Şimdi Ara

Zynga 3 stüdyosunu kapatıyor, işten çıkarmalara başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Facebook'un dünya çapında popüler olmasıyla başlayan süreçte, sosyal ağ üzerinde oynadığımız fenomen FarmVille yapımıyla adını duyuran Zynga girişimi, kısa süre sonra pek çok oyunuyla sosyal oyun sektörünün zirvesine yerleşmiş ve 7 milyar dolarlık dev bir şirket haline gelmişti.

Mobil platformlarda da önemli yapımlara imza atan Zynga son günlerde mali bir sarsıntı içerisine girmiş durumda.

Farklı kaynaklardan gelen bilgilere göre firma Boston, Austin ve Şikago şehirlerindeki stüdyolarına kilit vurmak üzere. Sonrasında ise 100'den fazla çalışanın işine de son verilecek. Haberlerin bazı Zynga çalışanları tarafından da teyit edildiği belirtiliyor.

Kapatılacak stüdyolar EA firması ile Sims Social'a benzediği için davalık olan The Ville ve Zynga Bingo yapımlarını geliştirmişti. Ayrıca ismi bilinmeyen yeni bir yapım da bu stüdyolarda hazırlanmaktaydı.

Zynga'nın hisselerinde de düşüş yaşanıyor. Özellikle Draw Something geliştiricisi OMGPOP firmasının 200 milyon dolara satın alınmasının yatırımcılar arasında endişeye yol açtığı ifade ediliyor. Yarın açıklanacak mali çeyrek raporuna da bu düşüşün yansıyacağı görüşü hakim.

• Adamlar Farmville'i bularak parayı buldu zaten.
  • EA Classics

• eski kullanımı azaldı en son farmville ye girmeyeli rahat 2 yıl olmuştur. Daha doğrusu okey,poker vs. hariç oyunlara pek girmiyorum.

• Muharrem İNCE'nin meclis kürsüsün de söylediği bir söz(Çınar-Kabak Çekirdeği ilişkisi)tam da bu durumu açıklıyor.

• Agresif büyümenin sonuçları. Birden ne yapacaklarını şaşırdılar farmville sonrası pek başarılı yapımlar ortaya koyamadılar. Böyle olacağı zaten belliydi.

• Bu tarz web tabanlı oyunlar başlarda insanlarda bağımlılık yapıyor ama sonrasında yavaş yavaş bırakılıyor, gelip geçici bir heves denebilir. Agresif büyümenin ardından oluşan bu durumu sanırım böyle açıklayabiliriz.

• Emek harcamıyorlardı zaten dandik çiftlik oyunuyla mı piyasa da tutunacaklardı?

• Daha doğrusu okey,poker vs. hariç oyunlara pek girmiyorum.

• iyi olmuş!
  • Zynga çok hızlı büyüdü, bir o kadar da hızlı küçülecek.

Saygılar, naruterme
  • 4 facebook hesabım vardı kapattım kısa süre çiftlik oyunu oynadım sıkıyor bahçeye gidip biber toplamak bile çiftlik oyunu oynamaktan daha iyi.sürekli bir yenileme söz konusu değil.bu tarz oyunlar alternatif bile değil.sadece biraderin facebook adresinde çiftlik oyunu oynuyoruz.komşu olaylarına baktığımda kimse girmiyor.tarlalar olduğu gibi duruyor.işten çıkaranlara geçmiş olsun diyelim.

• Batsa birçok kişi açısından hayırlı olur, oyuncularına verdikleri değer ortada. Oyunlarındaki hileler yüzünden birçok kişinin emeği çöpe gitti.
    Gözünü sadece para hırsı bürümüş, karşılığında hizmet sağlamayan bir firma. Tıpkı Gamersfirst gibi.
    Bu tarz firmaların oyunlarını oynamayarak tepki gösterilmesi lazım zaten.
  • Hevesimiz kaçtı oynamaktan.
  • Çok saçma birbirine benzer yüzlerce oyun çıkardılar hepsinde de paragöz bir tutum izlediler. Facebook dan yayılan bu çılgınlığın birgün bitecepini kestirip akıllı hamleler yapsalardı büyüyebilirlerdi ama bu yolu seçtiler. Saçma bir çizim oyununa 200 Milyon $ verirsen olacağı bu.
  • aman ne sevindim, aç gözlü bir firma

• Bu tarz oyunlar zaten cok uzun omurlu degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.