Şimdi Ara

Apple, iPad Mini'de sektörün yeni teknolojisi GF Ditto'yu kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, iPad Mini'de sektörün yeni teknolojisi GF Ditto'yu kullanıyor

Apple, 1998 yılında iMac ile başladığı sektörde yenilik yapma alışkanlığını iPad Mini ile sürdürüyor. Birçok kişi tarafından gerek fiyatıyla gerekse de iPad 2 benzeri donanımıyla eleştirilen iPad Mini'nin kullanıcılarına dokunmatik deneyimini, sektörün en yeni teknolojisi GF2 ile sunduğu ortaya çıktı. Peki bu teknolojinin avantajı ne ?

Apple'ın iPad 3'de kullandığı G/G mimarisinin aksine GF2 (GF Ditto)'yu tercih etmesinin temel sebebi iPad Mini'nin olabildiğince ince tasarlamak istemesi yatıyor. Ağustos ayında KGI Securities'in önemli analistlerinden Ming-Chi Kuo, Apple'ın iPad Mini'de GF2 teknolojisini kullanarak bu teknolojiyi ticari olarak kullanacak ilk firma olacağını ifade etmişti. Kuo'nun açıklamalarını göz önüne aldığımızda Apple, GF2 ile iPad Mini'nin baskılı devre + panel kalınlığını yaklaşık 4,2 mm'ye kadar düşürmüş durumda. (Kesin bilgilerin ancak iPad Mini'nin satışa sunulmasıyla ortaya çıkacağını hatırlatalım). Bu sayede Apple, iPad Mini'yi 7,2 mm'ye kadar incelterek 10,3 mm kalınlığındaki Nexus 7 ya da 10,5 mm kalınlığındaki Kindle Fire'a göre ciddi bir üstünlük kurmayı başardı.

Öte yandan GF2'nin en büyük dezavantajı ise üretim kapasitesindeki yavaşlık. Digitimes'ın bugün endüstriyel kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Apple'ın iPad Mini'yi 329 dolardan satışa sunmasının altında da GF2'nin üretim kapasitesindeki sıkıntılar yatıyor. Kaynaklar, GF2 Ditto sensörlerinin seri üretimindeki sıkıntılardan dolayı iPad Mini'nin fiyatlarının OGS ya da G/G mimarisi kullanan diğer 7 inçlik tabletlere daha yüksek olduğunu belirtirken; GF2 dokunmatik ekran modülünün 9.7 inçlik iPad'lerde kullanılan G/G bileşenlerine göre yaklaşık 5 dolar ucuz olduğunu ifade ediyor.

• "Apple, 1998 yılında iMac ile başladığı sektörde yenilik yapma alışkanlığını iPad Mini ile sürdürüyor."

bundan sonrasını okumadım

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Apple, 1998 yılında iMac ile başladığı sektörde yenilik yapma alışkanlığını iPad Mini ile sürdürüyor.bundan sonrasını okumadım

Tebrikler!!! Androzort Level 2'ye geçmeye hak kazandınız...

• quote:

Apple'ın iPad Mini'yi 329 dolardan satışa sunmasının altında da GF2'nin üretim kapasitesindeki sıkıntılar yatıyor.

Hmm.

quote:

GF2 dokunmatik ekran modülünün 9.7 inçlik iPad'lerde kullanılan G/G bileşenlerine göre yaklaşık 5 dolar ucuz olduğunu ifade ediyor.

Ha?!

Nasıl bir yavaşlıksa artık, klasik Apple olayı.

• quote:

"Apple, 1998 yılında iMac ile başladığı sektörde yenilik yapma alışkanlığını iPad Mini ile sürdürüyor."

iPhone,iPod,iPad hepsi sektörünün öncüsü.
  • Bu haberden sonra kesinlikle iPad Mini alacağım.

(Espri bir yana ciddi ciddi düşünüyorum.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GF2 veya G/G veya OGS nedir yahu? Ne sensörü?

• iCihaz koleksiyonumun yanına iPad Mini'yi de ekledim mi çok pis havam olucak okulda var ya :)

• ipad mini iyi olmus.

• quote:

"Apple, 1998 yılında iMac ile başladığı sektörde yenilik yapma alışkanlığını iPad Mini ile sürdürüyor."

İyi olmuş, aslında hiç Apple haberlerine girme bence. Nasılolsa ilk satırdan sonrasını okuman gerekmiyor.
  • Ne ipad miniymiş arkadaş apple bile sizin kadar abartmadı lanet olsun ya

applehaber.com olarak giriyorum siteye artık

• Ne yeniliği yapmış DONANIMHABER söyler misin?The verge,gizmodo gibi yanlı yanlı haber yapmaktan öteye geçmiyorsunuz.At gözlüğüyle bakarken o iç taraflarda sadece apple logosu olunca sektörü apple'dan ibaret sanıyorsunuz.

• Bu aleti ilk gördüğümde hormonlu galaxy note 2 sandım.

• Bir kere 4:3 oranını koruyacağız diye tabletin yanlarındaki boşlukları çok düşük tutmuşlar. Sonuçta mal gibi ve kullanışsız bir cihaz ortaya çıkmış. Bide bunun için kullanıcının hatalı dokunuşlarını algılayan teknoloji koyacaklarmış. Peehhh.

• quote:

İyi etmissin. Şimdi forumu da terket de insanlar rahat etsin.

• iPad Mini küçük ve gayet iyi. Türkiye fiyatına göre 4. nesil yada bunu alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris

Bir kere 4:3 oranını koruyacağız diye tabletin yanlarındaki boşlukları çok düşük tutmuşlar. Sonuçta mal gibi ve kullanışsız bir cihaz ortaya çıkmış. Bide bunun için kullanıcının hatalı dokunuşlarını algılayan teknoloji koyacaklarmış. Peehhh.

yav he he

• heryerde windows 8 lansman yayını yapılıyor burada ise apple haberlerinden başka haber yok.Teşekkürler dh

• quote:

• G/G ve GF2 nin ne olduğunu öğrenmek için sonuna kadar okudum ama hiç bir bilgi yok. şakamısınız !!! Amca sen anlamazssın daha iyi işte gibi bişi oldu bu.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.