Şimdi Ara

/// YENi PEUGEOT 301 ///

Bu Konudaki Kullanıcılar: Firat3507 , Firat3507
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
217
Cevap
5
Favori
101.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Peugeot 301 sahipleri ,almayi dusunenler arac hakkinda olumlu , olumsuz dusuncelerimizi , kronik sorunlari paylasalim.. Ben 1.6HDİ allure köpekbaliği icin kaporayi verdim. En gec 15 Kasim'da araci teslim alacağim..Fotolar teslim alinca gelecek..

Yeni 301 Sedan 4 Kapı Fiyat Listesi
    Versiyon LANSMAN FİYATI
    301 Access - 1.2 lt VTi 72 hp - 5 ileri man. -
    301 Access - 1.6 lt HDi 92 hp - 5 ileri man. 38.350 Hesapla
    301 Active - 1.2 lt VTi 72 hp - 5 ileri man. -
    301 Active - 1.6 lt HDi 92 hp - 5 ileri man. 39.450
    301 Active - 1.6 lt VTi 115 hp - 5 ileri man. 34.050
    301 Allure - 1.6 lt VTi 115 hp - 5 ileri otomatik 39.300
    301 Allure - 1.6 lt HDi 92 hp - 5 ileri man. 42.200
    301 Allure - 1.6 lt VTi 115 hp - 5 ileri man. 36.800
    **** 1.2 lt VTi 72 hp versiyonları Ocak 2013 ten itibaren satışa sunulacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutticiq -- 30 Ekim 2012; 21:00:53 >

• benmi yanlış gördüm resimlerden yoksa ön/arka cam açma düğmeleri vitesin ordamı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smookeus

benmi yanlış gördüm resimlerden yoksa ön/arka cam açma düğmeleri vitesin ordamı ?
    Bugün inceledim ben de arabayı. Cam düğmeleri vites kolunun yanında. Bu arada bu araç ile Citroen C-ELYSEE aynı araç. Arka koltukta oturanlar için araç geniş oturma rahatlığı sağlamış. Ayağınızı öndeki koltuğun atına rahatlıkla uzatabiliyorsunuz. Bagaj da baya geniş..
  • Bu arac hangi sinifta.

B mi C segmentimi.
  • ben de almayı düşünüyorum bu hafta sonu,daha aracı görmedim ama,genişlik,güvenlik ve dizel ucuzluğu gibi konularda cezbetti.
    linea bile 35bin fiyat verirken 38e dizel 301 uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the patriot

ben de almayı düşünüyorum bu hafta sonu,daha aracı görmedim ama,genişlik,güvenlik ve dizel ucuzluğu gibi konularda cezbetti.
    linea bile 35bin fiyat verirken 38e dizel 301 uygun.

Tartışmasız arabaya çeken en önemli konulardan biri fiyatı.. Bu fiyata bu araba gerçekten iyi. ama bu fiyatın gelen talebe bağlı olarak bu seviyede kalacağını çok düşünmüyorum. Tıpki 208 de yaşanan Lansman fiyatı gibi..

Edit : İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutticiq -- 1 Kasım 2012; 20:58:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Bu arac hangi sinifta.

B mi C segmentimi.

Bu konuyla ilgili bir çok düşünce var. Net olarak şu an şu sınıf diyemiyoruz. B+ denebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutticiq

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Bu arac hangi sinifta.

B mi C segmentimi.

Bu konuyla ilgili bir çok düşünce var. Net olarak şu an şu sınıf diyemiyoruz. B+ denebilir..

Alıntıları Göster
    Bugün arkadaş için baktık en üst donanımlı dizel olana malzemeden epey çalmışlar arka cam düğmeleri bile orta konsolda donanım ve fiyat olarak gerçekten cazip istanbul yolu abc dw inceledik aracı orada opelde var yeni astra alacaktı arkadaş dizel bu donanım ve dizele 60bin tl çekince bu aracı aldı 42200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taipen71 -- 1 Kasım 2012; 21:16:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taipen71

Bugün arkadaş için baktık en üst donanımlı dizel olana malzemeden epey çalmışlar arka cam düğmeleri bile orta konsolda donanım ve fiyat olarak gerçekten cazip istanbul yolu abc dw inceledik aracı orada opelde var yeni astra alacaktı arkadaş dizel bu donanım ve dizele 60bin tl çekince bu aracı aldı 42200

Alıntıları Göster
    Ülkemiz koşulları için cazip bir araba gibi görünüyor. Özellikle kötü yol şartlarına göre tasarlandı ibaresi sürekli vurgulanıyor internette. Fransız firmalarının sağlamlıkları ile ilgili şüphelerim olduğu için bu ifadeler sadece yükseltilmiş yumuşak yaylardan ibaret kalmamıştır diye umuyorum tüm iyi niyetimle. Peugeot batmak üzere olduğu için umalım ki bu şanslarını iyi kullanmış olsunlar ve tüketiciyi şaşırtsınlar :)

Bir yerde bakımları pahalı olacak gibi bir yorum okudum ama aslı astarı var mı bilmiyorum. ???

• quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

Ülkemiz koşulları için cazip bir araba gibi görünüyor. Özellikle kötü yol şartlarına göre tasarlandı ibaresi sürekli vurgulanıyor internette. Fransız firmalarının sağlamlıkları ile ilgili şüphelerim olduğu için bu ifadeler sadece yükseltilmiş yumuşak yaylardan ibaret kalmamıştır diye umuyorum tüm iyi niyetimle. Peugeot batmak üzere olduğu için umalım ki bu şanslarını iyi kullanmış olsunlar ve tüketiciyi şaşırtsınlar :)

Bir yerde bakımları pahalı olacak gibi bir yorum okudum ama aslı astarı var mı bilmiyorum. ???

Alıntıları Göster
    ya son dönemde özellikle peugeot ve renault ( yeni clioyu saymazsak) çok kaba incelikten yopksun tasarımlar yapıyor bu arabaya baktığımda honda city ve samant karıımı bir tasarımı var gibi geliyor ayrıca fluance ve laguna da aynı eski tasarım çizgilerini taşıyor. kaba yuvarlak hatlı. 408 de a keza oldukça çirkin geliyor gözüme aynı şaseye taşıyan citroen c5 ise çok daha dinamik çizgilere sahip . fiat mı bu mu derseniz eski bir pegeot sahibi olarak fiat derim zira yedek parça konusu bu araçlarda bariz pahalı ve kasko bedelleri de çok yüksek çıkıyor 2 sene önce 1000 liraya kasko yaptırıyodum 206 yı hesap edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnTEC -- 2 Kasım 2012; 11:53:00 >

• Fiyat alanları ve incelemeleri bekliyoruz.
  • quote:

Fiyat alanları ve incelemeleri bekliyoruz.
    Arkadaşlar yeni symbolüde fuarda inceledim,dacia logan'ın renault logosu konmuş hali zaten romanyadan gelecek,türkiyede üretilmiyor.Kısacası 301de c-elysede bundan çok daha tok ve güzel görünüyorlar.Renault bu olmamış hayal kırıklığı symbolle(fuarda içini incelediğim dacia sanderoyla plastik görünüm kalitesi birebir aynı ne de olsa logan) yalnız değil ve iddia ediyorum 301 daha fazla satılacaktır.Yalnız skoda rapid ve seat toledoda çok tok ve kaliteli duruyorlar fiyat olarakda 301 gibi fiyat performans aracı olmayacakllar gibi,benzer donanım, motor seçeneklerinde 4-5bin daha pahalı olacaklar gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Arkadaşlar yeni symbolüde fuarda inceledim,dacia logan'ın renault logosu konmuş hali zaten romanyadan gelecek,türkiyede üretilmiyor.Kısacası 301de c-elysede bundan çok daha tok ve güzel görünüyorlar.Renault bu olmamış hayal kırıklığı symbolle(fuarda içini incelediğim dacia sanderoyla plastik görünüm kalitesi birebir aynı ne de olsa logan) yalnız değil ve iddia ediyorum 301 daha fazla satılacaktır.Yalnız skoda rapid ve seat toledoda çok tok ve kaliteli duruyorlar fiyat olarakda 301 gibi fiyat performans aracı olmayacakllar gibi,benzer donanım, motor seçeneklerinde 4-5bin daha pahalı olacaklar gibi.

Symbol bencede çok kötü olmuş.. Rapid ve Toledo aynı sınıfta giriş yapacak olsalar da kalite olarak bir iki gömlek üstte olacaklar fakat dizelin başlangıç fiyatını 45'ten başlayıp 55'e gideceğini düşünüyorum. Yani ben farkı 4-5 ten biraz daha fazla bekliyorum. Bu tamamen alımı gerçekleştirecek kişiyle alakalı bir durum ama her ikisini full donanımda 10 - 12.000 TL'lik bir oynama beni 301'e yönlendirdi ve aldım. Ayrıca 301'in Kasım ayından sonra bir fiyat artışı da bekliyorum.. Araç 15 Kasım'da geliyor. Daha detaylı yorum yazacağım..

• quote:

quote:

Symbol bencede çok kötü olmuş.. Rapid ve Toledo aynı sınıfta giriş yapacak olsalar da kalite olarak bir iki gömlek üstte olacaklar fakat dizelin başlangıç fiyatını 45'ten başlayıp 55'e gideceğini düşünüyorum. Yani ben farkı 4-5 ten biraz daha fazla bekliyorum. Bu tamamen alımı gerçekleştirecek kişiyle alakalı bir durum ama her ikisini full donanımda 10 - 12.000 TL'lik bir oynama beni 301'e yönlendirdi ve aldım. Ayrıca 301'in Kasım ayından sonra bir fiyat artışı da bekliyorum.. Araç 15 Kasım'da geliyor. Daha detaylı yorum yazacağım..

Alıntıları Göster
    Bugün bir heyecanla peugeot bayisine gittim.. Neyse biraz anahtar bekledikten sonra arabayı hem inceledim, hem de test sürüşü yaptım.. İncelemem arabanın muhtemel muhataplarının filolar, mümessiller ve taksiler olduğunu anlamama sebep oldu.. Sümbülle nerde ise aynı boyda, bagaj epeyce büyük, arka koltuk diz mesafesi yeterli. İç malzeme sert plastikten,koku fazla yok ama uzuuun yıllar dayanabilecek bir kalite göremedim. Arabada güvenlik tam düşünülmüş.. abs esp standart.. üst donanımlarda sadece iç renk uyumu jant büyüklüğü ve multimedya artı.. sensörleri de unutmayalım.. cam açma düğmeleri çok konuşulmuş ama o kadarda sorun değil gibi,, sadece şöför için büyük sorun gibi.. Test sürüşüm kısa sürdü.. Araba klasik dizel ses içeride fazla.. hızlanmalar idare eder. Ama benim tarzım değil.. boğuk bir kokpitteymiş görüntüsü oluştu.. Benim getz bile ondan çok daha güzel bir sürüş görüntüsü veriyor.. Süspansiyon vb. pek anlamam o yüzden yazmadım..

• quote:

Orijinalden alıntı: dralpito

Bugün bir heyecanla peugeot bayisine gittim.. Neyse biraz anahtar bekledikten sonra arabayı hem inceledim, hem de test sürüşü yaptım.. İncelemem arabanın muhtemel muhataplarının filolar, mümessiller ve taksiler olduğunu anlamama sebep oldu.. Sümbülle nerde ise aynı boyda, bagaj epeyce büyük, arka koltuk diz mesafesi yeterli. İç malzeme sert plastikten,koku fazla yok ama uzuuun yıllar dayanabilecek bir kalite göremedim. Arabada güvenlik tam düşünülmüş.. abs esp standart.. üst donanımlarda sadece iç renk uyumu jant büyüklüğü ve multimedya artı.. sensörleri de unutmayalım.. cam açma düğmeleri çok konuşulmuş ama o kadarda sorun değil gibi,, sadece şöför için büyük sorun gibi.. Test sürüşüm kısa sürdü.. Araba klasik dizel ses içeride fazla.. hızlanmalar idare eder. Ama benim tarzım değil.. boğuk bir kokpitteymiş görüntüsü oluştu.. Benim getz bile ondan çok daha güzel bir sürüş görüntüsü veriyor.. Süspansiyon vb. pek anlamam o yüzden yazmadım..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar araba tam bir fiyat performans aracı saçma sapan arabaları daha iyi bulan arkadaşlar var bu kişiler genelde kedi ciğer ilişkisindeler herkes test etmeli

• quote:

quote:

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.Fuardan sonra acele etmek istemiyorum.Elimde ki aracı iyi bir fiyata değerlendirebilirsem ben de beyaz 301 istiyorum,active düşünürken biraz daha fark verip allure alsam mı diyede düşünmüyor değilim.Sonuçta bu aracı uzun seneler kullanayım istiyorum.
    Skoda ve seat için iyimser fiyat tahmini yapmış olabilirim,çünkü arada doğuş grubu faktörü olduğunu unuttum,benzer donanımlarda fiyat farkları 7-8 binide bulabilir gibime gelmekte.

• quote:

Orijinalden alıntı: legolas01x

Arkadaşlar araba tam bir fiyat performans aracı saçma sapan arabaları daha iyi bulan arkadaşlar var bu kişiler genelde kedi ciğer ilişkisindeler herkes test etmeli

+1 örneğin yeni symbol,orantısız linea gibi.En basitinden 1.6 hdi motoru bile alınması için başlıbaşına neden.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: legolas01x

+1 örneğin yeni symbol,orantısız linea gibi.En basitinden 1.6 hdi motoru bile alınması için başlıbaşına neden.

Alıntıları Göster
    Bu başlık benim gibi alım arefesinde olanlar için bilgi bankası,kullanıcılarının olumlu olumsuz yönlerini paylaştığı yer olsun.

• quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.Fuardan sonra acele etmek istemiyorum.Elimde ki aracı iyi bir fiyata değerlendirebilirsem ben de beyaz 301 istiyorum,active düşünürken biraz daha fark verip allure alsam mı diyede düşünmüyor değilim.Sonuçta bu aracı uzun seneler kullanayım istiyorum.
    Skoda ve seat için iyimser fiyat tahmini yapmış olabilirim,çünkü arada doğuş grubu faktörü olduğunu unuttum,benzer donanımlarda fiyat farkları 7-8 binide bulabilir gibime gelmekte.

Olaya şu mantıkla yaklaştım. 301 Allure metalik renk : 43.000 TL Skoda'nın açıklaması Rapid'in 35.000 TL ile 55.000 TL arasında olacağı. rapid dsg nin 2013 haziran'da gireceğini varsayarsak Rapid Elegeance 1.6 tdi fiyatı 55.000 TL olacak demektir. Bu mantıkla fark 12.000TL oluyor..

• Dizel 1.6 tdi elegance 50.000 olacak rapid
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.