Şimdi Ara

Final Cut Pro X'in merakla beklenen güncellemesi yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple'ın nisan ayında "eksikleri giderecek" dediği ve sektörün merakla beklediği Final Cut Pro X'in büyük güncellemesi sonunda yayınlandı.

Geçen yılın haziran ayında 300 dolarlık satış fiyatıyla Mac App Store üzerinden satışa sunulmasının hemen arkasından kullanıcılar tarafından "daha önceki versiyonlardaki özelliklerin bazılarına sahip değil" gerekçesiyle eleştiri oklarına hedef olan Final Cut Pro X, yayınlanan son güncelleme ile beklenen bir çok özelliğe kavuşuyor.

10.0.6 sürüm numarasıyla Apple'ın "eksikleri giderecek" tanımlaması yaptığı güncelleme ile Final Cut Pro X, aralarında çoklu kanal ses düzenleme araçları, MXF plug-in ve profesyonel video sanatçılarının, yönetmenlerin ve ajansların tercih ettiği RED kamera desteği ile çift görüntüleyicinin de bulunduğu yenilikleri sahip oluyor.

Güncellemenin getirdikleri ve Final Cut Pro X hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

• Tüm DH ailesi bunu bekliyordu merakla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkm27

Tüm DH ailesi bunu bekliyordu merakla.

Bunu bekleyen de vardır elbet.
  • quote:

Sektör bekliyormuş...

• Final cut benzeri bi program varmı windows için ama tabii free olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC

Final cut benzeri bi program varmı windows için ama tabii free olacak

Geçen yılın haziran ayında ''300'' dolarlık satış fiyatıyla Mac App Store üzerinden satışa
    300 dolar ve sen free alternatifmi istiyorsun?

• quote:

adobe premiere yanına after effects, sony vegas , edius ... ücretsiz değiller ama yinede kullanabilmek mümkün ;)

• fiyatlarda sorun yok.Zaten bu programlar düğün videosu birleştirmek için kullanılmıyor neticede :D ihtiyacı olan o parayı verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: çay

quote:

Geçen yılın haziran ayında ''300'' dolarlık satış fiyatıyla Mac App Store üzerinden satışa
    300 dolar ve sen free alternatifmi istiyorsun?

Evet free alternatif istiyorum ve bir ayrıntı Windows için istiyorum.Photoshop un piyasada free alternatifleri olduğu gibi (her ne kadar aynı şeyleri yapmak mümkün olmasada) bu programında olabileceğini düşündüm ve eminim vardır.En azından kolayca cracklenebilen bir program vardır ki aşağıda arkadaşın biri söylemiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

profesyonel stüdyolar, reklam şirketleri, film şirketlerinin çoğu bu programı kullanıyor bu öyle sıradan senin benim gibi ev kullanıcılarının programı değil... teknik değeri olduğu kadar ticari değeri de çok yüksek.... üst düzey işler yapan profesyonellerin programı ve onlar da gerçekten merakla bu programı bekliyorlar.
  • Apple ın mac ailesi dışında bütün ürünlerine karşı çoktım. Ancak bu mac ailesi gerçekten windows un artık kına getiren programlarının hantallığı ve daima başka yazılımlara ihtiyaç duydurmasından linux distrolarının hala eksiklerinin olması ve neredeyse hiçbir zenginin elini cebine atıp kusursuz en çok gerekli programlar yapmamasından dolayı mac e geçmeyi kafama koydum. Ayrıca şu ilife her şeye değer. Kaldı ki ben win li bir bilgisayar ı bile en az 6 sene kullandığımdan bir mac i en az 10 sene kullanırım. pahalılık durumu da zamanla kendini telafi etmiş olur.

• Apple tarihinin en büyüj facialarından birisi Final Cut "Upgrade"'i idi. biraz toparlamaya başlamışlar.
  • AE final cut dan daha kapsamlı programdır.. AE nin muadili final cut değil, ancak combustion ve digital vision olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

AE final cut dan daha kapsamlı programdır.. AE nin muadili final cut değil, ancak combustion ve digital vision olabilir.

hocam düzeltme yapmak çok adetim değildir ancak burada yapmam gerektiğine inanıyorum yanlış yönlendirme olmamasından dolayı...

ae, fcp den daha kapsamlı bir program değildir. ae compositing, fcp ise editin programıdır. yani tamamen farklı alanlarda kullanılmaktadırlar.

ayrıca combustion doğru ancak ikinci yazdığınız programın ismi digital vision değil, digital fusion'dır...

saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelhurricane

quote:

Orijinalden alıntı: nodar

AE final cut dan daha kapsamlı programdır.. AE nin muadili final cut değil, ancak combustion ve digital vision olabilir.

hocam düzeltme yapmak çok adetim değildir ancak burada yapmam gerektiğine inanıyorum yanlış yönlendirme olmamasından dolayı...

ae, fcp den daha kapsamlı bir program değildir. ae compositing, fcp ise editin programıdır. yani tamamen farklı alanlarda kullanılmaktadırlar.

ayrıca combustion doğru ancak ikinci yazdığınız programın ismi digital vision değil, digital fusion'dır...

saygılarımla...

Evet yanlış yazmışım, fusion yerine vision yazmışım ki en son bu programı 2005 de kulanmıştım ve ismini bile karıştırmışım artık.

Ama diğer konuya gelirsek ae nin zaten finalcut'ın muadili olmadığını belirttim yani ayne kategori programları değil anlamında çünkü yukarıda başka
    bir arkadaşın programlarla ilgili tavsiyesinde pc ortamında Final Cut yerine Ae, premiere ifadesinde ki kısma karşı yapmıştım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.