Şimdi Ara

Türkiye Appstore'da artık fiyatlar TL cinsinden

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
4.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Ülkemizde yerelleştirme çalışmaları üzerinde bir takım çalışmalar yapan Apple, Appstore'daki uygulamaların fiyatlarını Türk Lirası cinsine dönüştürmeye başlamış durumda.

Daha önce Amerikan doları üzerinde alınabilen uygulamalar yapılan yeni çalışma sayesinde artık Türk lirası üzerinden yapılmaya başlayacak. Türk Lirası cinsinden yapılan bu yeni fiyatlandırma sistemindeki fiyatlara baktığımız da 1.79 TL, 3.59 TL, 5.49 TL ve 6.59 TL gibi rakamlar görüyoruz. Örnek verilecek olursa Türkiye Appstore'da daha önce 0.99$'a alınabilen Rovio'nun yeni oyunu Bad Piggies artık 1.79 TL'lik bir fiyat etiketi ile Türk kullanıcılar ile buluşuyor.

Yerelleştirme çalışmaları çerçevesinde kendi para birimine geçirilen tek uygulama mağazası Türkiye Appstore değil. Türkiye başta olmak üzere, toplamda 8 ülkenin Appstore'un da yerel para birimine geçiş yapılmış durumda.

• Bence yakında vergide gelir ben size söyleyim. İki hafta önce haberlerde görmüştüm. Yetkili sanal uygulama marketinlerinden vergi alınmıyor alınması lazım diye. Belki bu o yüzden olmuş bile olabilir.

• Biraz geç kalmışlar. Nokia'nın mağazasında bile Türk Lirası üzerinden yapılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kredi kartı için bir şey değişmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Biraz geç kalmışlar. Nokia'nın mağazasında bile Türk Lirası üzerinden yapılıyor.

Nokianın mağazasını adamdan sayan var mı?

• Ben de 1$ olan oyunlar 1TL olur, kârlı çıkarız diye düşünerek şu balonlu, orkestralı smileyleri falan koyacaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 26 Ekim 2012; 1:42:00 >
  • her yerde degerimiz artiyor.

• İyi olmuş google play hala dolar üzerinden satın alınıyor birde şu kontör ile almayı çıkarsalar 10 numara olur kredi kartı olan var olmayan var.

• ürünlerin çıktığı ilk 32 küsür üleye bizi de alsalarda eski tüp,sigara kuyruğu ile elma kuyruğunu karşılaştırsak :)

• Mac AppStore'da TL'ye geçmiş. Apple için küçük ama bizler için büyük bir adım oldu. Zira iTunes mağazasının açılmasını sabırsızlıkla bekleyen meraklı onlarca kullanıcılardan birisiyim.

Mac AppStore'dan küçük bir alıntı ...

Türkiye Appstore'da artık fiyatlar TL cinsinden

• Bende hala dolar cinsinden gorunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Bende hala dolar cinsinden gorunuyor.

App Store US hesabı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exvision

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Bende hala dolar cinsinden gorunuyor.

App Store US hesabı mı?

Yok hocam Türkiye hesabi. Bir cok app satin aldi bugune kadar.

Edit: acip kapadim TL oldu. Tesekkurler
  • Desene hocam başka ülkelerde de bu tür bir para birimi güncellemesi varsa bizim iTunes Türkiye beklentimiz yalan oldu
  • Keske dolar olarak kalsaydi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az once farkettim tam konu acmaya geldim ama once bir acan var mi diye bakayim dedim bunu gordum. Bence guzel oldu boyle

• Ötv yakındır.

• Eskiden yani apple öncesi elimizdeki cihazımıza bir uygulama veya oyun indirmek istediğimize sanki piyasanın da toy dönemi olduğu için sanırım ücretler kontör olarak alınırdı ama mesela bir futbol oyunu en az 100 kontör karşılığında alınıyordu. Bugünün parasıyla en dandik uygulama bile 5-6 liraydı. Bugün apple evet cihazları biraz pahalı ama uygulamalarını satın almak istediğinizde bile hem uygun fiyat koyuyor hem de aldığınız uygulama veya oyun üst düzey nitelikte oluyor. Bir eskiyi bir de yeniyi düşünce aklıma bu geldi. Ne kazık yemişiz zamanında diye düşündüm yani. Jailbreak yapmadan bile kullansanız satın aldığınız uygulama ücretinin hakkını hatta fazlasını veriyor. Apple'ı herşeye para isteyen bir firma olarak sevmesem de piyasanın kulağını çekip bu işe bir düzen ve bilinç getirmesi dolayısıyla takdir ediyorum. Artık bizler uygulamayı görünce kaç para edebileceğini bilecek kadar bilinçlendik biraz. Bunu sağlayan apple oldu kimse itiraz edemez. Ama imkan varsa neden tüm uygulamaları ücretsiz almayı yarayan jailbreak kullanmayalım da demiyordeğil insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 26 Ekim 2012; 6:20:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Warwiwor

İyi olmuş google play hala dolar üzerinden satın alınıyor birde şu kontör ile almayı çıkarsalar 10 numara olur kredi kartı olan var olmayan var.

Kredi karti olup olamama olayi cok abartiliyor. Sanal kart artik butun bankalarda var. İcine bakiye yukleyip kredi karti gibi internet aliverisinde kullanilabiliyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.