30:26 

sakın ha acayiip sorunlu bir araçtır, arazi için alacaksanız grand vitara ya da vitara alınmalı. freelander ile ilgili gezenbilir'e bir bakın onlar bu işi daha iyi bilir ve sakın almayın diyorlarsa bir bildikleri vardır.

590 Mesaj
29 Ekim 2012; 22:39:12 

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

sakın ha acayiip sorunlu bir araçtır, arazi için alacaksanız grand vitara ya da vitara alınmalı. freelander ile ilgili gezenbilir'e bir bakın onlar bu işi daha iyi bilir ve sakın almayın diyorlarsa bir bildikleri vardır.

ne gibi sorunları var? biraz açıklayabilirmisiniz? sizin tecrübe ettiğiniz birşeyler var mı?

ARAÇLAR : MERCEDES B180 CDI 2006 & NEW HOLLAND TT50 - 2006 & DACIA DUSTER 4x4 DCI 90HP 2013

3845 Mesaj
29 Ekim 2012; 22:45:52 

quote:

Orijinalden alıntı: tahirismaileren

ne gibi sorunları var? biraz açıklayabilirmisiniz? sizin tecrübe ettiğiniz birşeyler var mı?

hoca bende ilk türkiye'ye geldiğimde alayım diye bakıyordum, anladığım kadarı ile araziye her çıktığında sorun yaşatıyor, pompalar, enjeksiyon turbo hepsi sık değişim istiyor. şurada ayrıntılar var.

http://www.gezenbilir.c...566.msg373931#msg373931

921 Mesaj
29 Ekim 2012; 23:09:00 

quote:

Orijinalden alıntı: çoksakatvar

illa ki dizel olması gerekmiyorsa benzin + LPG olur derseniz eğer ben Nissan X-Trail bakın derim arazi kalibiyeti gayet güzeldir güzel bir lastikle sizi karda kışta yağmurda çamurda yolda bırakmaz

Adam land diyo kardeşim heey

Seni sevmek ibadetim ama sevemem cenabetim

Opel insignia cosmo 1.6 180 hp xenon+film+AFL

590 Mesaj
30 Ekim 2012; 0:55:18 

Arazi aracı konusunda düşük torklu bir LPG li aracın verimli olmayacağını düşündüğüm için dizel araçlardan bakıyorum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ekim 2012; 10:20:57 

quote:

ağır arazi şartları için tasarlanmamıştır.
Parça fiyatları pahalıdır.
Arazi lastiği takılırsa hafif arazi ve bozuk yollarda gayet iyidir.
Bakımı aksatılmamış temiz olanlarını bulmak gerekir.

2958 Mesaj
30 Ekim 2012; 15:32:06 

Geçen sene 20 yıllık Arkadaşım aldı. Otomatik vites. Bende bir kaç kez kullandım arabayı. Sanki tank kullanıyormuş gibi bir his oluşturuyor insana. Motoru Şanzımanı çok kuvvetlidir. Düz duvara bile tırmanabilir diyebilirim ancak gel gelelim sorunları bitmek bilmedi. Arabanın altında resmen bir fabrika çalışıyor diyebilirim.
Beraber yaşadığımız sorunları sıralayabilirim..

Motoru devirli kullanınca arıza lambası yanıyordu. Normal kullanınca sönüyordu. Herkese götürdü bu arıza için Rize'den kalkıp Samsun'a bile gitti. uzun uğraşlar sonunda halledemedi. Her parça denendi pompa muşür enjektör olmayınca öyle kullanmaya devam etti. Sattığında hala aynı sorun vardı..
Sağ kapı içindeki cam açma sırma teli kesildi. Arkadaşım söktü kendi yaptı bir süre sonra diğer kapının ki kesildi onu da yaptı. Daha sonra kesilen sırma tellerinden biri yeniden kesilmiş (kendisi söyledi). Camları korkudan açamadığını söylerdi.
Bir ara sol kapı düğmeleri çalışmadı onları değişti.
Cam silecekleri motoru arıza yaptı değişti.
Kendinden kapanan aynalar sık sık arızalandı kapanmadı. Söktü kendisi yaptı bir süre sonra yine kapanmadı. Vazgeçti aynalar hala öyle idi.
Ön aks ile arka aksa (şaft'a) bağlantıları sağlayan ara şanzıman dişli sıyırdı. Ankara Ostim'den çıkması takıldı 3.500tl. (Servisde)
Arka defransiyel aşırı ısınıyordu bir ara keçeyi yaktı. Servisden dediler ki lastikler farklı olduğu için defransiyel çok ısınıyor. Söktü arkayı sadece ön çeker dolaştı ama uzun rampalarda çekiş sorunu yaşayınca mecburen 4 lastik aldı ve defransiyel keçesinin değişti. Sattığında sorun düzelmişti.
Sunroof'u benim bildiğim 3 kez arızalandı. Her seferinde servise gidip yaptırdı.
Kapı menteşeleri çok kötü bu arabaların. Koskoca Landrover firması öyle bir kapı menteşesi kullanmış ki kapıyı her açtığınızda çıkan seslerden kapı elinizde kalacak diye korkuyorsunuz. Açıp kapılarını bakın bana hak vereceksiniz. Bir kaç kez değişti. Sattığında kapı menteşeleri değişmesi gerekiyordu.
Arka cam sileceği tasarım hatası galiba çünkü çalıştığında camın altındaki saca değiyor. Bu yüzden sacın boyası atmış ve pas almıştı. Sattığında hala öyle idi.
Cam fitilleri kabarcıklar oluşturmaya başladı. Arkadaşım kapı üstlerine rüzgarlık aldı.
Bu şekilde bir yılda 36 arıza vermiş bir araç. (Kendi söyledi)
Yazarken aklıma gelenler bunlar daha çok var. Arabayı galerilere tamircilere sormanızı tavsiye ederim. Yürütmesi zor araçlardan biridir. Ha arkadaşım kime mi sattı. Bir galericiye verdi. Geçen sene 44.000tl ye almıştı 34bin tl ye saydı galerici. Bir yılda 5.000tl nin üstünde masraf etti. Yeni aldığı Toyota Corolla Elegant'a da 10.000tl fark ödedi. Bu araçtan ettiği zarar 25.000tl. Ruh halinin bozulması sinirlerinin alt üst olması da cabası..

Her araç sorun çıkartabilir. Ama Landrover Freelander 2.0 TD4 daha sorunlu bir araçtır.

Kalın sağlıcakla

...::: İnsanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur :::...

1873 Mesaj
31 Ekim 2012; 10:49:44 

quote:

Orijinalden alıntı: yusufmrt

Adam land diyo kardeşim heey

belli ki hayatınızda hiç iki aracada binmemişsiniz

1 Mesaj
3 Kasım 2012; 22:57:47 

Herkese Merhaba,
Çok isteyerek 2009 yılında 2004 Model Freelander HSE Otomatik TD4 almıştım 2 yıl kullandım.
Kesinlikle ve kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum.
Hiçbir kazası yoktu. 96000 KM deydi.
1. Ay Klima arızalandı 500 TL verdim
3.Ay sunroof arızasına 700 TL verdim.
6.Ay Şaft arızalandı . 1000 TL verdim.
8. Ay Şarz dinamosu arızalandı 500 TL verdim.
12. ay Arka tekerleğinden ses geldi dişli değişti 400 TL verdim
14 Ay. Arka kapı krikosu bozuldu bekledim
15.Ay Ön çam krikosu bozuldu bekledim
16. Ay ön cam açma kapama düğmesi bozuldu bekledim....
her 3 ayda ön takımdan ses gelirdi ve rot balans yaptırırdım.....

veeeee bu haliyle aldığım fiyatın 2000 TL altında dehledim gitti....

Sattığım paraya 2009 Model honda civic aldım o kadar rahatımki....2 yıl yazık etmişim kendime ....

Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Yanına bile yaklaşmayın derim.

590 Mesaj
5 Ocak 2013; 8:07:26 

Bir miktar araştırma sonucunda olumsuz görüşler çoğunlukla olunca Land Rover fikrinden vazgeçtim.

Onun yerine imzamdaki aracı takasa verip Mercedes B180 CDI alıyorum. 2006 model araç. 20bin üste veriyorum.

Umarım pişman olmam.

1363 Mesaj
5 Ocak 2013; 10:15:20 

quote:

Bir miktar araştırma sonucunda olumsuz görüşler çoğunlukla olunca Land Rover fikrinden vazgeçtim.

Onun yerine imzamdaki aracı takasa verip Mercedes B180 CDI alıyorum. 2006 model araç. 20bin üste veriyorum.

Umarım pişman olmam.

B150 yi kısa süreliğine kullandım. Altı alçak bir araba. Bağ bahçe tarla isteğinize uymayabilir.

.

444 Mesaj
5 Ocak 2013; 12:06:42 

Araç çok yakın bir arkadaşımda var sık sık da sürerim. Performans olarak 1.3 b sınıfı bir araç ile eşdeğer değerler veriyor ama arazinin krallarından biri yılına göre. Süspansiyonları gerçekten çok konforlu. Tek sıkıntısı elektrik aksamıdır. Kronik bir sorundur bu araçta. Yolda giderken tüm camlar düşmüştü bir keresinde baharın ortasında kışı yaşamıştık.

En Beğenilmeyen Yorumlar
sakın ha acayiip sorunlu bir araçtır, arazi için alacaksanız grand vitara ya da vitara alınmalı. freelander ile ilgili gezenbilir'e bir bakın onlar bu işi daha iyi bilir ve sakın almayın diyorlarsa bi... Yoruma Git Yorumun Devamı amadeus99 - 29 Ekim 2012; 22:30:26 -1
Geçen sene 20 yıllık Arkadaşım aldı. Otomatik vites. Bende bir kaç kez kullandım arabayı. Sanki tank kullanıyormuş gibi bir his oluşturuyor insana. Motoru Şanzımanı çok kuvvetlidir. Düz duvara bile... Yoruma Git Yorumun Devamı müMKÜNsüz - 30 Ekim 2012; 15:32:06 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » LANDROVER FREELANDER 2.0 TD4 nasıl bilirsiniz?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344