Şimdi Ara

Microsoft: Windows 8 sertifikalı bilgisayar sayısı 1000'i geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft: Windows 8 sertifikalı bilgisayar sayısı 1000'i geride bıraktı

Microsoft, merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8 için New York'da düzenlediği etkinlikte şimdiden 1000 yeni bilgisayarın Windows 8 için sertifika aldığını duyurdu.

Microsoft'un Windows başkanı Steven Sinofsky'nin " şimdiye kadar yapılmış en iyi kişisel bilgisayarlar" olarak nitelendirdiği Windows 8 sertifikalı bilgisayarlardan bazıları şunlar;

Acer

• S7 Ultrabook (11 ve 13 inç, dokunmatik ekranlı)

• Iconia W700 (hibrid tablet/dizüstü)

• Iconia W510 (hibrid tablet/dizüstü)

• Aspire V5 (dizüstü)

• Aspire M5 (dizüstü)

• Aspire 5600U (hepsi bir arada bilgisayar)

• Aspire 7600U (hepsi bir arada bilgisayar)

Dell

• XPS 12 (Dizüstü)

• XPS 10 Tablet (Windows RT hibrit)

• Latitude 10 (hibrid tablet/dizüstü)

• Latitude 6430u Ultrabook (dizüstü)

• XPS One 27 (hepsi bir arada bilgisayar)

• Inspiron One 23 (hepsi bir arada bilgisayar)

HP

• Envy Spectre Touchsmart XT (Dokunmatik ekranlı dizüstü)

• Envy Touchsmart X2 (hibrid tablet/dizüstü)

• Envy m4 (dizüstü)

• Pavilion Sleekbook 14 (dizüstü)

• Pavilion Sleekbook 15 (dizüstü)

• Envy Touchsmart 23 (hepsi bir arada bilgisayar)

• Envy Touchsmart 20 (hepsi bir arada bilgisayar)

• Pavilion 20 (hepsi bir arada bilgisayar)

Lenovo

• IdeaPad Lynx (hibrid tablet/dizüstü)

• IdeaPad Yoga 11 (Dizüstü)

• IdeaPad Yoga 13 (Dizüstü)

• ThinkPad Twist (Dizüstü)

• ThinkPad Tablet 2 (hibrid tablet/dizüstü)

Microsoft

• Surface RT

• Surface Pro

Samsung

• Series 7 Slate PC (hibrid tablet/dizüstü)

• Series 5 (dizüstü)

• Ativ Tab (Windows RT) (tablet)

• Ativ Smart PC (hibrid tablet/dizüstü)

• Ativ Smart PC Pro (hibrid tablet/dizüstü)

• Series 7 (27 inç) (hepsi bir arada bilgisayar)

• Series 7 (23 inç) (hepsi bir arada bilgisayar)

• Series 5 (21.5 inç) (hepsi bir arada bilgisayar)

Sony

• Vaio Tab 20 (hepsi bir arada bilgisayar)

• Vaio Duo 11 (dizüstü)

• Vaio T13 (dokunmatik ekranlı dizüstü)

• Vaio E17 (dizüstü)

• Her Yeni İşletim Sistemi Daha fazla Sistem Kaynağı, Daha çok Tüketim İstiyor.Uygun Parçalarda Kit Halinde Üretiliyor Yeni Bir Performanslı Makine Alayım Deseniz Hepsi Birbiriyle Uyumlu Aynı Teknolojilere Sahip Olmalı , Sadece Tek Bir Parçayı Değiştirmek Ya Yeterli Olmuyor Yada Uygunluğu Problem Yaratıyor.

İntel Haswell işlemcilerde Nisanda Geliyor ;
    Teknolojinin Gelişmesi iyi Güzelde Şimdi 2600K 3770K Satın alanlar Yeni Teknolojiyi Görünce Gözleri Kayacak Fakat Verdikleri Paralar Akla Gelince Biraz Zor .
    Bilgisayarı Bir Yatırım Gibi ileriye Dönük Satın alanlara Bir Ders Olur En Azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IQRI -- 25 Ekim 2012; 21:02:07 >
  • Gayet iyi bir başlangıç, daha bu yönde atılımını yapmamış firmalar ileride çizilen grafiğe göre onlarda kendi tercihlerini yapıcaktır..

• Bayağı bir seçenek var.Değişik değişik çözümler var.Herkes ihtiyacına göre alabilir.

• pc ler için bu kadar iyi optimize edilmiş bir dokunmatik işletim sistemi yokdu. w7 destekliyordu ancak dokunmatik için tasarlanmamış bir arayüze sahipti. windows 8 dokunmatik pc leri şaha kaldıracak gibi duruyor. ama bazı insanlar hemen dokunmatiğe geçmek istemeyebilir(benim gibi) hem maliyet hemde alışmış olduğu kullanım şekli açısından o yüzden windows 8 in yüklenince pc nizin dokunmatikmi standart pc mi olduğunu algılayıp buna göre metro arayüzü ve başlat menüsünü koymaması veya koyması nı isterdim veya müşteriye seçenek sunması. biraz zorlama görüyorum yani w7 kullanın yada dokunmatik alınb w8 e geçin diyorlar. neyse dur bakalım bi çıksın hala umudum var

• Bu kadar alternatifin olması sevindirici.

• damlaya damlaya...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft masaustu isletim sistemi pazarindaki ezici ustunlugunu cok iyi kullaniyor. 1 ay icinde piyasada gorup gorebileceginiz tum bilgisayarlar Windows 8 ile geliyor olacak. Bu da ekosistem icin cok iyi bir itici guc olacak. Bu da Windows RT ve ayni cekirdegi paylastigi Windows Phone icin uygulamalarin buyuk hizla gelistirilecegi anlamina geliyor.
  • ios tan çok androidin pazar payından yer gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

pc ler için bu kadar iyi optimize edilmiş bir dokunmatik işletim sistemi yokdu. w7 destekliyordu ancak dokunmatik için tasarlanmamış bir arayüze sahipti. windows 8 dokunmatik pc leri şaha kaldıracak gibi duruyor. ama bazı insanlar hemen dokunmatiğe geçmek istemeyebilir(benim gibi) hem maliyet hemde alışmış olduğu kullanım şekli açısından o yüzden windows 8 in yüklenince pc nizin dokunmatikmi standart pc mi olduğunu algılayıp buna göre metro arayüzü ve başlat menüsünü koymaması veya koyması nı isterdim veya müşteriye seçenek sunması. biraz zorlama görüyorum yani w7 kullanın yada dokunmatik alınb w8 e geçin diyorlar. neyse dur bakalım bi çıksın hala umudum var

Hocam, ne söylemeye çalıştığını (temayı) anlamak için bile yazdıklarını birkaç kez okumak gerekiyor. Dil bilgisi konusunda acilen bir şeyler yapman gerek.
    Bunu yapıcı bir eleştiri olarak değerlendirmeni dilerim...

• Tercihim Sony.

• Bende windows vista zamanında çıkan tüm oyunlar var ve windows 7 kullandım ve çoğu oyun çalışmadı ama şu an vista yüklü ve oyunların hepsini çalıştırıyor benim anlamadığım geriye dönük bir uyumlulukmu bu yani eski işletim sistemin çalıştırdığı oyunları çalıştırmamak yenilikmi oluyormuş çıksın windows 8 bakalım windows 7 gibi vista zamanında çıkan oyunları oynatmayacakmı yoksa hem vista hemde 7 zamanında çıkan oyunların hiç birinimi oynatmayacamı eğer oynatmayacaksa boş çünkü insanlar işletim sistemini çoğunlukla oyun için yükseltiyor bu anlamda eğer 8 fos çıkarsa microsoft ta çok gülerim gerçi daha önce de gülmüştüm ama olsun yine zevkle gülerim!

• Daha bu ne ki sadece 3 ay sonra bu sayı inanılmaz yerlere ulaşacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.