Şimdi Ara

LAMBALI AMFiLER VACUUM TUBE AMPLIFIER LAMBALI AMFİ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
8
Favori
26.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    LAMBALI AMFiLER VACUUM TUBE AMPLIFIER  LAMBALI AMFİ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese kolay gelsin. Benim elimde geloso 227a lumofon var ürün çok temiz çalışıyor fakat dip gürültüsü var bunu neyden yapar neresi kontrol edilmelidir? Sadece power katını da kullansam olur gitar bağlayacağım için. birde arka çıkışlarından 1-5 i kullanıyorum 8 ohm için bazı fogtoğraflarda 2 ve üçüde seri bağlamışlar bunların sebebi nelerdir? fotograf veya video atabilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Arkadaslar bu iki lambalı amp fiyatları digerlerine göre uygun diye biraz arastırma yaptım. Yabancı forumlarda bunların tube gercek tube amp olmadıgını power amp oldugunu söylüyolar. Yani bu amp nasıldır, satın alıp kullanmaya degermi ? İlk amatörlük girişimimizde bu cihaz uygun mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spor911 -- 26 Ekim 2015; 11:42:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_59249460/mpage_3/tm.htm

@spor911, yukarıda ki linki incelemenizi isterim. çünkü koda amplilerle benzer felsefede ampliler. made in PRC.

bu tip ampliler hybrid yapıda ampliler. yani Tube+SS kuvvenlendiricilere sahipler. kısaca pre ampli katı tüplü, çıkışı ss solid state transistorlü olur. veya lambalı buffer, çıkışı transistor, IC vb. gibi olur. ezcümle doğru demişler bunlar gerçek Tube ampli değil integrated power amplidir.
    ilk amatörlük girşiminiz şayet lambalı ampliyse, Güç çıkışı lambalı olan ampli ve avrupa, amerikan veya japon üretimli hangi markayı bulursanız onunla başlayın derim. bakın marka isimi dahi vermiyorum bu 3 bölgeden düzgün eli ayağı belli olsun kafi. atıyorum japon Luxman EL34, KT88 kafi.
    butce çok sıkıntı değilse KT150 çıkış tüplü amfi çok güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

http://forum.donanimhaber.com/m_59249460/mpage_3/tm.htm

@spor911, yukarıda ki linki incelemenizi isterim. çünkü koda amplilerle benzer felsefede ampliler. made in PRC.

bu tip ampliler hybrid yapıda ampliler. yani Tube+SS kuvvenlendiricilere sahipler. kısaca pre ampli katı tüplü, çıkışı ss solid state transistorlü olur. veya lambalı buffer, çıkışı transistor, IC vb. gibi olur. ezcümle doğru demişler bunlar gerçek Tube ampli değil integrated power amplidir.
    ilk amatörlük girşiminiz şayet lambalı ampliyse, Güç çıkışı lambalı olan ampli ve avrupa, amerikan veya japon üretimli hangi markayı bulursanız onunla başlayın derim. bakın marka isimi dahi vermiyorum bu 3 bölgeden düzgün eli ayağı belli olsun kafi. atıyorum japon Luxman EL34, KT88 kafi.
    butce çok sıkıntı değilse KT150 çıkış tüplü amfi çok güzel olur.

Sipariş verdim pazartesi geliyor.pekte arastırmadım aslında ilk hevesimi almak için,peki tube amp olmadıgı için lambalarınıda degiştirsem pek seste bir degişiklik yahut farklılık olabilirmi yada değmezmi kurcalamaya bu tür amplerde.yani az yada cok etki Edermi ?

Buarada teşekkürler bilgilendirme için.

• öncelikle hayırlı olsun.
    şöyle söyleyeyim. amfi ağırlıklı olarak lambalı ampli değil. yani esas gücü üreten, kuvvetlendiren kat SS Transistorlu, IC halen. sadece bir katında lamba kullanılmış. bu yüzden lamba değişiminde sesi
    etkiler. az veya çok lambaya göre sesi etkiler. yalnız oda bayağı şık'mış.
  • the_cantan kullanıcısına yanıt
    Hocam yüreğinize elinize sağlık çok güzel topik açmışsınız ,yeni fark ettim ve doğru bilgiler paylaşıyorsunuz . sağolun .
  • Merhaba. Aşağıdaki 12AU7 tüpler ile tecrübesi olanlar payasabilirse sevinirim.
    Mullard CV4003 (NOS)
    JJ 12AU7
    Gold Lion Genalex 12AU7
    Teşekkürler

Cok teşekkürler,
    Daha gelmeden lamba bakmaya başladım :) 4lamba cihazın kendi fiyatına denk geliyor. Aslında amazonda bi hayli fazla olumlu yorumlarda var O da etkiledi almak için. Tam lambalı yarı lambalı başladık bakalım biryerden. İleride oto bias yaqin de var listemde. Bakalım kısmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spor911 -- 26 Ekim 2015; 11:41:48 >
  • ya arkadaşlar biraz geç gördüm konuyla da direkt alakası yok ama ilk sayfada "dünyanın en iyi amfisi seçilen on gaku"ya bağlanan rca kabloya dikkat eden oldu mu hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spor911

Cok teşekkürler,
    Daha gelmeden lamba bakmaya başladım :) 4lamba cihazın kendi fiyatına denk geliyor. Aslında amazonda bi hayli fazla olumlu yorumlarda var O da etkiledi almak için. Tam lambalı yarı lambalı başladık bakalım biryerden. İleride oto bias yaqin de var listemde. Bakalım kısmet

sipariş verildi ve geldi bildiğim kadarıyla.

quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Merhaba. Aşağıdaki 12AU7 tüpler ile tecrübesi olanlar payasabilirse sevinirim.
    Mullard CV4003 (NOS)
    JJ 12AU7
    Gold Lion Genalex 12AU7
    Teşekkürler

@enerji78,
    şahsen 3 lambanın sesi hakkında ecrübem yok. Genalex yeni üretim mi?
    yeni üretimse -ki öyle görünüyor malzeme kalitesine bakarsak teknik olarak bence Mullard daha iyi.
    sıralama,Mullard,
    Genalex ve JJ Tesla şeklinde gider. JJ Tesla Czechoslovakia üretimli ise sıralama değişebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Merhaba. Aşağıdaki 12AU7 tüpler ile tecrübesi olanlar payasabilirse sevinirim.
    Mullard CV4003 (NOS)
    JJ 12AU7
    Gold Lion Genalex 12AU7
    Teşekkürler

hepsini kendi sistemimizde denedik
    Mullard CV4003 (NOS)
    valvo
    philips mini wat
    amperex
    rc
    bunlar iyi lambalar
    JJ 12AU7 de çok iyi degil ama olabilir tabi

Gold Lion Genalex 12AU7 tam bir cop bunun iyi olduğu tek durum electroharmonix gibi bir cop U çıkarıp bunu takınca çok guzel oluyor ama yukarıdaki
    Mullard
    Rc
    simens
    Philips mini wat
    gibi lambaları görünce. Tamamen ikisi birden cop oluyor

• Sayin cantan ve Eray,
    Bilgiler için teşekkürler. Aslında Genalex 'ın çok Mullard ve JJ kadar kaliteli olmadigini biliyorum ama yinede farklı görüş almak istedim. EH 'i konuşmaya bile gerek yok. Gerçekten çöp. Aslında Mullard ve JJ arasında kaldım. Önceliğim Mullard fakat yine de bir görüş almak istedim çünkü Mullard hiç dinlemedim. JJ çek üretimi. Yinede Mullard diye düşünüyorum. Siz deki görüşte aynı mı olur?

• Mullard tabi ki.
  • enerji78 kullanıcısına yanıt
    Bu lambaların hepsi guzel ama sizin diğer sistem bileşenleriniz e göre seçim olmalı

Örnek mini wat biraz baygın bir tadı varken mullard daha dinamik ve daha hızlı rca ise ikisinin arasında valvo da bana kalırsa mullarddan aşağı degil hepsi sistem de denenmeli Aslinda tabi ama imkan lar önemli burda da

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Dediğin gibi sistem önemli fakat lambanin genel karakteri sisteme belli oranda yansıyor. Mullard dinlemedim fakat sizlerin dahil yorumlar hep pozitif. Bu durumda seçimim o yönde olacak.

Geldi kardeşim.sorunsuz sekilde severek dinliyorum.bilgi ve yardımlarından dolayı tesekkür ederim sana.

• @the_cantan

PM attım hocam PM kutunuza bakarmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

@the_cantan

cevaplandı kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

@the_cantan

cevaplandı kardeşim.

Teşekkürler hocam yanıtınız için
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.