- x
/// YENi PEUGEOT 301 ///
216 Cevap50406 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1306 Mesaj
18 Kasım 2012; 2:07:32 

quote:

Orijinalden alıntı: terbüyesüzcanavar

ankarada abcye gittim inceledim. Hoşuma gitti, sorduğumda nettekinden fiyatı 1-2 lira daha üste çektiler. Talep çokmuş arttırmışlar fiyatı. Başta takasa sokmayı düşünüyordum ki fiyat arttırdıklarını da görünce değmez dedim. Yeni trigeri de değiştirmiştim aracımın bütün bakımları vs de tamdı değmez dedim vazgeçtim. Yalnız indirimi olursa ACCENT BLUE 1.6 CRDI MODE PLUS olabilir diyordum tam ismini bakmak için fiyat listesine girdim nette 44e çıkarmışlar bunu da... Görünen o ki en iyisi kendi arabam Bu fiyatlara ne ekonomi olur ne konfor. Elindeki yetiyorsa millete para kaptırmamak en doğrusu..

Accent blue mode plus için 40.000 tl fiyat vermişlerdi 1 ay önce,301'i beklediğim için düşüneceğimi söylemiştim.Arka park sensörlü 301 active dizel için de fuarda 38.300tl fiyat verdiler.Bence bayiler sene sonu kotalarını doldurabilmek fabrikadan daha fazla iskonto alma adına söylemiş olduğum fiyatların altına bile inebilirler.İstanbuldan araç alırsan kar edeceğin kesin fikrin değişmediyse tabi,istersen burda yardımcı da olurum sana.

Gerçekler acıdır,acıtır.

Chevrolet Yeni Aveo Sedan 1.3 Lt Dizel Saten Gri 2012,5 Model

566 Mesaj
18 Kasım 2012; 18:56:01 

Aracı alanlara araçları hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin. 301 hakkındaki nacizane görüşlerimi yazacağım. Araç bence güzel bir araç ancak yeterli değil. Uzun bir süre gelmesini bekledim incelemek için. Araç gelince test sürüşüne gittim. Bizim araçta dizel ve aynı motora sahip. 301 ban göre aşırı motor sesi alıyor içeriye yani ya benim kullandığım arabada bir sorun vardı ondan. Sanırım yalıtıma daha da önem vermeliler özellikle motor bloğuyla kokpit arasında sanki hiç yalıtım yokmuş hissi uyandı bende. 301'den inip kendi aracımıza bindim bizim araç 6 yaşında o arabadan daha konforlu ve daha sessiz geldi. Bu aracın fullunu almayı düşünenler 42200 TL ye Eğer imkanları varsa 48000'e C sınıfı yeni 308 92bg manuel active donanımını alabilirler. Tek eksisi manuel klima olması ancak konfor ve yalıtım bakımından daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Biz de araç arayışındayız şuan karar verdiğimiz araç 308 active. Ancak bütçeye göre 301 de alınabilecek bir araç. Az yakar, iyi gider, güvenlik önlemleri iyi, bagajı ve diz mesafesi geniş. Özellik bakımından gayet dolu bir araç.

"ASUS N53SN SZ002V" "Nokia C6-01" "Yeni 308 Sportium"
Sistem: Corsair CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W, AMD FX8350, GIGABYTE 990XA-UD3 rev.1.1, 2x4GB GSKILL RIPJAWSX 1600mhz CL9, PowerColor HD7850 PCS+, 1TB Seagate 64mb 7200rpm HDD.

52 Mesaj
20 Kasım 2012; 11:27:22 

ön konsolu beğenmedim ama dış çizgileri güzel olmuş,fiyatıda gerçekten uygun,özellik tatmin edici seviyede.yükseklik v.s ise bu sefer peugeot iyi yapmış.

Karakalem Portre Hediye Amaçlı Sipariş www.karakalemresim.net

25 Mesaj
20 Kasım 2012; 23:51:50 

aracımı bu gün teslim aldım ve bana segmentine göre gayet başarılı geldi yalnız aracı kilitledikten sonra konsoldaki kapıları kitleyen tuşun ışığı sürekli yanıp sönüyor bu normalmi bilen varsa beni aydınlatabilirmi.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ......

3581 Mesaj
21 Kasım 2012; 2:04:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ERSAHAN

aracımı bu gün teslim aldım ve bana segmentine göre gayet başarılı geldi yalnız aracı kilitledikten sonra konsoldaki kapıları kitleyen tuşun ışığı sürekli yanıp sönüyor bu normalmi bilen varsa beni aydınlatabilirmi.

Benim 98 primerada da var aynısı. Sahte alarm diye koyuyorlardı o zamanlar hala aynı mantıktır herhalde.

2141 Mesaj
21 Kasım 2012; 2:29:58 

Aracın Allure otomatik versiyonunu bayiye gittiğimde inceledim, gayet başarılı buldum. İç hacim çok iyi, adamı boğmuyor. Ön konsoldaki malzemelere parmağınızı bastırdığınızda çıtırdamıyor, iyi sabitlenmişler. İsmini vermeyeyim, çok üst düzey yeni çıkmış bir aracın (fiyatı 70.000TL üstü) ön konsoluna parmağımı bastırdığımda çatır çutur sesleri duyunca şok olmuştum. Kapıların kapanma sesleri gayet hoş, arka diz mesafesi gayet iyi, bagaj ise dehşet büyük. Fiyatı uygun ve bu fiyatı hak ediyor. Eleştirilecek en önemli konu cam düğmelerinin yeri, özellikle şoförün sağ düğmeye ulaşımı kötü tasarlanmış. Araçta bol bol sert plastik kullanılmış ama bu fiyatta gayet normal. Rakibi olan araçlarda da durum zaten aynı. Aracı kullananların test sürüşü verileri bu bilgileri tamamlar herhalde.

ENG_civ = Bir meslek kısaltmasıdır(ingilizce), ismim ile herhangi bir bağlantısı yoktur...

25 Mesaj
21 Kasım 2012; 9:40:49 

peugeot 301 1.6 hdi allure model arabamın 2. günü ve fiyatına göre çok güzel bir araba tabiki bu benim görüşüm bir arabada olması gereken her şey var sadece arka süspansiyonlar bağımsız değil ve herkezinde dikkatini çeken cam açma düğmelerinin yeri biraz garip.almak için düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim sorularınız olursa deneyimlerimi paylaşabilirim.hepinize Allah selamet versin.

389 Mesaj
23 Kasım 2012; 11:03:07 

alanlar ne kadara aldılar acaba araçlarını?

167 Mesaj
23 Kasım 2012; 20:57:29 

quote:

Orijinalden alıntı: quvardci

alanlar ne kadara aldılar acaba araçlarını?

Kimse yazmıyor aldığı fiyatı gizliyor sanırım bayiler size su fiyat olur aman kimseye demeyin gibi klasik cümleler kurmuş onlarda gerçektende söylemiyorlar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYNO -- 23 Kasım 2012; 20:58:12 >

sözlerim gerçektir yüreğim kardeştir her zaman.

25 Mesaj
24 Kasım 2012; 0:29:50 

quote:

Orijinalden alıntı: VYNO

Kimse yazmıyor aldığı fiyatı gizliyor sanırım bayiler size su fiyat olur aman kimseye demeyin gibi klasik cümleler kurmuş onlarda gerçektende söylemiyorlar :D

1. sayfada fiyatlar telafuz edildi okusaydınız görürüdünüz....

50 Mesaj
26 Kasım 2012; 20:43:58 

34 Mesaj
29 Kasım 2012; 7:08:30 

15 günlük 301 sahibi biri olarak, araçla ilgili canımı sıkan noktalardan bahsetmem gerekirse,

1. Havalandırmanın yön ayarları tam istediğim gibi çalışmıyor, yani ayağa veriyorsunuz ön ızgaradan da üflüyor, eski ford fiestamda böyle değildi
2. Silecekleri dik konumda bırakmazsanız kalkmıyor, yani siz aracınızı bir yere park etseniz ve biri gelip sileceği kaldırmak için uğraşsa ön kaputa zarar verir,
3. Müzik sistemi çok zayıf
4. cam açma tuşlarının yeri hoş olmamış,

Ancak genel olarak çok memnunum diyebilirim. beklentilerimi , hele hele bu paraya karşılık yeterince karşıladı. Çocugumuz olduğu için sedan araba almak zorunda kaldık.

34 Mesaj
29 Kasım 2012; 7:10:50 

Mepa pejodan aldım,
1.6 HDI ALLURE meşe kahve

liste fiyatı 42200
+ metalik renk 800
+ trafik sigortası 350
toplamda 43350 yapıyordu,
1350 iskonto yapıldı, 42000 TL den aldık

5215 Mesaj
29 Kasım 2012; 16:31:34 

Tüm arkadaşlara Yeni arabalarında kazasız sürüşler dilerim. Deneyimlerinizi bekliyoruz. Peugeot servisleri genelde üzmez ve bakım maliyetleri çok uygundur. Bakım kampanyalarında aracınızı bakıma sokmanızı tavsiye ederim. Baya bir indirimin yanı sıra 2 ay taksit erteleme + 5 taksit imkanı sunuyorlar. 2011 model 1.6 HDi 112hp aracım var. 15.000 bakımına 210TL 30.000 bakımına 370TL ödedim ve gayet memnunum

50 Mesaj
30 Kasım 2012; 21:33:57 

Aralık ayında artış olur diye düşünmüştüm değişiklik yok.

Yeni 301 Sedan 4 Kapı Fiyat Listesi
Versiyon Aralık Ayı Fiyatı
301 Access - 1.2 lt VTi 72 hp - 5 ileri man. -
301 Access - 1.6 lt HDi 92 hp - 5 ileri man. 38.350
301 Active - 1.2 lt VTi 72 hp - 5 ileri man. -
301 Active - 1.6 lt VTi 115 hp - 5 ileri man. 34.050
301 Active - 1.6 lt HDi 92 hp - 5 ileri man. 39.450
301 Allure - 1.6 lt VTi 115 hp - 4 ileri otomatik 39.300
301 Allure - 1.6 lt VTi 115 hp - 5 ileri man. 36.800
301 Allure - 1.6 lt HDi 92 hp - 5 ileri man. 42.200

1306 Mesaj
1 Aralık 2012; 1:51:43 

1.2vti'lar sanırım Ocak ayından sonra gelecek diye biliyorum.1.6 dizel kullanan arkadaşlar araçlarından genel olarak memnun anladığım kadarıyla.

Gerçekler acıdır,acıtır.

56 Mesaj
3 Aralık 2012; 19:29:53 

merhaba , araçlarına kavuşmuş arkadaşlar yorumlarını güncelleyebilir mi araçlarında can sıkıcı bir problem yaşadılar mı? şehir içi-şehir dışı ../100km de ekleyebilirlerse biz almayı düşünenler için referans oluşturmuş olur.

1306 Mesaj
3 Aralık 2012; 21:12:39 

quote:

Orijinalden alıntı: tutticiq

Aralık ayında artış olur diye düşünmüştüm değişiklik yok.

Yeni 301 Sedan 4 Kapı Fiyat Listesi
Versiyon Aralık Ayı Fiyatı
301 Access - 1.2 lt VTi 72 hp - 5 ileri man. -
301 Access - 1.6 lt HDi 92 hp - 5 ileri man. 38.350
301 Active - 1.2 lt VTi 72 hp - 5 ileri man. -
301 Active - 1.6 lt VTi 115 hp - 5 ileri man. 34.050
301 Active - 1.6 lt HDi 92 hp - 5 ileri man. 39.450
301 Allure - 1.6 lt VTi 115 hp - 4 ileri otomatik 39.300
301 Allure - 1.6 lt VTi 115 hp - 5 ileri man. 36.800
301 Allure - 1.6 lt HDi 92 hp - 5 ileri man. 42.200

Forumda bu aracı ilk alan sizsiniz.Daha detaylı yorumlarınızı bekliyoruz.

Gerçekler acıdır,acıtır.

50 Mesaj
3 Aralık 2012; 21:29:29 

quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Yakıtla ilgili bir arkadaş PM atmıştı. onu genele taşıyım öncelikle. " 1 depoyu yeni bitirdim. 1 depo 195 TL 'ye doldu ve tamamı şehir için tam 750 km yol yaptım. Yol bilgisayarı ortalama 5.6 lt gösteriyor. Açıkçası Şu an için yakıttan çok memnunum.. Ki ben biraz sert kullanırım. Yumuşak bir kullanımla birde rodaj süresi tamamlanına kesin daha alt rakamları bulurum diye düşünüyorum.. Bu arada ışık yanmadan yeniden depoyu fulledim. muhtemelen bi 50 km daha rahat giderdi. " Yol tutuşu olarak da bu arada deneme şansım oldu bi kaç kere sınırları zorlamak istedim. Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Bu arada araçta hararet göstergesi yok. Motorun soğuk yada ısındığını gösteren sanırım hararet çıktığında sadece yanıyor. Sürücü ve yolcu camının üzerinde el tutacağı yok bazen giderken tutardım. bir eksi bu. Bu arada kar lastiğini aldım. 195 55 16 Petlas snowmaster 175 tl'den.. bagaj büyüklüğünü anlayabilmeniz açısından çıkan 3 lastiği rahatça bagaja sığdırdım.Lastikçi dahil baya şaşırdı. Zorlasam 4üde girebilirdi belki.

Ayrıca sormak istediğiniz diğer konular olursa cevaplayabilirim. Yeni alan diğer arkadaşlardan da yorumlar bekliyoruz.. Sayımız biraz artarsa liste oluşturmaya başlarız..

1306 Mesaj
3 Aralık 2012; 22:00:59 

quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Elinize sağlık almayı düşünenler için değerli veriler bunlar.Daha motor kurum bağlamamıştır,ilk bin kilometreye doğru gayet düşük değerler bunlar.Tüketim olarak beni yanıltmadı,performansını focus'dan iyi olarak bildiğim ve sınıfında ki en beğendiğim dizel motordur.Mazda,volvo,ford ve psa grubunda neredeyse her model gamında kullanılan efsane dizel'e yakışan değerler bunlar.
Uzun yola çıktıkça performansına tüketimine daha hayran kalacak,Şehiriçi,şehırdışı artan kilometrelerle birlikte tüketim dahada düşecek,motorun performansına da her geçen gün dahada hayranlığınız artacaktır.Tekeriniz düz bassın.
Dönem dönem bilgi aktarımında bulunabilirseniz,başlık için bilgi amaçlı faydalı olacaktır.Diğer kullanıcılardanda gelen bilgiler faydalı olacaktır.

Gerçekler acıdır,acıtır.

5215 Mesaj
4 Aralık 2012; 11:31:43 

YENİ KONU

PEUGEOT YAZA DOĞRU BULUŞMASI

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#68755090

Arkadaşlar Selamlar herkese yukarıda ki linkde yazanları okuyup oradan bize ulaşabilirsiniz.

389 Mesaj
5 Aralık 2012; 20:53:29 

Alan arkadaşlar kaskolarını ne kadara yaptırdılar acaba?

25 Mesaj
5 Aralık 2012; 23:39:40 

arkadaşlar hafta sonu arabamla denizliden istanbula gittim ve fotoğrafta yol bilgisayarından görünen ortalama yakıt tüketimi görünüyor(Ş.İ-Ş.D karışık 5.1 lt/100).Araba hakkındaki düşüncelerim son derece iyi gayet memnunum fiyatına göre baya tatmin edici.Alırken bilmediğim bir kaç özellik dikkatimi çekti belki sizler biliyorsunuzdur ama ben yinede yazayım
1-Dış hava sıcaklığı 3 derecenin altına düştüğünde grafik ekranda buzlanma riski diye bir bilgilendirme belirdi.
2-Silecekler fasılalı seçenekte aracın hızına orantılı olarak çalışıyor.
3-Hız limitleyici var ayarladığınız hızın üstüne çıkamıyorsunuz (gerçi nerde lazım olur tartışılır)
Cam açma düğmeleri baya can sıkıcı bunu söylemeden geçemicem.

0

Ekteki dosya (1)

25 Mesaj
5 Aralık 2012; 23:50:43 

quote:

Alan arkadaşlar kaskolarını ne kadara yaptırdılar acaba?

Kaskomu teyzeoğlum yaptı 784 tl tuttu (hasarsızlık %60 olması lazım)

5215 Mesaj
6 Aralık 2012; 9:50:57 

Selam arkadaşlar İlksan Sendikasına üye olan öğretmelere yönelik kampanya varmış. Eğer İlkokul öğretmeni tanıdığınız varsa bu kampanyadan yararlanabilirsiniz. 33.570TL fiyatı var ve yaklaşık 13.000TL indirim var diyorlar o nedenle donanımlı bir araç olabilir. Peugeot 5008 kampanyası vardı ve bitti gerçektende 13.000TL lik indirim uyguladılar. Ancak genede aracın özelliklerini hiç bilmiyorum. İlgili link aşağıdadır. Yararlı olursa ne ala

http://www.ilksan.gov.tr/?h=170

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 6 Aralık 2012; 9:52:39 >

56 Mesaj
10 Aralık 2012; 18:06:57 

arkadaşlar bugun bayiye gittim 301 active köpekbalığı grisi(metalik renk) son fiyat 39,500tl aldım. malesef bu fiyatın aldına inemedim. sizce 2013 ü beklemelimiyim? yoksa fiyat iyi mi?

115 Mesaj
11 Aralık 2012; 21:06:10 

quote:

arkadaşlar hafta sonu arabamla denizliden istanbula gittim ve fotoğrafta yol bilgisayarından görünen ortalama yakıt tüketimi görünüyor(Ş.İ-Ş.D karışık 5.1 lt/100).Araba hakkındaki düşüncelerim son derece iyi gayet memnunum fiyatına göre baya tatmin edici.Alırken bilmediğim bir kaç özellik dikkatimi çekti belki sizler biliyorsunuzdur ama ben yinede yazayım
1-Dış hava sıcaklığı 3 derecenin altına düştüğünde grafik ekranda buzlanma riski diye bir bilgilendirme belirdi.
2-Silecekler fasılalı seçenekte aracın hızına orantılı olarak çalışıyor.
3-Hız limitleyici var ayarladığınız hızın üstüne çıkamıyorsunuz (gerçi nerde lazım olur tartışılır)
Cam açma düğmeleri baya can sıkıcı bunu söylemeden geçemicem.

0

mrb kardeş öncelikle hayırlı olsun
sana bir kaç sorum olacak
aracın ses yalıtımı nasıl, motor sesi, rüzgar sesi, yol sesi alıyomu farklı hızlarda bu ses oranları nasıl
süspansiyon sistemi nasıl, hafif kötü yolda yani yamalı asfaltta hafif çukurlu asfaltta süspansiyonu nasıl
birde bu sorularımı daha önce kullandığın araçlarla kıyaslarsan sevinirim
benim 1.6 tdci 90 bg ford fusion um var sert süspansiyonundan ve içine ses almasından şikayetçiyim
şimdiden teşekkürler ... :)

25 Mesaj
11 Aralık 2012; 23:54:41 

quote:

Orijinalden alıntı: aygun02

mrb kardeş öncelikle hayırlı olsun
sana bir kaç sorum olacak
aracın ses yalıtımı nasıl, motor sesi, rüzgar sesi, yol sesi alıyomu farklı hızlarda bu ses oranları nasıl
süspansiyon sistemi nasıl, hafif kötü yolda yani yamalı asfaltta hafif çukurlu asfaltta süspansiyonu nasıl
birde bu sorularımı daha önce kullandığın araçlarla kıyaslarsan sevinirim
benim 1.6 tdci 90 bg ford fusion um var sert süspansiyonundan ve içine ses almasından şikayetçiyim
şimdiden teşekkürler ... :)

Teşekkür ederim...sorularına listeler halinde cevap vermeye çalışacağım.Umarım faydalı olur
1- Aracın ses yalıtımı gayet iyi düşük vites yüksek devirlerde motor sesini duyabiliyosun ama rahatsız edici değil (toyota corolla dizelden daha sessiz)
2-Rüzgar sesi ve yol sesi yok denecek kadar az (bu konudada honda civic ve fluenceden daha sessiz)
3-Süspansiyon sistemi biraz sert kötü ve yamalı yollarda biraz zayıf kalıyo ama (bu konudada fluenceden daha iyi)
4-***Arka süspansiyonlar bağımsız değil ama bunuda esp ile tamamlamışlar.
Bu tespitler tamamıyla benim görüşümdür. Kıyasladığım araçlar için bi çok kişi bana kızabilir ama bunlar benim tecrübelerim doğrultusunda yapılan bir kıyaslamadır.
Yinede en iyisi bi test sürüşü yapıp kendin karar vermelisin.

115 Mesaj
12 Aralık 2012; 10:49:27 

quote:

Teşekkür ederim...sorularına listeler halinde cevap vermeye çalışacağım.Umarım faydalı olur
1- Aracın ses yalıtımı gayet iyi düşük vites yüksek devirlerde motor sesini duyabiliyosun ama rahatsız edici değil (toyota corolla dizelden daha sessiz)
2-Rüzgar sesi ve yol sesi yok denecek kadar az (bu konudada honda civic ve fluenceden daha sessiz)
3-Süspansiyon sistemi biraz sert kötü ve yamalı yollarda biraz zayıf kalıyo ama (bu konudada fluenceden daha iyi)
4-***Arka süspansiyonlar bağımsız değil ama bunuda esp ile tamamlamışlar.
Bu tespitler tamamıyla benim görüşümdür. Kıyasladığım araçlar için bi çok kişi bana kızabilir ama bunlar benim tecrübelerim doğrultusunda yapılan bir kıyaslamadır.
Yinede en iyisi bi test sürüşü yapıp kendin karar vermelisin.

cevabınız için çok teşekkürler
motor sesi için coralladan iyi olması şaşırttı
çünkü toyata dizeller baya sessiz
tekrar teşekkürler

151 Mesaj
12 Aralık 2012; 21:35:45 

Merhaba arkadaşlar
İlksan (ilkokul Öğretmenleri Sandığı) Kampanyası ile ilgili detaylar buyrun:

0

edit:resim düzenleme

local://upfiles/162811/2CFA3E63C2DE4093985691F730E243A0.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gozlugol -- 12 Aralık 2012; 21:36:32 >

http://gozlugol.com/

1306 Mesaj
26 Aralık 2012; 1:24:51 

Aracını alan herkese tekrardan hayırlı olsun.301'i beğenirken,focus'dan bildik tanıdık diye dizel motorunu överken ve almaya niyetlenirken,sene sonu gelmeden aveo sedan lt donanım dizel almış olduk,bakalım hayırlısı.

İlksan kampanyasıda cazipmiş bu arada.

Gerçekler acıdır,acıtır.

50 Mesaj
1 Ocak 2013; 19:59:02 

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin..

40 Mesaj
13 Ocak 2013; 14:59:23 

peugeot 301 access marka dizel 92 hp aracımı dün teslim aldım. yeni alacak arkadaşlara fikir vermesi açısından iki satır yazayım dedim.

eksi yönleri:
1-iç kısımlarda kalitesiz plastik malzeme kullanılmış.
2-kaput içinde yalıtım malzemesi yok. ses yeni bir araca göre fazla gibi. yağ değişiminde muhtemelen ses artacaktır.
3-ikinci yedek anahtar uzaktan kumandalı değil.
4-klima ışığının yandığı gündüz anlaşılmıyor.
5-cruise control var ama arka camlar manuel. kel alaka yani:) görerek ve kabul ederek aldım. aracın eksi yönü denilemez.
6-arka cam görüş açısı dar.

artı yönleri:
1-güvenlik donanımları ayağını frene attığında yada keskin viraja girdiğinde kendini hissettiriyor. güven veriyor.
2-geniş bagaj
3-geniş iç hacim.
4-bu fiyata dizel bir araç.
5-sustalı anahtarlık gayet hoş.
6-motor performansı yeterli. 92 beygir olması nedeniyle daha düşük bir performans bekliyordum ancak gaza bastığınızda 120-130 km ye çok çabuk ulaşıyor. düşük viteslerde de gayet güzel bir performansı var.
7-yol bilgisayarının göstergesi küçük ancak yeterli.
8-kalorifer sistemi gayet başarılı. ısıyı ayaklara yada cama verdiğinde ön konsoldan bir miktar hava geliyor. bence bu güzel istenmeden yapılan güzel bir özellik olmuş:)

6 Mesaj
13 Ocak 2013; 22:50:18 

Evet bende yaklaşık ıkı haftadır actıve modelını kullanıyorum. Arkadaş güzel tespitler yapmış.Çabuk hızlanıyor ne oldugunu anlamadan 110 buluyor hızıda bellı etmıyor.ozellıkle duzgun yolda oldukca guven verıyor. Ancak bozuk asfalt yollarda dıreksıyonun hafıflıgınden dolayımı yoksa amortisörden dolayımı 110 120 gıbı salınıma gırıyor.Yakıt antalyada sabah rahat trafik aksam sıkısık trafık ortalama 5,2 gösteriyor yol bılgısayarı.Şikayetsitesinde pejo 301 ile alakalı herhangi bir şikayet göremedim.Üzülerekgördümki citroen şikayetvar sitesindeki tüm kendisiyle alakalı şikayetleri yanıtlamış. ANCAK PEJO HİÇBİRİNE CEVAP VERMEMİŞ.Daha önce bu türlü bir yaklaşım oldugunu bilsem kesinlikle peugeot marka araba almazdım.Citroen elyse alırdım.İnşallah bu araba ile ileride sorun yaşamayız. Birkaç sorum olacak nacizane cevaplarsanız cok sevınırım.Yasım 35 ilk defa dizel kullanıyorum.

1. Bu arabada hangi devirde vites değiştirecegiz.
2. Daha once dızellerde dusuk devır yuksek vites motorda kurum olusturuyor dıye duymustum dogrumu
3. Arabayı kullanırken ozellıkle devıremı dıkkat edecegız.
Nelere dıkkat etmem gerektıgını yazarsanız cok sevınırım

389 Mesaj
13 Ocak 2013; 23:17:42 

Sabahları aracı çalıştırdıktan sonra aracı çıkarmak için geri vitese atıyorum.
Hareket ettiğmde kırrrr diye biye ses geliyor şanzımandan. vites tam geçmiyor yani onun sesi kesinlikle.
sonra hemen boşa alıp tekrar geri vitese atıyorum ses olmuyor.
gün içinde de olmuyor. sadece sabahları (araç 10-12 saat kadar çalışmadığında) yapıyor.

aracı geçen hafta 0 aldım. sizce bu bir sorunmudur arkadaşlar?
301 aracı olan arkadaşlar sizin araçlarda da böyle bir bişey varmı?
geri vitese atarken dikkat etmemiz gereken başka bişey varmı?

1370 Mesaj
14 Ocak 2013; 2:28:04 

quote:

Orijinalden alıntı: fatagnuss
peugeot 301 access marka dizel 92 hp aracımı dün teslim aldım. yeni alacak arkadaşlara fikir vermesi açısından iki satır yazayım dedim.

Hayırlı olsun arkadaşım. Güle güle kullan. Kaza-bela uzak olsun inşallah.

Ben de Dizel Allure kullanıyorum 4000 km'dir.

Kaput içerisinde yalıtım malzemesi yok fakat dikkat ederseniz motorun üzerinde "keçe benzeri bir malzeme" var. Ancak ben yine de kaput içerisine konan yalıtım malzemeleri kadar etkili olduğunu düşünmüyorum. Araçlarımız arasında donanım farkı olsa da motor üzerindeki o "keçe benzeri malzemenin" sizin araçta da olacağını düşünüyorum.

Ses ise ısındıkça ciddi oranda azalıyor.İlk yağ değişiminin zamanı gelmedi fakat zamanı geldiğinde Mobil veya Castrol marka çok daha kaliteli bir yağ kullanmayı düşünüyorum.Yağın sesi azaltma konusunda faydaları var çünkü ve ben ilk defa bir dizel araç kullandığımdan sesinden hiç hoşlanmıyorum.

Gerekirse ve çok rahatsız ediyorsa sizin de öyle yapmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla ..

389 Mesaj
14 Ocak 2013; 11:34:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Hayırlı olsun arkadaşım. Güle güle kullan. Kaza-bela uzak olsun inşallah.

Ben de Dizel Allure kullanıyorum 4000 km'dir.

Kaput içerisinde yalıtım malzemesi yok fakat dikkat ederseniz motorun üzerinde "keçe benzeri bir malzeme" var. Ancak ben yine de kaput içerisine konan yalıtım malzemeleri kadar etkili olduğunu düşünmüyorum. Araçlarımız arasında donanım farkı olsa da motor üzerindeki o "keçe benzeri malzemenin" sizin araçta da olacağını düşünüyorum.

Ses ise ısındıkça ciddi oranda azalıyor.İlk yağ değişiminin zamanı gelmedi fakat zamanı geldiğinde Mobil veya Castrol marka çok daha kaliteli bir yağ kullanmayı düşünüyorum.Yağın sesi azaltma konusunda faydaları var çünkü ve ben ilk defa bir dizel araç kullandığımdan sesinden hiç hoşlanmıyorum.

Gerekirse ve çok rahatsız ediyorsa sizin de öyle yapmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla ..

sizin araçta da yukarda bahsettiğim sorun varmı acaba?

1370 Mesaj
14 Ocak 2013; 16:04:53 

quote:

sizin araçta da yukarda bahsettiğim sorun varmı acaba?

Bahsettiğiniz durum benim aracımda olmuyor.

40 Mesaj
15 Ocak 2013; 1:30:14 

evet motor üzerinde yalıtım malzemesi var. ses dizel olduğu için tabiki fazla. tamam iyi bişey değil ama zamanla alışırız diye düşünüyorum.

fransızların maliyet düşürme anlayışına halen aklım ermedi. arabada cruise control var, far yükseklik ayarı yada esp var. yedek lastik var ama 50 liralık kol dayama yok:) 50 liralık arka hoparlör yok.

ayrıca bugün ilk defa cruise control kullandım. çok kullanışlı ve keyifli. arabamda olmayan özellikleri unutturuyor. arabaya içim ısındı. arabadaki özellikleri bu kadar düşünüyorsunda niye üst donanım almadın diyeceksiniz. aracı kampanyadan aldım ve sadece bu donanımlı araç vardı.

yol bilgisayarından en uygun devir aralığını bulmaya çalışıyorum. 2400 devir civarı uygun yakıt yeterli performans diye düşünüyorum. 2800-3000 aralığında da vites değiştirsek yeridir. ilk defa dizel araç kullanmıyorum ama kendime ait ilk dizel araç olduğu için daha önce pek ilgilenmemiştim.

389 Mesaj
15 Ocak 2013; 8:03:51 

quote:

evet motor üzerinde yalıtım malzemesi var. ses dizel olduğu için tabiki fazla. tamam iyi bişey değil ama zamanla alışırız diye düşünüyorum.

fransızların maliyet düşürme anlayışına halen aklım ermedi. arabada cruise control var, far yükseklik ayarı yada esp var. yedek lastik var ama 50 liralık kol dayama yok:) 50 liralık arka hoparlör yok.

ayrıca bugün ilk defa cruise control kullandım. çok kullanışlı ve keyifli. arabamda olmayan özellikleri unutturuyor. arabaya içim ısındı. arabadaki özellikleri bu kadar düşünüyorsunda niye üst donanım almadın diyeceksiniz. aracı kampanyadan aldım ve sadece bu donanımlı araç vardı.

yol bilgisayarından en uygun devir aralığını bulmaya çalışıyorum. 2400 devir civarı uygun yakıt yeterli performans diye düşünüyorum. 2800-3000 aralığında da vites değiştirsek yeridir. ilk defa dizel araç kullanmıyorum ama kendime ait ilk dizel araç olduğu için daha önce pek ilgilenmemiştim.

ilksan dan aldınız heralde.

ne zaman teslim aldınız aracı?

1370 Mesaj
15 Ocak 2013; 11:19:36 

quote:

Benim aracım da arka hoparlör var da ne oluyor sanki ? Çok kalitesiz bir ses sistemi var çünkü.

Kol dayama için ise bir şey diyemem,kullanışlı çünkü.Ayrıca iç kısmını da saklama gözü olarak kullanabiliyorsunuz.

Araç 1750 rpm'de maksimum torku olan 230 nm'yi veriyor. İlk defa bir dizel araç kullanıyorum fakat genel olarak devri çok yükseklere çıkarmadan vites değiştiriyorum. Yani en fazla 2500 rpm civarında vites değiştirmek yeterli geliyor yol durumuna göre.

40 Mesaj
15 Ocak 2013; 13:01:52 

quote:

ilksan dan aldınız heralde.

ne zaman teslim aldınız aracı?

hayır polsandan aldım. 9unda teslim aldım aracı

389 Mesaj
15 Ocak 2013; 19:13:58 

quote:

hayır polsandan aldım. 9unda teslim aldım aracı

ocak-aralık?

ne kadara geldi?

1370 Mesaj
15 Ocak 2013; 20:09:50 

quote:

Orijinalden alıntı: drummer_987

Yukarida yazmistim ama cewap alamadim.Bende araci ilksan kampanyasindan aldim.Acces model 1.6 dizel.Cruise kontrol olup aracta surucu koltugu yukseltme ayari yok:) Ve aracin burnunu gormekte zorluk cektigim icin halen alisamadim,sizdede boyle bir sorun oldumu ve nasil cozdunuz?Gercekten 2012 model aracta surucu koltugu yukseltme ayari yok buna ragmen cruise kontrol sabit cidden sacmalamislar:)

Koltuk yükseltme ayarı giriş seviyesi Access haricinde diğer 2 donanım paketinde var.

Ben çok uzun boylu olmama rağmen ben koltuk ayarını kendime göre ayarlarken çok da zorlanmadım. Bence siz şu an daha araca tam olarak alışamadığınızdan garip geliyor.

Ben yeni bir araca çabuk uyum sağladığımdan beni pek etkilemedi diyebilirim. Hatta şöyle söyleyeyim,bir önceki araçlarım kısa bir araç olan hatchback olan Mazda 2 ve çok kalıplı bir araç olan SUV Vw Touareg'ti. Karoser olarak sedanla alakaları yokken şimdi sedan bir araç kullanmak da dengemi çok bozmadı.

Kısaca,siz de kullandıkça aracınıza alışırsınız,kendinize uygun ayarı bulursunuz. En büyük sıkıntınız bu olsun,Allah kaza bela vermesin.

Edit: Yanlış bilgilendirme olmasın diye hatalı yorumumu düzenledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 18 Ocak 2013; 1:36:24 >

25 Mesaj
15 Ocak 2013; 23:08:18 

quote:

Sabahları aracı çalıştırdıktan sonra aracı çıkarmak için geri vitese atıyorum.
Hareket ettiğmde kırrrr diye biye ses geliyor şanzımandan. vites tam geçmiyor yani onun sesi kesinlikle.
sonra hemen boşa alıp tekrar geri vitese atıyorum ses olmuyor.
gün içinde de olmuyor. sadece sabahları (araç 10-12 saat kadar çalışmadığında) yapıyor.

aracı geçen hafta 0 aldım. sizce bu bir sorunmudur arkadaşlar?
301 aracı olan arkadaşlar sizin araçlarda da böyle bir bişey varmı?
geri vitese atarken dikkat etmemiz gereken başka bişey varmı?

Öncelikle aracınız hayırlı olsun Allah kazasız binmek nasip etsin.Dediğiniz sorun bir çok araçta var aslında sorun değil araçlara spor araba havası vermek için zor geçen "kemik" vites dedikleri sistemden kaynaklanıyor ilk çalıştırdığınızda çift debriyaj yapın eğer hala devam ediyor ise hemen servise götürün ki bana göre normal benim araçtada oluyor önceki aracımdada vardı bu olay.Kaskoyuda iyi yaptırmışsınız.

40 Mesaj
16 Ocak 2013; 19:57:56 

quote:

ocak-aralık?

ne kadara geldi?

metalik boyalı 34500 e geldi. evet fiyatına göre çok iyi bir araç. heleki linea ve accent blue nun fiyatına kıyasla çok iyi diyebilirim.

pejonun sitesinde access donanım için yazan özelliklerde bir yanlışlık var. araçta kapılar ve bagaj açık uyarısı mevcut. sürücü emniyet kemeri uyarısı maalesef var. sitesinde yok yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatagnuss -- 16 Ocak 2013; 20:08:30 >

395 Mesaj
17 Ocak 2013; 18:52:41 

quote:

metalik boyalı 34500 e geldi. evet fiyatına göre çok iyi bir araç. heleki linea ve accent blue nun fiyatına kıyasla çok iyi diyebilirim.

pejonun sitesinde access donanım için yazan özelliklerde bir yanlışlık var. araçta kapılar ve bagaj açık uyarısı mevcut. sürücü emniyet kemeri uyarısı maalesef var. sitesinde yok yazıyor.

Bende ilksandan aldim access donanim,sitede ozellikler yanlis yaziyor diyince size sorma gereksinimi duydum,acaba surucu koltugu yukseltme ayari varda ben mi bulamadim,ki sacma geliyor 2012 aracta olmamasi.

-Lenovo Y570-
-Iphone4 16 Gb Siyah-
-Ipod Nano 6.Nesil-

1370 Mesaj
17 Ocak 2013; 20:28:54 

quote:

acaba surucu koltugu yukseltme ayari varda ben mi bulamadim,ki sacma geliyor 2012 aracta olmamasi.

Koltuk yükseltme ayarı giriş seviyesi Access haricinde diğer 2 donanım paketinde var.

Edit: Yanlış bilgilendirme olmasın diye hatalı yorumumu düzenledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 18 Ocak 2013; 1:35:08 >

395 Mesaj
18 Ocak 2013; 0:38:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Benim kullandığım araç Allure donanım paketli. Yani en üst donanım paketi ve bu paketin tek opsiyon özelliği "metalik renk"

Benim araçta da koltuk yükseltme ayarı olmadığına göre demek ki hiç bir donanım paketinde bu özellik yok.

Sanırım üstteki mesajımı görmediniz yada mesajımı ciddiye almadınız.

Başka merak ettiğiniz bir soru varsa cevaplarım,eğer isterseniz.

Saygılarımla ..

Mesajinizi gormedim yoksa neden ciddiye almiyim:) Araci sitede tanitilan donanim ozelliklerinde yanlislik var o zaman,bahsettimiz ozellik sadece access paketinde yok gozukuyor.Ilginize tesekkur ederim.

-Lenovo Y570-
-Iphone4 16 Gb Siyah-
-Ipod Nano 6.Nesil-

1370 Mesaj
18 Ocak 2013; 1:09:12 

quote:

Mesajinizi gormedim yoksa neden ciddiye almiyim:) Araci sitede tanitilan donanim ozelliklerinde yanlislik var o zaman,bahsettimiz ozellik sadece access paketinde yok gozukuyor.Ilginize tesekkur ederim.

Eğer mesajım sert bir üslup gibi anlaşıldıysa kusura bakma arkadaşım. Mesajı yazdığım saatte biraz gergindim ve yanlış anlaşılmaya müsait bir mesaj yazmışım sanırım.

Ancak içime bir şüphe düştü.

Ne olduğunu merak edersen şunu diyebilirim. Acaba koltuk yükseklik ayarı aracımda var mıydı ? Burada boşu boşuna mı bilmişlik yaptım ? ,

Nedense bana varmış gibi gelmiyor fakat şu an o kadar kafam karıştı ki sanırım birazdan gecenin bu saatinde arabaya bakmaya gideceğim. Umarım yanlış bilgi vermemişimdir. Fakat verdiysem de üzülmeyeceğim,çünkü koltuk yükseklik ayarının da aracımda olduğunu öğreneceğim

Saygılarımla ..

Edit: Arabaya bakmaya çıkıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 18 Ocak 2013; 1:09:55 >

1370 Mesaj
18 Ocak 2013; 1:32:45 

quote:

Evet koltuk yükseklik ayarı var'mış.

Ben fazlasıyla yanılmışım. Özür diliyorum. Yanılmamdaki sebepleri düşündüm de:

1) Bu aracı diğer araçlarıma nazaran pek sevmemiş olmam.

2) Aracın daha çok yeni olması (4000 km) ve bir türlü tam olarak araçla ilgilenemem.

3) Aracın kataloğunda yanlış bir ifadeye rastladığımdan ötürü kataloğa olan güvenimin sarsılması. Bahsettiğim olay çok önemli bir mesele olmasa da kataloğa yeteri özen gösterilmediğini düşünmeme sebep olmuştu. Bu olay ise kataloğun "performans" kısmında 0-1000 km/s hızlanma (sn) yazması.

Tekrardan herkesten özür diliyorum ve bundan sonraki yorumlarımda daha dikkatli olmaya gayret edeceğimi belirtmek istiyorum.

Saygılarımla ..

389 Mesaj
18 Ocak 2013; 22:46:42 

Kullanma klavuzunda;
depoyu doldururken pompanın üçüncü kesmesinden sonra ısrar etmeyiniz, taşmayı engellersiniz yazıyor.

bunu tam olarak açıklayabilirmisiniz arkadaşlar?

151 Mesaj
22 Ocak 2013; 19:27:37 

İlkokul Öğretmenleri için Kampanya var...

http://www.ilksan.gov.t...asozlesme-2013-p-13.asp

http://gozlugol.com/

1370 Mesaj
28 Ocak 2013; 16:30:11 

Aracımın yol bilgisayarına göre ilk alındığı andan şuana kadar olan ortalama yakıt tüketimi ve ortalama hızı:

0

Son 1591 km ortalaması ise:

0

Araç alındığı 4890 km'dir İstanbul şehiriçinde kullanılıyor. Zaten ortalama hızın düşüklüğünden bu belli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 28 Ocak 2013; 16:30:34 >

223 Mesaj
6 Şubat 2013; 22:07:53 

Aracı test eden ve yaklaşık 3000 km kullanan biri olarak araç ile ilgili yorumlarımı yazayım. Araç ile ilgili ufak bir sunumada katıldım.
-Araç tamamen ekonomi güvenlik ve konfor ve sağlamlık üzerine kurulmuş
-Mesela 5008 de 56 adet elektronik beyin olmasına rağmen bu araçta sadece 5. Bu da elektronik sorunların en aza indirgenmesi demek.
-Cam düğmelerinin kapıda olmamasının nedeni tamamen kapı içindeki gereksiz parçaları çıkartmak için. Bu yüzden kapı içinden gelebilecek tıkırtıları engellemiş oluyorsunuz.
-Motor sınıfında üst düzey bir motor. Güçlü ve ekonomik.
-Maksimum 42 tl olupta halen daha Esp ve Hız sabitleyici olmayan sıfır araç doluyken ortalık 301 de bu standart. Bir ara Seat Cordoba yapmıştı.
-Motor sesinden bahsedenler olmuş. 90 km sabit hızla giderken bu motorun sesini duymak mümkün değil, zaten şu an piyasadaki en sessiz dizel.
-Arka diz mesafesi jetta dan linea dan focustan ve diğer aynı sınıf araçlardan oldukça fazla. Bagaj kıyaslaması bile yapmayacağım çünkü dehşet geniş.
-Süspansiyonlar 207 ile aynı. Motor içindeki parçalar tamamen sabitlemiş ve kaput içi izelasyonu var.
-Servis maliyetleri çok düşük hatta şu an peugeotun en düşük servis maliyetine sahip araç.
-Bu araç kiralama yapanlar için, mümessiller için, taksiciler ve orta gelirli aileler için kesinlikle tek tercih diyebilirim.

Ben bir MERCEDES VANEO kullanıcısıyım. Peugeot ile hiçbir alakam yoktur. Bu yorumlarım tamamen objektif ve fiyat performans orantısında yapılmıştır. Paranız varsa alacağınız tek araba MERCEDES E220 CDI. Dünya da bunun üstüne araba yok. 40 liranız varsa eğer alacağınız sıfır araç 301 dir derim. Herkese kazasız belasız günler.

CEVAHİR FIRAT ERGÜL