Şimdi Ara

Strategy Analytics: Android tabletlerin pazardaki oranı yüzde 41'e ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Strategy Analytics: Android tabletlerin pazardaki oranı yüzde 41'e ulaştı

Akıllı telefon pazarında yaşanan Android - iOS rekabetinin bir benzeri de tablet pazarında yaşanıyor. Ancak ilk olmasının etkisiyle pazarın hakimi olmayı sürdüren Apple, bununla birlikte Android tabletlere pay kaptırıyor.

Strategy Analytics tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2012 üçüncü çeyrekte global tablet sevkiyatları 24.7 milyon rakamına ulaştı. Geçen yıl aynı döneme göre yüzde 43'lük bir artış yakalandı. 2011 yılı ikinci çeyrekte tablet pazarı yüzde 289 gibi rekor bir artış oranı yakalamıştı. 2012 yılından bu yana en düşük artış oranı yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleşti.

Bu rakam içerisinde iOS'un global pazar payı yüzde 57'ye gerilerken, Android'in pazar payı ise bugüne kadar ki en yüksek oran olan yüzde 41'e yükseldi. Geçen yıl aynı dönemde iOS yüzde 64.5, Android yüzde 29.2 pazar payının sahibiydi.

Sevkiyat oranlarına bakıldığında ise iPad 14 milyon, Android tabletler 10.2 milyon satış rakamı yakalamış durumda. Geçen yıl aynı dönemde ise iPad 11.1 milyon, Android tabletler 5 milyon sevkiyat gerçekleştirmişti.

Pazarda şimdilik bu ikiliyi zorlayan bir firma yok. Ancak Windows 8 tabletlerin yeni yeni piyasaya çıktığı 4. çeyrekte dengeler biraz daha Microsoft lehine değişebilir.

• kim ne derse desin apple
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

kim ne derse desin apple

bi bitmediniz

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

kim ne derse desin apple

Kim ne derse desin eksiyi bastım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ee olsun o kadar bi tarafta 3-4 çeşit ipad diğer tarafta milyon tane ezik android tablet

• 200 tllik tabletlere bile rahatlıkla android yüklenebildiği için olabilirmi acaba ??
    (amacım kötülemek değil veya eziklemek)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahooo58

200 tllik tabletlere bile rahatlıkla android yüklenebildiği için olabilirmi acaba ??

30 dolarlık elle yapılan tabletlerle %41 olmuşlar hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: regaibyigit.

quote:

200 tllik tabletlere bile rahatlıkla android yüklenebildiği için olabilirmi acaba ??

haaa ben direk satış fiyatına göre yazmışım yine fail oldum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

haaa ben direk satış fiyatına göre yazmışım yine fail oldum

Androidciler bayramda %41 olduk diye

• Microsoft gelirse ortalık şenlenir.Kazanan kullanıcı olur

• Uygun fiyatlı Android tabletler, androidin tablet pazarındaki payını artırmaya devam edecekler. Çin menşeli mikroişlemci firmaları çok başarılı düşük maliyetli işler çıkarmaya başladılar, örneğin bir Rockchip rk3066 işlemci, piyasadaki en hızlı a9 çift çekirdekli işlemcilerden biri. Amlogic, Rockchip, Mediatek gibi başarılı düşük maliyetli işlemci üreticileri ayrıca yeni 4-8 çekirdekli a9 ve a15 işlemcilerini çıkarmak ve Google'dan Android lisanslarını almak üzereler. Çinli tablet üreticileri kalite çıtalarını sürekli yükseltmeye devam ediyorlar, bunlar da global pazarda birer oyuncu olmak yolunda hızla ilerliyorlar. Win8 tabletler de gümbür gümbür geliyorlar zaten, hem android, hem ios pazarından pay alacaklar.
    Demem o ki, ortalık fena karışacak ve bu işten en çok elma zarar görecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacarslan -- 28 Ekim 2012; 23:59:24 >
  • Rekabet iyidir microsoft da payını arttırsın %33 er bölüşsünler :)
  • Oğlum Okadar android tablet var hala ipad in kalitesine erişemediler...Gerek ekran çözünürlüğü,gerek uygulama desteği,gerek sade ve kullanışlılığı ve daha fazlasını android tabletlerinde pek yaşayamıyoruz.Çünkü çeşit çeşit android tablet var 200 tl ye dandikten 1500 tl lik harikalara kadar.bir de donanımla yazılımı üreten aynı firmalar olamayınca (yazılım yaratmıyorlar ki?!Alıyorlar saf android'i kendilerine uyarlıyor kolpacılar...) tabletlerde çok sıkıntı oluyor...Bu yüzden birkaç sene daha ipad kazanır.Ha sonraki gidişatı tüketiciler belirler.Android mi?Apple mı?Yoksa Windows mu???

• Bu iyi haber işte. Android tablette uygulama eksiğini de tamamlarsa telefonda olduğu gibi tabletinde hakimi olacaktır.

• quote:

Ee olsun o kadar bi tarafta 3-4 çeşit ipad diğer tarafta milyon tane ezik android tablet

He ergen he doğrusun.
    Git amcaların elini öp belki sana ipad alırlar

• Nexus 10 sonrasinda yuzde 50 yi gecer.

• İpadı Apple yaygınlaştırdı tabled bilgisayarı yani pazar payı yavaş yavaş düşüyor, saldırgan androitçiler Apple'nin elinden ekmeğini alacaklar gibi gözüküyor, sen ilk yap uğraş dur ondan sonra birileri gelsin elinden ekmeğini alsın, ha diyeceksiniz ki değişim, pratiklik, program, fiyat, falan, ama Apple'nin tarzı belki böyle ben buyum demek istiyor belki, ya da mecburen o da değişecek, BAKSANA SIRTLANLAR ASLANA SALDIRMIŞ HER TARAFTAN!

• quote:

200 tllik tabletlere bile rahatlıkla android yüklenebildiği için olabilirmi acaba ?? (amacım kötülemek değil veya eziklemek)

zaten eziklenecek bir durum yok, taş gibi 7" IPS ekran, 1.5 ghz dual cpu, 1 GB ram, 8GB sdcard + 1 Sd-slot, HDMI, USB vs.. özellikli bir çin malı android tablet 200 TL civarı aliexpress'de.

• bu sayfasındakihttp://www.dr.com.tr/Elektronik/Hometech-Tablet-Pc-T705-Siyah/Bilgisayar/Bilgisayarlar/Tablet/urunno=0000000413049 fiyatı görünce şok oldum :)

Strategy Analytics: Android tabletlerin pazardaki oranı yüzde 41'e ulaştı

ben, almak için GPS'li ve özel tablet kalemi hediyeli modellerini bekliyorum ! :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 29 Ekim 2012; 7:15:56 >

• Nexus 10 ile daha da artacaktır. Diğer bir gerçek ise Microsoft sağlam adımlarla geliyor. O da kendine iyi bir pay alacaktır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.