Şimdi Ara

Windows 8 Temiz Kurulum (Format) + Yükseltme Teklifi + DVD Oluşturma - Resimli Anlatım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.981
Cevap
76
Favori
187.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu konuda sizlere Micrsosof'un yükseltme teklifi, Windows 8 için Boot edilebilir(Ön Yüklemeli) DVD-USB oluşturma ve lisanlama işlemleri hakkında elimden geldiğince ve tüm detaylarıyla bilgilendirme yapmaya çalışacağım..Lütfen tüm adımları dikkatlice okuyunuz..

Microsoft'un bizlere sunmuş olduğu bir kampanya sayesinde Windows 8 Pro orijinal sürümüne 29TL'ye sahip olabiliyoruz..Tabi bunun için belirli şartlar var..Bu kampanyadan yararlanabilmek için 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında yeni bir Windows 7'li pc almış olmanız ve orijinal Windows Anahtarı'na sahip olmanız gerekmektedir..

Kısa bir süre için Microsoft'ta olan bir açık sebebiyle bu promosyon kodunu herkes sahip olabiliyordu, elimizde Windows 7'ye ait orijinal ürün anahtarı olmasa bile bu promosyon kodunu alabiliyorduk ama malesef artık bu imkandan yararlanamıyoruz..Microsoft bu açığı kapatmış durumda..Gerçi bunun açık olduğuna hiç inanmıyorum ticari hileden başka bir şey değildi..Biz genede adına açık diyelim geçelim hadi öyle olsun :) Lafı uzatmamak gerekirse üstteki tarihler arasında Windows 7'li pc aldıysanız eğer alttaki linkte tıklayıp sizde kaydınızı yaptırabilir ve bu imkandan yararlanabilirsiniz..Bu kampanyanın Windows 7 Starter sürümü için geçerli olmadığını hatırlatalım..

https://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR/Registration

Linke tıkladığınızda karşınıza bu kampanyaya kayıt olmanız için bir sayfa açılacak.. (Resim-1) Bu sayfadaki formu dikkatli bir şekilde dolduruyoruz ve devam butonuna tıklıyoruz..Sonraki sayfada sizde Windows 7'nize ait orijinal ürün anahtarını soran bir sayfa çıkacak, anahtarı yazıp devam ediyoruz..

Windows 8 Temiz Kurulum (Format) + Yükseltme Teklifi + DVD Oluşturma - Resimli Anlatım

Resim-1

Girdiğimiz bilgilerde herhangi bir yanlışlık yoksa sonraki adımda kaydın başarıyla gerçekleştiğini gösteren bir sayfa açılması gerekiyor. Bu sayfada en üst kısımda Kayıt Kodunuz yer almaktadır öncelikle bunu bir yere not edin.(Resim-2) Bu sırada kayıt olurken kullanmış olduğumuz mail adresinize Windows 8 Pro sürümünü satın almak için kullanacağınız bir Promosyon Kodu yani indirim kodu gelicek.Mail adresimize girelim ve bu koduda bir kenera not edelim..

Resim-2

Soru-1: Mail adresime promosyon kodu gelmiyor..Kayıt formuna mail adresimi doğru yazdığıma eminim?

Cevap-1: Bazı istisna durumlarda mail adresine bu kod gönderilmiyor neden olduğu konusunda hiçbir fikrim yok ama farklı bir yöntem kullanarak promosyon kodumuzu alabiliriz.Alttaki bağlantıya tıklayın ve açılan forma kayıt olurken kullandığınız mail adreinizi, kayıt tamamlandığında size verilen Kayıt Kodunuzu yazarak giriş yapın.Karşınıza çıkan sayfada kayıt bilgilerinizi ve de en önemlisi promosyon kodunu göreceksiniz. (Resim-3) Kopyalayın ve bir yere not edin..

https://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR/MyOrder

Resim-3

Soru-2: Kayıt işlemi sırasında girilen bilgiler, yükseltme teklifinden yararlanmak için uygun değildir uyarısını alıyorum? (Resim-4)

Resim-4

Cevap-2: Öncelikle kayıt formuna girdiğiniz bilgilerin kampanya katılım şartlarına uygun olduğuna emin olunuz..Bu bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR/Home/ProgramInfo

İndirim kodumuzu aldık artık alışverişimize başlayalım.

-Notlar-
    Bazı arkadaşların kafalarına takılan sorular var öncelikle bunları cevaplayalım..
    - 29 TL'ye satın alacağınız Windows 8 ile temiz kurulum (Format) yapabilirsiniz, yalnızca yükseltme yapılabilir diye bir şey söz konusu değildir.
    - 1 promosyon kodunu yalnızca 1 lisans satın almak için kullanabilirsiniz ve aldığınız lisansı aynı anda 2 bilgisayarda kullanamazsınız..Farklı bilgisayar için farklı promosyon koduyla tekrar lisans satın almanız gerekir.

Burada anlatıcaklarım Windows 8 temiz kurulum için geçerlidir yani yükseltme konusundan bahsetmeyecem..

İhtiyacımız olanlar;
    - Boş bir DVD ve tabiki optik sürücüsü,
    - Flash Bellek üzerinden kurulum yapacaklar için en az 3 GB kapasiteli bir flash disk gereklidir.

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak Windows Yükleme Asistanını bilgisayarımıza ****.Bu küçük boyutlu uygulama yalnızca bir önyükleme dosyasıdır.Bununla Windows 8'i karşıdan download edicez.İnternet bağlantınızın kusursuz olması gerekiyor.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262205

Uygulamayı çalıştıralım ve başlayalım;

1. Adım: Yükleme asistanını çalıştırdığınızda ilk olarak sistemde buluna uygulama ve cihazların Windows 8 ile uyumlu olup olmadığını denetleyecek.Bu işlem birkaç dakika sürebilir.Tamamlandığında direkt İleri butonuna tıklayın ve sıradaki adıma geçin. (Resim-5, 6)

Resim-5

Resim-6

2. Adım: Bu adım yalnızca yükseltme yapıcaklar için geçerlidir. Bize hangi dosyaları yedeklemeyi istediğimizi soruyor. Temiz kurulum yapıcağımızı başta söylemiştim o yüzden burada çıkan 3 seçenek arasından en alttaki "Hiçbir şey" yazanı işaretliyorum ve tekrar İleri butonuna basıyorum. (Resim-7)

Yükseltmenin ne dolduğunu merak edenler için kısaca açıklıyım; eski sistem dosyalarınızı silmeden yalnızca Windows sürümünü yükseltmektir.Yani Windows üstüne Windows kurmak gibi birşey.Bu durumdan hiçbir zaman hoşlanmadım ve tavsiye etmiyorum..Her zaman temiz kurulumdan yani formatlamadan yanayım..

Resim-7

3. Adım: Şimdi sırada Windows 8 Pro versiyonunun normal fiyatını gösteren bir pencere çıkacak (75TL). (Resim-8) Buradaki rakamı görünce endişeye kapılmayın çünkü en son aşamada kullanacağımız promosyon kodu ile bu rakam 29 TL'ye düşecektir.Sipariş et butonuna tıklıyoruz ve biraz altında Windows DVD'si yazan bir kutucuk beliriyor. (Resim-9) Dilerseniz bu seçeneği işaretleyerek Windows 8 DVD'sinin adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz, tabiki ek bir ücret karşılığında.

Resim-8

Resim-9

Bizim yapacağımız işlemler sonunda zaten elimize bir Windows 8 DVD'si olucak bunun için bu seçeneği asla işaretlemiyorum. Gereksiz para harcamaktan başka bir şey değil :) İleri diyip devam ediyorum..

4. Adım: Şimdi ise bizden bir takım bilgiler istiyor..Buradaki bilgileri dikkatli bir şekilde giriyoruz, bu forma yazıcağınız mail adresine Windows 8'i etkinleştirmek için kullanacağımız lisans anahtarı gönderilecektir.Burdaki bilgileri sallamıyoruz.. (Resim-10)

Resim-10

5. Adım: Bu adımda ödememizi hangi şekilde gerçekleştireceksek onu seçiyoruz.Paypal veya Kredi kartı seçenekleri var.Kredi Kartı seççeneği ile aynı zamanda Sanal Kartınızı kullanabilirsiniz ve bence bu en güvenli yoldur.

Sanal Kart uygulaması ile ilgili sormak istediğiniz bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Paypal kullananlar bu seçeneği işaretleyebilir..Ben kullanmadığım için destek veremicem ve bence 5 para etmez bir sistem..

Ben Sanal Kart ile alışverişimi gerçekleştireceğim için Kredi Kartı yazanı seçiyorum ilerliyorum. (Resim-11)

Resim-11

6. Adım: Kredi Kartı ile ödeme yolunu seçtik ve bizden Kredi Kartımıza veya Sanal Kartımıza ait bilgilerimizi girmemiz isteniyor.Son kullanma tarihi, güvenlik kodu v.s.. (Resim-12)

Resim-12

Burada önemli olan nokta kartımızda yeterli limitin bulunması ve kartımızın internet alışverişlerine açık olması gerekmektedir.

- Kartımızla ilgili herhangi bir sorun yoksa İleri butonuna tıkladığımızda almış olduğumuz promosyon kodunu gireceğimiz bir sayfa açılıyor promosyon kodunu bu penceredeki kutucuğa yazıyoruz. (Resim-A) Promosyon kodunu girdiğimizde toplam ödemenin 29TL'ye düştüğünü görüceksiniz. (Resim-B)

Resim-A

Resim-B

Satın Al butonuna tıklayarak devam edelim..Ödeme bilgilerindede hiçbir sorun yoksa alışveriş tamamlanıcak ve bize Windows 8 Pro'yu etkinleştirmek için kullanacağımız bir lisans kodu verecektir. (Resim-13) Bu lisans kodu eşzamanlı olarak 4. Adımda yazmış olduğumuz mail adresinede gönderilecektir.

Resim-13

Herhangi bir sıkıntıya maruz kalmamak için karşınıza çıkan Ürün Anahtarını not edin..Aynı zamanda boş bir kağıdada yazın..Formatlama esnasında bu kodu girmemiz istenicek.

- Ürün Anahtarını not ettikten sonra İleri butonuna tıklayın, Windows 8 Pro'nun yüklenmeye başladığını göreceksiniz.Benim yaklaşık 1 saat kadar sürdü, bağlantı hızınıza göre bu süre farklılık gösterir. (Resim-14)

Resim-14

Windows 8; kullanmakta olduğunuz Windows versiyonunun özellikleriyle eşdeğer olucaktır..Örneğin Türkçe Windows 7 x64 bit kullanıyorsanız Windows 8 de aynen o şekilde inecektir..

7. Adım: İndirme işlemi tamamlandığında yükleme asistanı bize 3 seçenek sunacak.Biz Ön Yüklemeli Windows 8 DVD'si oluşturacağımız için bu seçenekler arasından Ortam oluşturarak yükle yazanı seçiyoruz ve devam ediyoruz.. (Resim-15)

Resim-15

8. Adım: Bu adımda ISO dosyası seçeneğini işaretliyoruz ve gene devam ediyoruz.DVD oluşturacağımız için bu seçeneği işaretliyoruz.USB bellek üzerinden kurulum yapacaklar USB flash sürücü seçeneğini işaretlesin.Ben DVD üzerinden kurduğum için Flash Bellek olayına şimdilik değinmiyorum ama mantık aynı..(Resim-16)

Resim-16

- Kaydet butonuna tıklayın ve daha sonra .iso dosyasını nereye kaydetmek istiyorsanız o konumu seçin..Formatlama esnasında .iso dosyasının silinmesini istemiyorsanız C:/ sürücüsü haricinde başka bir konumu seçin ve kaydedin..

- .iso dosyasının oluşturulması biraz zaman alabilir..(Resim-17) işlem bitiminde DVD yazıcıyı aç yazana tıklayıp Windows Disk Yansıması yazıcısını açın ve bu aracı kullanarak boş bir DVD'yi sürücüye yerleştirip yazma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. (Resim-18) Dilerseniz 3. parti programlarla Ultra ISO, nero v.s bu .iso dosyasını yazabilirsiniz.Tercih sizin..

Resim-17

Resim-18

Artık elimizde Windows 8 Pro sürümüne ait Ön Yükleme (Boot) özelliğine sahip bir DVD bulunmakta..Olay bu kadar basit..Tek yapmamız gereken hazırladığımız DVD'yi sürücüye yerleştirip reset tuşuna basmak.

Formatlama detaylarından bahsetmicem.Windows 7'den pek farkı yok zaten.Bildiğiniz gibi DVD'nin açılışta gözükmesi için BIOS'un ilk olarak optik sürücüyü görücek şekilde ayarlanması gerekiyor, USB bellek ile kuracaklar USB HDD üzerinden sistemi başlatmalılar..Biostan biosa fark ediyor.Windows 7 kurulumundan tek farkı ürün Anahtarı girmeden ilerliyemiyorsunuz. :)

Silinmesini istemedğiniz verilerinizi farklı bir diskte yedekleyin.Windows'u kuracağınız diskte biçimlendirme yapacağınız için tüm veriler kaybolacaktır..Yanlış diski biçimlendirmemeye dikkat edin.

Umarım yazılanlar faydalı olur..Kafanıza takılan bir soru veya eklemek istediğiniz başka bir detay varsa konuya mesaj gönderebilirsiniz..Hep birlikte tartışırız..

Kolay Gelsin..

- S.S.S -

1. ISO dosyasını tekrar indirmek istiyorum, bunun için ne yapmalıyım?

ISO dosyasını tekrar indirebilmek için verdiğim linke tıklayın ve Windows8-Setup isimli küçük uygulamayı bilgisayarınıza indirin veya direkt çalıştırın..Uygulama penceresine Windows 8'i satın aldıktan sonra size verilen Ürün Anahtarı'nı girin ve indirme işlemine başlayın.Ürün anahtarına sahip değilseniz bu uygulama bir işinize yaramaz..

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262204

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra 7. Adım'dan sonraki talimatları tekrar uygulayın.

2. Windows 8 ürün anahtarını kullanarak etkinleştirme yapamıyorum, hata mesajı ile karşılaşıyorum?

Bazı arkadaşların etkinleştirme sırasında sıkıntı yaşadığını ve birtakım hata mesajları ile karşılaştığını gördük.Tabi ki bu durum herkes için geçerli değil.Sonuçta bende sorunsuz bir şekilde etkinleştirme yapanlar arasındayım ve birçok bilgisayara Windows 8'i temiz olarak kurduğum halde..Etkinleştirme ile ilgili herhangi bir problemle karşılaşanlar aşağıdaki yöntemleri uygulasınlar..Aşağıda anlatılan yönergeler bana ait değildir, bazı arkadaşlar işe yaradığını söyleyince ilk mesaja dahil etmek istedim, deneyip başarılı sonuç alan arkadaşlar yorumlarını esirgemezse seviniriz.

quote:

Orijinalden alıntı:

Temiz kurulumda etkinleştirme yapamayanlar için bir çözüm var. Bende de sadece yükseltme içindir hatası vermişti. Basit bir kayıt anahtarı değeriyle çözebiliyoruz. İlk sayfaya ekleyebilirse konuyu açan arkadaş daha iyi olur.

Aldığınız ürün anahtarı temiz kurulumda hata verdiyse ve etkinleştirme yapamadıysa:

- Windows Tuşu+R'ye basın. Çıkan Çalıştır kutucuğuna regedit yazın.

- Kayıt defterinde şu kaydı bulun: HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/

- Oradaki MediaBootInstall değerini çift tıklayın. 1 olan değeri 0 olarak değiştirin ve pencereyi kapatın.

- Start ekranında arama kutucuğuna "cmd" yazın. Çıkan Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın.

- slmgr /rearm yazıp enter'a basın. "Başarılı olmuştur, bilgisayarınızı yeniden başlatın" gibi bir uyarı alacaksınız. Yeniden başlatın bilgisayarı.

- Bilgisayarınız yeniden başladığında etkinleştirilmiş olarak açılacak. Eğer öyle başlamazsa start ekranında "Windows Etkinleştirme" diye arama yapıp baştan etkinleştirme yapın. Başarılı olacaktır.

3. "Ortam oluşturarak yükle" seçeneği bende çıkmıyor ve .iso dosyası oluşturamıyorum?

-- Windows 8 ISO Dosyası Hazırlama --
    Windows 8'i indirdiniz fakat 7. adımda bulunan "Ortam oluşturarak yükle" seçeneği sizde çıkmadı ve dolayısıyla .iso dosyası oluşturmayı başaramadıysanız sizlere farklı bir method anlatıcam..Öncelikle indirdiğimiz Windows 8 dosyalarının bilgisayarımızda hangi konumda olduğunu bilmemiz gerekiyor..

Windows 8 verileri C:/ sürücüsü altında bulunan ESD klasörüne kaydedilmektedir..Bu klasörü görebilmek için klasör seçeneklerinden "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğinin aktif olması gerekiyor..Çünkü bu klasör gizlidir ve normal şartlarda bu klasörü göremezsiniz..ESD klasörüne girdiğimizde içinde Windows adında başka bir klasör olduğunu daha göreceksiniz, işte bizim hazinemiz tam olarak bu klasörün içinde..Windows 8 DVD'sini buradaki dosyaları kullanarak hazırlayacaz..Tam olarak dosya konumu şöyle;

C:\ESD\Windows

İşletim sisteminiz farklı bir sürücüde kurulu ise tabiki bu C:/ olmayacaktır örneğin D:/ sürücüsünde barınan bir işletim sisteminde bu indirmeyi yaptıysanız D:\ESD\Windows şeklinde olacaktır..

Şimdi burdaki dosyaları kullanarak nasıl ön yüklemeli DVD veya Flash Disk oluşturabiliriz onu anlatacam..Burdaki dosyaları olduğu gibi sıradan bir dosya yazar gibi DVD'ye veya Flash Diske atarsanız bu hiçbir işinize yaramaz çünkü buna Ön yükleme(Boot) yeteneği kazandırmanız gerekiyor..Bunun içinde Windows 8'e ait bir ön yükleme kaydına ihtiyacımız var..Bu ön yükleme dosyasını indirmeniz için gerekli olan linki verdim..4,00 KB boyutunda küçük bir dosyadır..

Bu işlem için ben UltraISO programının tam sürümünü kullanacam, deneme sürümünde 100MB'tın üstündeki dosyalar için malesef işlem yapılamıyor..Bir şekilde tam sürümünü edinmeniz gerekiyor..Tabiki dünyada bu işi yapabilen tek program bu değil siz farklı bir yazılım kullanıyorsanız aynı işlemleri gene yapabilirsiniz..

İhtiyacımız Olanlar

1- UltraISO
    2- Windows 8 Ön Yükleme Kaydı >> Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz..

-İndireceğiniz arşiv dosyasının içinde Windows8_X64_X86_Boot isminde .bif uzantılı bir ön yükleme kaydı bulunmaktadır..Bizim işimize yarayacak dosya bu..

Başlıyoruz;

- Öncelikle UltaISO programını açın ve sol alt kısımda bulunan menüden Windows 8 dosyalarının olduğu konuma ulaşın..

C:\ESD\Windows\

Bu klasördeki dosyaların hepsini seçili hale getirip sürükle bırak yöntemiyle programın üst kısmına taşıyın..Resim-19'da gördüğünüz gibi..

Resim-19

- Şimdi sıra indirmiş olduğumuz ön yükleme kaydını programa entegre etmeye geldi.. (Windows8_X64_X86_Boot.bif)

Programın üst sekmlerinden Açılış işlemleri> Açılış dosyası yükle seçeneğine gelin ve indirdiğiniz Windows8_X64_X86_Boot isimli dosyayı çift tıklayarak seçin..

Bu şekilde ön yükleme kaydını entegre etmiş olduk şimdi sırada .iso dosyasını hazırlamak var..Bu aşamadan sonra dilerseniz hiç .iso dosyası oluşturmadanda bunu DVD'ye yazabilirsiniz..Ön Yükleme kaydını entegre ettik, programın CD imajı yazdır seçeneğini kullanarak bu projeyi boş bir DVD'ye yazabiliriz, hazırlayacağımız DVD ön yüklemeli olacak ve sistem başlangıcında gözükecek..

Fakat ben size yinede .iso dosyasını nasıl oluşturmamız gerektiğini gösterecem..

- Programın üst menüleri arasında bulunan Kaydet butonuna tıklayarak veya sekmelerden Dosya> Kaydet menüsünü kullanarak bu verileri istediğiniz imaj formatında kaydedebilirsiniz..Biz .iso olarak kaydetmek istediğimiz için Kayıt türü olarak Standart ISO dosyası (*.iso) yazanı seçiyoruz ve .iso dosyasına vermek istediğimiz ismi yazıp Kaydet butonuna tıklıyoruz.. .iso dosyası yaratma işlemi biraz bekletebilir..İşlem tamamlandığında programı isterseniz kapatabilirsiniz..

- ISO dosyasını hazırlama işlemimiz tamamlandı, artık elimizde Ön Yüklemeli yani Boot edilebilir bir .iso dosyası bulunmakta..Hayırlı olsun :)
    Bu .iso dosyasını daha sonradan ister boş bir DVD'ye isterseniz Flash Belleğe ön yüklemeli olarak yazdırabilirsiniz..Nasıl mı?

UltraISO programını tekrar açın..

Üst menülerden butonuna tıklayın veya sekmelerden Dosya> Aç seçeneklerine ulaşın..Hazırladığınız .iso dosyaını seçin ve Araçlar> CD imajı yazdır menüsü altından bu imajı boş bir DVD'ye yazdırın..

Peki flash belleğe nasıl yazdırabilirim?

Açılış işlemleri> Disk imajı yazdır menüsü altından Flash Diske yazım işlemini gerçekleştirebilirsiniz..Bu sırada flash belleğin takılı olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım :) (Resim-20)

Resim-20

- En az 3GB kapasiteli bir Flash Diske ihtiyacınız var ve bu işlemin Flash Diskinizdeki tüm verilerinizi kalıcı olarak sileceğinide unutmayın..Yazım işlemine başlamadan önce program bu konuda uyarı verecektir zaten..

Dediğim gibi bu işlemleri başka uygulamalar ile yapmakta mümkün ben UltaraISO programını kullandığım için bunun üzerinde anlattım..Mantık aynı mantık tercih sizin..Test edilmiştir..Kolay gelsin..

***** ÖNEMLİ *****

Sağda solda Windows 8 Orijinal Ürün Anahtarı satan kişilere kesinlikle itimat etmeyiniz. 2 kuruş daha az para ödeyecem diye olan paranızdanda olmayın..Güvendiğiniz insanlardan promosyon kodunu alıp kullanabilirsiniz ancak Windows 8 Lisans Anahtarını bu yolla KESİNLİKLE satın almayın..Öncelikle Promosyon Kodu ile Lisans Anahtarı arasındaki farkı bilin..

Lisans Anahtarı (Ürün Anahtarı, Etkinleştirme Kodu diğer adıyla Windows Key) dediğimiz, Windows 8'i etkinleştirmek için kullanılan kodu, tanıdığınız veya tanımadığınız şahıslardan KESİNLİKLE satın almayınız.Bu sizin başınızı ağrıtır..("Hiç kullanılmamıştır!" gibi ifadelere aldanmayınız.)

Promosyon Kodu (Windows 8 indirim kodu); Bu kodu güvendiğiniz kişilerden temin edip kullanabilirsiniz bir sakıncası yoktur ve bu kod 1 kullanımlıktır..Bunuda tekrar hatırlatayım..

İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde asla ve asla asıl kredi kartı bilgilerini KULLANMAYINIZ, firma ne kadar güvenilir olursa olsun alışverişlerinizi her zaman SANAL KART kullanarak yapın..Sanal kartlar asıl kredi kartlarına bağlı olarak çalışırlar ve bu kartların limitlerini siz belirlersiniz..Herhangi bir sorun olması durumunda sizin belirlediğiniz limitin üstünde asla para çekemezler..Sonradan mağdur olmamanız için bu uyarımı dikkate alın..İnternet ortamı hiçbir zaman güvenilir bir yer değildir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah871 -- 22 Nisan 2013; 10:01:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amon35

Satın almadan önce ccleaner ile geçmişi silmedim bir sorun olur mu? (+ yükleme yaparken şimdi yükle dedim isoyu kaydetmedim, tekrardan isoyu nasıl edinebilirim?)

Teşekkürler...

Hayır bir sorun olmaz..Aşağıda verdiğim linteki uygulamayı indirin size verilen ürün anahtarını programa girerek tekrar indirme işlemini yapabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah871

quote:

Satın almadan önce ccleaner ile geçmişi silmedim bir sorun olur mu? (+ yükleme yaparken şimdi yükle dedim isoyu kaydetmedim, tekrardan isoyu nasıl edinebilirim?)

Teşekkürler...

Hayır bir sorun olmaz..Aşağıda verdiğim linteki uygulamayı indirin size verilen ürün anahtarını programa girerek tekrar indirme işlemini yapabilirsiniz..

keyi girdikten sonra direk windows8 indiriliyor dedi... (iso olarak indiriyor değil mi?)

seçenek vb... çıkmadı..

ilginiz için teşekkürler...
  • quote:

quote:

Teşekkürler...

hocam kusura bakmayın soruyoruz fakat ben temiz format denen olayı gerçekleştirmeden bu işlemi halettim yani arada ne gibi farklar olur.
    zaten önceden windows 8 consumer preview vardı windows.old klasörü içinde cyi bi anlamda kopyalmıştı sonradan sildim.
    aradaki farklar nedir şayet temzi format iyi bir olaysa ve d sürücüsüne zarar gelmeyecekse bu işlemi yapacağım tekrardan saygılar

edit: ayrıca kurulum aşamasında keep nothing bölümünü seçmiştim temiz kurulum sayılmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgyarslan -- 28 Ekim 2012; 15:19:06 >
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler...

keyi girdikten sonra direk windows8 indiriliyor dedi... (iso olarak indiriyor değil mi?)

seçenek vb... çıkmadı..

Hayır şu anda .iso olarak indirilmiyor..

Windows 8 dosyaları öncelikle C:\ESD\Windows konumuna indirliyor..indirme işlemi tamamlandığında size ne yapmak istediğinizi soran bir sayfa açılacak..ISO seçeneğini işaretleyerek .iso dosyasını bilgisayarınızda istediğiniz bir konuma oluşturabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma C:\ESD\Windows klasörü gizlidir bunu görebilmek için klasör seçeneklerinden "gizli dosya ve klasörleri" göstermeniz gerekir..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler...

seçenek vb... çıkmadı..

Windows 8 dosyaları öncelikle C:\ESD\Windows konumuna indirliyor..indirme işlemi tamamlandığında size ne yapmak istediğinizi soran bir sayfa açılacak..ISO seçeneğini işaretleyerek .iso dosyasını bilgisayarınızda istediğiniz bir konuma oluşturabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma C:\ESD\Windows klasörü gizlidir bunu görebilmek için klasör seçeneklerinden "gizli dosya ve klasörleri" göstermeniz gerekir..

Teşekkürler sonucu paylaşacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: webumut

29 liralık kampanya ile satın aldım kurdum, kullanıyorum fakat .iso dosyasını indirme seçeneği vermiyor buna çözüm bulabilirmiyiz

bu seçeneği vermeme gibi bir ihtimal yok..elinizdeki lisans anahtarını linkte verdiğim uygulamaya girerek Windows 8'i tekrar indirebilir ve .iso dosyası oluşturabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler...

seçenek vb... çıkmadı..

Sorunsuz bir şekilde iso indi ve yazıldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amon35 -- 29 Ekim 2012; 3:10:17 >
  • temiz kurulum yapmadan yükseltme ile indirdim şimdi ise temiz kurulum yapmak istiyorum

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262204 linke tıkladığımda windows indiriliyor diyor.. Doğru yolda mıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: husnuweb

bu hatayı alıyorum.

çözüm hakkında fikri olan veya temiz iso'yu upload edebilecek biri var mı?

linkte bulunan uygulamayı çalıştırın ve ürün anahtarını girerek tekrar yüklemeyi deneyin..

• http://img189.imageshack.us/img189/104/ekranalntsdv.jpg

Arkadaşlar benim hdd bu şekil.Ben düşünüyorum ki o zaman depodan 66 gb kısıp yeni bir birim açıp 66 gb lik windows 8 i oraya kurayım format olduğunu çakmaz.Format ekranında windows 7 ye format atarım 66 gb boş yer kalır o zaman onuda d ye birleştiririm diye düşünüyorum.Bunu nasıl yapabilirim.Biçimlendir falan var birleştir göremedimde.Birde ozaman w8 çakar mı format olduğunu yükseltmemi sanar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghimco

Arkadaşlar 8'i satın aldım fakat yükleme ekranında ürün kodunu girince lütfen kontrol edip tekrar deneyin diyo ve kabul etmiyo birebir mailde gelen ürün kodu ile aynı ne yapmam gerek ???

Bir kaç kere dene olmadı yarınhttp://support.microsoft.com/gp/destekhatti/tr buradan destek al...
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanıMüdavim

quote:

Orijinalden alıntı: böke

Selamlar.
    Laptop için 29 liralık olanı(orijinal) iso dosyası olarak kaydedip DVD'ye yazdım. Laptopa yükseltme yaptım sorun yok.
    Bugün masaüstü için 70 kusur liralık yükseltme satın aldım. Kullandığım win7 home Premium orjinaldi. Key mailime geldi.
    Tekrar indirmemek için laptop için indirdiğim ve DVD ye yazdığım CD'den masaüstüne yükleme yapıp masaüstünün keyini girdim(75TL aldığım)
    Masaüstüne temiz kurulum yaptım.( komple sürücüyü sildim. Win7 nin kullandığı 100mb alan vs) yani tertemiz HDD ye temiz yükleme yaptım. Bu şekilde birkaç kez silip temiz yükleme yaptım. Zaten etkinleştirmeye gerek kalmadan Windows'u açtığımda etkinleştirilmiş olarak gözüküyordu. En son silip yükledikten sonra etkineştirme bölümü yok oldu. ekranın sağında build 9200 yazısı çıktı. Tarihi 3-4 ay ileri aldığımda etkinleştirme seçeneği çıktı fakat etkinleştiremedim (Temiz yükleme için değil vs yazıyordu)

Şu an indirme merkezinden masaüstü için aldığım iso dosyasını indiriyorum birde onunla deneyeceğim.

Aklıma 2 seçenek geliyor. Birincisi; İlk 3-4 yüklemede sorun olmamıştı bu son yüklemede belki keyi yanlış yazdım diye düşünüyorum. İkincisi; Demek ki bundan sonra bu şekilde yüklenemeyecek.

bu bizim soruyu cevaplıyor sanırım. herhalde keyi yanlış girme ihtimaliniz yok denecek kadar az. sıfır temiz kurulumda daha doğrusu ilerleyen kurulumlarda problem çıkartma ihtimali var gibi duruyor bu keyin. böyleyse almanın bir anlamı yok. siz de emin olduğunuzda buraya yazarsanız çok iyi olur...

Masaüstü için indirdiğim iso (DVD) dosyasıyla yaptığım ilk yüklemede aynı şeklide sorun oldu.
    Bu ilk yüklemede kurulum aşamasında diskleri sildikten sonra win 8 kurarken USB ile AHCI driveri yüklüyordum. (hatalı olanların hepsinde USB ile bu işlemi yaptım).
    İkinci yüklemede ise yine aynı DVD ile diski komple silip yükleme yaptım. Bu sefer AHCI driver falan yüklemedim. Sistem sorunsuz bir şekilde etkinleştirilmiş olarak açıldı.
    (her iki yüklemede de diski komple sildim)

• quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Ben dosyalarım silinmeyecek şekilde kurdum. C'de Windows.old adında klasör oluşmuş... Bu ne oluyor. Silmemin bi sakıncası var mı???

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/How-do-I-remove-the-Windows-old-folder

Bu şekilde silmeniz daha sağlıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbuyuk
    ama tek eksiği 29 tl alanlarda media center yok haberiniz olsun

Media centeri şu an ücretsiz dağıtıyor mikrosoft.

Şurdan:http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

quote:

Orijinalden alıntı: mbuyuk
    ama tek eksiği 29 tl alanlarda media center yok haberiniz olsun

Media centeri şu an ücretsiz dağıtıyor mikrosoft.

Şurdan:http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs

valla hala key gelmedi email adresini yazdım ama gelen yok şuan için
  • Media Center kodu geldi gelmesine de nedendir bilinmez ibranice geldi.

SS:http://prntscr.com/ik5in (geniş boşluk olan kısımda kod vardı.)
  • Media Center için ücretsiz aktivasyon kodunu aşağıdaki linkten alıyorsunuz.Ayrıca kodu 1 Şubat 2013 tarihine kadar kullanmanız gerekiyor.
    http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serinyer

Media Center için ücretsiz aktivasyon kodunu aşağıdaki linkten alıyorsunuz.Ayrıca kodu 1 Şubat 2013 tarihine kadar kullanmanız gerekiyor.

win8 yükseltmesi kodu için bir son kullanma tarihi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serinyer

Media Center için ücretsiz aktivasyon kodunu aşağıdaki linkten alıyorsunuz.Ayrıca kodu 1 Şubat 2013 tarihine kadar kullanmanız gerekiyor.

teşekkürler süre bilgisi için acaba bu key tekrar format atınca geçerlimi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.