Şimdi Ara

BİMCELL 'e Ayrı Bölüm Açılsın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alt operatör olabilir ya da kullananı az olabilir ama sonuçta güzel tarifesi ve kullananları var. Ve kendi sorunları itibarıyla tek bir başlığa hapsedilmesi yerine kendine ait bir bölümü olması daha mantıklı. Sonuçta kalıcı bir operatör olarak görünüyor ve bugün olmasa yarın yine ayrı bir bölüm açılması gerekecek ve bunca zamandan beri çoktan haketti.

Tek başlıkta herkes kendi derdinde olunca ve ayrı sorularla ayrı cevaplar birbirine karışınca kullanıcıları forumdan sağlıklı bir şekilde faydalanamıyor. Sorular göze hiç batmadan yanıtsız kalıp, kayboluyor. Kendine özgü ana başlıkları ve duyuruları olabilecek bir operatör artık BimCell.

Artık BimCell'e ayrı bölüm açılsın ve hatta epey geç bile kalındı.

• Bence de. Şu an en fazla müşteri artışı (oran olarak) BIMCell'de yaşanıyor.
    Yakında BIMCell'liler büyük bir kitle olacağından öneriye aynen destek veriyorum.

• Bence de :) zaten bimcell'in 1 gb internet paketi 10 tl olsun hiç durmam hemen geçerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam sorum şu bimcell e geçtik diyelim operatör olarak telefonda avea mı yoksa bimcell mi yazıyo? Altyapının aveaya ait olduğunu biliyorum
  • saolun avea dan geçişler ne kadar sürüyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsO6 -- 3 Kasım 2012; 21:07:33 >
  • Bimcell yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caztlak

saolun avea dan geçişler ne kadar sürüyo

avea'dan gecisles, tarife degisikligi seklinde yapildigindan, genelde 1 saatten daha kisa suruyor.
  • Evet Bimcell'e ayrı bir bölüm açılsa iyi olur.Şimdi taraftar hatlarına da açılsın o zaman diyenler olur ama Bimcell ile taraftar hatları çok farklı.Taraftar hatları Avea da olan paketleri aynen satın alırken Bimcell alamıyor.Bimcell'in paketleri kendine özel.Hatta bir Avea bayiine gidip Bimcell hat alamıyorsunz ama taraftar hatları Avea bayiilerinde satılıyor.Yani Bimcell Avea'dan birçok yönüyle farklı.Arkadaşın dediği gibi tek başlık altında olduğu için sorular cevapsız kalabiliyor.Ayrı bir başlık çok yerinde olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sword88 -- 4 Kasım 2012; 12:10:12 >
  • Arkadaşları destekliyorum, Bimcell özelleşsin artık.
  • +10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 yeni bölüm istiyoruz

bimcell hepsine kafa tutar oldu aç kapada neredeyse bedava konuşturduğu yetmiyor gibi 10tlye aldığın 250dk biterse hemen yeniliyorlar yok dk bitti fatura girdi kontör gitti derdi filan yok
    teşekkürler konuşmanın bimcesi
  • Destekliyorum.
  • Arkadaşlar bu bimcell müşteriyi toplayıp zamanı gelince fiyatları ve tarifeleri diğerleri gibi yapmasın yani kafa karıştırıp cebimizi soyan sonra kaçacak operatör bulamayacağız.Şimdilik çok iyi gidiyor benim 6 telefon vardı üzemime çocuklar felan 4 ünü hemen geçtim aveadan geçiş yaparsan eski dakiların duruyor ve yeni ücretlendirme üzerinden konuşuyorsun.mesajda 10 kuruş denedim düştü.iki görüşme bir mesaj 16 kuruş görüşme toplamı 36 saniye normalde 124 kuruş düşüyordu.Şoka girdim resmen alışmışız yüksek fiyatlara.Ha bde bu 1.21 krş vergi düşüyormu merak ettim kullananlara.
  • Ya zaten bu tarz hatları Avea destekliyor ki?
    Avea bölümüne açılması doğru olur. Bunu destekleyenler bu detayı gözden mi kaçırdılar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Ya zaten bu tarz hatları Avea destekliyor ki?
    Avea bölümüne açılması doğru olur. Bunu destekleyenler bu detayı gözden mi kaçırdılar acaba?

O zaman da 'Avea' yerine 'Avea ve Bimcell' şeklinde isimlendirme yapılmalı. Ama bu defa bölüm içinde başlıklar bir çorba oldu mu, bir daha toparlanması zor olur. Tek başlık kesinlikle kullanışlı değil. Kaç gün önce sorup da yanıt gelmeyen sorumu kendimden alıntılayarak yeniden sormak zorunda kaldım az önce. Avea bölümü içine BimCell sorusu içeren başlık mı açayım ya da? Sen iyi biliyosun bu işleri...

• Mobil operatörler bölümüne "Sanal Operatörler" diye alt başlıkta açılabilir. Avea altındaki sanal operatörler orada konuşulur ama envai çeşit isim çıkarttılar.
  • BİM Fan Club ve BİMCELL Üyeleri adlı konum var. Hiç rağbet göstermediniz kaç aydır.
  • Kanımca ayrı açılacak Sanal Mobil Operatör üst başlığı olmalı, zira şu an takımCeller var ve BİMCell var. Yakında buna başka katılanlar olacaktır. Örneğin VirginMobile hazırlık yapıyormuş.

Ayrıca BİMCell şu an AVEA üzerinden yürütüyor işlerini, yarın bakarsınız Turkcell'le anlaşır ve görüşmeler onun üzerinden yürür. Yani BİMCell hep AVEA ile çalışacak değil, onun için ikisini bugün birleştirirsek yarına uymayabilir.

Sanal Mobil Operatör'ün orijinal İngilizcesi MVNO(Mobile Virtual Network Operator) olarak adlandırılmaktadır. Uluslararası kabul gören kavram bu olduğuna göre bence buna yakın olan SMO (Sanal Mobil Operatör) demek hem dilimize uygun hem de anlaşılır olur.

Bu SMO üst başlığın altında BİMCell başlığı olur, Aslancell, Kanaryacell, Trabzoncell, vs olur.

Bunun altında her bir konuya göre (ücretler, erişim kalitesi, müşteri hizmetleri gibi) altbaşlıklar yapılabilir.

• olsun tabi çok zor birşey değil sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Mobil operatörler bölümüne "Sanal Operatörler" diye alt başlıkta açılabilir. Avea altındaki sanal operatörler orada konuşulur ama envai çeşit isim çıkarttılar.

Sanal operatörler bölümü açılıp alt kategori açılabilir.
    BİMCELL, FenerCELL, GSMobile,KARTALCELL, TrabzonCell...
    Daha sanal operatör var aveaya ait onlar içinde Diğer diye alt kategori verilebilir.
  • Sanal Operatörler ayrı operatörlerdir. Bugün Avea ile çalışır yarın başka bir gerçek operatöre geçer.
    Onun için Sanal Operatörlerin Avea altında düzenlenmesi yanlış olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.