Şimdi Ara

iPhone Programlama Konusunda Önemli Sorunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    iPhone a program yazmak icin igrasiyorum ufak çaplı bir iki proje geliştirdim fakat iPhone umda bir turlu deneyemedim illa 100 dolarlık geliştirici hesabına mı sahip olmam gerekiyor bunun çalışan bir yolu yok mü Xcode 4.5 ve iOS 6 SDK kullanıyorum cihazımın versiyonu iPhone 4 5.1.1 simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• xcode içinde iphone simulator var zaten. ama uygulamayı yayınlayacak kadar geliştirdiysen cihazda denemek için geliştirici hesabının olması gerek.

• Anladım Teşekkürler Daha Yeniyim Aslında Fikir Sahibi Olmak İstiyorum Bu Konularda Amacım İyi Uygulamalar Geliştirmek Bu Platformlarda Fakat İnsanın Kendi Cihazında Deneyememesi İlginç Geliyor Bana Sonuçta Dağıtmayacağım Sadece Kendi Cihazımda Deneyeceğim.
    Ayrıca Cevabınız için Teşekkür Ederim...
  • Peki jailbreak varsa kendi uygulamanı *.ipa olarak atıp çalıştırma şansın olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Peki jailbreak varsa kendi uygulamanı *.ipa olarak atıp çalıştırma şansın olabilir mi?

Boyle bir sey var diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Mulsanne

quote:

Peki jailbreak varsa kendi uygulamanı *.ipa olarak atıp çalıştırma şansın olabilir mi?

Bence olması lazım. Eğer kendi programınızı deneme amaçlı yapacaksanız illegal de olmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mulsanne

quote:

Bence olması lazım. Eğer kendi programınızı deneme amaçlı yapacaksanız illegal de olmaz.

Herhangi bir uygulamayi indirmekle ayni mantiga geliyor aslinda.Sonucta ikisinde de disaridan bir ipa dosyasi atiyorsunuz

Bence de cok onemli ve gerekli bir olay gelistiriciler icin

• Hayir boyle bir olay yok, xcode ipaya cevirmez, sertifikalarin olmadan denemenin bir yolu yok. 100 dolar verip dev olman lazim. Bende bakmistim bi aralar ama caresi olmayina oldum developer. Yalniz bende yeniyim bu iste ama soyle soyliyim bu iste biraz sabirli olman gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afavar

Hayir boyle bir olay yok, xcode ipaya cevirmez, sertifikalarin olmadan denemenin bir yolu yok. 100 dolar verip dev olman lazim. Bende bakmistim bi aralar ama caresi olmayina oldum developer. Yalniz bende yeniyim bu iste ama soyle soyliyim bu iste biraz sabirli olman gerekiyor.

Bilgilendirme icin tesekkurler herkese peki tavsiyelerin nedir bu konuda yeni olsan bile birseyler tecrübe edinmissindir adamların development ide leri olan xcode tan kalite akıyor resmen

• quote:

Hayir boyle bir olay yok, xcode ipaya cevirmez, sertifikalarin olmadan denemenin bir yolu yok. 100 dolar verip dev olman lazim. Bende bakmistim bi aralar ama caresi olmayina oldum developer. Yalniz bende yeniyim bu iste ama soyle soyliyim bu iste biraz sabirli olman gerekiyor.

Bu arada aklima gelmisken bir soru daha sorayım turkiye de Apple resmi olarak faaliyet göstermediği icin geliştirici kayit programından sonra faks çekilmesi gerekiyormuş siz oyle birsey yasadınız mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: onealss

quote:

Bu arada aklima gelmisken bir soru daha sorayım turkiye de Apple resmi olarak faaliyet göstermediği icin geliştirici kayit programından sonra faks çekilmesi gerekiyormuş siz oyle birsey yasadınız mi acaba

jb ile birkaç sıralı işlem yapıldıktan sonra olduğunu bir sitede okumuştum ama, sertifika konularından ötürü normal şartlar altında öyle birşeye izin verilmiyor

ios developer hesabına üye olup^ödemeyi yaptıktan sonra 1 sayfalık anlaşma metnine imza atıp amerika'ya fakslamak gerekiyor. 2-3 güne açılıyor ve mac ortamında 2-3 sertifika işleminden sonra rahatça yapılabiliyor.

eğer güzel fikirleriniz varsa tabikide 99 dolarınıza kıymanızı öneririm. benim 22 tane programım dünya genelinde toplam 450 bine yakın kişi tarafından kullanılıyor.

• Evet ne yazikki faks cekmek gerekiyor, normalde sorun olmaz ama isim karisikligi yuzunden benim is baya bir uzamisti. 1 ay falan surdu apple aradi hatta evi. Ama merak etme normal sartlarda 3-4 is gunu suruyor.

Edit: Birde fazla acele etme, ben daha uygulama bitmeden cihazda gormek isteyince erken oldum developer. Ama kendi uyugulamani cihazda gormek ayri bir zevkli tabi. Kod olarak cok bilgim yok, ne yazikki turkce kaynak yok bu iste duzgun. Hep yabanci siteler ve ozellik en cokta youtubedan yardim aldim. Xcode gercekten mukemmel bir program, bir sure sonra programi tam olarak kavrayinca isler kolaylasiyor. Benimde kafamda bir uygulama fikri var ama daha yayinlamadim uygulama. Son olarakta sakin sıkılıp birakma. Acikcasi bazen kafayi yiyecek konuma geliyorum istedigim sey calismayinca ama sonradan onu halledince cok buyuk bir zevk geliyor :D Ben bu aralar bayadir bakamadim benim uygulamaya. Cunku benim uygulamanin artik word gibi yazma kismi kaldi uzunca. Gerekli arayuzleri halletim uygulamayi tasarladim, calistirdim ama bir turlu devam edesim gelmiyor cunku dedigim gibi cok sıkıcı bir kısmı kaldı. Ama yakin zamanda bitirip yollamak istiyorum artik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afavar -- 27 Ekim 2012; 18:51:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.