Şimdi Ara

Casper'dan dokunmatik ekranlı Ultrabook

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
9.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Casper'dan dokunmatik ekranlı Ultrabook

Windows 8'in resmi olarak tanıtılmasıyla birlikte özellikle dokunmatik fonksiyonu ön plana çıkan pek dizüstü modeli gördük. Bunların arasında Ultrabook segmenti de dokunmatik ekranı ön plana çıkaran diğer bir segment. Yabancı üreticilerin yanında yerli firmalarımız da Windows 8 ekosistemine hızlı bir biçimde katılıyor.

Nirvana serisi ürünleri ile tanıdığımız Casper, ilk dokunmatik ekranlı Ultrabook modelini Windows 8 yüklü olarak piyasaya sürdü. 

Casper Nirvana Touch Ultrabook adındaki model Ivy Bridge tabanlı 1.7 GHz saat hızında çalışan Intel Core i5-3317U  işlemci barındırırken, Intel Akıllı Bellek Teknolojisi ile 2.6 GHz'e kadar hız aşırtılabiliyor. 

Dokunmatik LED ekran 14 inç boyutunda ve 1366 x 768 piksellik çözünürlük sunuyor. Intel HD 4000 grafik birimi, WiFi, 8GB 1066MHz DDR3 RAM, 500GB SATA HDD ve hızlı açılış için 32GB MSATA SSD, HD web kamera, USB 3.0, USB 2.0, HDMI, WiDi desteği, 8 hücreli Polimer batarya, 1.5kg ağırlık gibi özelliklerini saymak mümkün.

Çevrimiçi perakendecilerde satışına başlanan Nirvana Touch Ultrabook modelinin fiyatı 2150-2250TL aralığında değişiyor.

Casper'dan dokunmatik ekranlı Ultrabook

• casper ultrabook yapsa ne olur

• Casper: Keep calm and RUUUN

• Resimdeki modelin ekranı kirlimi banamı öyle geliyor ? 2 inci resimde ekranda iz var.

• Ya nedir bu aşağılık sendromu. En baba dediğiniz markalardan çok sattı bu sene casper. Ayrıca bilinen markaların ultrabooklari da intel in belirlediği configurasyon dışına çıkamıyor. Yani malzeme ve pil kalitesi dışında özellikleri aynı, ordada aralarında uçurum olmayacaktır. Iyi bir şeyler yapacağınıza inanmazsaniz kotu şeyler yapmaya mahkum olursunuz

• Dokunmatik olayı umarım notebooklara bulaşmaz.

• O değilde ilk resimdeki kırmızı şey ne öyle?

• Bu Casper hangi ülkenin markası ya bilen varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: memolika

O değilde ilk resimdeki kırmızı şey ne öyle?

Güç tuşu olabilir mi acaba
  • apple samsunga sahip çıkın anca caspera güvensen o kadar alsan adamlarda geliştirir kalite artar heralde. casper amerika marakası olsa yok satar aynı malı

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

Bu Casper hangi ülkenin markası ya bilen varmı

Turk markasi ama uzakdogudan alip uzerine logo yapistirarak uretim yapiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestel'in 4 parmak kalınlığındaki LED TVlerine benzemiş ultrabook mu bu şimdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

quote:

Evet olabilir ama klavyeye çok yakın duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Amedra
    quote:

Orijinalden alıntı: memolika O değilde ilk resimdeki kırmızı şey ne öyle?
    Evet olabilir ama klavyeye çok yakın duruyor.

Yeni macbooklarda da böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

Resimdeki modelin ekranı kirlimi banamı öyle geliyor ? 2 inci resimde ekranda iz var.

:)
    O doğal görüntü kalitesi
    :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

apple samsunga sahip çıkın anca caspera güvensen o kadar alsan adamlarda geliştirir kalite artar heralde. casper amerika marakası olsa yok satar aynı malı

Hocam sana hak veriyorum fakat Casper da az daha sağlam ürünler yapsa inan yok satacak. Alıyorsun bir laptop, 2-3 ay sonra klavye tuşları dökülmeye başlıyor. Hele i7 işlemcili cihazları o kadar çok ısınıyorki çoğu zaman bilgisayar kendini kapatıyor aşırı sıcaktan.
    Şu an Samsung R522 kullanıyorum. O kadar render aldım Premiere Pro ve After Effects'ten, günlerce açık kaldı cihaz bana mısın demedi? Hiç kapatmadı kendini.

• 12.1" lik nirvana melez pc'im geldi aklıma. Notebook'ta dokunmatik ne kadar gerekli tartışılabilir.
    Casper kadar'da ürünleri hakkında adam akıllı bilgi vermeyen firma da görmedim.
    Dokunmatik ekran? Ee hangi standartta bu dokunmatik ekran çoklu mu tekli mi, resisf, kapasitif mi.
    Ayrıntı yok dokunmatik sadece dokunuyorsun oluyor bitiyor :D

Azcık bilinçlendirseniz bu tüketicileri batarsınız ya. Sonra da neden casper sevilmiyor diye millet sallar. Ben desteğimi verip web sayfasına girip gerekli desteği veriyorum da onlar ne yapıyor. Bu ürünü pazarlamak için ne yapıyor.
    Adam akıllı özelliklerinden bahsetse belki çok tutulacak cihaz olacak ama kendileride bilmiyor ki.
    Mantık belli git çinden al üzerine logoyu bas özelliğini boşver dokunmatik deriz keriz milletimiz yer zaten.
    Bravo, bravo

• satışta görsem hemen alacağım.

• Birde şu var yahu geçen gün reklamlarda görmüştüm süper ince ultrabook yazıyordu özelliklerine bakim dedim neredeyse 2 cm mübarek ne ultrabookmuş :D

• quote:

O güç tuşu ve bilgisayar 6 saniye içerisinde hazır hale geliyor ben hayran kaldım son casper modellerine 888 tl ye Vatanda bu kasada pc satıyorlar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.