Şimdi Ara

iPhone 4 Kilit ve Home tuşu değişimi hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iPhone 4 Kullanıyorum. Kilit tuşum bugün aniden işlevini yitirdi, çok zor basıyor. Home tuşuda tetikte ben gittim demek üzere yani oda. İstanbul 4.Levent'te ikamet ediyorum. Yakınlarımda bildiğiniz teknik servis varmı ? Kalkıp bana 200 300 fiyat çekmeyecek tabi. Home tuşunu 20 30 TL'ye yapıyorlar, kilit tuşu hakkında bilgim yok. Bildiğiniz servis ve fiyat varsa paylaşırsanız sevinirim.

• Hazır konuyu bulmuşken bende sorayım benimde 2 tuşum bozuk,cihazım genpa garantili home tuşunu yaparlar onu biliyorum ama acaba kilit tuşunu yaparlarmı yoksa sıfır cihazmı verirler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yafoo

Hazır konuyu bulmuşken bende sorayım benimde 2 tuşum bozuk,cihazım genpa garantili home tuşunu yaparlar onu biliyorum ama acaba kilit tuşunu yaparlarmı yoksa sıfır cihazmı verirler ?

Yaparlar diye biliyorum ama? değiştirilen cihazlarda mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrasn0w

quote:

Hazır konuyu bulmuşken bende sorayım benimde 2 tuşum bozuk,cihazım genpa garantili home tuşunu yaparlar onu biliyorum ama acaba kilit tuşunu yaparlarmı yoksa sıfır cihazmı verirler ?

Teşekkürler,bayramdan sonra vericem servise merak ettim değiştirirlermi diye.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler,bayramdan sonra vericem servise merak ettim değiştirirlermi diye.

Rica ederim, fiyat aldınız mı garanti dışında? Bende merak ediyorumda

• Yok almadim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banada lazım ipad için
  • geçen yıl arkadaşımın power(kilit) tuşu bozulduğu için bağdat caddesinde yapan bir yer biliyordum oraya götürmüştük. içini açıp baktılar ve parçayı gösterdiler bize; yalnızca power tuşu tek başına değil. ses tuşlarıyla bağlantılı ve o yüzden fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 100 liranın üzerinde idi. 120 diye kalmış aklımda. assistive touch kullanmak daha ekonomik gelmişti ve yaptırmaktan vazgeçmiştik. biraz tuzlu bir değişim oluyor yani..
  • Fazla birşey olacağını düşünmüyorum, ikisi toplamda 100 TL diyorum ama net bir bilgi almak istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 20 liraya satıyolar home tuşunu al tak bence takması kolay iki vida söküp bi kaç soket çıkarıp takacaksın
  • Benim iPad'in de Home tuşu tutukluk yapıyor son zamanlarda. Yurtdışına çıkınca direkt Apple Store'a götüreceğim. Bakalım ne yapacaklar merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluerdem -- 25 Ekim 2012; 13:53:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatenlos

15 20 liraya satıyolar home tuşunu al tak bence takması kolay iki vida söküp bi kaç soket çıkarıp takacaksın

iki vida bi kac soket dedigin butun telefonu sokmek zorundasin ekran dahil :)
    sadece ekranin 10 vidasi var

• Home tuşunu hallederim problem yok ama kilit tuşu daha önce yapmadım. Kadıköy elektropower'i arayıp fiyat alacağım, bilgilendirme yaparım konu altında

• sadece ibretlik bir örnek olduğu için yazıyorum.

jb yapmış olsaydınız activator, SBSettings, Zephyr gibi uygulamaları kullanırdınız ve bu fiziksel tuşları (home tuşu, kilit tuşu) bozamazdınız. bozamazdınız diyorum çünkü basmanıza gerek olmayan bir şeyi bozamazsınız. şahsen ben kullanıyorum, akşama kadar yüzlerce defa home tuşuna abanmıyorum, ekranı kilitlemek için ekranın üstünden sağdan sola parmak hareketim yeterli oluyor. ekran fotosunu almak için iki kere ekranın üstüne tıklamam yeterli. hepsini ayarladım.

kısacası fiziksel tuşları kullanmadan işimi daha rahat görüyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

sadece ibretlik bir örnek olduğu için yazıyorum.

jb yapmış olsaydınız activator, SBSettings, Zephyr gibi uygulamaları kullanırdınız ve bu fiziksel tuşları (home tuşu, kilit tuşu) bozamazdınız. bozamazdınız diyorum çünkü basmanıza gerek olmayan bir şeyi bozamazsınız. şahsen ben kullanıyorum, akşama kadar yüzlerce defa home tuşuna abanmıyorum, ekranı kilitlemek için ekranın üstünden sağdan sola parmak hareketim yeterli oluyor. ekran fotosunu almak için iki kere ekranın üstüne tıklamam yeterli. hepsini ayarladım.

kısacası fiziksel tuşları kullanmadan işimi daha rahat görüyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

saygılar...

Ben de JB yanlısıyım zaten Ancak iOs 6 ya geçmek gibi bir hata yapınca malum... Bekliyoruz yani jailbreak

• Sonuçta telefonu değiştirdiğimizde satmamız gerekecek. Home tuşu bozuk bir telefonu kimse almaz.
  • quote:

quote:

saygılar...

Ben de JB yanlısıyım zaten Ancak iOs 6 ya geçmek gibi bir hata yapınca malum... Bekliyoruz yani jailbreak

jb ios 6 için çıkmadıktan sonra asla geçmem. hem millet kullansın bug'ları düzeltilsin hem de jb çıksın ki bişeye benzesin

size de tavsiyem, yeni bir sürüm gelince hemen o sürüme geçmeyin bir kaç ay sabredin taşlar yerine otursun.

saygılar...

• quote:

quote:

quote:

saygılar...

jb ios 6 için çıkmadıktan sonra asla geçmem. hem millet kullansın bug'ları düzeltilsin hem de jb çıksın ki bişeye benzesin

size de tavsiyem, yeni bir sürüm gelince hemen o sürüme geçmeyin bir kaç ay sabredin taşlar yerine otursun.

saygılar...

Yok zaten 5.1.1 stabil ve güzeldi bende ama malum çoluk çocuk eli değince telefona günceller ve jailbreak patlar... SHSH kaydım varmıydı yokmuydu hatırlamıyorum o yüzden denemedim bende hiç, aslında denenebilir...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.