Şimdi Ara

Pc deki fps düşüklüğü ( SOĞUTUCU )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.120830-0334)
    System Manufacturer: System manufacturer
    Processor: Intel(R) Core(TM) i5 CPU 650 @ 3.20GHz (4 CPUs), ~3.2GHz
    Memory: 8192MB RAM
    Available OS Memory: 8184MB RAM
    Page File: 2616MB used, 13747MB available
    Card name: NVIDIA GeForce GTX 570
    Manufacturer: NVIDIA
    Chip type: GeForce GTX 570
    DAC type: Integrated RAMDAC
    Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_1086&SUBSYS_215219DA&REV_A1
    Display Memory: 4049 MB
    Dedicated Memory: 1233 MB
    Shared Memory: 2815 MB
    Current Mode: 1360 x 768 (32 bit) (60Hz)
    Monitor Name: Generic PnP Monitor
    Monitor Model: SMB1930N
    Monitor Id: SAM0632
    Native Mode: 1360 x 768(p) (60.015Hz)
    DirectX Version: DirectX 11

SİSTEM ÖZELLİKLERİM BUNLAR TÜM DRİVERLARIM GÜNCEL ÖNCEDEN ÇOK FAZLA AŞIRI DERECEDE OYUNLARDA FPS DÜŞÜKLÜĞÜ ALIYORDUM BİLGİSAYARCIYA GÖTÜRDÜĞÜMDE BİR ÇÖZÜM BULAMADI KENDİ ZEKAMI KULLANARAK İŞLEMCİNİN ISINMASINDAN OLABİLİR Mİ ? DİYE DÜŞÜNDÜM VE ESKİ SOĞUTUCUYU DEĞİŞTİRDİM EVE GELİP OYUN AÇTIĞIMDA HARİKA BİR GÖRÜNTÜ VERDİ ESKİSİNDEN ÇOK DAHA AŞIRI DERECEDE İYİ ÇALIŞIYORDU BATTLEFİELD 3 Ü SON AYARLARINDA OYNUYORUM FAKAT GUİLD WARS 2 OYUNUNDA SON PERFORMANSA ÇIKARTINCA KALDIRIYOR FAKAT SAĞA SOLA ÇEVİRDİĞİMDE HAFİF TAKILMALAR YAPIYOR ŞİMDİKİ SOĞUTUCUMU 35 TL YE ALMIŞTIM 70 TL LİK BİR SOĞUTUCU ALSAM OYUNLARDA FPS İLE BİR ETKİ GÖSTERİR Mİ ? YANİ ŞUAN KİNDEN DAHA İYİ OLUR MU ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• kardeş psu kaç watt ? Ekran kartın çok güç çekiyor bu yüzden takılma yapıyor sistemin ok cpu coolerinda çok ii olması gerekiyo tabi max performans için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güç kaynağı 800 wat
  • Kardeş gördüğüm kadarıyla donanımın iyi yazılımsal bir sorun olabilir mi mesela korsan işletim sistemi gibi?
  • korsan işletim sistemi kullanıyorum ne olucak ki updatelerini yapıyor zaten bence alakası yok
    büyük ihtimal işlemciyi iyi soğutamıyor yada pc nin fanı performans fanı değil olabilir mi ondan?
  • Kardeş öncelikle aida64 programını indirip ordan sıcaklıklara bakıp bize bildirirsen ısınmadan kaynaklı olup olmadıgını söyleyebiliriz. Bu arada işlemci de soğutma sorunu olursa soğutucudan önce termal macun sürmen daha iyi olur. Etkisi daha fazla olur soğutucuya göre.
  • termal macun yeni değil eskisi kurumuştu eskisini yayıp sürdüm yeni değil ekran kartı 57 derece işlemci 35-40 derece arası
    sıcaklık gösteriyor
  • kardeş ekran kartı boştayken yani yük altında değilken 57 derece göstermesi anormal bi durum... Benim ekran kartı yük altındayken bu sıcaklığı görmüyor valla senin ekran kartı soğutucunda veya fanlarında sorun var... Bunları değişmen lazım.... Ok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartının ve cpu nun termal macununu profesyonel bir macunla degiştirirsen ısı sorununu ve fps düzeltebilirsin.

sisteminde genel bir yawaşlama mevcut hdd ye veya ramlere (MHZ lerine) bakmanı öneririm
    Eski nesil HDD ler biraz gecikmeli yanıt verir
    Ram mhz leri birbiriyle uyumsuz olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.