Şimdi Ara

Windows 8 Temiz Kurulum (Format) + Yükseltme Teklifi + DVD Oluşturma - Resimli Anlatım (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.980
Cevap
76
Favori
187.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • promosyon kodunu veren safyadaki bilgisayarın aldığım yer ve tarih bilgisi ne kadar önemli ? bu 29 tl olayı geçtiğimiz hazirandan bu yana alınan win7 ler için deniyordu haberlerde falan. ben notebook u geçen sene almıştım. şimdi o tarih kısmına ne yazmalıyım bilgisayarı aldığım gerçek tarihi mi yazayım ( ki bu durumda haberlere bakarsak bana vermemleri gerekkiyor 29 tl ye ) yoksa sallama bir tarih mi yazayım ? mesela 21 eylük 2012 vs gibi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cennterr

promosyon kodunu veren safyadaki bilgisayarın aldığım yer ve tarih bilgisi ne kadar önemli ? bu 29 tl olayı geçtiğimiz hazirandan bu yana alınan win7 ler için deniyordu haberlerde falan. ben notebook u geçen sene almıştım. şimdi o tarih kısmına ne yazmalıyım bilgisayarı aldığım gerçek tarihi mi yazayım ( ki bu durumda haberlere bakarsak bana vermemleri gerekkiyor 29 tl ye ) yoksa sallama bir tarih mi yazayım ? mesela 21 eylük 2012 vs gibi ?

belirtilen tarihler arasında sallama yaz bende sallamıştım kod geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: QrY!

quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

quote:

win 7 lisansının yanıdığına emin misin ? orijnal win7 kullanıyorum MS Türkiye'ye de mesaj attım ama hala tereddütlerim var. Gelen mesaj:

"Windows 8 yükseltme kampanyası kapsamında satın aldığınız ürün bir yükseltme yani upgrade ürünüdür. Kurulum dosyalarınızı bir dvd'ye yazdırabilirsiniz. Ancak bu dvd ile temiz kurulum değil bir yükseltme kurulumu yapabilirsiniz. Windows 7 lisansınızı ise orjinal kurulum dosyaları ve ürün anahtarı ile aynı makinaya istediğiniz zaman tekrar kurabilirsiniz."

Hayır yanmaz. Hatta 7 lisansı ile Vista veya XP bile kullanabilirsin.

hocam sen kurdun mu acaba ben daha satın almadım win 7 ile ilgili sorun yaşamak istemiyorum

Hayır kurmadım benim ekran uyumlu değilmiş 1280*1024 monitör var. 1366*768 gibi bir çözünürlük istedi uyumluluk yöneticisi. Vaz caydım almaktan.

Zaten başlat tuşu falan da yok. 7 kullanmaya devam edeceğim. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: DonJuan1907

bir kaç başlıkta, laptoplarda yükseltme işleminden sonra fn, recovery tuşlarının çalışmadığıyla ilgili şeyler okudum.

hocam güncel sürümde mi yoksa prewiev sürümde mi bu sorunu yaşamışlar
    preview sürümde ise o zaman sistem üreticileri driver hazırlamamış olabilir veya sürüm sorunlu olabilir. orjinal win 8 pro da sorun yaşayan var mı ?
  • quote:

quote:

bir kaç başlıkta, laptoplarda yükseltme işleminden sonra fn, recovery tuşlarının çalışmadığıyla ilgili şeyler okudum.

preview sürümde ise o zaman sistem üreticileri driver hazırlamamış olabilir veya sürüm sorunlu olabilir. orjinal win 8 pro da sorun yaşayan var mı ?

o kadar detaylı hatırlamıyorum gerçekten de bu 29 liralık yükseltme hadisesini deneyenlerden vardı bi kaç şikayet.
    lenovo forumlarında okudum hatta.

aslında benim asıl düşüncem şu.
    kısmetse gelecek hafta y580'i teslim alıcam.
    29 liralık yükseltme paketi alıp ssd'ye kurabilir miyim diye düşüncem vardı.
    yoksa bilgisayarın geldiği haliyle yükseltirsem daha mı iyi performans alırım bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonJuan1907 -- 30 Ekim 2012; 16:08:27 >

• Memnunmusunuz peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

o kadar detaylı hatırlamıyorum gerçekten de bu 29 liralık yükseltme hadisesini deneyenlerden vardı bi kaç şikayet.
    lenovo forumlarında okudum hatta.

aslında benim asıl düşüncem şu.
    kısmetse gelecek hafta y580'i teslim alıcam.
    29 liralık yükseltme paketi alıp ssd'ye kurabilir miyim diye düşüncem vardı.
    yoksa bilgisayarın geldiği haliyle yükseltirsem daha mı iyi performans alırım bilemiyorum.

ben ssd ile kullanıyorum mükemmel hızlandı üstelik temiz kurulum yapmamıştım
    bence 29 tl yi hakkediyor sadece ne hikmetse gazetler spor haber kendi kafalarına göre hazır
    kurgulayıp sunmuşlar keşke baştan ben seçseydim diye düşünüyorum.

• konuyla alakası yok ama 2 adet kutulu oem biri açılmış biri açılmamış win7 64 bit var elimde
    isteyen olursa birini e8400 ile yada e7 serisi bir işlemciyle takas edebilirim bende 64 bit üzerine kurulum yaparak
    win8 i kurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbuyuk
    ama tek eksiği 29 tl alanlarda media center yok haberiniz olsun

Media centeri şu an ücretsiz dağıtıyor mikrosoft.

Şurdan:http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs
  • msjım bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

Temiz kurulumda etkinleştirme yapamayanlar için bir çözüm var. Bende de sadece yükseltme içindir hatası vermişti. Basit bir kayıt anahtarı değeriyle çözebiliyoruz. İlk sayfaya ekleyebilirse konuyu açan arkadaş daha iyi olur.

Aldığınız ürün anahtarı temiz kurulumda hata verdiyse ve etkinleştirme yapamadıysa:

- Windows tuşu+R'ye basın. Çıkan Çalıştır kutucuğuna regedit yazın.

- Kayıt defterinde şu kaydı bulun: HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/

- Oradaki MediaBootInstall değerini çift tıklayın. 1 olan değeri 0 olarak değiştirin ve pencereyi kapatın.

- Start ekranında "komut satırı" yazın. Çıkan komut istemine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırın.

- slmgr /rearm yazıp enter'a basın. "Başarılı olmuştur, bilgisayarınızı yeniden başlatın" gibi bir uyarı alacaksınız. Yeniden başlatın bilgisayarı.

- Bilgisayarınız yeniden başladığında etkinleştirilmiş olarak açılacak. Eğer öyle başlamazsa start ekranında "windows etkinleştirme" diye arama yapıp baştan etkinleştirme yapın. Başarılı olacaktır.

Konuyu açan arkadaşa teşekkürler bende aldım hemen .Ama bir iki sorum olacak.
    1.Temiz kurulum yaparken 100mb lık kısmı silince sorun oluyor mu ? sorun olduğunda üstteki alıntıdaki yolu takip edince çözülüyor mu?
    2.Ben bir iki haftaya ssd ye geçeceğim.şimdi win8 i kursam ssd gelince ona da kurmama izin verecek mi ?sonuçta aynı anakart sadece hard disk farklı.
    3.Hadi bunların hiç biri olmadı bu 29 tl lik keyi iptal ettirip para iadesi alabilyor muyuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

quote:

ama tek eksiği 29 tl alanlarda media center yok haberiniz olsun

Media centeri şu an ücretsiz dağıtıyor mikrosoft.

Şurdan:http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs

valla hala key gelmedi email adresini yazdım ama gelen yok şuan için
  • quote:

Orijinalden alıntı: falone

quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

Temiz kurulumda etkinleştirme yapamayanlar için bir çözüm var. Bende de sadece yükseltme içindir hatası vermişti. Basit bir kayıt anahtarı değeriyle çözebiliyoruz. İlk sayfaya ekleyebilirse konuyu açan arkadaş daha iyi olur.

Aldığınız ürün anahtarı temiz kurulumda hata verdiyse ve etkinleştirme yapamadıysa:

- Windows tuşu+R'ye basın. Çıkan Çalıştır kutucuğuna regedit yazın.

- Kayıt defterinde şu kaydı bulun: HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/

- Oradaki MediaBootInstall değerini çift tıklayın. 1 olan değeri 0 olarak değiştirin ve pencereyi kapatın.

- Start ekranında "komut satırı" yazın. Çıkan komut istemine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırın.

- slmgr /rearm yazıp enter'a basın. "Başarılı olmuştur, bilgisayarınızı yeniden başlatın" gibi bir uyarı alacaksınız. Yeniden başlatın bilgisayarı.

- Bilgisayarınız yeniden başladığında etkinleştirilmiş olarak açılacak. Eğer öyle başlamazsa start ekranında "windows etkinleştirme" diye arama yapıp baştan etkinleştirme yapın. Başarılı olacaktır.

Konuyu açan arkadaşa teşekkürler bende aldım hemen .Ama bir iki sorum olacak.
    1.Temiz kurulum yaparken 100mb lık kısmı silince sorun oluyor mu ? sorun olduğunda üstteki alıntıdaki yolu takip edince çözülüyor mu?
    2.Ben bir iki haftaya ssd ye geçeceğim.şimdi win8 i kursam ssd gelince ona da kurmama izin verecek mi ?sonuçta aynı anakart sadece hard disk farklı.
    3.Hadi bunların hiç biri olmadı bu 29 tl lik keyi iptal ettirip para iadesi alabilyor muyuz.

Ben Kurulumu 80 GBlık Diskime Yaptım, Yaparken Komple Bölümleri Sildim 100mb`lık Alanda Dahil, Sonra Yenı Bölüm Olustur Dedim, Bu Sefer 350 MB'lık Bir alan Olusturdu Otomatik. Geri Kalan Kısmada Kurulumu Yaptım Kurarken Key Soruyor Girdim, Masa Üstü Geldiginde Key Aktifleşmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mefisto-TR

Biz dün 2 tane key aldık kuzenle bana ve kuzenin pcye komple hdd'yi sildik ve temiz sıfırdan format attık ve win aktifleşti. Hatta bir sebebten hdd arızalı diye yeni SIFIR hdd taktık ve ona kurduk win8 yine aktifleşti... Yani 1 saat içinde aynı keyle 4-5 kere win kurup aktifleştirdik ve hepsi sıfırdan kurulumla yapıldı.

Bazı sorulara cevap vermiştim tekrar alıntıladım göremeyen arkadaşlar için. Bizde ilkten 100 mblık kısmı silmeden formatlamayı düşünmüştük ama komple sildik ve yükledik bir problem yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ExaltedTR

Arkadaşlar aşağıdaki hatayı alan veya çözüm üretebilen var mı?

hdd mi ssd mi ayrıca regedit ayarlarınla oynadınmı hiç

Normal sabit disk hdd yani regedit ayarlarıyla oynamış olabiliririm tam olarak hangi ayarları kast ediyorsunuz kayıt defteri içinden ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cennterr

promosyon kodunu veren safyadaki bilgisayarın aldığım yer ve tarih bilgisi ne kadar önemli ? bu 29 tl olayı geçtiğimiz hazirandan bu yana alınan win7 ler için deniyordu haberlerde falan. ben notebook u geçen sene almıştım. şimdi o tarih kısmına ne yazmalıyım bilgisayarı aldığım gerçek tarihi mi yazayım ( ki bu durumda haberlere bakarsak bana vermemleri gerekkiyor 29 tl ye ) yoksa sallama bir tarih mi yazayım ? mesela 21 eylük 2012 vs gibi ?

belirtilen tarihler arasında sallama yaz bende sallamıştım kod geldi

benim hala aklım almıyor microsoft neden 30 tl ye pro versiyonunu versin ki :S yani çok hemde çok mantık dışı ( konu microsoft olunca ) sonradan bu bir sorun çıkartmasın :S :S :S

• quote:

Orijinalden alıntı: Buğra26

Ben sürekli Windows 8 Yükseltme Yardımcısı ''İç Hata: Tarama raporu alınırken hata oluştu.'' hatası alıyorum. Çözümü bilen var mı?

Bu hatayı hala alıyorum. Bir türlü kurulumu yapamadım. Yardımcı olacak var mı?

• Bence Microsoft; Nasılsa 1 aya kalmadan kıracaklar ve korsan kullanım cok fazla olmaya baslayacak, bari boyle birsey yapalım hem korsana darbe vururuz hemde cebimize ekstradan para girer diye dusunuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoltAction -- 30 Ekim 2012; 18:54:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler dosyalar hazırlanıyor aşamasında sizdede %67'de uzun bir bekleme oluyor mu?

İki kez indirdim, ikisindede aynı.

• arkadaşlar yalvarırım yardım edin.writerim yok.flaş la yukliycem ama boot sekmesinde bunlardan hangisini gostercem.defalarca usb hdd yi denedim ama gormuyor.usb 16 toshiba fat 32 ile calısıyor.bios dan usb yi acmam gereken bir yer varmi?win 8 i aldık 2 gundur kuramadık.bi yardım edin lutfen.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.