Şimdi Ara

Karşınızda Retina ekranlı 13 inçlik MacBook Pro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
3.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Karşınızda Retina ekranlı 13 inçlik MacBook Pro

Apple'ın şu anda devam eden ve canlı olarak yayınladığımız San Fransisco'daki etkinliğinde sahneye ilk çıkan Retina ekranlı 13 inçlik MacBook Pro oldu.

Bugüne kadar internette paylaşılan bilgilerde herhangi bir farklılık bulunmuyor. 13.3 inçlik ekran 2560 x 1600 piksel çözünürlük yerini alıyor ve bir önceki versiyonun 4 katı çözünürlüğe sahip. IPS panel 300 nit parlaklık değeri sunuyor.

1.6kg ağırlık, 19mm kalınlık, MagSafe, 2 Thunderbolt girişi, USB 3.0, SD kart okuyucu, HDMI çıkışı, 720p video kaydı yapan ön kamera, çift mikrofon, arka aydınlatmalı klavye şeklinde özellikler mevcut.

Modelde 768GB'a kadar SSD, 8GB'a kadar RAM, Ivy Bridge tabanlı COre i5 ve i7 işlemciler, Intel HD 4000 grafik birimi, WiFi, Bluetooth 4.0 bağlantısı, 7 saate kadar kullanım süresi opsiyonel olarak sunuluyor.

13 inçlik MacBook Pro'nun baz modeli 2.5GHz hızında çalışan Core i5 işlemci, 8GB RAM ve 128GB SSD çözümü ile birlikte 1,699$'a satışa çıkacak. Üst seviye model ise 1999$ fiyat etiketine sahip. Bu versiyonda 2.9GHz hızında çalışan Core i7 işlemci olduğu tahmin ediliyor. Ön siparişler ise başlamış durumda. 

• laptop üreticilerinin çözünürlük işine el atmasının zamanı gelip geçmişti bile apple inş akıllı telefon pazarındaki yenilikçilik adımını laptop sektöründe de ürünüyle tekrarlar ama her ne olursa olsun gereksiz pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanefeozkan -- 23 Ekim 2012; 20:46:13 >
  • Sony sony sony:)

• kim ne derse desin samsung
  • Güzel falanda iMac çok daha iyi olmuş.
  • Alet on numara olmuş yanlız.
  • Adam bizzat canlı yayından yazıyor.
  • Abartı fiyat ! 1699 nedemek yahu
  • bu çözünürlükte hd4000 ne verecek merak ediyorum ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B6C467102 -- 23 Ekim 2012; 21:19:17 >
  • retina ekran diye birşey yok çözünürlüğü söyleyin yeter sırf reklam :S

• 600 dolarlık apple cihazının 3000 Tl fiyatla girdiği ülkemizde 1700 dolarlık cihaz fiyatına orta kasa bir toyota corolla ile takas edilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier

bu çözünürlükte hd4000 ne verecek merak ediyorum ..

lafı klavyemden aldın...
  • Ekran kartı biraz düşük kalmış.
  • evet ya:(( ön yorumlarda GT640 da görünüyordu ama sadece intel 4000 resmen hayal kırıklığı yaşadım. oysa almayı düşünüyordum. retina macbook pro dediğin gddr5 li olacak arkadaş!
  • Apple, en alt modellerdeki cpu nedir? şaka gibi i5 2.5 ghz turbo boost ile 3.1 ghz oluyor.illaki ek para ödeyip i7 li olanı alıcaz. Hele hele grafik işindeyseniz ve 13 inch olsun 15 yüksek diyorsanız mecburi i7 almalısınız hd4000 grafikleri cpu hızına bağlı. normal kullanıcı için i5 yeterli ama biraz daha güçlü olabilirmiş. Zorladığınızda 3.1 e çıkması az geldi gözüme. Şuan ki macbook airlarda i7 2.0 ghz turbo boost olunca 3.2 ye çıkıyor. 0.1 ghz de olsa o incecik cihaz daha iyi bir işlemci gücü alabiliyorsunuz. Birde su lg ekranlara devam ederlerse durum kötü. Defolu ekranlar ile gelir bunlar. Türkiye de aldın mı iadesi zor. Retina teknolojisi yeni olduğu için bir kaç yıl beklenmeli standart hale gelene kadar.

• Bakıyorum karşılaştırma tablosuna macbook pro 13" i7li modele ssd 128 seçiyoruz 1499$+100$, yeni retina ekran(!) 1699$a 79$lık dvd drive yok, bu yüzden daha ince, +olarak hdmi çıkışı :/ beğenmedim beğenmedim
  • Çok afedersinizde birşey dicem islemcisi ve retina olma ozelligi disinda macbook pro 13 inch ne veriyor kullanıcıya HDMI girişmi?

Macbook air ile arasında 500 euro fark var nerdeyse Değermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zodd -- 23 Ekim 2012; 22:24:40 >
  • Apple ürünleri genelde pahalı oluyor. Küçük ve kaliteli ürünler hep ilgimi çekmiştir özellikle marka olduğu zaman. Retina ekrana hayranım diyebilirim bir iPhone 4 kullanıcısı olarak. Fiyat pahalı geldi, ekran kartı'da çok iyi olmamış. Belki Nvidia 650M gibi bir model olsaydı bu fiyata rağmen alınabilir derdim fakat şuan ki bilgisayarım bundan daha iyi.
  • macbook proda hd 4000 mi var?

• 1699$'lık model ile 1999$'lık model arasındaki tek fark ssd 128gb daha fazla, birinde 128gd ssd var diğerinde 256gb

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.