Şimdi Ara

Samsung, yeni kablosuz şarj modüllerinin seri üretimine başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung, yeni kablosuz şarj modüllerinin seri üretimine başladı

Amiral gemi akıllı telefonu Galaxy S3 için bir kablosuz şarj kiti piyasaya süreceğini müjdeleyerek bu yeni nesil teknolojinin geniş alanlara ulaşmasında rol oynamak isteyen Samsung, henüz yenilikçi aksesuarını satışa sunmuş değil. Şuan için cihazın Verizon Wireless operatörüyle çıkış yapan sürümü için Qi standardını destekleyen bir arka kapakla resmen kablosuz şarj özelliğinden yararlanılabiliyor olsa da uluslararası versiyona sahip tüketiciler, büyük kolaylık sağlayan bu fonksiyonu firmanın resmi aksesuarlarıyla tecrübe edemiyorlar.

2009'da Palm'in girişimiyle önemli bir ivme kazansa da endüstride belirli bir standart tutturamayan kablosuz şarj teknolojileri Güney Koreli üreticinin kısa süre önce duyurduğu yeni hamlesiyle hızla yaygınlaşabilir. Samsung Elektromekanik, mevcut kablosuz şarj modüllerinden %40 daha ince bir şarj bobini geliştirmeyi başarmış. Seri üretimine başlanan bu çözüm, akıllı telefonların kalınlığına olan etkisi azalan kablosuz şarj çözümlerinin cihazların arka kapaklarına entegre halde çıkış yapmasını sağlayacak. Ayrıca kablosuz enerji vericilerini içeren şarj padlerinin de daha kompakt bir yapıya bürüneceği tahmin ediliyor.

Önceki kablosuz şarj kitleri, şarj padi ve seyahat adaptörünün yanı sıra enerji aktarımı için gerekli bobinin entegre edildiği özel bir pil kapağını da beraberinde getiriyordu. Bu özelliğin direk gömülü olarak geldiği telefonlar ise; haleflerine oranla daha ağır ve kalın dizayn ediliyorlar. Kalınlık hususunda önemli bir gelişmeye imza atan Samsung'un bu modül sayesinde yeni nesil akıllı telefonlarında kablosuz şarj özelliğini standart hale getirmesi bekleniyor. Bu öngörüyü, 2016'da 4.5 milyar cihazın kablosuz şarj fonksiyonuyla donatılacağını rapor eden araştırma ajansları da doğruluyor.

• Lumia 920'nin kalın ve ağır olma sebebi buysa yazık etmişler. Zaten kablosuz şarj standını 300 lira civarına satıyorlar. Fark yaratacağız derken aşırıya kaçmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: onbeskarakterli

Lumia 920'nin kalın ve ağır olma sebebi buysa yazık etmişler. Zaten kablosuz şarj standını 300 lira civarına satıyorlar. Fark yaratacağız derken aşırıya kaçmışlar.

aynen dostum katılıyorum
  • telefonun kalını artık cekilmiyor...

• Müthi? iyi bir yaz? te?ekkürler

• Şarj aleti yerini daha büyük ve pahalı standlara bırakıyor, telefon da daha kalın ve ağır oluyor.Bunlar sırf kabloyu kaldırmak için bırakın kalsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: korsanzeki168

telefonun kalını artık cekilmiyor...

O zaman sen de incesini alırsın.
  • quote:

O zaman incesini al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel haberler:)

• Bence de telefonu kalinlastirmak sacma olmus onun yerine micro usbye takilan bi aparatla kablosuz sarj saglanabilirdi bu durum opsiyonel olurdu ve isteyen alip kullanirdi tabi bu benim dusuncem koskaca adamlar benden daha iyi dusunmustur vardir bi bildikleri umarim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Crumby

Bence de telefonu kalinlastirmak sacma olmus onun yerine micro usbye takilan bi aparatla kablosuz sarj saglanabilirdi bu durum opsiyonel olurdu ve isteyen alip kullanirdi tabi bu benim dusuncem koskaca adamlar benden daha iyi dusunmustur vardir bi bildikleri umarim :)

Zaten standın üzerine koyman gerekiyor telefonu. Aparat takacağına şarj kablosunu takarsın hem 1 metrr hareket alani olur. Tabiki senden daha iyi düşünmüşler :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Crumby

Bence de telefonu kalinlastirmak sacma olmus onun yerine micro usbye takilan bi aparatla kablosuz sarj saglanabilirdi bu durum opsiyonel olurdu ve isteyen alip kullanirdi tabi bu benim dusuncem koskaca adamlar benden daha iyi dusunmustur vardir bi bildikleri umarim :)

Aparatı takacağıma kablo takarım o zaman, bir anlamı kalmıyor ki :) Bir de yapı gereği büyük alana sahip olması gerekiyor gibi. Yani aparat olsa bile küçük birşey olmaz

• Ben olumlu buluyorum ilk zamanlar kalin hantal ve agir olabilir ama zamanla buda cozulur eminim

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

quote:

O zaman sen de incesini alırsın.

+1

• çok da gerekli birşey değil kablosuz şarj... şarj standının pahalılığını geçtim, mobil olarak taşınacak boyutta değil.
    ancak küçücük bir kabloyu takmaya üşenenler için uygun bir alternatif...

• YA bunu bizim elektronikçiler yapamaz mı sizce??? ÜStünde 100lerce kapasitör bobin transformatör zart zurt yok sonuçta bakınca basit bir devre gibi... elektronik öğrencilerini iş başına çağırıyorum.. 50 Tl ye satsınlar almayanı vururlar bu forumda hem bizim insanımız kazanır...

• bu ürünleri ilk cep telefonları gibi düşünün arkadaşlar. . Nasıl ilk telefonlar bir nesilin bel ağrılarına sebep olacak kadar ağır ve büyük ise bu ürünlerde aynı mantık . Zamanla tamamen ortadan kalkar kablolu şarj olayı. Bence gaza gelip ekstra almanın hiç bir mantığı yok biraz bekleyin hem ürünler oturur hemde beleş fiyata iner. Diyorsanız ki para bana batıyor o kabloyu sokarken illet oluyorum o zaman tabi alın paşa paşa kullanın =)

• Nokia yapar samsung taklit eder.Haberin özeti budur

• Seneyede apple yapar
  • Kablosuz şarj kitini de kabloyla prize bağlayacağız sonuçta. Bu yüzden ben hatırı sayılır bir meblağ ödeyerek kablosuz şarj kiti alınmasını saçma buluyorum. Ucuz olursa veya kutu içeriğinden çıkarsa güzel bir yenilik olur ancak şu haliyle para kazanmak için yapılan bir hamle olarak görüyorum. Ancak başlangıç için güzel, ileride kutu içeriğine dahil edilebilir teknoloji ilerlediğinde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.