Şimdi Ara

Windows 8 tanıtıldı; 26 Ekim 00:01'den itibaren satışta !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.376
Cevap
12
Favori
45.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 8 tanıtıldı; 26 Ekim 00:01'den itibaren satışta !

Ve Windows 8 resmi olarak satışa sunuldu. Yazılım devinin Windows 95'den bu yana altına imzasını attığı en büyük yenilik olarak nitelendirilen Windows 8, Microsoft'un New York'da düzenlediği resmi lansman ile tanıtıldı. Windows 8, dünya genelinde yerel takvimler 26 Ekim'i gösterdiğinde ise satışa sunulmuş olacak.

Microsoft'un icra kurulu başkanı Steve Ballmer, yaptığı açıklamada Windows'u yeniden tasarladıklarını ve sonuçta karşılarına müthiş PC serileri çıktığını söyledi. Ballmer sözlerini şöyle sürdürdü:

"Windows 8, en iyi PC ve en iyi tableti birlikte getiriyor. İş ve oyun için mükemmel şekilde çalışıyor, sizin dünyanızda hayat buluyor. Windows 8 ile her bir kullanıcımız, kesinlikle aşık olacakları bir PC bulacak."

Windows 8, 140 ülkede ve 37 farklı dilde; yerel saatler 26 Ekim'in ilk dakikalarını gösterdiğinde http://www.windows.com/buy adresinden satışa sunulacak. Windows 8, Windows 8 Pro ve büyük işletmeler için Windows 8 Enterprise olarak üç farklı sürümle satışa sunulacak olan yeni işletim sisteminin ayrıca ARM tabanlı tabletler uyumlu olarak geliştirilen RT sürümü de bulunuyor.

Öte yandan Microsoft, ocak ayının sonuna kadar Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 kullanıcılarına uygun fiyatla Windows 8'e terfi etme imkanı sunuyor. http://www.windowsupgradeoffer.com adresinden detaylarına ulaşabileceğiniz yükseltme kampanyasına göre 2 Haziran 2012-31 Ocak 2013 tarihleri arasında yeni bir Windows 7 bilgisayarı aldıysanız Windows 8'i 15 dolar (29 TL) karşılığında satın alabileceksiniz. Öte yandan eğer 2 Haziran 2012'den daha önce aldığınız ve üzerinde orjinal Windows XP, Windows Vista ya da Windows 7 yüklü bilgisayar sahibiyseniz Windows 8'e 40 dolar (79 TL) karşılığında terfi edebilirsiniz. 

Güncelleme: Microsoft Türkiye'nin Windows 8 için hazırladığı sayfa hayata geçmiş durumda. İşletim sistemini daha yakından tanımak ve satın almak / yükseltme programından yararlanmak için detaylı bilgiye http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/home adresinden ulaşabilirsiniz. 

• 40 dolar verebilecek gücüm şuanlık yok.
  • Abartmalara değer umarım.
  • Bu 40 dolar olayı mükemmel oldu işte.

• Şimdi çoğumuzun kafasında acaba alışabilir miyiz sorusu var
  • 7 orjinal değil ki 8 e terfi edelim :)

• terfi edecekler için fiyat fena değil aslında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canli tanitimi nedense haber yapilmadi surekli sitede haberi yaparlar diye bekledim ama gelmedi. Konu apple'in sacma sapan tahminleri olsa hemen haber yapilir, tanitimlari saatler onceden haber verilir, objektif degil artik bu site

• 2009 da Hp Dv6 aldığımda makine vistalıydı win 7 için geçişe başvurmuştum 55 60 liraya gönderilmişti dvd medya olarak windows 7 home pre ...

ancak kullanıyormusun diye soran olursa kenara attım bile nadir kuruyorum ...

Win 8 için ne zaman adam akıllı Loader çıkar o zaman geçerim ...

diğer bir sıkıntımda Skystar 2 tv kartım var problem çıkarıyor sürücü tam çıkmadığı için anca 2013 ilk çeyrekten sonra yerine oturur windows 8 ...

• 29 tl olayı çok güzel gerçekten. Ayrıca neden canlı tanıtımla ilgili hiçbir haber yapılmadı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 25 Ekim 2012; 20:03:28 >
  • Bu Asus W8 gösterisi olacaktı. O bu mu? Değilse canlı yayın linki var mı?

• Belli bir süre masaüstümde Win 7 kullanmaya devam edeceğim. Dokunmatik ekran olmadan pek keyif alacağımı sanmıyorum. Win8'li tablet-laptop hybrid'i cihaz almak daha mantıklı geliyor bana.

• Apple parayı buralara yedirince doğal olarak rağbet görmüyor diğerleri.

• Hala XP SP3 kullanıyorum. Bir şikayetim yok
  • Sırf Bulldozer için geçilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben oldukca begendim, kullaniyorum.

• hayırlı bayramlar

Windows 8 tanıtıldı; 26 Ekim 00:01'den itibaren satışta !
  • Şu an W8 kullananlarınkinden farklı değil diye biliyorum 00:01'de satılacak olan, 00:00'de lisans satacaklar, deneme amaçlı kullanıma sunulan dağıtımlar ise 3 ay sonra lisans isteyecek. Yani torrent'e ne zaman düşer diyenler için söylüyorum zaten torrentte var W8, 00:01'de satışa çıkandan farkı yok diye biliyorum!

• quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

29 tl olayı çok güzel gerçekten. Ayrıca neden canlı tanıtımla ilgili hiçbir haber yapılmadı?

çünkü kenarları çığır açacak kadar ince değil.
  • hadi bakalım, forever microsoft!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.