arabaya müzik cd si hazırlamak!
100 Cevap102959 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7954 Mesaj
20 Şubat 2009; 17:29:24 

Elvan Dalton - Ama benim adım elvan dalton

Bulent Gokce - Ankara Pavyon Geceleri No05(1)- Fidayda
Bülent Gökçe-Sokak kadını.mp3

Güdüllü Ergün - Murat 131

Nejat Alp - Kim Bu Guzel ?

Ümit Besen - Alemciyiz - Istanbul Sokaklari.mp3

Arif Susam - Pardon Bakarmisiniz

Senin için seçtim dinledikçe beni hatırlarsın dostum.

Keyifli yolculuklar.

Badass Nova

5454 Mesaj
21 Şubat 2009; 20:26:50 

6 Mesaj
16 Mayıs 2009; 21:14:23 

Arkadaşlar ben Nero 6 ile Audio CD çekmeye çalışıyorum image dosyası kaydediyor...
Kalıbı yazdır diyorum bu sefer hata veriyor.

326 Mesaj
17 Mayıs 2009; 2:39:36 

quote:

Orjinalden alıntı: mromer911

koy sagopadan 10 tane şarkı yolculuk bi ayrı alemde geçsin:)

2506 Mesaj
17 Mayıs 2009; 16:01:44 

quote:

Orjinalden alıntı: efecan1919

Arkadaşlar ben Nero 6 ile Audio CD çekmeye çalışıyorum image dosyası kaydediyor...
Kalıbı yazdır diyorum bu sefer hata veriyor.

Nero da yazma yapacağın Recorder seçme yerinde İmage Recorder yazıyorda onun için.
Sen orda senin RECORDER/WRITER hangisi ise onu seçeceksin..

Ekteki dosya (1)

DH bir konuya tıklayınca reklam koyuyon onu anladık da, geri dönmek isteyince bida reklam koymayı anlayamadık... İlla reklamı gözümüze mi sokacaksın. Lanet olsun bu para hırsına!!!...
Tekir: 2005 - 2009

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Mayıs 2009; 18:51:47 

quote:

Orjinalden alıntı: ATTRACTION

DVD cd'ye track yazsak daha cok almazmı acaba ?

Çalar mı araba merak ediyorum

söyledin şeyi yaptım serhat dvd ye track yazdırdım .attım cd bölümünne okudu ama gel gör ki sadece 17 şarkı okudu
sendekide beker galiba dimi .muhtemelen okuyacak ama 17 de stop olacak .gereksiz fuzuli dvd kaybı yani ..

kendi aracıma comand navigasyon alpine dha s690 dvd changer ve multimedia interface taktırdım

dvd ye trackları ACC formatında 5.1 kaydediyorum videoları divx formatında 5.1 kaydediyorum

görsellik ok
ses ok .
arabanın içinde hafif yollu bir disko ortamı ambiyans sağlamış durumdayım

mp3 formati çok ahım şahım bir format değil işin gerçeği

ACC formatı arabada dvd audio dan sonra ses için ideal

mp3 te 44180 i sittin sene ne yaparsan yap geçemiyorsun ama 320 kb sn ulaşabiliyorsun fakat 44180 olduğu sürece bir anlamı yok

ACC de 96000 lerde kayıt yapabiliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecstasymen -- 18 Mayıs 2009; 23:16:44 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Mayıs 2009; 20:54:40 

yusufun dediği flac dosyasıda kaliteli ses veriyor ve nette aramanıza gerek yok güzel convertor programlar var

ben bir tane sizin için flac dosyasına çevirdim ama bu ses kalitesini almak için iyi bir tesisat gerektiyor araç

acip pro9 adobe audition gibi programlar var ama artık onlar fantazi oluyor sesin içerisinden tünel gibi başka sesler vs vs gerek yok
bir tane flac dosyası hazırladım rapidledim
güzel bir 5.1 7.1 de dinlenirse off off dadından yenmez veya arabada logic 7 vs harman kardon türü birşey olması lazım

burada da mp3 ile flac dosya boyut farkı görlüyor 44 mb bile orjinal ses değilken bu sesin 3-4 mb haline getirildiğinde sesin kalitesinin ne kadar bozulabileceğini siz düşünün

http://rapid-share.com/...Chase_The_Sun.flac.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecstasymen -- 18 Mayıs 2009; 22:28:40 >

438 Mesaj
18 Mayıs 2009; 22:57:53 

switc proğramını yükleyip mp3 lerimi flac formatında en yüksek kalitede dönüştürdükten sonra hep tizlerde ses kalitesinde azalma fark ettim. bence bosa convert etmeye gerek yok. orjinal flac fotmatında tiestonun albümü var. gercekten süper sesler alıyorum. aynı parcaları arabada dinlemek için 320 bit mp3 ceviriyorum arada dağlar var flac daha kalite oldugunu biliyordum mp3 den cevirince ne olacak die merak ettim. bence bosa yer kaplama ygerek yok

MSI P45T C51 - E5200@3.0ghz - Adata Viesta Extreme 960 mhz 5-4-4-11 - Palit 7600 GS Sonic 600/1600 - Cooler Master Extreme Power 500w - Seagate 500gb (win7) - Samsun 160gb (pardus2011) - Driving Force GT - Audiotrack Prodıgy HD2 Advance - Sony VX88(Hİ-Fİ)+ X530(multimedya)

Satılık Modlu BİSİKOMOTOR

1194 Mesaj
30 Haziran 2009; 0:04:27 

Arkadaşlar problemim var öyle böyle değil kafayı yedirtecek cinsden Yardımınıza ihtiyacım var.

Arabaya televizyon gibi dvd çalar taktırdık film vs izliyebiliyorsun filmleride seçiyor zaten anlamadım gitti...

Asıl sorunum klipler için dvd yapıyorum nerden baksanız 10 klip sığıyor 1 dvd ye ama bu alet 10 klipden 2 tanesini çalıştırıyor ya şaka gibi neden böyle oluyorki cd de yapdım gene aynı şekil çok uğraşdım ama bir türlü beceremedim... Yardım edebilicek varmı?

üstte karışık olmuş olabilir kısa ve öz 1 dvdde 10 klip var ve bu kliplerden sadece 2 tanesi çalışıyor diğer 8 inde tık yok.

3093 Mesaj
30 Haziran 2009; 0:34:13 

bir şey soracağım okadar para verdiğiniz jetta mp3 çalmıyor mu?

ASUS N53SN-SN129V ASUS EeePad TF300TG Samsung GİO kullanıcısı..

112 Mesaj
30 Haziran 2009; 1:14:32 

Don Omar - Bondelaros
Don Omar - Conteo

Şiddetle Öneririm.zaten ikiside Tokyo Driftin Soundtrackları

Tıbbıyeci ;)
Şahin 1.6 1993 Model Beyaz Fırtına :)

513 Mesaj
30 Haziran 2009; 2:23:45 

Jettanın mp3 çalmaması ilginç

6026 Mesaj
30 Haziran 2009; 9:41:30 

quote:

Orjinalden alıntı: OtoTurk

Tek problem bir mp3 ortalama 4.5 mb iken audio cd tek parça 60 mb. Ama sevdiğiniz parçalardan bir cd yapılabilir. O halde bu başlık altına bir ortaya karışık yapalım. Hangi şarkılar olsun karışık cd mizde? Yada şöyle yapalım, Romantik, Yabancı, Pop, rap vs gibi cdler hazırlayalım şarkılar önerelim.

Yabancı şarkı öneri;

Black eyed peas - pump it.

audio cd de MB ile alakası yoktur şarkının uzunluğunu bağlıdır..

2011 PASSAT 1.6 DERİN SİYAH
2012 VW CADDY 1.6 TDI
2013 Kia RIO Hb 1.25 FANCY
Sadece camlar değil , hayatım film ... ;)

6026 Mesaj
30 Haziran 2009; 9:45:47 

quote:

Orjinalden alıntı: UrbanRacer

Senin için seçtim dinledikçe beni hatırlarsın dostum.

Keyifli yolculuklar.

Bi Park FM bide güdüllü ergünün şarkıları (pavyon kızları,oy oy fadimem..) beni bitiriyor yavv..

Arabada Tiesto'dan başkasını dinlemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ==>burak7777<== -- 30 Haziran 2009; 9:46:13 >

2011 PASSAT 1.6 DERİN SİYAH
2012 VW CADDY 1.6 TDI
2013 Kia RIO Hb 1.25 FANCY
Sadece camlar değil , hayatım film ... ;)

1194 Mesaj
30 Haziran 2009; 10:59:58 

quote:

Orjinalden alıntı: afsdfas

Arkadaşlar problemim var öyle böyle değil kafayı yedirtecek cinsden Yardımınıza ihtiyacım var.

Arabaya televizyon gibi dvd çalar taktırdık film vs izliyebiliyorsun filmleride seçiyor zaten anlamadım gitti...

Asıl sorunum klipler için dvd yapıyorum nerden baksanız 10 klip sığıyor 1 dvd ye ama bu alet 10 klipden 2 tanesini çalıştırıyor ya şaka gibi neden böyle oluyorki cd de yapdım gene aynı şekil çok uğraşdım ama bir türlü beceremedim... Yardım edebilicek varmı?

üstte karışık olmuş olabilir kısa ve öz 1 dvdde 10 klip var ve bu kliplerden sadece 2 tanesi çalışıyor diğer 8 inde tık yok.

Ah ah biride bana yardım etse minnettar olucam

538 Mesaj
7 Temmuz 2009; 23:14:22 

arkadaşlar bu bahsettiğiniz Easy CD-DA Extractor programıyla cdleri yazdım. ancak sanatçı ve şarkı isimleri görünmüyor yine. çok problem değil aslında ama olursa da iyi olur. eksik yaptığım bişey mi var acaba? listeye yazdırılacak şarkıları attıktan sonra boş olan isim-şarkı kısımlarını doldurdum. başka birşey yapmama gerek var mı?

6676 Mesaj
7 Temmuz 2009; 23:17:25 

yav ne uğraşıyorsunuz takın boş cdyi.
20 küsür şarkı sıralayın windows media player a.
Kopyala bölümüne gelin.
Atın Cdye direk wav.uzantısına çeviriyor zaten.

12395 Mesaj
7 Temmuz 2009; 23:28:37 

arkadaşım hayırlı olsun öncelikle.jettam var diyorsun mp3 çalmıyor,ben kamyonet aldım,mp3 çaları ve digital çift yönlü kliması var,ne kadar acı bir durum bu vw olayı.nero ve windovs media player sanırım sana yardımcı olur.
quote:

Orjinalden alıntı: Whocares

arkadaşlar jetta aldım. Mp3 çalmıyor dimi sonuçda??

Peki bendeki mp3 leri nasıl hazırlayacağım o şeyin okuması için?

programı vs. si varsa link filan verebilirmisiniz?

2853 Mesaj
7 Temmuz 2009; 23:55:51 

Konu epey dagilmis.
MP3 calabilen oto teypler, track yapilmis gercek ses dosyalarinida calabilir.
Track calan oto teyb i mp3 okuma ozelligi yoksa mp3 leri calmaz.

MP3 calamayanlar nasil yapacak. Sarkılari hazirlayin 20 tane olsun, bos cd yi bilgisayara sür. Label(CD ismi filan) ister buraya istedigin Turkce karekter kullanmadan kısa bir isim ver, daha sonra ne tur bir cd olacak ses mi? data mi? mp3 calma ozelligi olmadigi icin ses i sececegiz ve cd yi yazmaya hazir hale getirecegiz. Sonra yazilacak sarkılari bos cd ye yukle vista kullananlar direkt yazabilirler. Diger Nero, Windows Media player, Roxie v.b bir suru program var bunlarla yazilabilir.

MP3 olarak yazacaklarda yukarda ses olarak degil data olarak sececek.

Ben 17 sarkida olsa track olarak yazmayi oneriyorum cunki data(mp3) yazilirken bizim istedigimiz siralamaya gore yazmiyor kendi belirledigi siraya gore yaziyor ve sarkilarin sirasi bozuluyor ve cok fazla mp3 arasinda istedigin sarkiyi bulmak sıkıyor insani.

Track da boyle degil yerlestirdigimiz sirada yazilir ve mp3 e gore daha sorunsuzdur.

Butun islemleri dogru yapmis olmaniza ragmen oto teyb de error veriyorsa bunun sebebi cd yi sonlandirmiyorsunuzdur. Onun secenegi var ilk cd yazilmaya hazirlanirken cd yi sonlandir secenegini isaretlemek gerekir aksi durumda daha sonra cd ye baska ilaveler secenegi secili olursa bilgisayarda oynamasina ragmen oto teyb de oynamaz.

Oris,Edox,Mido Automatic ve 2013 Beyaz Honda Civic Elegance Eco Automatic.

1 Mesaj
12 Aralık 2009; 21:58:34 

arkadaşlar bende kamasonic ks2055 oto cd çalar var.
bilgisayardan cd ye mp3 yükleyim cd çalara taktığım zaman cd çalar ilk mp3 ten değilde örneğin 9. mp3 ten başlıyor.sonra 32. sonra 6. falan böyle karma çalıyor.
mp3 lere tek tek harf ve rakam vererek sıralıyorum yine aynı şey oluyor.
bunun yüzünden baya bi cd kırdım.
benim aynı cd yi başka bi cd çalarda denedim onda benim sıraladığım gibi çalıyor.
bunun bi çözümü yokmu.
kullanma kılavuzu kayıp.
nette kullanma kılavuzunu çok aradım ama bulamadım.

yardımlarınızı bekliyorum.
şimdiden teşekkürler

636 Mesaj
19 Aralık 2009; 15:53:46 

arkadaşlar arabaya müzik cd si hazırlıyorum....

şarkı önerileriniz nelerdir liste varmı?

bu arada neroda veri cd si olarak çekiyorum değilmi eğer MP3 olarak çekceksem....
track olarak nasıl çekebilirim neroda? çoğunun formatı mp3 bende 128 bit 360 bit vs....

kafama takılan bi başka şeyde ACC diyorsunuz en iyisi FLAC değilmi...ama ASIL SORUN flac olarak dosyayı indirmedikten sonra formatı değiştirmek sese bişey katmaz ki yanılıyormuyum?

eee elimdeki şarkıları limewire ye yazıyorum %90 ının flac türü yok nasıl olacak bu iş

cevaplarınız için tşkler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 19 Aralık 2009; 15:58:07 >

22 Mesaj
10 Nisan 2010; 11:30:34 

merhabalar,arabam opel astra hb,mp3 yazıyor cd playerın üstünde. evde neroyla bir dvd hazırladım içinde 60küsür şarkı vardı,error verdi arabada takınca. neroda müziğe girip müzik kutusu ses dvdsinden hazırlamıştım,sanırım yanlış yapıyorum fakat istediğim şey o açıklamaya uyuyo.yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

2939 Mesaj
10 Nisan 2010; 13:13:29 

quote:

Orijinalden alıntı: xXxburcuxXx

merhabalar,arabam opel astra hb,mp3 yazıyor cd playerın üstünde. evde neroyla bir dvd hazırladım içinde 60küsür şarkı vardı,error verdi arabada takınca. neroda müziğe girip müzik kutusu ses dvdsinden hazırlamıştım,sanırım yanlış yapıyorum fakat istediğim şey o açıklamaya uyuyo.yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

konu hortlamış amma sıkıntın olmasa yazmazdın.
öce dvd çalamazsın.ses cd hazırlayacaksın.650 MB yi geçmesin.trak cd ler enson 15-17 parçaya kadarı okuyor.cd ye çekerken ses cd diye çek kolay gelsin.

Bilip-Bilmemek arasındaki fark;Yokla Var gibidir.Hezerfen
herkes herşeyi dört-dörtlük ister amma,kimse dört-dörtlük deyildir.Hezerfen.Dilin yok olursa,Ülkeni asla bulamazsın..Hezerfen

3755 Mesaj
10 Nisan 2010; 16:32:18 

quote:

Orijinalden alıntı: xXxburcuxXx

mp3 leri dvd ye değil norma cd-r a kopyalayın data disc olarak...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1 Mesaj
23 Haziran 2010; 19:50:31 

arkadaşlar ford focus hb aldım 2010 model. nerodan jukebox formatında yazdırdım çalışmadı eroro veriyor. make audio cd hazırlıyorum 2 saat gecti hala yazamayı tamamlayamadı. klavuzunda mp3 çalıştırmak için joilet veya roöeo formatı yada iso 9660 1 veya seviye olmalı diyor ne yapıcam anlayamadım yardımcı olurmusunuz.

46 Mesaj
26 Temmuz 2010; 12:20:28 

quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Butun islemleri dogru yapmis olmaniza ragmen oto teyb de error veriyorsa bunun sebebi cd yi sonlandirmiyorsunuzdur. Onun secenegi var ilk cd yazilmaya hazirlanirken cd yi sonlandir secenegini isaretlemek gerekir aksi durumda daha sonra cd ye baska ilaveler secenegi secili olursa bilgisayarda oynamasina ragmen oto teyb de oynamaz.

Arkadaşım en az 10 tane boş cd yi heba ettim, Cheavrolet Spark'ta hala çalıştıramadım, artık şarkılarımı dinlemekten öte, arabanın allahın belası cd çalarıyla benim aramdaki kin meselesine dönüştü, gece 3 te aşşağı inip farklı metodlarla en son yazdığım cd leri dener oldum cızırt cızırt sesinden sonra gelen ERROR yazısını görünce çok yaratıcı küfürler ediyorum her defasında...

Duymadığım bi tek senin dediğin kalmıştı yani hiçbirinde cd yi sonlandır demedim, ama senin bahsettiğin seçeneği de NERO nun hiçbi yerinde göremiyorum talan ettim her ayrıntısını ama CD'Yİ SONLANDIR nerde işaretlicem ben bunu ?

1956 Mesaj
2 Kasım 2010; 12:42:01 

opel astra 2010 1.3cdti kullanıyorum
mp3'leri mp3 olarak dinlemek için infrarecorder programı ile data disc olusturuyorum ve şarkı sıralamasını yapabiliyorum. track değil mp3 çalıyor ve şarkı isimleri vs her sey güzel
track dinleyeceksem yine aynı programla ya da windows media player'ın burn kısmıyla yazma hızları ve şarkı sıralaması yaparak kolayca hallediyorum işimi.
kısacası mp3 veya track olayında sorun yok fakat ;

flac uzantılı dosyaları arabada flac olarak dinlemek için ne yapmamız lazım?
flac uzantılı dosyayı track'a dönüştürme imkanımız var mı?

.the shape of things to come, passacaglia, violence and variations, opera house theme.¹
.Number Six: Life has a melody, Gaius. A rhythm of notes which become your existence once played in harmony with God's plan.²

468 Mesaj
11 Kasım 2010; 1:39:29 

Flac tan cd yapın orj cd tadında dinlersiniz...
Program olarak bunu oneririm..
dvd-cd yazmak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyacafe -- 11 Kasım 2010; 1:45:13 >

....KRALLAR AYAKTA ÖLÜR....
.........K 790İ...........

1255 Mesaj
15 Kasım 2010; 21:06:14 

marka ayırt etmeden konuşuyorum..

2011 model arabayı kasetçalarlı çıkaran zihniyete ne demeli.. alan kişide alıyor ve adamlar getiriyor... neden avrupada full versiyonu satılıyor düşündünüzmü?

USB çıkışı koyan markalara

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..

139 Mesaj
15 Kasım 2010; 22:11:58 

Flac uzantılı ses dosyalarının imajını cd'ye yazdırdığımızda arabada dinleyebiliyor muyuz? Yoksa track veya mp3'e mi çevirmek gerekiyor? (Golf 6 için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enolgun -- 16 Kasım 2010; 0:10:04 >

4 Mesaj
24 Kasım 2010; 21:43:04 

O_O ya ben yaptım! cdya 20 müzik attım onları çevirdim ama track yaptım sanırım 48x öyle O_O ama kesik kesik çaldı tüm şarklar O_O nolur yarına lazım napabilirim?

4 Mesaj
28 Kasım 2011; 2:12:20 

BENİM ARAÇ MP 3 ÇALMIYOR 1 CD YE DE TRACK ATMAK DURUMUNDA KALMAKLA BERABER SADECE 17 ŞARKI ATABİLİYORUM FARKLI BİR TAKTİK VARMIDIR ACABA?

542 Mesaj
27 Aralık 2011; 9:27:36 

Hangi programı kullanıyorsunuz ??

704 Mesaj
27 Aralık 2011; 13:08:34 

nasıl mp3 çalmıyor ya benim i20 bile çalıyor jetta mp3 çalmıyor mu ?

1 Mesaj
4 Ekim 2012; 22:41:49 

slm arkadaşlar ben yeni peugeot 206 1.4hdı fever aldım ancak bilgisayardan ayrı ayrı hazırladığım 10 cd yi çalıştırmadı nero ashampo ve medyaplayer ile yaptım olmadı yazdırma hızını 8 e bile indirdim trak ada çevirmeme rağmen olmadı ayrıca cd nin markası princo yardımlarınızı bekliyorum

546 Mesaj
23 Şubat 2013; 17:23:01 

Megane 3 aracım var, flac uzantılı muzikleri usb belleğime yükledim, mp3 vb tüm formatları çalan player flac uzantılı albümleri görmedi ne yapılabilir tanıması için?

5543 Mesaj
23 Şubat 2013; 19:28:49 

quote:

Orijinalden alıntı: bonder

Megane 3 aracım var, flac uzantılı muzikleri usb belleğime yükledim, mp3 vb tüm formatları çalan player flac uzantılı albümleri görmedi ne yapılabilir tanıması için?

.flac uzantılı müzikmi olurmuş ya mp3'e çevireceksin başka çaren yok

5478 Mesaj
23 Şubat 2013; 20:37:11 

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

flac en kaliteli sıkıştırılmış müzik formatlarından biridir.

Ama araçlarımızdaki mp3 çalarların büyük çoğunluğu bu formatı çalmayı beceremez.

546 Mesaj
23 Şubat 2013; 20:48:17 

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

quote:

Ama araçlarımızdaki mp3 çalarların büyük çoğunluğu bu formatı çalmayı beceremez.

Cevap için teşekkürler, BlackBerry telefonumdan dinleyebiliyorum bu albümleri, araçta da dinlerim sanmıştım ama dediğinize bakılırsa araçlar bu formatı kabul etmiyor. :(

5543 Mesaj
24 Şubat 2013; 13:23:50 

quote:

quote:

quote:

elinizde .flac uzantılı müzik varsa naci_karakol@hotmail.com adresine e-mail atabilir misiniz ? Bende bir deneyeyim

5478 Mesaj
24 Şubat 2013; 20:00:34 

quote:

quote:

quote:

quote:

elinizde .flac uzantılı müzik varsa naci_karakol@hotmail.com adresine e-mail atabilir misiniz ? Bende bir deneyeyim

Ben araba dışında pek müzik dinlemediğim için flac formatında indirmiyorum, 320 kb mp3 olarak indiriyorum.

Google yardımıyla internetten bulabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » DH Garaj » arabaya müzik cd si hazırlamak!
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.437