Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S3 4.1.1 Jelly Bean Orjinal Turkiye Rom Odin ile yükleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
18.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar an itibari ile Galaxy s3 4.1.1 jelly bean güncellemesini odin 1.85 ile yüklemiş bulunmaktayım...üç dört gündür kies ile cebelleşmemin sonunda kiesten tamamen vazgeçip odin ile yükledim...
    İlk izlenimlerim gerçekten şahane,mükemmel bir akıcılık gelmiş ve ekran geçişleri ayfonun önüne geçmiş diyebilirim.Tavsiyem home tuşuna iki kere basıp svoice yi açtıktan sonra settings aracılığı ile "start with home button" işaretini kaldırmak olur.Böylece home tuşuna bastığınızda gecikme yaşamazsınız....
    Gerçekten jelly bean ile android dünyası ios un önüne geçmiş durumda.

Buyrun size ekran görüntüleri ve odin ile yüklemek için link...
    I9300XXDLJ1_I9300OJVDLJ1_TUR.zip

Not:
    Odin telefonunuzu görmezse eğer telefonu farklı bir usb girişine bağlayın.

Odin kullanımı BURADA anlatılmış ancak sizin cf root ileişiniz yok sadece odin nasıl kullanılıyor ona bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sersabah -- 27 Ekim 2012; 2:09:03 >

• Ve en güzel yeni özelliği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukleyenler yorumlarını yazabilirlerse daha çok arkadaşa yardımcı olabiliriz

• Şuan bende yüklüyorum yarısında bakalım inceleyip yazarım sonuçları.

Edit : İlk izlenim olarak widget sayfaları arasında geçişi çok hızlı gördüm ben.

Widget'lara favori kişiler, favori uygulamalar, favori ayarlar seçenekleri gelmiş.

Direk telefon tuşları widget'e gelmiş harika.

ScreenShot :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exwore -- 26 Ekim 2012; 21:27:08 >
  • Arkadaşlar benim S3'ü Kies'e de bağlasam güncelleme görmüyor, cihazın içinden de baksam update yok diyor. Yani 4.0.4'te çakıldık kaldık. Halbuki geçenlerde gelen ota güncellemesini güzelce yapmıştı...

Sorum şu; acaba odin ile 4.1.1'i kursam cihaz diğer güncellemeler için deaktif duruma mı geçer veya garantiden çıkar mı? Özetle root'lu bir cihaz haline mi gelmiş olacak? Dezavantajları nelerdir?

Çok sordum farkındayım, teşekkürler
  • gercekten de cok guzel gorunuyor.

• 4.1.1 Jelly Bean cidden harika ama aşırı şarj tüketiyor, sanırım problem benim cihazımda. ilk başta wipe + harddrive format atarak Polonya sürümünü kurdum. ancak aşırı şarj yiyince xxblh1'e geri döndüm. dün Türkiye sürümünü denedim o da aşırı şarj yiyor. yine xxblh1'e mahkumum. sorun neyden kaynaklı bilmiyorum ben de jelibon kullanmak istiyorum
  • jb nasil yukleyebilirim acaba telefona bazi progaramalrin ismini soylemisiniz onlari nasil kullana cam bilmiyorum kies air diye bir program kurdum bilgisayarda gordu fakat guncelleme yerinii bulamadim acaba nasil 4.1.1 gecebilirim yaridimci olursaniz sevinirim simdiden tskler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exwore

Şuan bende yüklüyorum yarısında bakalım inceleyip yazarım sonuçları.

Edit : İlk izlenim olarak widget sayfaları arasında geçişi çok hızlı gördüm ben.

Widget'lara favori kişiler, favori uygulamalar, favori ayarlar seçenekleri gelmiş.

ScreenShot :

Ben jelly bean den sonra fabrika ayarlarina döndüm fakat widgetlar ekranına girdiğimde kasıyor telefon normalde sıkıntı yok ama widget ekranında baya kasiyor ne yapmam lazım acaba bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onikhee -- 27 Ekim 2012; 0:44:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onikhee

quote:

ScreenShot :

Ben jelly bean den sonra fabrika ayarlarina döndüm fakat widgetlar ekranına girdiğimde kasıyor telefon normalde sıkıntı yok ama widget ekranında baya kasiyor ne yapmam lazım acaba bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

Bende de öyle ama widget kısmını açmaya müteakip 2-3 saniye kasma oluyor, sonrasında kendine geliyor; widget sayfaları arasında akıcı geçişler yapılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manivela

quote:

quote:

ScreenShot :

Bende de öyle ama widget kısmını açmaya müteakip 2-3 saniye kasma oluyor, sonrasında kendine geliyor; widget sayfaları arasında akıcı geçişler yapılabiliyor.

aynen aynı durum tam dediğin gibi 2-3 saniye kasıyor bendede sormamın sebebi arkadaş baya akıcı diyince bendemi problem var diye düşündüm teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: manivela

quote:

quote:

ScreenShot :

aynen aynı durum tam dediğin gibi 2-3 saniye kasıyor bendede sormamın sebebi arkadaş baya akıcı diyince bendemi problem var diye düşündüm teşekkürler

Bende baya baya hızlı,isterseniz wape chache silin...birde svoice kapalı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: toridishler

jb nasil yukleyebilirim acaba telefona bazi progaramalrin ismini soylemisiniz onlari nasil kullana cam bilmiyorum kies air diye bir program kurdum bilgisayarda gordu fakat guncelleme yerinii bulamadim acaba nasil 4.1.1 gecebilirim yaridimci olursaniz sevinirim simdiden tskler

Dostumhttp://www.hotfile.com/dl/177404025/3aef637/I9300XXDLJ1_I9300OJVDLJ1_TUR.zip.html bu dosyayı indireceksin bilgisayarına sonra bu video dahttp://www.youtube.com/watch?v=zpO7dE5QpzQ anlatılanları adım adım yap 4.1.1'e güncellenecek cihazın.

Arkadaşlar ilk 4.1.1'e geçtiğimde bir kaç aşamada benimde donmalar oldu ama şuan hiç bir sorun yok bir kaç uygulama güncellemesi falan geldi onları yaptım şuan tuş kilidi düğmesine hızlıca kapatıp açıyorum eskisinden çok daha hızlı şekilde tuş kilidi açılıp kapanıyor eskiden biraz bekliyordum.
  • ARkadaşlar gözümüz aydın :) okuduğum yorumlara da bakılırsa birçok custom rom dan daha tercih edilebilir bi sürüm olduğu söyleniyor. umarım öyledir (:

tek bir sorum olacak ben de indiriyorum dosyayı şu an odinle yüklicem. odinle yükleme sonucu ayarlarda dosyalarda veya programlarda herhangi bi değişme silinme oluyor mu yedek almama gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frendlyy

ARkadaşlar gözümüz aydın :) okuduğum yorumlara da bakılırsa birçok custom rom dan daha tercih edilebilir bi sürüm olduğu söyleniyor. umarım öyledir (:

tek bir sorum olacak ben de indiriyorum dosyayı şu an odinle yüklicem. odinle yükleme sonucu ayarlarda dosyalarda veya programlarda herhangi bi değişme silinme oluyor mu yedek almama gerek var mı?

tabiki herşey sıfırlanıyor bilgisayara format atar gibi...sen sen ol telefona ne zaman bi gncelleme yapacak olsan yedek al
  • quote:

Orijinalden alıntı: sersabah

quote:

ARkadaşlar gözümüz aydın :) okuduğum yorumlara da bakılırsa birçok custom rom dan daha tercih edilebilir bi sürüm olduğu söyleniyor. umarım öyledir (:

tabiki herşey sıfırlanıyor bilgisayara format atar gibi...sen sen ol telefona ne zaman bi gncelleme yapacak olsan yedek al

Bende hiç bir şey olmadı ne fotoğraflar ne müzikler ne uygulamalar hiç bir şey gitmedi. Her şey duruyor sadece versiyon yükseldi.
  • quote:

quote:

quote:

Bende hiç bir şey olmadı ne fotoğraflar ne müzikler ne uygulamalar hiç bir şey gitmedi. Her şey duruyor sadece versiyon yükseldi.

senin fotoğrafların ve müziklerin hafıza kartında olduğundan hala duruyor olabilir mi ;)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

senin fotoğrafların ve müziklerin hafıza kartında olduğundan hala duruyor olabilir mi ;)

bende hafıza kartı yok.kiesle güncelledim hiçbir veri kaybı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Arkadaşlar benim S3'ü Kies'e de bağlasam güncelleme görmüyor, cihazın içinden de baksam update yok diyor. Yani 4.0.4'te çakıldık kaldık. Halbuki geçenlerde gelen ota güncellemesini güzelce yapmıştı...

Sorum şu; acaba odin ile 4.1.1'i kursam cihaz diğer güncellemeler için deaktif duruma mı geçer veya garantiden çıkar mı? Özetle root'lu bir cihaz haline mi gelmiş olacak? Dezavantajları nelerdir?

Çok sordum farkındayım, teşekkürler

stock rom olduğundan garanti dışı kalma gibi bir durum olmaz diye biliyorum.
  • arkadaslar samsung s3 tElefonum var timden alınma,simdi ilkte google playden ücretsiz olan sygici indirdim kurdum actıgımda indirme kısmı geliyor ve indirme bende baslamıyor aynı telefon arkadasımda var onda bi sorun yok,ben nekadar beklersem bekleyeyım sonuc aynı,

daha sonra tomtom,igo Ve sygicin apk+sd dosyalarını indirim attım tele sadece sygicde bi yere kadar ilerleri kabul ediyorum dediğimde sonra programdan attı beni..

gprsin calısıp calısmadıgını nasıl anlayabilirim bi cözüm önerisi olan varmı?

cihazı 4.1.1 e yükselttim sorun aynı değişmedi

ekleme: piranha navigasyonu yükledim 2 s3 cihazada benimki direk programı actı ve giresun denizi gösterdi,gariptirki arkadasa kurdum actım onda ise 68 mb dosya indirme geldi bana boyle bişi gelmemisti sorun neolabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan235 -- 27 Ekim 2012; 15:12:53 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.